Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Sex v těhotenství – je dovolený, ale vždy naslouchejte ženě

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Rozhodli jste se založit rodinu? V tom případě je před vámi 9 dlouhých měsíců. Ty si umí jen málokterý muž představit bez sexu.

V článku zjistíte, zda je sex v těhotenství vhodný, jaká má rizika a zda není nebezpečný pro miminko. Vzdát se ho na takovou dlouhou dobu totiž nechce nikdo!

DŮLEŽITÉ: Před plánováním děťátka si nezapomeňte vyšetřit plodnost na spermiogramu. Jak probíhá a proč je to důležité jsme psali zde.

sex v těhotenství

Zkuste být trpělivý a ženu do ničeho nenutit. Starostí s těhotenstvím má nad hlavu

 

Sex v těhotenství je bezpečný! Je ale vždy žádaný?

S mužskou chutí na sex partnerčino těhotenství zřejmě nijak „nezamává“. Sex je bezpečný a nehrozí při něm rizika.

Otázkou však je, zda bude partnerka ochotna souložit v každém okamžiku. Těhotenství je totiž silným zásahem do ženiny hormonální rovnováhy. Přidružuje se častá únava až vyčerpanost. Tyto činitele maří ženinu chuť na sex a její nálady“ spolehlivě zabijí erekci u pánů.

Ve druhé třetině těhotenství proudí do prsou a pohlavních orgánů více krve, takže jsou velmi citlivé a vášnivé doteky nejsou vždy vítány.

Spolu s bolestmi zad (kvůli váze dítěte) se ze ženy stává bolavé klubko hormonů, které na sex příliš často nemyslí.

Vždy použijte kondom! Přenosné pohlavní choroby zvyšují riziko infekce. Ta může ohrozit zdraví dítěte a celkový průběh těhotenství.

  • 1 – 3. měsíc – nevolnosti, únava, strach z potratu (u prvorodiček), slabé sexuální vzrušení. Žena je přecitlivělá a náladová, vadit jí může i váš pach, hlas, a dokonce i přítomnost
  • 4 – 6. měsíc – bolesti slábnou, nevolnost je méně výrazná, bříško roste a žena je klidnější. Často stoupá libido a žena je náruživější. Nejednou zvládá mnohem víc, než kdy předtím.
  • 7 – 9. měsíc – vracejí se komplikace, břicho je příliš velké a nepohodlné, prsa a pohlavní orgány jsou výrazně prokrvené, oteklé a bolestivé, žena je unavená
sex v tehotenstvi

Během roku těhotenství bude žena tím, kdo diktuje sex

 

Nejlepší sexuální polohy v těhotenství

Klasický misionář není vhodný kvůli rostoucímu bříšku. Lépe uděláte, když si žena lehne na záda těsně ke kraji postele nebo stolu a vy do ní vniknete vestoje.

Při poloze na koníčka ležíte na zádech vy a žena si tak může sama zvolit úhel a tempo.

Při poloze na boku žena leží zády k vám, přičemž do ní vnikáte odzadu.

Poloha na pejska je také vhodná, jelikož žena klečí na 4 a vy do ní opět vnikáte odzadu. Pozor však na bolest ženiných zad, pokud je bříško příliš velké.

 

Které polohy jsou při sexu v těhotenství zakázány?

Prakticky žádná poloha není nevhodná. Stačí se zaměřit na ty, které budou ženě příjemné. Při běžné poloze na zádech jí totiž děloha tlačí na nervy v podbřišku. Pokud je však žena s polohou spokojená, vyhovte jí.

 

Může sex v těhotenství ohrozit dítě?

Ne. Dítě je velmi dobře chráněno dělohou, plodovou vodou a sliznicemi. Ať je váš penis jakýkoliv, dítěti se nemůže nic stát.

Určitá omezení však existují a to v případě:

  • Pokud vaší ženě diagnostikovali předčasný porod. Prostaglandiny v ejakulátu mohou ve větším množství vyvolat kontrakce
  • Pokud žena nevysvětlitelně krvácí z vagíny
  • Při předčasném rozšíření vaginálního hrdla (ne těsně před porodem). Mohlo by dojít k infekci
  • Pokud placenta zakrývá otvor dělohy
  • V případě, že čekáte 2 nebo více dětí

Po porodu sex vynechejte, bez ohledu na to, zda žena rodila tradičně nebo císařským řezem. Žena si potřebuje odpočinout a zregenerovat pohlavní orgány. Sexuální přestávka by měla trvat alespoň 6 týdnů.

TIP PRO NEDOČKAVÉ: Zkuste ženu naučit různé techniky masturbace nebo jí vysvětlete, jaké benefity má orální sex. Ve smyslu zachování zdraví penisu se sexuální aktivitě nemůžete vyhýbat dlouhodobě.

 

Nezájem o sex po porodu – smutný scénář nových rodičů

Jako muž máte jistě zájem o sex stále. Po porodu však může dojít k rozdílným potřebám a očekáváním partnerů a to tehdy, pokud se v otázce sexu nesladíte.

Žena po porodu může mít totiž různé poporodní bolesti, případně se nafixuje na dítě tak, že na sex ani nepomyslí. V muži se tehdy prohlubuje frustrace z nedostatku sexu v době těhotenství. Pokud se situace po porodu nezlepší, muž je o to více neuspokojen.

 

sex po porodu

Zamyslete se, zda je chvilkové nepohodlí ve vztahu důvodem pro jeho rozpad

 

Časem můžete začít sex od ženy vymáhat a ona se naopak stáhne a začne se sexu vyhýbat. Toto období je velmi nepřející ke stabilitě vztahu a mnohé páry se rozešli právě kvůli nesouladu v sexu.

Věc je třeba řešit důkladným rozhovorem, a klidně i návštěvou vztahového terapeuta, aby se dítě nenarodilo do rozvracející se rodiny.

vimax facebook

 

Buďte trpělivý!

Během těhotenství dbejte hlavně na ženiny zájmy. Pokud jste souložili často, sex si vyžádá sama, když bude mít zájem. Ten během těhotenství opadnout může, ale žena se k sexu velmi ráda vrátí po porodu.

Hlavně „netlačte na pilu“ a ženu do ničeho nenuťte. Snaží se přece donosit pokračovatele vašeho rodu, což je velmi zodpovědný úkol. Za to si ji važte a milujte ji.

NAUČTE SE: Jaká erekce ženu zaručeně uspokojí?

Alergie na sperma – utrpení při sexu? Jak ji zmírnit?
Erekce – jaký vliv na ní má psychika?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR