Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Darování spermií – kolik vyděláte, jaké spermie musíte mít a kam zajet?

1/52/53/54/55/5 (8 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Loading...

Pokud uvažujete darovat sperma a přivydělat si nějakou tu korunu, nebo jen udělat dobrý skutek, pokusím se vám přiblížit, jak postupovat. V zemích Evropské unie, ve kterých je zároveň i zákonem povolena léčba darovanými spermiemi, platí pro darování spermií princip anonymity.

Tím je garantováno, že se nikdy žádný léčený pár, který sperma přijme, nedozví, kdo je dárcem spermií a zároveň se ani žádný dárce nedozví, kdo je léčeným párem, který jeho sperma přijme.

Masturbace může být prospěšná nejen pro muže, který se jí pravidelně oddává. Některé páry jsou totiž dnes na cizích spermiích zcela závislé, protože žena nemůže otěhotnět přirozenou cestou a muž má třeba nekvalitní spermie.

Proto existují spermobanky, ve kterých lze darovat své sperma. Pokud vás napadlo, že pomůžete jiným lidem k vytouženému dítěti, prozradíme vám, co dárcovství obnáší. Bez ochotných mužů darovat sperma by umělé oplodnění nebylo možné. Asistovaná reprodukce potřebuje spermie dárce až u poloviny případů.

vzorky spermií

Dárcovství je naprosto anonymní a nikdo se nedoví, že jste dárcem právě vy

 

Dárcovství spermií – anonymita a povinné informace o dárci

Zákon ukládá zdravotnickému zařízení povinnost archivovat informace o dárci. Darování spermií je zcela bezplatné. Vhodný dárce, který daruje sperma, absolvuje až 10 odběrů. Finanční kompenzace za všechen vynaložený čas, za náhrady cestovních i ostatních výdajů se pohybuje do částky 12 000 Kč.

Nejčastěji darují studenti VŠ. Za jeden odběr dostanou až 2 000 Kč. Odběry spermií probíhají na klinikách asistované reprodukce a ve spermobankách, stejně jako vyšetření. O dárce spermatu je neustále zájem.

 

Co je třeba k darování spermatu?

 • věk mezi 18 a 35 lety (u nás někde až do 40 let)
 • minimálně středoškolské vzdělání
 • perfektní zdravotní stav
 • negativní testy na přenosná infekční onemocnění
 • žádná přenosná či geneticky podmíněná onemocnění

VÍTE, že vaše spermie bude posuzovat vyšetření spermiogram

 

Zásady darování spermatu

 • Rozhodnutí o darování spermií za účelem umělého oplodnění je jasně svobodným rozhodnutím každého zájemce o darování a je tedy projevem svobodná vůle.
 • Darování spermií v České republice je zcela anonymní, identifikační údaje dárce jsou sice evidovány, ale jsou vedeny pod kódovým označením a přísně důvěrné, tedy anonymní.
 • Prostory každé kliniky a veškerá elektronická komunikace podléhají přísným bezpečnostním standardům a diskrétnost je zaručena.
 • Umístění spermobanky do center měst a budov se zdravotnickou problematikou zajišťuje vysokou diskrétnost a anonymitu.
 • Dárcovství spermatu je zcela osobní záležitostí a vždy respektujeme vaše soukromí.
 • Abyste se mohli stát dárcem spermatu, je nutný váš dobrý zdravotní i psychický stav a kvalita spermatu.
 • Před darováním spermatu je doporučena alespoň 3 -5 denní pohlavní abstinence, ale i cigaret a alkoholu.
 • Dárcovství spermatu je založeno na vzájemné důvěře a celkové spolehlivosti dárců. Jde o dlouhodobý vztah, kdy je s dárci uzavírána smlouva o spolupráci při darování spermatu.

 

VIDEO: Kterak lesbický pár našel dárce spermií. 

 

Jak probíhá darování spermatu?

Celé darování spermatu je kontrolovaným procesem, během kterého vám bude také poskytnuta nejlepší možná péče. Během darování se budete cítit bezpečně, komfortně, ale ti příjemně.

Rozhodnete-li darováním spermatu pomoci páru, který má problém s otěhotněním, objednejte se na recepci kliniky anebo kontaktujte kliniku emailem. Nejprve si s vámi koordinátorka domluví termín návštěvy a zodpoví všechny vaše dotazy.

 

Kritéria výběru dárce spermií

Základním kritériem výběru je váš výborný spermiogram, který vám bude v den odběru proveden. Takto si zároveň bezplatně otestujete svoji vlastní plodnost – potenci. Jako zájemce o darování spermií musíte zcela zodpovědně vyplnit dotazník dárce, kde uvedete veškerá významná fakta z oblasti osobní i rodinné anamnézy a celkového zdravotního stavu.

Speciálně vyškolená andrologická laborantka s vámi následně provede pohovor a velmi detailně vysvětlí průběh darování spermatu a současně s vámi dohodne podrobný plán a veškeré termíny darování spermatu.

Následně vám bude nejprve odebrána krev. Z odběru krve jsou pak provedeny testy na přenosná infekční onemocnění, jako je HIV, syfilis, žloutenka typu B a C, cytomegalovirová či chlamydiová infekce a genetické vyšetření.

Při každé návštěvě jsou zájemci o darování spermatu a registrovaní dárci spermatu povinni předložit platný identifikační doklad, tedy občanský průkaz nebo třeba pas. K prokázání dosaženého vzdělání jsou zájemci o darování a registrovaní dárci spermatu po domluvě povinni předložit k případnému nahlédnutí maturitní vysvědčení, výuční list, vysokoškolský diplom, studijní index nebo žákovskou knížku.

 

Při darování vás čeká klasická masturbace

Sperma je pak získáváno klasicky masturbací do kelímku v diskrétní oddělené místnosti většinou vybavené počítačem se širokoúhlou obrazovkou. K dispozici je vždy celý soubor videí a také erotické časopisy.

S některými muži dokonce chodí dovnitř i přítelkyně. Registrovaní dárci spermatu jsou povinni podrobit se následně i opakovaným kontrolním odběrům krve a moči. Pro poskytnutí bližších informací o darování spermatu a sjednání schůzky vždy kontaktujte vybranou kliniku.

 

VIDEO: Zajímavá odběrová technologie z čínské spermobanky. 

 

Dárcovství spermií – často kladené otázky

Je třeba se smířit s tím, že po světě bude chodit spousta lidí vytvořena s spolu vašim genetickým materiálem. A to musíte rozchodit i v době, kdy odpadne doba vaší mladistvé nerozvážnosti. Psychika umí být prevít.

Není jediný důvod, proč se darování spermatu bránit, když se s tím ale dokážete vyrovnat. Jde o jednoduchý proces, kterému předchází pár nezbytných vyšetření. Pomůžete také bezdětným párům splnit jejich sen mít dítě. Na první pohled zní sice masturbace za peníze jako pohádka, ale jak jste si přečetli, darování spermatu není zcela bez práce.

 

Co se se spermiemi děje po odběru?

Pokud jsou všechny nálezy v pořádku, daruje muž spermie, a spermie mu jsou zamraženy na 6 měsíců. Po půl roce musí být opakovaně vyšetřen a znova otestovány. Pokud jsou výsledky opakovaně v normě, je možno tyto spermie použít k dárcovství.

Pokud se k otestování dárce použijí metody založené na technice PCR, tedy detekuje se přímo genetická informace virů, nemusí se čekat 6 měsíců a je možno použít spermie bez této karanténní lhůty, protože je jistota, že muž není nositelem některého z daných virů.

 

Kolik dávek spermií se odebírá?

Z jednoho odběru se udělá větší počet dávek od konkrétního dárce. Dárce může přijít na odběr opakovaně. Žádná centrální databáze dárců neexistuje, ale kliniky si hlídají to, že jakmile je úspěšně použito hodně spermií od jednoho dárce, pak jej vyřadí.

Takže donekonečna darovat sperma také nelze. Spermie se skladují zamrazené v tekutém dusíku a jejich kvalita se časem nemění.

 

Jak na kvalitnější sperma?

Následující vitamíny se snažte přijímat v přirozené formě, tedy ve stravě. Doplňky z lékáren a internetu ale nedoporučujeme, nebo je jezte v zimě, když je problém dopřát si kila zeleniny a ovoce. Jinak ale vždy upravte svou stravu.

TIP: Čtěte megačlánek o spermatu – co jim škodí, kdy klesá jejich produkce a co pro ně můžete udělat nejlepšího

 

Jak zlepšit kvalitu, a tedy i prodejnost spermií?

Je třeba změnit návyky, změnit stravování a odvyknout zlozvykům. Pokud se o sebe budete příkladně starat, spermie zkvalitníte zcela přirozeně. Zdravá strava musí obsahovat v maximální míře ovoce, zeleninu, libové maso, luštěniny a čistou neperlivou vodu. Omezte nebo vylučte polotovary, rychlé občerstvení, konzervované a trvanlivé potraviny.

Zlozvyky oslabují kvalitu spermií, plodnost, pevnost erekce, chuť na sex, tvorbu testosteronu a sexuální kondici. Jde hlavně o cigarety, alkohol a drogy. Se zlozvyky jste mnohem nemocnější a náchylnější vy i vaše budoucí děti.

Souložte co nejčastěji, aby se činnost varlat nesnižovala, ale zvyšovala. Udržujte varlata ve vhodných podmínkách, nepřehřívejte je, ani neochlazujte, nenoste těsné prádlo a často je větrejte.

Vyvarujte se příliš teplých koupelí a otužujte se. Dopřejte si masáž penisu a masáž varlat pro plodnost. Vyhýbejte se dalším negativním vlivům, jako záření, chemikáliím a nestresujte se.

 

Kde mohu spermie darovat? Seznam pracovišť na odběr spermatu

 

Další články o spermiích, ejakulátu, jejich kvalitě a komplikacích

SPERMA – nejpodrobnější článek na českém internetu + ROZHOVOR se sexuoložkou
JAK ZVÝŠIT OBJEM EJAKULÁTU pro lepší kvalitu spermií, ale také ohromení partnerky?
ŽIVOTNOST SPERMIÍ - jak dlouho vydrží na vzduchu, v pochvě a ve vodě, kdy umřou a určitě partnerku neoplodní?
BARVA SPERMATU (ejakulátu) – zdravá je mléčně bílá
ODBĚR SEMENE – jak přesně probíhá, jak se připravit a jak nebýt nervózní?
JAK OPLODNIT ŽENU? Myslete hlavně na své zdravé spermie.
KREV VE SPERMATU (ejakulátu) – 15 pravděpodobných příčin
DAROVÁNÍ SPERMIÍ – kolik vyděláte, jaké spermie musíte mít a kam zajet?
ALERGIE NA SPERMA – utrpení při sexu? Jak ji zmírnit?
SPERMICIDNÍ GEL a další antikoncepční přípravky na hubení spermií

 

Obřízka - druhy, postup a její vliv na erekci a oddálení ejakulace
Umělé oplodnění - kde koupíte spermie, jak probíhá a na kolik vyjde?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR