Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Pravidelný sex a 14 významných zdravotních benefitů pro každého milovníka soulože

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Rádi si dopřáváte sex každý den? Máte z toho vždy takový dobrý pocit? Neradi se vzdáváte své sexuální rutiny? Vědci potvrdili, že ne jen dobrá nálada, ale také zdravotní přínosy má pravidelný pohlavní styk na člověka. Pojďte společně s námi odhalit nejvýznamnější zdravotní benefity pravidelného sexu.

pravidelný sex

 

Zdravotní výhody pravidelného sexu – domácí a zcela bezplatná prevence některých nemocí

Pravidelná soulož posiluje imunitní systém. Budete odolnější

Sexuoložka Yvonne K. Fulbrightová, PhD. uvádí:

Sexuálně aktivní lidé trpí méně často nejrůznějšími nemocemi.

Podle vědců z Wilkesovy univerzity v Pensylvánii bývají lidé, kteří si dopřávají pravidelného sexu, méně náchylní na nejrůznější bakteriální i virová onemocnění. Do své studie zapojili 112 vysokoškolských studentů, kteří si vedli záznamy, jak často měli sex.

Sledovaní vysokoškolští studenti, kteří měli sex jednou nebo dvakrát týdně, měli vyšší hladiny určité protilátky ve srovnání se studenty, kteří měli sex méně často.

ZAJÍMAVOST: Tělo jednoho muže si dokáže do dvou týdnů vyrobit tolik spermií, že může oplodnit všechny ženy na světě.

 

Dostatek sexu zvyšuje libido. Budete mít častěji chuť 

Sexem k dalšímu sexu? Podle vědců ano. Čím více sexu si dopřáváte, tím více na něj máte chuť. Vaše tělo díky pravidelnosti neupadne do sexuální letargie a stále budete mít v těle dostatek pohlavních hormonů důležitých k dalšímu vzrušení.

Lauren Streicher, MD. asistentka klinického profesora porodnictví a gynekologie na Feinbergské fakultě lékařské fakulty Northwestern University v Chicagu říká:

Sexem se zlepší a zvýší vaše libido.

 

Doktor Barry Buffman z Boston Medical Group uvedl:

Dobře známé stereotypní rčení říká, že muži nepotřebují zrovna moc důvodů, proč mít sex. Ale je dobré si uvědomit, že pravidelný sexuální život není důležitý jen pro rekreační účely, dobré sexuální zdraví je totiž u muže důležité pro celkové fyzické, psychické a emocionální zdraví.

NAUČTE SE: Masáž penisu – nezvětšuje penis, ale prospěje vaší erekci a zlepší vaši sexuální kondici.

 

Soulož působí preventivně proti inkontinenci. Posílíte práci svěračů

Díky pravidelným orgasmickým stahům posilujete své svaly pánevního dna. Jejích pevnost je důležitá při prevenci proti úniku moči, tedy inkontinenci, a dalším problémům v intimní oblasti.

ZAJÍMAVOST: Díky Kegelovým cvikům mohou muži v posteli déle vydržet, dokáží lépe kontrolovat svou ejakulaci, mohou mít silnější erekci a celkově mohou podávat v posteli lepší výkony.

 

Zvýšený tep snižuje krevní tlak. Nebudete tak napjatí

Odborné výzkumy také naznačují vazbu mezi sexem a nižším krevním tlakem, říká Joseph J. Pinzone, výkonný ředitel a lékařský ředitel společnosti Amai Wellness.

Joseph J. Pinzone konkrétně uvedl:

Bylo již provedeno mnoho studií na toto téma. Jedna orientační studie zjistila, že pravidelný pohlavní styk snižuje systolický krevní tlak.

Výsledky potvrdila také skotská studie, které se zúčastnilo 24 žen a 22 mužů. Vědci došli k závěru, že lidé, kteří žijí ve vztahu a pravidelně se milují, mají lepší krevní tlak. Přestože se během sexu lidem zvyšuje tepová frekvence, faktem zůstává, že pravidelný sexuální život udržuje hodnoty krevního tlaku na zdravé úrovni.

ZAJÍMAVOST: Vysoký tlak a erekce spolu úzce souvisí a vadí i při sexu. Zúžené cévy totiž nejsou schopny dopravit dost kyslíku a živin ke všem orgánům, a samozřejmě ani k penisu.

 

Vyplavené hormony štěstí zmírňují bolesti. Budete se cítitl lépe

Během sexu se do těla uvolňuje celá řada hormonů. Mezi ty nejdůležitější patří oxytocin. Někdy je nazýván jako hormon lásky. A právě tento hormon má pozitivní vliv na bolest. Zmírňuje bolesti hlavy, svalů, zad nebo třeba kloubů.

Doktor Barry R. Komisaruk, významný profesor v Rutgers, státní univerzitě v New Jersey, to vysvětluje:

Zjistili jsme, že vaginální stimulace může zablokovat chronickou bolest zad a nohou a mnohé ženy nám řekly, že genitální sebe-stimulace může snížit menstruační křeče, artritickou bolest a v některých případech i bolest hlavy.

ZAJÍMAVOST: Nejsilnější a nejrychlejší orgasmus prožívají ženy během menstruačního cyklu. Právě v tomto období jsou totiž ženské pohlavní orgány nejprokrvenější a tedy nejcitlivější.

 

Soulož snižuje riziko srdečního infarktu. Budete mít silnější srdce

Pravidelný sexuální život je také přínosný pro vaše srdce. Kromě skvělého způsobu, jak si zvýšit srdeční frekvenci, pomáhá sex udržovat rovnováhu mezi hladinou estrogenu a testosteronu v těle.

Pokud je hladina jednoho z těchto hormonů nízká, začnete mít spousty problémů, jako je osteoporóza a dokonce i srdeční onemocnění.

Pravidelný sex vám ale může pomoci. Během jedné studie vědci zjistili, že muži, kteří měli sex nejméně dvakrát týdně, měli o polovinu menší pravděpodobnost, že zemřou na srdeční onemocnění, než muži, kteří měli sex jen zřídka.

PŘIPRAVTE SE: I lidé po šedesátce běžně souloží. Vědci z chicagské univerzity zjistili, že ve věku mezi 65 a 74 léty má sex 53 % lidí, u kategorie 75 až 85 let je to 26 %. 73 % mužů je navíc ještě i v 70 letech potentních.

 

Zvýšená činnost prostaty během sexu působí preventivně proti rakovině prostaty. Výrazně snížíte riziko karcinomu

Pravidelný sex může také dle vědců působit preventivně proti rakovině prostaty. Studie odhalila, že muži, kteří ejakulovali alespoň 21krát měsíčně měli menší pravděpodobnost výskytu rakoviny prostaty než muži, kteří ejakulovali mnohem méně. Studie byla publikována v Journal of the American Medical Association.

NERISKUJTESamovyšetření prostaty není přesné a neprokáže onemocnění. Co dělat a kde se nechat vyšetřit odborně?

 

Pravidelná sexuální „námaha“ zlepšuje spánek. Budete spát bez buzení

Znáte ten pocit, kdy se vám chce po velice dobrém sexu strašně moc spát? Je tomu tak proto, že se do těla po sexu uvolňuje velice důležitý hormon prolaktin.

Dr. Sheenie Ambardar, psychiatr v západním Hollywoodu, vysvětluje:

Po orgasmu se do organismu uvolňuje hormon prolaktin, který je zodpovědný za pocity uvolnění a ospalosti.

Pravidelný sex je tak doslova blahodárným prostředkem ke zlepšení vašeho spánku. Díky sexu už nebudete muset hodiny a hodiny počítat ovečky.

 

Vyplavování hormonů štěstí během sexu zmírňuje stres a napětí. Budete více v pohodě

Blízkost vaší partnerky nebo partnera zmírňuje stres a napětí. Díky pravidelnému sexu se tak můžete dokonale zrelaxovat a oddechnout si od práce a povinností.

Tyto výsledky potvrdila také skotská studie, které se zúčastnilo 24 žen a 22 mužů, kterou jsme zmínili už výše. U sledovaných mužů a žen vědci totiž zkoumali mimo jiné i to, jak pravidelný sex ovlivňuje stresové situace.

Bylo potvrzeno, že lidé mající pravidelný pohlavní styk zvládají stresové situace daleko lépe než lidé, kteří se milují málo, nebo vůbec.

ZAJÍMAVOST: Sex je nejbezpečnější uklidňující prostředek na světě. Je 10x efektivnější než valium.

 

Erotický zájem o vaši osobu zvyšuje sebevědomí. Budete si více věřit 

Vědci z University of Texas zjistili, že sex zvyšuje u lidí také pocit sebevědomí. Když totiž muž dokonale uspokojí svou partnerku, má pak ze sebe dobrý pocit a připadá si jako král.

Rodinná terapeutka Gina Ogdenová říká:

Jedním z důvodů, proč lidé říkají, že provozují sex, je to, že pak ze sebe mají dobrý pocit.

Skvělým sexem zkrátka můžete skvěle budovat svou sebedůvěru. Pravidelně se proto milujte a nebudete potřebovat ani psychologa ani osobního coache.

ZAJÍMAVOST: Penis je po orgasmu stejně citlivý jako poštěváček.

 

Pocení během sexu vyplavuje nečistoty a zlepšuje kvalitu pleti. Budete vypadat mlaději a vitálněji

Používáte drahé pleťové krémy? Bojíte se vrásek? Chtěli byste zpomalit stárnutí? Pak podle vědců spíše než kosmetice věnujte energii sexu.

Britský neuropsycholog David Weeks z Royal Edinburgh Hospital tuto domněnku podložil odborným výzkumem. Ve své studii odhalil, že lidé, kteří uvedli, že se milují 4x týdně, vypadali o 10 let mladší, než ve skutečnosti byli.

Podle Davida Weekse je to vysvětlení tohoto jevu velice jednoduché – potěšení vyplývající ze sexuálního aktu uvolňuje hormony, včetně růstového hormonu, jež jsou zásadní esencí pro zachování mládí.

Navíc muži, kteří mají nadstandardní frekvenci orgasmů, mají úmrtnost až o 50 % nižší než muži, kteří neejakulují.

ZAJÍMAVOST: Ženy, které čtou romantické novely, mají sex dvakrát častěji než ty, které je nečtou.

 

Námaha v posteli působí preventivně proti depresi a chřipce. Zaženete špatné myšlenky a to bez rýmičky

To, že sex zmírňuje napětí, zlepšuje imunitu a celkově zlepšuje náladu, už zde bylo řečeno. Není se proto čemu divit, když odborníci objevili spojitost také mezi pravidelným sexem a prevencí proti depresi a chřipce.

Častější sex pomáhá zvýšit hladinu protilátek (Imunoglobulinu A nebo IgA). Ty vás dokáží ochránit před nachlazením a chřipkou. Proto lidé, kteří mají sex častěji než jednou týdně, mají o 30 % vyšší hladiny IgA a díky tomu jsou méně nemocní.

 

Stimulace vagíny a klitorisu má pozitivní vliv na menstruační bolesti. Vaše perioda bude snesitelnější

Předposlední přínos pravidelného sexu je určen zejména pro ženy. Pravidelný pohlavní styk totiž zmírňuje menstruační bolesti. To opět souvisí s posilováním svalů pánevního dna.

Pokud zažívá vaše partnerka pravidelné orgasmy, posiluje díky stahům během vyvrcholení své svaly pánevního dna. Ty se potom dokáží během menstruace snadněji uvolnit a díky tomu jsou menstruační bolesti snesitelnější, anebo zcela nulové.

ZAJÍMAVOST: K čemu vlastně slouží orgasmus? Při vyvrcholení se ženám stahují svaly pánevního dna, což posouvá spermie blíže k vajíčku. Během menstruace se pak stejné svaly samovolně stahují opačným směrem.

 

Sex zlepšuje paměť. Na hezké vzpomínky jen tak nezapomenete

A na závěr zde máme překvapivé spojení mezi sexem a vaší pamětí. Ve studii provedené v listopadu roku 2016 vědci zjistili, že pravidelný sex výrazně zlepšuje paměť, především co se týče rozpoznávání a vybavování slov.

V průzkumu, který byl uveřejněn v časopise Archives of Sexual Behavior, sledovali výzkumníci z McGill University 78 žen ve věkovém rozmezí 18 až 29 let. A výsledky byly naprosto překvapivé:

Ženy, které uváděly častější vaginální styk, si lépe vybavovaly a pamatovaly slova. Naopak jejich kolegyně, které si sexu užívaly méně, měly výsledky znatelně horší.

ZAJÍMAVOST: Každý den se na světě koná 120 milionů sexuálních styků. Buďte jejich součástí.

 

Všeho, i pravidelného sexu, s mírou

Užívat si pravidelného sexu je nejen příjemné, ale také velice přínosné pro člověka a jeho zdraví. Vypadá to tedy, že kvalitního sexu není nikdy dost. Ovšem všeho s mírou.

Ve všech studiích, které vědci zveřejnili, znamenal „pravidelný sex” pohlavní styk maximálně 4x týdně. Proto to se sexem nijak nepřehánějte. Zároveň dbejte na základy bezpečného sexu:

  • Pohlavní styk si užívejte jen s člověkem, kterého dobře znáte.
  • Používejte ochranu.
  • Vyvarujte se rizikovému chování, jako jsou nebezpečné techniky a podezřelé pomůcky.
  • Souložte jen tak, jak je vám to příjemné.
  • Nikdy nenuťte sebe ani svou partnerku nebo svého partnera do sexu ani do ničeho, co nechcete.

DÁLE ČTĚTE: Pro dlouhý sex se zdravotními benefity potřebujete i dlouhou výdrž. Klikněte a podívejte se na „domácí“ techniky prodloužení soulože.

krátká sexuální výdrž

 

Vztah bez sexu - co je mu na vině a má smysl v něm pokračovat?
Mikropenis (minipenis) - jaký je běžný penis a co se považuje za "mikro"?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR