Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Sex při menstruaci – žena ho chce, šance na početí je mizivá, rozprostřete ručník a jde se na to

1/52/53/54/55/5 (7 hlasů, průměr: 3,43 z 5)
Loading...

Říká se, že žena je v období menstruace nejvíce vzrušivá a nejrychleji dosáhne vrcholu. Proto na to mnohé dámy v tomto období mají větší chuť, ale i pánové často nad souloží během menstruace přemýšlí.

A to, že se sex při menstruaci je na veřejnosti tabu, ještě neznamená, že jej lidé neprovozují.

 • Jenže, je to vůbec dobrý nápad?
 • Není to pro ženu nebezpečné?
 • Nemůžete chytit nějakou pohlavně přenosnou nemoc?
 • A jak eliminovat v takovou chvíli krvácení, aby to po sexu nevypadalo v ložnici jako na jatkách?

sex při menstruaci

 

Sex při menstruaci

Pro mnohé je to naprosto přirozené, jiní jej ještě nikdy nevyzkoušeli. Sex během menstruace rozděluje lidi od nepaměti na dva tábory. A je to samozřejmě úplně logické.

Technicky mu totiž nic nebrání, ale spoustu lidí odrazuje fakt, že v tu chvíli žena nekontrolovatelně krvácí a tato krev se mnohým může jevit jako nečistá, zkažená nebo špinavá.

Ve starověkém Řecku považovali lidé menstruující ženu za nečistou a nic nesmělo přijít do styku s její krví. Věřili totiž, že by třeba psi dostali vzteklinu, nebo klisny by mohly přijít o hříbata.

Přitom tomu ale tak vůbec není. Je to naprostý nesmysl. Během menstruace pouze tělo vyplavuje ven to, co by tam být nemělo společně s krví. Prakticky je tato krev mnohem čistší než zevní poševní orgány ženy.

Specialistka v oboru psychosomatiky a psychogynekologie, zakladatelka Centra psychosomatické péče v Praze MUDr. Helena Máslová uvádí:

Z lékařského pohledu dobrovolný pohlavní styk dvou zdravých jedinců během období menstruace neznamená žádný zdravotní problém. To, co může dvojici od sexuálních aktivit odradit, je diskomfort spojený s hygienou v tomto období.

 

ZAJÍMAVOST: Podle některých průzkumů může sperma urychlit průběh menstruace a ta je pak o několik dnů kratší. Až 30 % sexuálně aktivních lidí má sex během menstruace.

sex při menstruaci, anketa Čechů

 

Sex při menstruaci je vášnivější

Na druhou stranu je žena v tomto období více zvlhčená a její sliznice je hodně prokrvená, což znamená, že snáze dosáhne orgasmu.

A jako bonus na závěr – většina žen v tuto dobu nemůže otěhotnět. Pro mnohé je proto zašpinění od krve až úplně na posledním místě a sex si během menstruace pravidelně dopřávají. Jedno přísloví dokonce říká: “Každý rytíř by měl mít svůj meč od krve.

Záleží tedy pouze a jen na vás. Nikdo vás do něj nemůže nutit, nikdo vás do něj nemůže tlačit.

Pětadvacetiletá slečna Hanka se nám svěřila se svou zkušeností:

Během menstruace jsem mnohem citlivější a všechno mě více vzrušuje. Nedovedu si představit, že bych se vzdala sexu, zažívám skvělé orgasmy. Vysloveně se na ty svoje dny těším.

 

Je sex při menstruaci bezpečný?

Co se týče otěhotnění, v tomto ohledu by měl být sex během menstruace bezpečný. Pokud ale otěhotnět za žádných okolností nechcete a nevíte, kdy máte ovulaci, pak používejte i během menstruace nějakou antikoncepční metodu.

To, že totiž většina žen v tuto dobu nemůže otěhotnět, neplatí vždy a na 100 %. Kondom je tedy nejjednodušším řešením a jistotou. Klikněte i na článek: Životnost spermií – jak dlouho vydrží na vzduchu, v pochvě a ve vodě, kdy umřou a určitě partnerku neoplodní?

Darina, 20 let, popisuje:

Mám přítele, se kterým jsme spolu začali před několika měsíci intimně žít. Po nějaké době se osmělil a sdělil mi, že by se se mnou rád miloval v období menstruace.

A to hlavně z toho důvodu, že v tomto období prý nehrozí otěhotnění a on by si to tak mohl lépe užít.

Pravda je, že mi to nejdříve připadalo dost nechutné, ale když jsme to několikrát absolvovali, zjistila jsem, že mi to vlastně nijak nevadí. Jen poprvé to bylo takové ostýchavější. Teď už s tím problém nemám.

 

Sex při menstruaci bez kondomu – ano nebo ne?

V případě pohlavně přenosných chorob je situace zcela odlišná. Při menstruaci je totiž ženský děložní čípek více otevřený než v jinou část cyklu. To znamená, že může snáze dojít k přenosu bakterií, zánětů či infekcí přímo do ženiny dělohy.

Rozhodně tedy nelze říct, že by nechráněný pohlavní styk během menstruace byl pro ženu bezpečný. Naopak je možná ještě nebezpečnější než v jinou část měsíčního cyklu.

Gynekolog a sexuolog Zlatko Pastor doplňuje: „Z ryze biologického hlediska není koitus mezi zdravými partnery v době menstruace škodlivý, stejně jako masturbace. Riziko infekce je však v průběhu menstruace zvýšené, menstruační krev nemocné ženy může být zdrojem pohlavně přenosné choroby.

Pokud si tedy budete užívat sex při menstruaci s někým „cizím“, použijte ochranu jakou byste zvolila v kteroukoliv jinou část vašeho cyklu. Kondom by v takovou chvíli měl být základem.

Paní Jana má k sexu při menstruaci také otevřený vztah: „Když je to oběma příjemné, tak proč ne, je to možná taky takový ozvláštnění sexu. Jen je lepší milovat se s prezervativem – jednak kvůli tomu, že skutečně může dojít k otěhotnění a taky proto, že je pootevřené děložní hrdlo, kudy se může do dělohy snadněji dostat infekce.

 

Má sex během menstruace nějaké benefity?

Sex během periody ale může být i užitečný. Orgasmy během menstruace totiž uvolňují menstruační křeče a zmírňují příznaky PMS.

Mnohé ženy tedy přiznávají, že jsou po sexu v tomto období uvolněnější a spokojenější. Netrápí je tolik bolesti podbřišku a většinou zmizí i nepříjemné menstruační křeče.

Paní Janina vzkazuje všem párům:

V páru by se mělo dělat to, co oba chtějí. Sex při menzesu praktikujeme s manželem od prvopočátku našeho vztahu od našich 20 let. Pokud se dodržuje hygiena, tak není problém, tedy za 11 let jsme ho ještě neměli.

Vřele doporučuji, mnohonásobně intenzivnější prožitek je na obou frontách a myslím, že je to přirozené. To je, jako kdyby se nemohla milovat již těhotná žena. Proč ne, když to její tělo žádá a umožňuje?

 

Menstruační krev a penis

Naopak muži mohou být zcela v klidu. Menstruační krev je naprosto neškodná, a pokud se vám dostane na váš penis, nic se vám s ním nestane. Menstruační krev je směs zdravé krve a tkání, které tělo již nepotřebuje, a proto se jich zbavuje. Stačí se po sexu jednoduše osprchovat.

 

VIDEO: Sexkoučka Julie Gaia Poupětová radí jak na sex při menstruaci

Jak se připravit na sex během menstruace?

Rozhodně to ale není sex jako každý jiný. Není možné na to jen tak hupnout bez předchozí přípravy.

 • Základem by měl být nějaký ručník nebo staré prostěradlo, které zamezí krvavým skvrnám na posteli.
 • Nenechávejte si na sobě oblíbenou halenku a u partnera je lepší, když si sundá věci, na kterých nechce mít případně skvrny.
 • Zároveň si připravte také kondom. To je naprostý základ.
 • Dále je pak vhodná sprcha před samotným aktem, a to obou aktérů, aby se zamezilo přenosu bakterií a infekcí do intimních partií ženy.
 • A v neposlední řadě může žena využít speciální menstruační tampón bez šňůrky, který je určený právě k erotickým hrátkám během menstruace. Tento tampón nemá žádnou šňůrku, takže muž ani nepozná, že zrovna jeho milá má své dny. Díky svému oválnému tvaru se velice snadno zavádí a vytahuje se jednoduše uchycením dvěma prsty.
 • Mějte po ruce také vlhčené hygienické kapesníčky. Ač se po sexu půjdete společně osprchovat, je fajn mít někde poblíž první záchranu, se kterou se snadno otřete.

Alena Vykydalová z Liberce si nemůže sex s menstruačním tamponem bez šňůrky vynachválit:

Moje zkušenost s menstruačními houbičkami je perfektní! Používám je nejen při sportu, ale také během milování.

Když menstruuji, mívám na sex mnohem větší chuť než obvykle a díky těmto tampónům si ho můžu užívat naplno, tak, jak jsem zvyklá a aniž bych se musela omezovat.

menstruační houba

Menstruační houby lze použít i během sexu pro zachování hygieny

 

Nejlepší polohy pro sex během menstruace

Rozhodli jste se, že to vyzkoušíte? Ale přece jen byste se rádi vyvarovali krvavým kalamitám? Pak volte vždy takovou polohu, kdy bude gravitace pracovat pro vás.

Nejlepší polohy pro sex během menstruace jsou:

 • misionář,
 • na zádech s nohama ve vzduchu,
 • na boku,
 • lžičky,
 • v polosedu.

Snažte se vždy zajistit, aby vagína ženy byla ve vodorovné poloze, anebo aby mírně směřovala ke stropu.

TIP: Podložte ženin zadeček polštářem, aby vagína směřovala ke stropu.

 

Nejhorší polohy pro sex během menstruace

 • na koníčka,
 • v sedě,
 • lotus,
 • ve stoje,

Při těchto polohách totiž pracuje gravitace proti vám a snadněji dojde k nechtěnému úniku krve.

Pokud chcete minimalizovat množství menstruační krve, dojděte si ještě před milováním na toaletu. Sedněte si na záchod pěkně zeširoka, uvolněte se a co nejvíce vyplázněte jazyk. Tím uvolníte děložní čípek a krev z dělohy může v tu chvíli odtéci.

Dvaatřicetiletá nákupčí Andrea na to měla taky zcela negativní názor, který se ale změnil:

Můj přítel často odjíždí za prací do zahraničí a vrací se třeba za devět, deset týdnů. Zkuste si sex odepřít na tak dlouhou dobu a pak se tvářit, že se vás touha vůbec netýká jen proto, že vám brání menstruace!

Když mi Milan vysvětlil, že mě miluje a nevadí mu to, rozhodla jsem se zahodit stud. A bylo to krásné a hrozně intenzivní! Dokonce jsem i snadno vyvrcholila.

 

Souložit lze i během menstruace. Myslete na hygienu a bezpečnost.

Sex při menstruaci je stejně přirozený jako v jakoukoliv jinou dobu. Rozhodně se jej nemusíte bát a pokud na to oba máte chuť a dohodnete se na tom, jak to bude probíhat, pak si jej s klidem můžete dopřát.

Spousta lidí má sice strach, že se během toho budou koupat v litrech krve. Ale tak tomu ve skutečnosti vůbec není.

Průměrné množství krve uvolněné během celé menstruace je 30 – 40 ml. Proto to bude jen troška krve. Pokud se na to společně připravíte a ihned po sexu si dopřejete společnou koupel, nic horšího než jeden kousek prádla navíc se nestane.

Chcete-li rychle a účinně odstranit skvrny od krve, namočte prádlo před praním do studené, slané vody, pak použijte odstraňovač skvrn a až posléze jej vyperte jako obvykle.

DÁLE ČTĚTE: Pravidelný sex a 14 významných zdravotních benefitů pro každého milovníka soulože.

pravidelný sex

vimax facebook

 

Nemoci varlat - soupiska nádorových, zánětlivých a kožních onemocnění, příznaky a léčba
Zápach z pochvy a penisu - rybina, cibule, kov, hniloba - jak pach odstranit?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR