Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

CHOPN (Chronická obstrukční plicní nemoc): Vliv na erekci a sexuální funkce. Jak si pomoct?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je souhrnným názvem pro různé dýchací (respirační) problémy. Tyto komplikace má za důsledek zhoršený stav a kondice plic. Dech a dostatečné okysličení je u mužů velice důležité pro správné prokrvení organismu.

Nepřímo tak problém s dechem může mít vliv na schopnost dosáhnout dostatečnou erekci. Souvis mezi kvalitou dýchání a sexuální kondicí bude tématem dnešního článku.

Nepropadejte panice ani pokud máte problém nadechnout se. I muži s CHOPN mohou žít uspokojivý a šťastný sexuální život. V článku poradíme, jak s nemocí CHOPN neztratit veškerý intimní život a nepokazit si milostné vztahy.

chopn

 

Co přesně je Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)?

Chronická obstrukční plicní nemoc zahrnuje různé dílčí nemoci plic jako třeba bronchitida (zánět plic) nebo rozedma plic (poškození plic, které způsobuje nedokysličení krve). Pacienti tak často trpí dýchacími problémy, neschopností se nadechnout, kašlem (často chronickým), dušností a zkráceným dechem. Problémy navíc zhoršuje namáhání se, kvůli čemu jsou pro pacienty některé fyzické aktivity nezvladatelné. Patřit mezi ně může i sex.

 

Existují léky na CHOPN?

Konkrétní lék, který by CHOPN spolehlivě léčil, bohužel zatím neexistuje. Existují ale léčebné metody, které pacientům pomáhají své problémy lépe zvládat a žít tak v rámci možností uspokojivý život.

Sexuální život s CHOPN může být méně uspokojivý a sex komplikovanější. Děje se tak kvůli některým sexuálním polohám, při kterých dochází ke stlačení hrudníku a brání tak v dýchání. Zároveň mají pacienti s CHOPN obvykle slabší a kratší výdrž právě kvůli „zkrácenému dechu“. Zároveň mírná až střední fyzická aktivita, kterou během sexu vynakládáme, může dále prohlubovat dopady nemoci.

CHOPN trvale poškozuje plíce a tato poškození jsou nezvratná. Léčba pomáhá pacientům lépe zvládat „záchvaty“ a problematické dýchání. Léčba se rovněž snaží bránit dalšímu poškozování plic

Pacienti proto musí více sledovat, co a jak během sexu dělají. Důležité je poslouchat doporučení plicního lékaře (pneumologa). Dále pak partnerku upřímně informovat o všech komplikacích, aby pro ně měla pochopení a nestěžovala si na zhoršenou kvalitu sexu.

Naučit se nové polohy, které nestěžují dýchání, případně nakoupit erotické hračky a pomůcky. Ty lze zapojit, pokud dojde k ochabnutí erekce nebo ztrátě fyzické síly pro soulož.

 

Vliv Chronické obstrukční plicní nemoci na sex

Nemoc může být pro většinu pacientů přítěží a znemožní jim vykonávat běžnou fyzickou námahu. Zde patří i sex, u kterého se mají pacienti tendenci zadýchávat. Námaha zároveň projevy CHOPN zhoršuje.

Podle nedávné studie muselo až 60% pacientů kvůli nemoci výrazně změnit své návyky v sexuálním životě. Příznaky špatného a nedostatečného dýchání se u řady z nich projevily ve formě erektilní dysfunkce, problematické erekce nebo slabým až žádným sexuálním libidem.

Dech a okysličování krve hrají velikou roli během dosažení a udržení erekce. CHOPN přispívá ke vzniku erektilní dysfunkce. Ke snížení hladiny okysličení krve se často přidávají i psychické problémy (strach a úzkost ze selhání, soustavný stres, pocity vlastní neschopnosti, sebelítost a podobně), které rovněž zhoršují komplikace s erekcí.

Je důležité, aby CHOPN reálně sledoval lékař a snažil se reagovat na každou změnu či zhoršení stavu. Vhodné je souběžně navštěvovat také sexuologa, který bude sledovat dopad CHOPN na sexuální zdraví. Žádný základní a univerzální souhrn doporučení bohužel neexistuje a lékaři postupují případ od případu.

 

CHOPN a vhodné sexuální polohy aneb Jak souložit, pokud mám Chronickou obstrukční plicní nemoc?

Lidé obvykle mají několik oblíbených poloh a těch se drží skoro celý život. Právě oblíbené a zaužívané polohy může CHOPN znemožnit. Pacient tak musí vyzkoušet nové sexuální polohy. Cílem je mít uvolněný hrudník a co nejvíce průchozí dýchací cesty. Během sexu samozřejmě informujte partnerku, zda nemáte nějaké potíže, zda je vám vše příjemné a cítíte se pohodlně.

 

Poloha na boku

Této poloze se říká také „lžičky“ a to díky tomu, že partneři leží vedle sebe na boku a zapadají do sebe jako dvě lžíce. Sex v této poloze není namáhavý a poskytuje dostatek prostoru pro nádech a výdech. Když žena zvedne nohu, muž získá dostatek prostoru pro penetraci vagíny.

 

Misionář nebo koníček

Muž si lehne na záda a žena „jezdí“ na něm. Hrudní koš je opět volný, protože na něm nic neleží. V případě misionáře leží na zádech žena, má rozkročené nohy a muž do ní vniká seshora. Zde již může dojít k mírnému stlačení hrudníku, takže si polohu odzkoušejte.

 

Poloha zezadu na pejska

Žena klečí na všech čtyřech jako pejsek. Muž klečí za ní a vniká do ní zezadu. V této poloze nic nebrání bezproblémovému dýchání. Polohy často střídejte nebo se pokuste objevit další, ve kterých se vám bude dobře dýchat a příliš se neunavíte.

POJISTKA EREKCE: Pokud by kvůli problémům s dýcháním došlo k problémům s erekcí, doporučujeme kanadský doplněk Vimax pro podporu pevné erekce.

Mohou jej užívat i pacienti s CHOPN, pokud neužívají některé léky na předpis. Pokud léky užíváte, poraďte se s lékařem, který je předepsal.

Jinak je Vimax bezpečný, nenávykový a nepotřebujete na něj lékařský předpis.

vimax

Klikněte na tlačítko a dostanete se přímo k výběru balení. Pro dlouhodobou podporu erekce doporučujeme 3měsíční kůru.

 

Další tipy, jak si s CHOPN užít sex

Zatím nevíme, zda vám budou doporučené praktiky vyhovovat. Nejlépe uděláte, pokud je vyzkoušíte hned dnes večer. Zde je několik dalších užitečných tipů, jak svou situaci zlepšit.

 

Nové stimuly a experimenty

Možná kvůli CHOPN vydržíte kratší dobu, než v minulosti. Svůj „hendikep“ ale můžete zakamuflovat, třeba pomocí dilda, womanizeru nebo venušiných kuliček. Sex-shopy nabízejí tisíce pomůcek pro uspokojení žen. Navíc se s nimi vy jako muž méně unavíte, ale partnerku můžete uspokojit naopak mnohem lépe a déle.

Pouze se smiřte s tím, že až si na ně partnerka navykne a vy se s nimi naučíte šikovně zacházet, bude je po vás chtít vždy. Když začne erekce zlobit, můžete partnerku uspokojit i jazykem nebo prstěním.

Nezapomeňte, že lidská intimita není pouze o samotné penetraci vagíny. Jsou zde i jiné projevy: objímání a vášnivé líbání, hlazení a dráždění rukama a jazykem, erotické šimrání, masáže erotogenních zón, sexy sprcha nebo koupel, mazlení, foukání a tak dále. Pokud máte nějaké úchylky nebo fetiše, nebijte se je provozovat i nadále.

Vždy se snažte vydat své maximum a to i pokud erekce selže. Partnerka pochopí, že se ji snažíte uspokojit a nehledáte výmluvu ve své nemoci.

 

Upřímná komunikace

Ano, partnerka může vědět, že nějakým dýchacím problémem trpíte. Nemusí ale vědět, jak na vás tato nemoc působí a už vůbec nemusí předpokládat, že vás omezuje v sexuálním životě.

Právě takto vzniká mnoho dohadů, dezinformací a problémů. Žena je obvykle laik a nemusí chápat, že plicní nemoc se může projevovat selháváním erekce. Proto nemusí tolerovat ani případná selhání a je důležité informovat jí o těchto škodlivých vlivech.

Plně a upřímně jí proto vysvětlete, jakou nemocí přesně trpíte, jak zasahuje do organismu a jak se projevuje na síle erekce nebo délce výdrže. Chápavá a milující partnerka bude tyto důvody respektovat. Sám se ale nezapomeňte vždy snažit vydat ze sebe svoje maximum, aby nezískala pocit, že se na CHOPN chcete vymluvit a nechcete s ní souložit.

 

Odpočívejte a nabírejte sílu

Jelikož se pacienti kvůli CHOPN rychle unaví, je důležité jednat tak, aby si uchovali co nejvíce energie. Odpočatý pacient zvládne více a také bude na sex více naladěný. Dosáhnete toho následovně:

  • Spěte vždy, když potřebujete a neorientujte se podle denní doby. Poslouchejte své tělo.
  • Cvičte dechová cvičení a pracujte s dechem tak, jak vám doporučil pneumolog.
  • Nemějte příliš přetopený ani studený byt. Pokud máte doma suchý vzduch, vyzkoušejte zvlhčovače vzduchu. Suchý a horký vzduch dráždí dýchací cesty, studený zas způsobuje nachlazení.
  • Souložte v pohodlných pozicích, kdy vám na hrudník a dýchací cesty nic netlačí a nic je neblokuje.
  • Nekuřte, nepijte alkohol, stravujte se dietně.
  • Nemějte v pokojích dráždivé látky typu vonné svíčky, aromalamp, osvěžovače vzduchu, vodní dýmky a podobně. Udržujte vzduch v byte maximálně čistý a často větrejte.

Pokud vám lékař předepsal léky, souložte podle možností v čase jejich nejsilnějšího účinku. Každý lék účinkuje jinak, ale naplánovat si soulož právě na dobu účinku zmírní nepříjemné projevy CHOPN a pomůže lépe si užít sex.

Zároveň se lékaře zeptejte, jakým způsobem se můžete udržovat v kondici a jaké aktivity vám doporučí. Sexuální výkonnost včetně síly erekce odzrcadluje fyzickou kondici, takže se snažte do kondice dostat.

 

Netlačte na pilu za každou cenu

Nic není důležitější, než vaše zdraví a není to ani sex ani partnerčin orgasmus. Kdykoliv budete mít pocit, že ztrácíte sílu a nemůžete dál, začnete se dusit nebo nezastavitelně kašlat, přestaňte se namáhat. Dejte si krátkou přestávku, a pokud nepomůže, odložte sex na jindy.

Uklidněte se, dejte se do pohodlné polohy a zhluboka, pomalu dýchejte. Sáhněte po inhalátoru, pokud ho doma máte. V sexu pokračujte až si budete jistý, že pokračovat zvládáte.

 

Kdy mám s CHOPN zajít za lékařem?

Za lékařem na pneumologii jděte s jakýmikoliv dýchacími problémy, které trvají více než několik dnů. Zvlášť, pokud vás omezují v denním režimu a výkonu rutinních aktivit. To, že CHOPN zhoršuje sexuální schopnosti, již dnes lékaři velmi dobře chápou a dovedou v rychlém čase aspoň ulevit od příznaků, pokud nemoc přímo nevyléčí.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

vimax facebook

 

Léky na erektilní dysfunkci pro diabetiky: Které jsou nejlepší? Jaká mají rizika?
10 přirozených kroků k podpoře mužské a ženské plodnosti. Nemusíte nic kupovat ani užívat.
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR