Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Zápach z pochvy a penisu – rybina, cibule, kov, hniloba – jak pach odstranit?

1/52/53/54/55/5 (6 hlasů, průměr: 3,83 z 5)
Loading...

Nebudeme si nic namlouvat. Vagína ani penis žádnému člověku na světě nevoní po fialkách ani po růžích.

Každý z nás má tam dole svou specifickou vůni. Někdo silnější, někdo slabší, ale všichni nějak „voníme”.

Jenže, proč tomu tak je?

 • Proč nemůže být vagína a penis zcela bez vůně a bez zápachu?
 • Proč se nějakými čichovými vjemy vůbec musíme zabývat?
 • A kdy už je potřeba vyhledat odborníka?

zápach z pochvy a penisu

 

Proč vagína a penis páchnou?

Aroma vašeho přirození je stejně individuální jako jeho tvar. Každý muž a každá žena na světě jsou naprosto unikátní, co se týče vzhledu i „vůně” svých intimních partií. Na světě asi nenajdete dva lidi, kteří by měli přirození naprosto do puntíku totožné. A to samozřejmě platí i o onom typickém zápachu.

Tento unikátní zápach, či chcete-li „vůně”, je způsoben hormony, ale také bakteriemi, které se v okolí vašeho klínu nachází.

Vůně přirození se však může i během měsíce různě měnit, a to v souladu s tím, jak vám v těle kolísají hormony. Někdy bude silnější, někdy slabší. Důležité je dobře znát své tělo a rozpoznat, kdy je tento zápach ještě v normálu a kdy je najednou jiný.

KDYŽ SE K ZÁPACHU PŘIDÁ I SVĚDĚNÍ: Svědění pohlavních orgánů 2. část – vagina a pysky – co prokazují?

svědění pohlavních orgánů u žen

 

Jaký je normální zápach vagíny?

Přesně tak to platí i o partnerčině vagíně. Každá žena má svou specifickou „vůni”. Určitě jste to již u své partnerky vypozoroval.

Ideální je, pokud si najdete partnerku s takovým aroma, které je vám příjemné a voní vám. V takovou chvíli můžu říct, že si skutečně s partnerkou voníte, a tudíž se k sobě perfektně hodíte.

Ovšem zápach z vagíny se v průběhu měsíce různě mění. Vaše partnerka se nemusí znepokojovat tím, pokud je náhle intenzivněji cítit nebo se aroma trošku změnilo. Jinak je totiž žena cítit během ovulace, kdy tělo intenzivněji vypouští feromony, jinak zase před menstruací, kdy může být cítit kovový zápach, který upozorňuje na přítomnost krve.

A stejně jako se říká, že chuť mužského spermatu vylepší ananas nebo vanilka, i vůni ženského lůna dokážou proměnit běžné potraviny.

Po citrusech je sladký, po cibuli či brokolici zase nepříjemný. Tudíž i v důsledku některých potravin může vaše milá změnit svou vůni.

Gynekoložka MUDr. Zuzana Vejběrová zmiňuje, co značí, když je vagína cítit rybinou:

Člověk je specifický svým pachem, každý nějaký máme. Rybina ukazuje na infekční komplikaci, ale většinou je spojena s klinickými potížemi a výtokem.

V teple a těsném oblečení se zvyšuje činnost potních žlázek a tzv. pižma.

 

Nepříjemný zápach z pochvy (hnilobný, mléčný, rybí, kovový, po cibuli)

Zpozornět by ale měla žena ve chvíli, kdy se její typické aroma změní na velice nepříjemné, silné a do nosu bijící.

V takovou chvíli totiž může jít o zánět, infekci nebo o pohlavně přenosnou chorobu.

Nejčastěji v takovou chvíli jde pochva cítit rybinou nebo hnilobou. Obvykle to navíc doprovází ještě i nazelenalý, zapáchající výtok, svědění a bolest v podbřišku.

V takovou chvíli rozhodně na nic nečekejte a navštivte svého gynekologa. Ten vás prohlédne a určí přesnou diagnózu.

MUDr. Michal Zikán, Ph.D.:

V léčbě vaginálních infekcí se používají nejen přípravky, které ničí přemnožené mikroorganismy, ale také přípravky, jež obnovují přirozenou mikroflóru pochvy, například s probiotiky nebo kyselinou mléčnou.

 • V případě kvasinkové infekce vám gynekolog doporučí speciální mast či vaginální čípky, které s přemnoženými kvasinkami zatočí.
 • Pokud se jedná o nějaký zánět, a to ať už v močové trubici nebo v pochvě, předepíše vám lékař účinná antibiotika, která do pár dnů se zánětem zatočí.
 • Jestliže je ale na vině pohlavně přenosná nemoc, musí lékař určit o jakou nemoc se jedná a v závislosti na tom zvolit vhodnou léčbu. Nejčastěji se zápachem projevuje pohlavně přenosná nemoc s názvem trichomoniáza. Mezi její typické příznaky patří vaginální výtok (hojný, řídký, zpěněný, zásaditý, nasládlý, po rybině zapáchající nažloutlé nebo nazelenalé barvy), pálení, svědění v oblastech pochvy, bolesti při pohlavním styku, zarudnutí a zduření zevních pohlavních orgánů.

Doc. MUDr. Michal Zikán, Ph.D., z Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze vysvětluje:

Ženy samy velmi těžko rozeznají, zda se jedná pouze o vaginální infekci, či o příznak závažnějšího onemocnění. Je také často obtížné poznat, o jaký typ infekce jde, zda o kvasinkovou, či bakteriální. Proto musí navštívit lékaře.

 

Kyselý zápach z pochvy

Vychází z pochvy kyselý zápach? Máte obavy, že by to mohlo značit nějaký zdravotní problém? Zachovejte klid.

V prvé řadě je důležité zhodnotit, zda je tento zápach normální a setkáváte se s ním tedy pravidelně a běžně, anebo je to něco nového. Kyselý zápach z vagíny totiž ještě nemusí hned znamenat problém.

Pochva ženy je totiž pokrytá silnou vrstvou hlenu, který je tvořený zejména směsí prospěšných mikroorganismů, převážně laktobacilů. Jsou přesně ty laktobacily, které znáte z jogurtů nebo kefírových mlék.

Ty zajišťují na přirození ženy mléčné kvašení, díky čemuž je prostředí ve vagíně kyselé a nepříznivé pro růst bakterií a kvasinek.

A právě díky tomuto mléčnému kvašení můžete cítit odér, připomínající kvasnice nebo tvaroh. Je to ovšem naprosto přirozené a napovídá to o tom, že je v ženině klíně vše naprosto v pořádku.

Zpozornět byste měli pouze v případě, že se tento zápach objevil z čista jasna a neodpovídá vašemu běžnému aroma. Pak to může značit počínající kvasinkovou infekci.

Gynekoložka MUDr. Zuzana Vejběrová uvádí:

S nepříjemným problémem či zápachem vám jistě nejlépe poradí váš gynekolog. Je to lékař, ke kterému musíte chodit pravidelně na kontroly, vyšetření na gynekologickém křesle se stejně nevyhnete, takže před ním svůj problém se zápachem rozhodně nezatajujte.

Z odebraných vzorků dokáže rychle zjistit, co se s vámi a vašimi intimními partiemi děje. Nepřehánějte to ale s hygienou. Ve vagíně je přirozená mikroflóra, kterou přehnaným mytím vyhubíte, a zaděláváte si tak na celou řadu problémů.

Jedním z nich může být i běžná kvasinková infekce, která by podle mě mohla být viníkem nepříjemného zápachu. Nemyjte se dvakrát denně, vaginu spíš oplachujte a rozhodně si ji nevymývejte mýdlem.

 

Normální vůně penisu

Stejně tak je na tom i mužský penis. Některé ženy říkají, že jsou pánové dole cítit po houbách, jiné zase přirovnávají vůni mužského přirození dezinfekci.

Opět za vše mohou hormony, zdejší bakterie, anebo i nedůsledná hygiena. Za silnější vůní může stát i výraznější mužské pižmo, ale například vyšší potivost.

Lékař z portálu uLékaře.cz na toto téma odpovídá:

To, co na pánském přirození smrdí, je smegma, které má u každého muže jiné čichové charakteristiky.

Prosím, nepečujte nadměrně o svůj penis, může to být kontraproduktivní, protože si v určitém ohledu smýváte fyziologické bakterie a toho využijí ty nefyziologické a nastěhují se na jejich místo.

Stačí omývání vodou 2x denně, zkuste i úplně vynechat gely a sprchovací prostředky, zakupte si antibakteriální mýdlo v lékárně a uvidíte, že se situace po čase zlepší.

I v případě mužské chlouby tak musí muž přesně vědět, kdy je jeho aroma ještě v normálu a kdy se najednou změní a jde cítit jinak.

KDYŽ SE K ZÁPACHU PŘIDÁ I SVĚDĚNÍ: Svědění pohlavních orgánů 1. část – penis, šourek a třísla – co prokazují?

svědění penisu

 

Zápach z penisu

Opět i muž by měl zpozornět, pokud jeho nádobíčko začne neobvykle zapáchat, jinak, než na co je zvyklý. I v tomto případě může být na vině infekce nebo zánět. Pokud mluvíme o zánětu předkožky a žaludu, jedná se o balanitidu.

Proto rozhodně nepřirozený pach svého přirození nepřecházejte a navštivte buď svého praktického lékaře nebo urologa. Pouze ten může určit, v čem je problém a jak jej co nejefektivněji vyléčit.

 

Jak se zbavit zápachu penisu nebo pochvy?

Trápí vás silný zápach linoucí se z vašeho rozkroku? Je vaše přirozené aroma příliš silné a dělá vám vrásky na čele?

Se svým problémem se nám svěřila i slečna Iveta:

Jsem zoufalá, nikdy jsem neměla přítele déle než pár týdnů. Příšerně mi totiž zapáchá vagina. Ten děsivý smrad připomíná rybinu, což jsem už z úst mužů slyšela několikrát.

Páchneš jako asijský rybí trh navečer“ nebo „Dělala sis to uzenou makrelou?“ nadávají mi muži.

Jsem přitom docela pěkná dívka, ale každého nápadníka odradí závan z mé pochvy. Myji se přitom dvakrát denně, takže hygienu nezanedbávám. Poraďte, už nechci být „platýz“, „štika“ ani „kapří šupina.“

V takovém případě není na vině ani nemoc, ani nedostatečná hygiena. Zkrátka je váš přirozený odér příliš silný. Pokud vám to skutečně dělá ze života peklo, můžete vyzkoušet pár triků, jak se silného a nepříjemného zápachu ve svých intimních partiích zbavit:

 • změňte stravu a jezte více citrusových plodů, pánové zase ananas nebo vanilku,
 • dodržujte pravidla správné hygieny, ale na druhou stranu to s ní příliš nepřehánějte,
 • omývejte se pouze speciálním intimním gelem, který šetrně omyje vaše intimní partie,
 • během orálního sexu používejte ochucené lubrikační gely, které částečně vaše přirozené aroma přebijí,
 • před sexem se okoupejte,
 • během sexu používejte kondom, a to ještě lépe třeba s nějakou vůní, která opět vaši vůni trochu přebije,
 • dámy mohou vyzkoušet také voňavé „intimky”, které dodají jejímu klínu příjemnou vůni,
 • nenoste příliš těsné a upnuté spodní prádlo, které zvyšuje teplotu vašeho přirození, ve které se daří právě kvasinkám,
 • noste pouze bavlněné spodní prádlo.

 

Zápach z pohlaví kontrolujte a zvažte náhlé změny

Člověk by měl své tělo sledovat tak nějak s rozumem, ani ne moc, ale zase ani ne příliš málo. Každý by tak měl vědět, jak jeho přirození voní, jakou má běžnou barvu, případně tvar.

Jen tak můžete poznat, zda je vše v pořádku a kdy už je třeba navštívit lékaře. Zároveň nezapomeňte na dostatečnou ale zároveň přiměřenou hygienu. Rozhodně není rozumné používat pro intimní hygienu obyčejné mýdlo, které svým složením výrazně narušuje přirozenou mikroflóru intimních partií.

A nakonec – se svou vůní se zkrátka smiřte. Každý tam dole nějak voní. Jen vy se můžete přijmout takoví, jací jste. A pokud svému partnerovi úplně nevoníte, pak to ještě není konec světa. Stačí zkusit některou z výše uvedených rad.

 

Články o pohlavních nemocech a intimních problémech

Jak se projevuje virus HIV a nemoc AIDS a s čím si je můžete lehce splést?
Bolest varlat a všechny pravděpodobné příčiny
Mužská inkontinence - únik moči a jak zastavit soustavné kapání?
Příčiny a léčba svědění penisu, šourku a varlat
Jak přesně probíhá vyšetření u urologa a s čím vším vám dokáže pomoci?
Krev v moči (hematurie) - 8 častých příčin a metody jejich léčby

vimax facebook

Sex při menstruaci - žena ho chce, šance na početí je mizivá, rozprostřete ručník a jde se na to
Zvětšení penisu je pouze výmyslem klamavých reklam. Penis nelze nijak zvětšit do délky. Nevyhazujte peníze.
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR