Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Předčasná ejakulace, 2. DÍL – 11 bezpečných metod pro její oddálení

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

V minulé části jsme vysvětlili, proč předčasná ejakulace existuje, a že to není vůbec nemoc ani nic nezvyklého. Je běžná a sama příroda to zařídila tak, aby muž byl schopen oplodnit ženu co nejrychleji.

Ovšem to, že se nejedná o nemoc, ještě neznamená, že s citlivější uzdičkou či žaludem nemáte problémy. Přece jen si všichni chceme sexu s partnerkou užít dosyta a nechceme být omezováni předčasnou ejakulací a jejími důsledky. Jak to můžete vyřešit? Existuje několik metod pro oddálení ejakulace, které si zde nyní popíšeme:

předčasná ejakulace

 

Předčasná ejakulace vzniká drážděním žaludu a uzdičky. Zde je 11 tipů, jak citlivost snížit

Znecitlivující gely

Většina odborníků, sexuologů nebo urologů vám na prvním místě dozajista poradí znecitlivující gely. Tyto gely snižují citlivost penisu a prodlužují sexuální styk. Obsahují různé látky, většinou lehká anestetika, které tlumí okolní vjemy.

Jejich použití je velice jednoduché. Trochu gelu si aplikujete na špičku penisu, přesně v místech, kde je penis nejcitlivější, počkáte pár minut, dokud se gel nevstřebá, a můžete se vrhnout na věc.

Nevýhodou těchto gelů je fakt, že mohou váš penis natolik účinně znecitlivit, až nakonec necítíte naprosto nic, erekce vám opadne a sex je bez vyvrcholení u konce. Proto je nutné tyto gely užívat s rozumem.

Sexuolog prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. vysvětluje:

Nicméně nesmíme zapomínat, že pokud natřeme znecitlivující mast či gel (zpravidla obsahují formy prokainu a trimekainu) na penis, samozřejmě znecitlivíme i vjemy partnerky v pochvě (je tedy vhodné je používat s kondomem).

K lokálním anestetikům je však třeba přistupovat opatrně a nejprve vyzkoušet, zda nebudou vyvolávat alergickou reakci (u nás či u partnerky). Některým mužům pomáhá myslet na něco jiného (odpoutat pozornost) – sexuologové v tomto případě doporučují třeba odečítat po 7 z tisíce. Zní to sice úsměvně, ale zabírá to.

 

Přerušovaná soulož

Další jednoduchou možností, ke které nebudete nic potřebovat, je přerušovaná soulož. Funguje to velice jednoduše – jakmile na sobě pocítíte, že se blíží vyvrcholení, na chvíli všechny aktivity zastavíte a počkáte, dokud sexuální vzrušení trochu neopadne.

Po pár sekundách nebo minutách opět pokračujete dále.

Zadržování ejakulace vlastní vůli není zdraví nijak škodlivé. Mnoho mužů se cíleně snaží o oddálení ejakulace k prodloužení pohlavního styku před dosažením orgazmu,uklidňuje případné skeptiky MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV.

Ze začátku to samozřejmě nebude jednoduché a klidně se může stát, že se vám to napoprvé nepodaří, ale to je normální. Musíte to trénovat a uvidíte, že nakonec dokážete tímto způsobem prodloužit sex až na několik desítek minut.

 

Erekční kroužky

Třetí možností jsou speciální erekční kroužky pro oddálení ejakulace. Jedná se o drobnou silikonovou pomůcku, která vám pomůže prodloužit sex. Jejich použití je opět jednoduché.

Erekční kroužek nasadíte na vršek penisu, čímž zakryjete jeho nejcitlivější část. Penis tak ztratí část své citlivosti, což je přesně to, co potřebujete. Následně se můžete pustit do sexu tak, jak jste zvyklý.

Stejnou službu vám může prokázat i návlek na penis, kterým nezakryjete pouze žalud nebo uzdičku, ale kompletně celý penis. Tím jej nejen chráníte před přílišnou stimulací, ale také jej trochu zvětšíte. Cena za tyto pomůcky se pohybuje od 200 Kč.

 

Chlazení penisu

Pokud se toho nebojíte, můžete vyzkoušet také chlazení penisu. Cíl je opět stejný jako v předchozích bodech – znecitlivit penis. V tomto případě jej ovšem neznecitlivíte gelem nebo návlekem, ale chladem.

Stačí k žaludu nebo uzdičce přiložit kosku ledu nebo celý penis zabalit do studeného ručníku. Chvíli počkejte a uvidíte, že bude penis prakticky necitlivý. I když se mu během sexu citlivost zase vrátí, vám už to vadit nebude, neboť vydržíte dostatečně dlouho a nakonec vyvrcholíte společně s partnerkou.

 

Časté změny poloh

Stejný efekt jako přerušovaná soulož mohou mít i časté změny poloh. Vždy, když na sobě pocítíte, že se blíží vyvrcholení, změňte sexuální polohu. Během těch několika sekund, kdy budete měnit polohy a váš penis se nebude nacházet ve vagíně a nebude stimulován, trochu opadne sexuální vzrušení a vy tak vydržíte mnohem déle. A navíc budete považován za sexuálního hřebce, neboť během sexu vystřídáte klidně i několik poloh.

Určitě ale nepřestávejte dráždit partnerku – ruce, jazyk, dildo.. Cokoliv. Žena ale pauzy ve stimulaci nenese dobře, protože „vystydne“. Pokud máte přestávku, nepřestávejte se stimulací ženy. 

 

Vhodné sexuální polohy

Důležité je také ve vašem případě sexovat v těch správných polohách. Hned uvedeme proč. Každá poloha je jiná. Někdy je při ní vagína stažená, jindy je více rozšířená. A to je právě fakt, se kterým můžete pracovat.

Volte proto takové polohy, při kterých je vagína vaší partnerky co nejvíce rozevřená, aby docházelo k co nejmenší stimulaci. Nejjednodušší takovou polohou je misionářská.

 

Meditace

Nemusí to být přímo pro vás, ale přesto zde tuto možnost zmíníme. Někdy je totiž předčasná ejakulace způsobená psychickým rozpoložením. Proto vám může pomoci i pravidelná meditace a dostatečné uvolnění. Vyzkoušejte meditaci před sexem, kdy se uvolníte a zrelaxujete. Třeba z vás opadne i možné napětí, které vede k předčasné ejakulaci.

 

Častá masturbace

Zároveň ale nezapomínejte ani na pravidelnou masturbaci či pravidelný sex. Proto se snažte nastavit si pravidelný režim sexuálních vybití a uvidíte, že časem vydržíte u sexu mnohem déle.

Uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc. zdůrazňuje:

Musím zdůraznit, že úplně nejzákladnějším předpokladem k terapii předčasné ejakulace je zajištění pravidelnosti v sexuálním režimu muže. Jinými slovy, pravidelnosti i dostatečné četnosti pohlavních styků.

Je vhodné uskutečňovat je několikrát týdně. Pokud totiž mezi jednotlivými ejakulačními vybitími (zejména u jedince mladého) vznikne časový výpadek celotýdenní či třeba ještě podstatně delší, tak při následném pohlavním styku pak u každého muže nastoupí tendence k urychlení nebo dokonce k překotnosti ejakulace.

To není žádná porucha, ale fyziologická zákonitost.

 

Tantrický sex

Dále můžete vyzkoušet také techniky tantrického sexu. Jedná se o masážní a meditační techniky, které by vám měly pomoci nejen prodloužit sex a oddálit ejakulaci, ale také dosáhnout tvrdé erekce jako kámen.

Tantrický sex můžete provozovat jak se svou partnerkou, tak i ve specializovaných salonech. Opět se ale připravte na hodiny tréninku. Ze začátku vyvrcholíte třeba už po pár sekundách, ale uvidíte, že po pravidelném zkoušení se vaše výdrž prodlouží.

 

Kegelovy cviky

Abyste uzvedl těžké závaží, trénujete v posilovně. Stejně tak to platí i u svalů pánevního dna, které je nutné trénovat. K tomu jsou určené Kegelovy cviky, které by vám měly pomoci prodloužit délku sexu a oddálit ejakulaci. Jsou velice jednoduché.

Můžete je provozovat prakticky kdekoliv, kde je záchod nebo koupelna. Stačí během močení postupně, v pravidelných intervalech zadržovat a znovu pouštět moč. Zdá se to být lehké, ale až v praxi zjistíte, že to tak jednoduché není. Tímto způsobem zpevníte svaly pánevního dna, močovou trubici a celkově svaly kolem penisu, díky čemuž potom lépe udržíte nejen moč, ale také ejakulaci.

 

VIDEO: Naučte se cvičit Kegelovy cviky. 

 

Hrubší kondomy

A na závěr zde máme možnost, která vám opět znecitliví penis a zároveň zabrání nechtěnému početí. Hrubší kondomy. Zeptejte se ve své lékárně či drogerii, kde určitě takové kondomy najdete.

Tyto kondomy jsou vyrobené ze silnějšího latexu, který váš penis dostatečně znecitliví a vy tak vydržíte u sexu mnohem déle. Zároveň tak zabráníte nechtěnému početí nebo přenosu pohlavních chorob.

 

Jak zabránit předčasné ejakulaci?

Vše, co zde bylo popsáno shrnuje MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze:

Pokud chcete váš pohlavní styk prodloužit, zkuste jiné polohy. Dále, můžete vyzkoušet různé znecitlivující krémy, spreje nebo kondomy. Někdy je příčinou příliš nízká frekvence pohlavního styku. Pomáhá také těsně před vyvrcholením stisknout penis těsně za žaludem. Je navíc šance, že s přibývajícím věkem se vaše výdrž bude prodlužovat.”

Předčasná ejakulace tedy rozhodně nemusí váš sexuální život ohrozit, omezit či dokonce zničit. Všechny výše zmíněné možnosti můžete bez obav vyzkoušet. Všechny možnosti jsou účinné, bezpečné a mohou i vám pomoci. Stačí si jednu z nich vybrat a vyzkoušet.

 

Léky na předčasnou ejakulaci

Možná jste se s tím již setkal, možná je to pro vás zde první informace a zmínka – na trhu existuje mnoho přípravků pro prodloužení pohlavního styku a na oddálení ejakulace. Tyto doplňky stravy a léky mají různé složení i rozdílné účinky. Ovšem ke všem se pojí to samé – nejsou prakticky vůbec nutné.

Předčasná ejakulace není nemoc, kterou byste musel řešit léky či doplňky stravy. Není to nic, na co byste musel brát tisíce tabletek. Jedná se pouze o to, že máte citlivější penis, a tím u vás dochází k rychlejšímu vyvrcholení. Ale to rozhodně neznamená, že byste měl okamžitě běžet k lékaři a začít brát na to léky. Raději vyzkoušejte některý z tipů výše.

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D.:

Terapie spočívá v několika možných rovinách. U některých mužů postačí pouze sexuální nácvik. Jde o partnerský nácvik, kde jsou pacienti a jejich partnerky vedeni k tomu, aby technicky našli možnost shody, tedy takový způsob milování, který oba přivede k sexuálnímu uspokojení. Pokud chtějí skutečně spíše mechanicky prodlužovat dobu ejakulační latence, opět mají několik způsobů, od prostého použití kondomu, který snižuje citlivost (čím je kondom silnější, tím menší je dráždění a soulož může trvat déle), až po lokální anestetika, která jsou však pouze na lékařský předpis.

 

Léčba předčasné ejakulace

Pokud vás váš velice citlivý penis hodně limituje, pokud je to pro vás doopravdy velmi nepříjemné, můžete ještě vyzkoušet chirurgický zákrok. K tomuto kroku ale doporučujeme přistoupit jen ve vážných případech a po dlouhé rozmluvě s vaším lékařem.

MUDr. Jan Vašinka z Ambulance nemocnice Znojmo vysvětluje:

Obřízka nebo plastika uzdičky snižuje citlivost penisu a tedy oddaluje ejakulaci.

Jedná se o to, že je muži chirurgicky odstraněna předkožka a tím i částečně přerušená citlivost uzdičky. Žalud se sice tímto způsobem odkryje, ale po čase je jeho citlivost třením o prádlo snížena. Výsledkem je menší citlivost žaludu i uzdičky a tedy i prodloužení pohlavního styku.

TIP: Celému tomuto zákroku jsme se věnovali v článku Obřízka – druhy, postup a její vliv na erekci a oddálení ejakulace.

Předčasná ejakulace ale není nemoc nebo zdravotní problém. Není nutné ji tedy léčit léky nebo náročným chirurgickým zákrokem. Pouze pokud byste měli s citlivostí penisu skutečně velký problém, a to třeba i v běžném životě, je možné k operaci přistoupit. V opačném případě si vystačíte s postupy a možnostmi, které jsme vám popsali výše. Úspěšnost vyřešení vašich problémů je totiž obrovská.

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. ze Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze uzavírá:

Neúspěšné případy jsou především ty, kdy pacienti sami nebo jejich partnerky nespolupracují a neřídí se instrukcemi – to je stejné jako ve všech oblastech medicíny. Terapie pak není dostatečně účinná, bez úsilí pacienta to prostě není možné.

Za jak dlouho se vyléčí? To je velmi individuální, někdy stačí jediná konzultace, během níž se problém otevře, pojmenuje, partneři si vzájemně sdělí svá očekávání a směřují k vyřešení celé situace, jindy to však trvá i několik měsíců.

DÁLE ČTĚTE: O obřízce, která znecitliví penis a vy tak vydržíte déle.

 

Další články o předčasné ejakulaci a metodách jejího oddálení

10 zaručených tipů pro oddálení ejakulace
Jak oddálit ejakulaci - kompletní návod
Předčasná ejakulace není nemoc, ale pouze komplikace
11 bezpečných metod pro prodloužení soulože
Předčasná ejakulace – co to přesně je a jak ji ovládnout?

 

Kegelovy cviky - bezpečný a bezplatný "zlepšovák" erekce a delší výdrže
Předčasná ejakulace, 1. DÍL - Není to nemoc ani nedostatek - je přirozená!
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR