Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Obřízka – druhy, postup a její vliv na erekci a oddálení ejakulace

1/52/53/54/55/5 (9 hlasů, průměr: 3,33 z 5)
Loading...

Ptáte se, co je vlastně cirkumcize? Operace předkožky penisu neboli mužská obřízka je malý chirurgický zákrok, kdy je odstraněna předkožka, tedy kožní řasa, která překrývá žalud penisu. Ten pak zůstává po zákroku trvale odkrytý. Na světě je obřezána asi ¼ mužů. Důvody obřízky jsou náboženské, zdravotní, hygienické i estetické.

chirurgické nůžky

Obřízka je krátký a nenáročný zákrok 

 

Změna v sexuálním životě po obřízce

První soulož po cirkumcizi nemusí být moc příjemná z důvodu vyšší citlivosti jizvy, ale lze pociťovat i krátkou kůži na penisu. To se ale samo rychle spraví. Jednak kůže trochu povolí a jizva za nějakou dobu není patrná. Obřízka ovlivňuje sexuální výkonnost pozitivně a muži mají při sexuálním aktu delší výdrž. Jde o snížení citlivosti penisu na dotyky i výskytu předčasné ejakulace. Ženy oceňují estetické a hygienické hledisko zejména při orálním sexu.

Žalud penisu původně krytý předkožkou je po operaci částečně či úplně obnažený a více vystavený zevním podnětům. Stává se méně citlivým zejména při kontaktu se spodním prádlem. Zkušenosti mužů i žen ale nejsou jednoznačné.

Obřezaným mizí citlivost a s nástup ejakulace je poněkud delší. Efekt prodloužené výdrže je ale velmi individuální. Má na něj vliv i mnoho jiných faktorů, psychika i nemoci. V pozdějším věku, kdy jsou již potíže s erekcí, může být dosažení orgasmu v přiměřené době naopak dost obtížné, což obtěžuje partnerku a frustruje muže.

 

Mužská obřízka – cirkumcize

Jde o malý chirurgický zákrok a rozlišuje se obřízka částečná a úplná. Cirkumcize dětská je nejvhodnější. Většinou jde o problém zvaný fimóza, kdy je předkožka natolik zúžená, že ji nelze přetáhnout přes žalud a nepomůže ani uvolnění pomocí kortikoidních či steroidních mastí. Rozlišujeme mezi jednoduchou a relativní fimózou.

Za relativní fimózu označujeme stav, kdy předkožku v erekci nestáhneme volně s žaludu. Relativní fimóza je zejména důsledkem léčby mastmi, kdy se sice předkožku podaří díky masti přetáhnout, ale fimóza zůstává při erekci.

Parafimóza je stav, kdy předkožku nelze přetáhnout přes žalud, je úzká a škrtí, což zamezí zásobování krve do penisu. Stav může vést k vážným zdravotním problémům vedoucím až k odumření tkání. Jde v podstatě o následek násilného přetažení předkožky a je třeba tento stav řešit během několika hodin, jinak to může vést až k amputaci žaludu nebo penisu. Nechceme tedy nijak strašit, ale pokud má dítě či dospívající muž potíže s předkožkou, musí se to rychle řešit.

 

Průběh obřízky

Pacient před zákrokem absolvuje klasické předoperační vyšetření, zákrok probíhá při anestezii a je takřka bezbolestný. Po probrání z narkózy můžete pociťovat nevolnost a nemůžete v den zákroku řídit.

Lokální anestezie představuje aplikaci znecitlivující látky přímo do penisu pomocí několika injekčních vpichů. Jde o menší zátěž pro organismus než celková anestezie. Nemocnici lze opustit už za 30 až 60 minut po zákroku a můžete po zákroku řídit. Samotná aplikace anestetika může být trochu bolestivá, což lze řešit znecitlivující mastí před provedením vpichů a může být nepříjemné i vědomí během operačního zákroku.

 

Operace cirkumcize

Samotný zákrok trvá běžně 15 až 20 minut. Kůže je odstraněna skalpelem nebo speciálními nůžkami. Rána je sešita několika stehy. Při obřízce lze odstranit více vnitřní nebo vnější předkožky.

Úplná obřízka se oproti částečné projevuje rychlejším hojením a menším počtem pooperačních komplikací. Předkožka mužského penisu obsahuje buňky náchylné k infekci virem HIV nebo virem HPV. Její odstranění obřízkou pak ztěžuje viru cestu do mužského organismu.

 

Ceník cirkumcize dítěte

V České republice se obřízka provádí jen na doporučení lékaře kvůli zdravotním komplikacím. Je prováděna na urologii a zákrok plně hradí pojišťovna. Chcete-li tento zákrok podstoupit ze svého přesvědčení, z kosmetického důvodu či oddálení ejakulace, provádí se na plastické chirurgii, kde není zákrok hrazen ze zdravotního pojištění. Cena se pohybuje někde mezi 8 000 až 20 000 korun.

 

Nevýhody a rizika cirkumcize

U obřízky novorozenců může dojít k poškození žaludu penisu, znetvořením a srůstům. U starších chlapců ve věku 2 až 15 let se dělá obřízka i u dětí z lékařsky nevyhnutelných důvodů. Jde o zákrok, který k řešení dostačuje. Dělá se pod anestetiky, není bolestivý, ale bolest se objevuje po dobu několika dní do opadnutí otoku. Někdy přetrvává déle při erekci. Zde tedy platí, u miminek ne, ale pak čím dříve, tím lépe.

 

Citlivost penisu a uspokojování po obřízce

Připravte se na změnu pocitu i techniky. Pokud se má obřezanému muži poskytovat orální sex, je třeba změnit techniku manuálního dráždění. Přetahovat předkožku přes žalud nejde. Chce to hodně experimentovat a zvlhčovat lubrikantem.

Na výdrž má obřízka ve většině případů pozitivní efekt, zejména pokud mají problém s předčasnou ejakulací. Ženy mohou mít i špatný pocit z toho, že najednou nedokážou muže uspokojit tak rychle a zcela spolehlivě jako tomu bylo předtím.

 

Obřízka částečná a nízká – Partial circumcision

Je odstraněna celá vnitřní předkožka a vnější je ponechána v délce, kdy v normálním stavu překrývá půl žaludu. Zbytek předkožky se pohybuje po žaludu a to někdy může vyvolávat nepříjemné pocity.

Jedna polovina žaludu oschne a zkrabatí se a druhá zůstane přirozeně vlhká. Pokud se obřízka dělá z důvodu fimózy, může se stav vrátit. Masturbace je po mechanické stránce stejná jen se dostavují trošku jiné pocity. Je vhodná pro ty, co obřízku podstupují neradi, ale pohyb předkožky může i vadit.

 

Obřízka částečná a vysoká – Loose circumcision

Odstraňuje se zčásti vnitřní a zčásti vnější předkožka. Poměr zakrácení částí předkožky je individuální. Záleží, kdo obřízku provádí a jak si přeje pacient. Žalud je většinou obnažen. Není vhodná při fimóze.

Při ztopoření je zbývající předkožka napnutá, ale lze s ní pohybovat až do poloviny žaludu. Sex bude jiný než před provedením obřízky. Při masturbaci se z mechanického hlediska nemění nic.

 

Obřízka úplná a nízká – Low circumcision

Vnitřní předkožka se zcela odstraní a vnější se zkrátí tak, že je neustále napnutá. Zbývající předkožka je napnutá a nelze s ní moc hýbat. Masturbace je nutná s použitím lubrikačního gelu. Sex je bez potíží a je pak vnímán mnohem výrazněji a penis budí tvrdší dojem. Může se ale stát, že se bude takzvaně tahat šourek k žaludu.

 

Obřízka úplná a vysoká – Tight circumcision

Vnitřní část předkožky se odstraní částečně a vnější tak, že je předkožka neustále napnutá a nelze s ní moc hýbat. Poměr zkrácení jednotlivých listů předkožky je individuální. Masturbace je nutná s použitím lubrikačního gelu.

 

Další články o předčasné ejakulaci a metodách jejího oddálení

10 zaručených tipů pro oddálení ejakulace
Jak oddálit ejakulaci - kompletní návod
Předčasná ejakulace není nemoc, ale pouze komplikace
11 bezpečných metod pro prodloužení soulože
Předčasná ejakulace – co to přesně je a jak ji ovládnout?

 

Asexuál - jak se žije slušnému člověku, kterého sex nezajímá?
Darování spermií - kolik vyděláte, jaké spermie musíte mít a kam zajet?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR