Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Jak bezpečně a „zdravě” oplodnit ženu? Myslete hlavně na své zdravé spermie.

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Dostal jste se do věku, kdy začínáte přemýšlet o založení rodiny? S partnerkou máte milující a vřelý vztah a chtěli byste jej posunout na další úroveň? Přemýšlíte o miminku?

V této chvíli je důležité začít pořádně myslet na své zdraví a na svůj způsob života. Zdravá totiž nemusí být jen nastávající maminka. I vy, jakožto budoucí tatínek, musíte o sebe řádně pečovat, protože dítě vyroste právě z vaší nejrychlejší spermie.

Co tedy ovlivňuje kvalitu vašich spermií? Co jíst a pít, aby byly vaše spermie kvalitní a čilé? Čemu se naopak vyvarovat? Existují nějaké zaručené babské rady, které vám pomohou k rychlejšímu početí? Jak bezpečně a „zdravě” oplodnit ženu?

jak oplodnit ženu?

 

Jak oplodnit ženu bezpečně a „zdravě”?

Udržte dostatečný pitný režim, aby varlata nestrádala

Zní to jako klišé, ale je v něm více moudrosti, než byste si mohl myslet. Dostatečný pitný režim je pro zdravé oplodnění partnerky klíčový.

Pokud totiž nebudete dostatečně pít, bude váš ejakulát příliš hustý, spermie se v něm budou velice těžce pohybovat a nakonec ani nedorazí k cíli, tedy k vajíčku. Proto pijte, pijte a zase pijte.

Doporučené množství tekutin činí 3 litry obyčejné vody denně.

MĚJTE PŘEHLED: Jak dlouho vydrží na vzduchu, v pochvě a ve vodě, kdy umřou a určitě partnerku neoplodní?

životnost spermií

 

Zvyšte hladinu testosteronu v těle pro vyšší produkci silných spermií

Dále je důležité mít dostatečné množství testosteronu v těle. Testosteron, jakožto nejdůležitější mužský hormon, totiž ovlivňuje kvalitu vašich spermií. Čím více testosteronu v těle máte, tím více budete mít i kvalitních spermií.

Přirozenou hladinu testosteronu v těle můžete zvýšit přírodními složkami a nejrůznějšími bylinkami. Těmito látkami jsou L-arginin, Maca peruánská a Kotvičník zemní. Tyto a další složky pomáhají udržet přirozenou hladinu testosteronu v těle.

Důležitost testosteronu v mužském těle potvrzuje také uznávaná sexuoložka-androložka MUDr. Taťána Šrámková, CSc.:

Typický pacient s nedostatkem testosteronu si v ordinaci sexuologa stěžuje na ztrátu nebo snížení sexuální touhy a sexuální aktivity, únavu, poruchu erekce, zhoršení ranních erekcí, méně intenzivní ejakulaci či snížený objem ejakulátu.

Další příznaky nedostatku testosteronu jsou: snížená vitalita, úbytek svalové hmoty a síly, řídnutí ochlupení, abdominální obezita (obvod pasu více jak 102 cm), epizodické pocení, návaly horka, nespavost, ale i poruchy psychických funkcí jako je podrážděnost nebo letargie, snížený pocit spokojenosti, nedostatečná motivace, nízké sebevědomí, snížená duševní energie, deprese, pocit strachu či problémy s krátkodobou pamětí. Významný nedostatek testosteronu vede k neplodnosti.

 

SLEDUJTE SE: Testosteron a 8 nepříjemných projevů snížené hladiny.

 

Začněte s pokusy otěhotnět co nejdříve. Pokud by se nedařilo, je čas věc řešit.

Říkáte si, že byste zhruba za rok mohli začít s pokusy o miminko? Začínáte o tom „tak trochu” uvažovat? Pak už nyní změňte životní styl a klidně začněte už teď s pokusy.

Ano, může se vám podařit otěhotnět hned na první pokus, ale také můžete spadnout do převažující skupiny mladých lidí, kteří se snaží o miminko klidně i déle než dva roky.

V průměru navíc trvá otěhotnění jeden rok. Proto pokusy neodsunujte.

infografika: problémy s početím

 

Neodkládejte zakládání rodiny po čtyřicítce. S věkem klesá plodnost a zvyšuje se riziko problematického otěhotnění i porodu.

Zároveň neodkládejte zakládání rodiny na vyšší věk.

Sexuolog a gynekolog MUDr. Pavel Turčan to vysvětluje:

S vyšším věkem bohužel dochází k vyšší míře oxidačního poškození DNA spermií. Proto, i když bude počet spermií v ejakulátu u muže ve věku 20 let a 40 let stejný, bude šance oplodnit vajíčko s přibývajícími roky nižší.

 

Urolog MUDr. Viktor Vik z kliniky Gennet doplňuje:

Kolem 40 let začíná být muž z reprodukčního hlediska daleko méně zajímavý. Stejně jako u žen platí, že ideální doba, kdy by měli plodit děti, je mezi 18 až 30 lety.

průměrný věk prvorodiček v Česku

Průměrný věk prvorodiček v Česku stále stoupá a to není dobře. Těhotenství ve vyšším věku má vyšší riziko komplikací.

 

Vyhýbejte se stresu. I ten oslabuje celé tělo.

Snažte se být také více v klidu. Stres je dalším zabijákem vaší plodnosti. Během stresu nadledviny produkují stresový hormon kortizol, který potlačuje produkci testosteronu. A jak už jsem uvedla výše – čím více testosteronu v těle máte, tím více máte i spermií.

Sexuolog a gynekolog MUDr. Pavel Turčan vysvětluje:

Závisí to na genetické výbavě, životním stylu, výživě a pohybové aktivitě, plodnost navíc ovlivňují i stres nebo prodělané nemoci.

 

Pravidelně se hýbejte. Nic nemá pro tělo větší užitek, než sport.

Kromě zdravého životního stylu, omezení nezdravých zlozvyků a zdravého stravování nezapomeňte ani na pravidelný pohyb. Abyste totiž mohl zplodit zdravé děti, musíte být sám zdravý.

Udržujte se tedy v dobré fyzické kondici a pravidelně se hýbejte. Dopřávejte si také dostatek odpočinku a relaxace, meditujte, užívejte si společné chvíle s partnerkou, vyrážejte do přírody a travte čas s nejbližšími. To je ten nejlepší recept na zdravou a šťastnou rodinu.

MĚJTE ZÁLOŽNÝ PLÁN: Nedaří se vám počít miminko? Možností je umělé oplodnění – kde koupíte spermie, jak probíhá a na kolik vyjde?

 

Omezte kouření. Ničí produkci spermií a způsobuje poškození těla na genetické úrovni.

Pokud chcete zdravé miminko, je důležité, abyste byl zdravý i vy sám. Proto omezte všechny své zlozvyky a nešvary. Jedním z nich je i kouření.

Právě kouření negativně ovlivňuje kvalitu a množství vašich spermií, a stejně tak oslabuje erekci. Raději proto teď na pár měsíců omezte tuto svou kratochvíli.

problémy s početím v Česku

 

Zapomeňte na omamné látky. Odvádějí pozornost těla od důležitých procesů.

Stejně tak to platí i o drogách a jiných omamných látkách – pryč s nimi. Vše, co by mohlo negativně ovlivnit zplození potomka, musí jít na chvíli stranou.

Omamné látky či drogy nedělají tělu ani spermiím dobře. Proto je přestaňte ihned konzumovat.

CENNÉ INFORMACE PRO PARTNERKU: Jak se připravit na těhotenství, aby se dítě narodilo bezpečně a bylo zdravé?

jak oplodnit ženu?

 

Zmírněte pití alkoholu. Oslabuje celé tělo, produkci spermií i testosteronu.

A do třetice všeho „dobrého” – alkohol. Někdo si rád dopřává cigarety, někdo zase holduje alkoholu, někdo sází na silnější kalibr v podobě omamných látek.

Toto všechno ale musí stranou, pokud jde o miminko. Pokud vám skutečně záleží na svém zdraví a na zdraví vašeho budoucího potomka, pak všechny tyto neřesti omezte.

 

Noste volnější spodní prádlo. To těsné brání prokrvení a „dýchání“ penisu a varlat.

Začněte také nosit volnější a vzdušnější spodní prádlo. Bylo totiž prokázáno, že vysoké teploty nejsou pro spermie vůbec přínosné. Ba naopak, mohou je dokonce poškozovat.

A vysoké teploty jsou spojené právě s těsným spodním prádlem nebo těsnými kalhotami. Proto se těmto kusům oblečení opět vyhněte.

CO NOSIT? Trenky nebo slipy aneb které prádlo míň škodí plodnosti a erekci?

trenky nebo slipy

 

Nemasturbujte příliš často, hlavně pokud má žena problém s otěhotněním.

Následující rada nebude příjemná, avšak je to pro rychlost oplodnění vaší partnerky důležité. Příliš často nemasturbujte.

Snažte se všechny své spermie uchovat pro partnerku a ejakulujte vždy, pokud je to možné, při pohlavním styku s partnerkou. Díky tomu maximalizujete své šance na početí.

 

Co jíst pro lepší kvalitu spermií při snaze oplodnit ženu? 

Jezte dostatek čerstvé zeleniny každý den. Maso stačí obden.

Dopřejte si také dostatek zdravého ovoce a zeleniny. Vitamíny a minerální látky obsažené v těchto potravinách vám pomohou posílit imunitu, zlepšit zažívání, zvýšit energii a také zlepšit kvalitu vašich spermií. A vše, co by vám mohlo pomoci k oplodnění partnerky, se počítá.

Poslední výzkum na univerzitě v Rochesteru ve státu New York sledoval 189 mladých mužů, u kterých zkoumal jejich stravu a vliv na spermie. Výsledky této studie zveřejněné v magazínu Fertility a sterility ukazují, že nejpříznivější vliv na pohyblivost spermií měla mrkev. Ta je bohatá na barvivo betakaroten a antioxidant lutein, a právě obě tyto látky podporují pohyblivost spermií.

 

Zvyšte konzumaci česneku pro dobré prokrvení těla včetně penisu

Mezi tradiční babské rady pro zvýšení mužské plodnosti patří česnek. Česnek má totiž schopnost zvýšit průtok krve v organismu, včetně genitálií, a podpořit tvorbu spermií.

A to je přesně to, co muž, který plánuje založit rodinu, potřebuje. Dále obsahuje selen a vitamín B6, jenž chrání spermie před poškozením a podílí se na regulaci pohlavních hormonů.

 

Vajíčka

Stejně tak jsou skvělou volbou obyčejná slepičí vejce. A to na všechny způsoby. Vajíčka totiž podporují počet spermií a plodnost.

Jsou zdrojem vitamínu E, jehož deficit je zodpovědný za degeneraci tkáně varlat. Navíc mohou snižovat negativní vliv volných radikálů.

TIP: Drahocenným vitamínem E jsou obohaceny i kanadské tobolky VIMAX. 

Nejenom, že vyživují varlata, díky čemu produkují rychlé a silné spermie, ale také prokrvuj penis, díky čemu bude vaše erekce pevná a pro ženu uspokojivá. 

tablety vimax na erekci

 

 

Rajčata

Skvělou potravinou pro nastávající tatínky jsou také rajčata. Ta mají díky obsahu lykopenu příznivý vliv na morfologii spermií. Muži s dostatkem lykopenu proto mají nižší počet abnormálně tvarovaných spermií.

 

Jezte granátová jablka. Podporují zdraví spermií.

Není to sice typické ovoce pro náš podnebný pás, ale pomůže vám k vyšší plodnosti. Řeč je o granátovém jablku.

To obsahuje antioxidanty, které snižují množství škodlivin v krvi, jenž ničí spermie.

OBOHAŤTE JÍDELNÍČEK: 7 rostlin, které zlepšují cirkulaci krve v těle včetně penisu.

 

Špenát

Podle studie z roku 2002 s názvem „Zinc and folic acid found to boost sperm count” došli holandští vědci k závěru, že na mužskou plodnost má velmi příznivý vliv kombinace zinku a kyseliny listové.

V experimentu byly látky mužům podávány ve formě potravinových doplňků. Ve skupině mužů s nižším počtem spermií jim bylo po šestiměsíční konzumaci zinku a kyseliny listové napočítáno ve vzorku až o 74 % více spermií. A právě dokonalou kombinaci zinku a kyseliny listové najdete ve špenátu. Proto si jej dopřávejte v hojné míře, jako Pepek námořník.

Pánové, řiďte se výše uvedenými radami a ručím vám za to, že neprohloupíte. Zdá se to jako naprosto jasné a přirozené, ale překvapilo by vás, kolik lidí se podle výše uvedených rad neřídí a pak se diví, že se jim nedaří otěhotnět. Přitom je to tak snadné a nebude vás to prakticky nic stát. Stačí jen změnit svůj přístup. Přeji vám při zakládání rodiny spoustu štěstí a zdraví.

 

Další články o spermiích, ejakulátu, jejich kvalitě a komplikacích

SPERMA – nejpodrobnější článek na českém internetu + ROZHOVOR se sexuoložkou
JAK ZVÝŠIT OBJEM EJAKULÁTU pro lepší kvalitu spermií, ale také ohromení partnerky?
ŽIVOTNOST SPERMIÍ - jak dlouho vydrží na vzduchu, v pochvě a ve vodě, kdy umřou a určitě partnerku neoplodní?
BARVA SPERMATU (ejakulátu) – zdravá je mléčně bílá
ODBĚR SEMENE – jak přesně probíhá, jak se připravit a jak nebýt nervózní?
JAK OPLODNIT ŽENU? Myslete hlavně na své zdravé spermie.
KREV VE SPERMATU (ejakulátu) – 15 pravděpodobných příčin
DAROVÁNÍ SPERMIÍ – kolik vyděláte, jaké spermie musíte mít a kam zajet?
ALERGIE NA SPERMA – utrpení při sexu? Jak ji zmírnit?
SPERMICIDNÍ GEL a další antikoncepční přípravky na hubení spermií

 

Příprava na těhotenství pro ženy - co dělat před početím, aby nebylo těhotenství rizikové a mimino se narodilo zdravé?
Životnost spermií - jak dlouho vydrží na vzduchu, v pochvě a ve vodě, kdy umřou a určitě partnerku neoplodní?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR