Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Krátká výdrž během sexu není nemoc ani hanba, to pouze žena si neužije. Co lze dělat a jak prodloužit výdrž?

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Máte problém s výdrží v posteli? Přál byste si při sexu vydržet déle? Uděláte se tak rychle, že ani nestačíte dostatečně uspokojit vaši partnerku? Také máte obavy jako pan Mirek: „Během sexu vždycky vyvrcholím strašně rychle, a tak nikdy nebudu mít dlouhodobý vztah.

Nejsou to přece jen zbytečné obavy? Je slabá výdrž skutečně problém? Upozorňuje krátká výdrž při sexu na nějakou poruchu nebo nemoc? Pojďme si společně zodpovědět všechny otázky, které vám k této oblasti kolují v hlavě.

krátká sexuální výdrž

 

Je krátká sexuální výdrž skutečně problém? Pro muže primárně ne

Malá sexuální výdrž je noční můrou řady mužů. Asi 20 až 30 % mužů aktuálně bojuje s nedostatečnou sexuální výdrží. Někteří se jí natolik bojí, že je dokonce jejich strach zcela sexuálně paralyzuje. Může se objevit u mužů všech věkových skupin, ale i sociálního postavení. Je ovšem malá sexuální výdrž skutečně problémem?

Známý sexuolog, klinický psycholog a psychoterapeut prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. uklidňuje:

De facto jsme všichni potomky předčasných ejakulací – v dávných dobách se pohlavní akt musel odehrát velice rychle, aby aktéři mezitím nebyli sežráni hladovou divou zvěří. Takže kdo to stihl, předal genetickou informaci dál a tu dnes nosíme i my…

 

Samozřejmě ale není vždy příjemné vyvrcholit do pár minut. Uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc. proto radí:

Úplně nejzákladnějším předpokladem k terapii předčasné (překotné) ejakulace je zajištění pravidelnosti v sexuálním režimu muže; jinými slovy, pravidelnosti i dostatečné četnosti pohlavních styků. Je vhodné uskutečňovat je několikrát týdně.

Pokud totiž mezi jednotlivými ejakulačními vybitími (zejména u jedince mladého) vznikne časový výpadek celotýdenní či třeba ještě podstatně delší, tak při následném pohlavním styku pak u každého muže nastoupí tendence k urychlení nebo dokonce k překotnosti ejakulace. To prosím není žádná porucha, ale fyziologická zákonitost.

ČTĚTE TAKÉ: Více o nízké sexuální výdrži v článku Předčasná ejakulace – co to je a jak ji ovládnout?

 

Proč je důležité vydržet během sexu co nejdéle? Jde hlavně o ženino blaho a uspokojení

Kde se ale vlastně vzala ona potřeba vydržet během sexu co nejdéle? Pro muže je přeci ejakulace vrcholem blaha. Tak proč by se měl snažit vydržet u sexu co nejdéle? Odpověď je partnerka.

Ženám totiž podle výzkumu sexuologů Williama Masterse a Virginie Johnsonové trvá vyvrcholení 10 až 20 minut. Zdá se tedy, že čím déle během sexu vydržíte, tím lépe pro blaho vaší partnerky.

Sexuolog Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc. doplňuje:

Předčasná ejakulace je jedna z nejčastějších dysfunkcí u mužů. Příliš krátké trvání pohlavního spojení není reprodukční výhodou. Alespoň u lidí ne. Nezapomeňte, že i žena má na době trvání soulože svůj zájem. Překotný výron semene jen málo žen dokáže pozitivně ocenit.

 

Může výdrž při sexu značit nějaký zdravotní problém?

Vrátíme se ale k samotné krátké výdrži při sexu. Může tento handicap značit nějaký zdravotní problém? Je snížená sexuální výdrž nemocí?

MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV tvrdí:

Pojem předčasná ejakulace zahrnuje širokou škálu krátkého trvání pohlavních styků, kterou nelze bez výhrad chápat jako sexuální dysfunkci. Nepochybným defektem sexuální fyziologie je překotná ejakulace.

Při tomto stavu dochází k výronu semene někdy již před imisí (ejaculatio ante portas), jindy při zavádění pohlavního údu do pochvy anebo po několika kopulačních pohybech.

Předčasná ejakulace je definována jako „neschopnost dostatečně oddálit ejakulaci, aby mohlo dojít k uspokojení z pohlavního styku”. K ejakulaci dochází před, nebo do 15 vteřin po začátku soulože.

Naštěstí se ale nejedná o žádnou nemoc či poruchu. Malá sexuální výdrž je zcela běžným úkazem u mužů všech věkových kategorií. Je sice poměrně nepříjemná, ale nemá žádné zdravotní následky.

Na vině krátké výdrže při sexu nebývá nemoc, ale spíše větší citlivost vašeho penisu či žaludu, mladická nezkušenost, nervozita, ale i dlouhá sexuální abstinence. A rozhodně nelze říct, že by mladí muži ejakulovali rychleji než staří. Problém ne příliš dlouhé sexuální výdrže se může objevit kdykoliv v jakémkoliv věku.

ČTĚTE TAKÉ: Jak bude váš sexuální život po padesátce?

 

Jak prodloužit sexuální výdrž?

Pan Mirek hledá odpovědi:To je sice fajn, že to není nemoc, ale pořád je předčasné vyvrcholení problém, který potřebuju vyřešit.

Nebojte, tipů pro prodloužení pohlavního styku je hned několik. Zkuste je kombinovat a souložit co nejčastěji:

 

Znecitlivující gely

V prvé řadě máte dnes možnost použít nejrůznější znecitlivující gely či spreje. Ty fungují tak, že mírně znecitliví váš penis a žalud penisu, a tudíž vydržíte při sexu déle.

MUDr. Václav Urbánek, CSc. vysvětluje:

Váš lékař vám může předepsat některý z místně znecitlivujících přípravků, kterými docílíte přiměřeného snížení taktilní neboli dotykové citlivosti penisu. Aplikují se v tenké vrstvě na celý povrch žaludu pohlavního údu, a to pod kondom.

V některých případech postačí anestezovat jen oblast uzdičky na mužské předkožce. Místně znecitlivující přípravky (čili lokální anestetika) vyrobená ve formě masti je zapotřebí na penis aplikovat přibližně třicet minut před souloží, ve formě gelu patnáct minut před souloží a ve formě spreje pouhých pět minut před souloží.

 

Ovšem v takovou chvíli nezapomeňte na nějakou následnou ochranu při sexu, aby se gel nedostal do pochvy vaší partnerky. Sexuolog prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. doporučuje:

Nicméně nesmíme zapomínat, že pokud natřeme znecitlivující mast či gel (zpravidla obsahují formy prokainu a trimekainu) na penis, samozřejmě znecitlivíme i vjemy partnerky v pochvě (je tedy vhodné je používat s kondomem). K lokálním anestetikům je však třeba přistupovat opatrně a nejprve vyzkoušet, zda nebudou vyvolávat alergickou reakci (u nás či u partnerky). Některým mužům pomáhá myslet na něco jiného (odpoutat pozornost) – sexuologové v tomto případě doporučují třeba odečítat po 7 z tisíce. Zní to sice úsměvně, ale zabírá to.

POZOR NA GELY A KRÉMY, ktere slibují zvětšení penisu nebo zpevnění erekce. Je to lež a žádný takový přípravek neexistuje.

 

Kegelovy cviky

Některým pánům také pomáhá pravidelné cvičení kegelových cviků. Při nich posilujete svaly pánevního dna, díky čemuž vydržíte nejen déle při sexu, ale také zlepšíte své intimní zdraví a předejdete tak inkontinenci.

 

VIDEO: Podrobně o Kegelovo cvičení. 

 

Pravidelnost v sexu

Základem je ale vždy pravidelnost v sexu.

MUDr. Václav Urbánek, CSc. ještě jednou opakuje:

Musím zdůraznit, že úplně nejzákladnějším předpokladem k terapii předčasné ejakulace je zajištění pravidelnosti v sexuálním režimu muže. Jinými slovy, pravidelnosti i dostatečné četnosti pohlavních styků. Je vhodné uskutečňovat je několikrát týdně.

 

Změny poloh během sexu

Pomoci mohou také časté změny poloh během sexu. Jakmile už na sobě cítíte, že se blíží vyvrcholení, okamžitě přestaňte a změňte se svou partnerkou polohu. Nejen, že tak vydržíte u sexu mnohem déle, ale také prostřídáte spoustu poloh a tak se rozhodně nestanete nudným slimákem.

Během změn ale nezapomeňte ženu neustále dráždit rukou, jazykem nebo dildem či vibrátorem, aby „nevychladla“.

VÍTE, jak přesně vám partnerka dopomůže k lepší a pevnější erekci?

 

Masturbace před sexem

Vyzkoušet můžete také masturbaci přímo před sexem. Stačí například odpoledne před večerním sexem upustit trochu páry u porna nebo časopisů pro dospělé. Nestane se tak, že byste začal souložit s vaší partnerkou plně nabitý sexuální touhou.

 

Kondom

Někteří pánové zase objevili kouzlo pevných kondomů. Jedná se o speciální kondomy, které mají silnější stěnu. Můžete je vyzkoušet samotné, nebo společně se znecitlivujícím gelem.

MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze popisuje:

Pokud chcete váš pohlavní styk prodloužit, zkuste jiné polohy, dále, můžete vyzkoušet různé znecitlivující krémy, spreje nebo kondomy. Někdy je příčinou příliš nízká frekvence pohlavního styku. Pomáhá také těsně před vyvrcholením stisknout penis těsně za žaludem. Je navíc šance, že s přibývajícím věkem se vaše výdrž bude prodlužovat.”

 

Chlazení penisu

Znecitlivující gely jsou ale bohužel stále pouze na lékařský předpis. Pokud tedy nechcete obtěžovat se svými problémy vašeho ošetřujícího lékaře, můžete si poradit sám svépomocí. Podobné znecitlivující účinky totiž má i led nebo studená voda. Sami doma pomocí chlazení penisu tak můžete dosáhnout podobných výsledků jako s pomocí znecitlivujícího gelu.

ABYSTE VĚDĚL, který specialista řeší konkrétní problém, čtěte o rozdílech mezi urologem, sexuologem a andrologem.

 

Přerušovaná soulož

Nakonec zde máme přerušovanou soulož. I ta vám může pomoci k prodloužení pohlavního styku. Opět, stejně jako v případě změny poloh, vždy, když na sobě pocítíte nárůst vzrušení, přerušte sex a na chvíli počkejte.

MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV navíc uklidňuje případné skeptiky:

Zadržování ejakulace vlastní vůli není zdraví nijak škodlivé. Mnoho mužů se cíleně snaží o oddálení ejakulace k prodloužení pohlavního styku před dosažením orgazmu.

 

Ideální podmínky pro maximální sexuální výdrž

Samozřejmě se ale někdy prostě jen sejdou veškeré vnější vlivy a vy u sexu nevydržíte ani minutu. Proto se do sexuálních hrátek s vaší partnerkou pouštějte pouze v případě, že jste:

 • střízlivý,
 • odpočatý,
 • v dobré náladě,
 • dostatečně najedený,
 • ne ve stresu,
 • a na klidném místě.

Ne nadarmo se většina pohlavních styků odehrává v ložnici. Je zde totiž dokonalé prostředí k intimním hrátkám s vaší milovanou. Máte zde klid jeden na druhého, můžete se zde zavřít před vnějším světem i problémy, máte zde dostatečné soukromí a je zde pohodlí pro vytvoření dokonalé atmosféry.

 

Tipy pro lepší uspokojení partnerky

Pokud se vám stále nedaří prodloužit sex, můžete na to jít oklikou. Nesnažte se o nemožné, ale snažte se co nejvíce uspokojit vaši partnerku. A není nic jednoduššího, než se jí dostatečně dlouho věnovat ještě před samotným sexem.

Tuto techniku doporučuje i uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc.:

Vašemu soužití prospěje, kdybyste byl ochoten aspoň občas dovést vaši partnerku k orgasmu nekoitálně, tedy bez zavádění penisu do pochvy. Můžete k tomu využít erotických pomůcek ze sexshopu.”

 

Tipy pro prodloužení sexu od MUDr. Václava Urbánka, CSc.:

 1. Striktně dodržujte četnost ejakulačních vybití, a to nejlépe každý druhý den, čili obden.
 2. Vyzkoušejte tradované rady: Během soulože např. přenášejte svou mysl k neerotickým představám, čistě prozaicko-pracovním. Někdo také zařazuje do série kopulačních pohybů přestávky. Vyzkoušejte změny poloh nebo pauzy během sexu.
 3. Některým mužům pomáhá, když před pohlavním stykem onanují až do ejakulace.
 4. Nejen z důvodů antikoncepčních používejte kondom, využijte tedy tlumivý mechanický vliv této latexové membrány.
 5. Lékař vám také může předepsat tlumivou mast nebo gel.
 6. Věnujte se s partnerkou nácviku sexuálních funkcí, včetně takzvané stiskací techniky.

Vyzkoušejte některý z těchto tipů a rad a uvidíte, že okamžitě prodloužíte svou výdrž u sexu. Není to vůbec složité ani náročné. Každý muž může u sexu vydržet jako pravý alfa-samec, a to i vy. Úspěšnost vyřešení vašich problémů je totiž obrovská. Stačí se do toho pustit. Krátká výdrž při sexu není nemoc, proto nemalujte čerta na zeď.

A pokud hledáte další možnosti jak vyřešit malou výdrž při sexu, můžete si přečíst článek Jak oddálit ejakulaci? Kompletní návod.

 

Další články o předčasné ejakulaci a metodách jejího oddálení

10 zaručených tipů pro oddálení ejakulace
Jak oddálit ejakulaci - kompletní návod
Předčasná ejakulace není nemoc, ale pouze komplikace
11 bezpečných metod pro prodloužení soulože
Předčasná ejakulace – co to přesně je a jak ji ovládnout?

 

Masáž penisu - nezvětšuje penis, ale prospěje erekci i kondici. Jak na ni?
Samovyšetření varlat - domácí prevence rakoviny. Jak se samovyšetřit?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR