Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

10 přirozených kroků k podpoře mužské a ženské plodnosti. Nemusíte nic kupovat ani užívat.

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Snaha o otěhotnění může muže i ženy stresovat, zvlášť pokud žena nemůže otěhotnět delší dobu. Šťastné jsou ty páry, které otěhotní na první pokus. Vězte ale, že to není vždy tak jednoduché a bezproblémové.

Snažit se o přirozenou podporu plodnosti je zodpovědné jak u párů plánujících první dítě, tak u těch, které jsou již dávno rodiči. Doporučené kroky vedou k celkovému zlepšení zdravotního stavu a intimní kondice, takže jsou prospěšné nehledě na cíl rychle otěhotnět.

Samozřejmě na internetu a časopisech najdete stovky stoprocentně zaručených návodů, podle kterých zlepšíte plodnost na maximum. Většina z nich je ale obvykle pouze skrytou reklamou na nějaké potraviny, výrobky nebo dokonce léky, kterých účinnost není ani zaručená, a v mnohých případech ani bezpečná.

Těchto 10 tipů je podloženo reálnými vědeckými poznatky. Každopádně pro déle se snažící páry doporučujeme vyšetření plodnosti (u mužů spermiogram), které zjistí, zda jeden z vás netrpí přímo neplodností. V takovém případě je potřeba podstoupit adekvátní léčbu.

podpora plodnosti

 

Braňte se přibírání a udržte si optimální váhu

Kromě přibírání a obezity je pro šanci počít riziková také podváha a nedostatečný jídelníček. I pokud se člověk zatím cítí fyzicky dobře, nemusí to automaticky znamenat, že má váhu vhodnou. Je tedy potřeba zhubnout a v případě poruch příjmu potravy tyto poruchy cíleně léčit a až poté se snažit o dítě.

Hmotnost ovlivňuje hormonální hladinu u obou pohlaví. U žen tak pozměňuje ovulaci. Díky vyvážené stravě v dostatečném množství ideálně společně s pravidelným pohybem navodíte hormonální rovnováhu, která je pro oplodnění velice důležitá a zvyšuje šance o desítky procent.

 

Vyživujte varlata a pečujte o ně, aby produkovala silné a zdravé spermie

Zdraví a kvalita spermií v ejakulátu je důležitá. Záleží na jejich pohyblivosti, životnosti, rychlosti, dostatečném vývoji, schopnosti směrovat k vajíčku a proniknout do něj. Všechny tyto aspekty ovlivňuje hlavně životospráva, strava, pohyb i psychická kondice. Kvalitu a množství spermií pomůže zjistit vyšetření spermiogram.

I na kvalitu spermií má vliv tělesná hmotnost, prodělané nebo aktuální nemoci (plodnost silně ohrožují pohlavní nemoci), stres a nedostatek zdravého pohybu. Zabijáky plodnosti jsou zlozvyky. Kouření, alkohol a drogy. Dále pak škodlivé toxiny ze vzduchu, půdy a vody. Zpracované potraviny a různé umělé přísady (barviva, aromata, konzervanty, pesticidy a látky, které v čerstvé stravě nenajdete).

Varlata se nesmějí dlouhodobě přehřívat, protože spermie potřebují aspoň o 2 C nižší teplotu než má zbytek těla. Nepracujte s počítačem v klíně, během sedavé práce si dávejte pauzy na provětrání. Sauny a horké koupele si dopřejte velice výjimečně. Snažte se nenosit mobil přímo v kapse u varlat.

Pro podporu prokrvení varlat a plodnosti lze doporučit masáž varlat. Místo těsných slipů a džínů nakupte širší kalhoty a trenýrky nebo boxerky.

Zde jako vhodný doplněk pro muže doporučujeme kanadský Vimax. Ten díky vitamínu E a výtažkům z rostlin cíleně vyživuje varlata a ta tak produkují větší množství kvalitních spermií. 

Užívejte ideálně dlouhodobě. Doporučujeme aspoň 3měsíční péči.

tablety vimax na erekci

Klikněte na tlačítko a dostanete se přímo k výběru balení. Zásilku dostanete diskrétně do 2 dnů a hned tak můžete začít s přirozenou podporou kvality spermií a plodnosti.

 

Chraňte se před pohlavně přenosnými nemocemi

Mnohé pohlavní nemoci napadají i varlata nebo vaječníky a škodí jejich funkci. Tím je ohrožena mužská i ženská plodnost. Nejvíce nebezpečné jsou zde chlamydie a kapavka.

Nejrychlejší možností je klasický kondom. Ten by sebou měly nosit i ženy pro případ nečekané soulože. Velice rozumné je najít si a udržet pouze jednoho sexuálního partnera a držet tak upřímný monogamní vztah. Vyšší počet sexuálních partnerů rapidně zvyšuje riziko pohlavních nákaz.

Během snahy o otěhotnění kondom samozřejmě používat nelze. Přesně v tomto období je tak vhodné zajít si na preventivní vyšetření na pohlavní choroby.

Pohlavní nemoci vyšetřuje a zkoumá obor venerologie. Čtěte, jak venerologické vyšetření probíhá a jak se na něj připravit.

 

Často souložte

Bez sexu nelze otěhotnět, proto souložte co nejčastěji a klidně i během neplodných dnů. Čtenářky si mohou své plodné dny vypočítat podle tohoto článku. Při snaze o početí doporučujeme pouze vaginální sex, aby se šance zvýšily. Anální ani orální sex k otěhotnění nevede.

Žena je nejplodnější přibližně 5 dní před ovulací (doba uvolnění vajíčka), během ní a cca 3 dny po ní. Tento čas nadchází 10 až 16 dnů po menstruaci, pokud se cyklus opakuje každých 28 dní. Každá žena má ale svůj vlastní, mírně odlišný cyklus. Nevyhýbejte se sexu a pokoušejte se o oplodnění pořád.

 

Nepoužívejte spermicidní gely ani ochranu

Spermicidy jsou látky, které hubí spermie, ale také bakterie a viry. Pár, který se snaží o početí, ale používá třeba spermicidní lubrikační gel, logicky snižuje šance na oplodnění. Podívejte se proto, zda vaše oblíbené výrobky nemají spermicidní účinek.

Pokud potřebujete během sexu lubrikovat penis a vagínu, nemusíte nakupovat přímo v sex-shopu. Zdravější a přirozenější je třeba olivový nebo řepkový olej. Někteří lidé používají dokonce vaječné bílky.

Z produktů vybírejte gely na vodní bázi. Tyto dovedou zrychlit putování spermií až dvojnásobně a zvýšit tak šanci, že se dostanou k vajíčku.

 

Cvičte, ale nenamáhejte se nadměrně

Pravidelný pohyb je pro zdraví doslova nezbytný. Pokud se ale pár pokouší o dítě, velice intenzivní zátěžové cvičení a sporty nejsou vhodné. Za nadměrné cvičení se považuje více než 5 hodin vysilujícího tréninku za týden.

Extrémní zátěž u žen způsobuje poruchy ovulace a produkce hormonu progesteronu. Oba faktory musí být v normě. Jelikož má každá žena jinou výdrž a kondici, je vhodné během snahy o otěhotnění konzultovat cvičení se sportovním lékařem nebo trenérem.

 

Vůbec nekuřte

Kouření je nejnezdravější legální závislost na světě a silní kuřáci mají zcela běžně problémy s plodností. Tabák omezuje schopnost ženy otěhotnět. Způsobuje předčasné stárnutí vaječníků. Těhotná žena nesmí kouřit vůbec, jinak hrozí poškození plodu a doživotní zdravotní komplikace dítěte.

U mužských kuřáků dochází k poruchám erekce až erektilní dysfunkci v důsledku zužovaní cév a a nedostatečnému prokrvení penisu. Kouření dále poškozuje varlata a tvorbu spermií. Snižuje jejich pohyblivost a schopnost dosáhnout vajíčko. Kuřáky často postihuje i rakovina varlat.

 

Nepijte alkohol, nebo aspoň pijte rozumně

Alkohol plodnosti neprospívá. Na zdraví má mnohé negativní účinky, navíc mužům oslabuje erekci a ženám narušuje přirozenou vaginální lubrikaci. Časté pití způsobuje také hormonální nerovnováhu, a právě hormony v rovnováze jsou velice důležité při snaze o otěhotnění. U žen vede pití k poruchám ovulace, takže omezuje jejich schopnost otěhotnět.

Alkohol snižuje produkci testosteronu. Ten muži potřebují pro tvorbu zdravých spermií. Alkohol jejich počty výrazně snižuje.

Pokud jste zvyklí popíjet, udělejte si pauzu aspoň několik měsíců před plánovaným otěhotněním. Ženy samozřejmě nemohou pít během celého těhotenství.

 

Pijte málo kávy a kofeinových nápojů

Kofein sice má povzbudivé účinky, ale i on má svou zdravou hranici. Jedna až dvě kávy nebo zelený čaj za den nejsou problém. Maximální bezpečné množství je 200 až 250 miligramů. Za rizikové se považuje množství nad 500 mg kofein, což je přibližně 5 silných káv za den.

 

Vyhýbejte se toxinům ve svém okolí

Toxiny jsou škodlivé umělé nebo syntetické látky, kterých přemíra může způsobovat až neplodnost. Nacházejí se prakticky všude. Ve stravě, ve vodě, v půdě a vzduchu, v kosmetice a drogerii, v oblečení, nábytku a věcech každodenní potřeby. Je těžké před nimi utéct.

Na plodnost má velice negativní vliv například olovo, pesticidy nebo organická rozpouštědla. Problémy s plodností trpí často zaměstnanci nadměrně vystavovaní toxinům. Tiskaři, pracovníci čističek a čistíren, pracovníci v průmyslové výrobě a zemědělství a mnozí další. Jsou dlouhodobě a pravidelně vystavovaní toxickým chemikáliím, kvůli čemu je jejich plodnost dlouhodobě oslabovaná a poškozená.

 

Domácí test plodnosti pro muže

I muži mají k dispozici domácí test plodnosti. Jedinou nevýhodou takového testu je opět jeho malá přesnost. Ač výrobci uvádí přesnost až 95 %, je nutné takové testy brát s velkou rezervou.

Domácí testování není nikdy tak přesné, jako to u odborníka. Lékař totiž nehodnotí pouze množství spermií v ejakulátu, ale také jejich pohyblivost a správný směr jejich pohybu. To žádný domácí test bohužel odhalit nedokáže. Na druhou stranu vám nic nebrání v tom to alespoň vyzkoušet.

Doporučit mohu například tyto testy mužské plodnosti:
TEST MUŽSKÉ PLODNOSTI:PŘIBLIŽNÁ CENA:
Veroval Mužská plodnost domácí test509 Kč
Test Mužské plodnosti Fertilcount 2 použití689 Kč
SpermTest 1ks475 Kč
Adiel Test mužské plodnosti 1ks399 Kč

Domácí test ženské plodnosti

Obrovskou výhodou je v dnešní době i možnost domácího testu plodnosti.

Funguje velice podobným způsobem jako těhotenský test. Ač samozřejmě není tak přesný jako vyšetření krve, může vám leccos napovědět.

Jen na internetu najdete nespočet takových testů. Pro ilustraci vybíráme:
DOMÁCÍ TEST PLODNOSTI:PŘIBLIŽNÁ CENA:
FertilCheck test ženské plodnosti 2ks331 Kč
Adiel Test ženské plodnosti 1ks199 Kč
KIWU WUKI Test ženské plodnosti 2ks268 Kč

DÁLE ČTĚTE: Příznaky neplodnosti u muže a ženy: Co sledovat a jak postupovat, pokud se potvrdí?

vimax facebook

 

CHOPN (Chronická obstrukční plicní nemoc): Vliv na erekci a sexuální funkce. Jak si pomoct?
Jak zvýšit libido? 10 dobrých rad, které vás dostanou do varu ať už jste muž nebo žena.
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR