Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Jak zvýšit libido? 10 dobrých rad, které vás dostanou do varu ať už jste muž nebo žena.

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Libido je sexuální chtíč (apetit) a u každého člověka má různou sílu. Ani nízké libido nemusí být problém, pokud to osamělému člověku nebo oběma v páru nepřekáží. K problému dochází až pokud má jeden z partnerů libido vyšší a sex tak potřebuje častěji. Dlouhodobý nedostatek sexu a z něj pramenící frustrace stojí za mnoha rozchody. Lidé s nízkým libidem se tak pro záchranu svých vztahů snaží logicky libido zvýšit, aby si udrželi své sexuální nebo partnerské vztahy.

Člověk se slabým libidem se často cítí nepotřebný, nemilovaný a trpí tak i jeho sebevědomí. Po čase se může začít sexu vyhýbat úplně a to i pokud na sex chuť občasně měl.

K častým zabijákům libida patří stresy, úzkosti a psychická nepohoda, hormonální nerovnováha, dále pak zdravotní komplikace, nemoci a zcela přirozeně také vyšší věk.

Článek poradí několik „domácích“, a tedy neléčebných metod, jak zvýšit mužské i ženské libido. Nebojte se, svůj sexuální apetit lze posílit, pouze to chce přemýšlet co, jak a kdy děláme.

jak zvýšit libido?

 

Jak zvýšit libido bez léků nebo doplňků?

Následující metody jsou účinné pro zvýšení mužského i ženského libida. Pokud se vám ze vztahu vytratila erotický jiskra, zapojte je do života společně a zlepšete svůj chtíč společně. Vzájemná motivace bude vést k ještě rychlejším výsledkům.

Pokud ale chcete vyzkoušet přírodní rostlinný doplněk pro zvýšení libida, pro pány doporučujeme kanadský Vimax. 

Kromě povzbuzení libida zpevňuje také erekci, zlepšuje kvalitu spermií (plodnost) a zvyšuje citlivost penisu.

Pro dlouhodobé působení doporučujeme dlouhodobou, aspoň 3měsíční péči.

tablety vimax na erekci

Klikněte na tlačítko a dostanete se přímo k výběru počtu balení. Objednávku vám diskrétně doručíme do 48 hodin. Ihned tak můžete začít s dlouhodobou posilou sexuálního libida.

 

Naučte se zvládat úzkosti a nepodléhejte stresu

Stres a dlouhodobý duševní neklid spolehlivě obírá o libido muže i ženy. Stres může být budovaný dlouhodobě vlivem stresujících situací (práce, partnerství, děti, finance, zdraví), nebo se stres cyklicky objevuje, třeba u žen během menstruačních cyklů.

Stres způsobuje duševní i fyzické napětí, které lidi vyčerpává, snižuje jim životní energii a tento deficit se projevuje na oslabeném zájmu o sex. Platí, že čím více má člověk povinností, úkolů a aktivit a nedokáže je managovat, tím nižší je libido. Když nás o pozornost a sílu obírají jiné faktory, je jasné, že na sex často nezůstane ani pomyšlení.

U muže dochází vlivem těchto faktorů také k oslabení erekce. Tělo a mysl jsou ve strachu a když se muž bojí (i když bez zjevnější příčiny), krev se z těla a penisu stahuje do životně důležitých orgánů, mezi které penis nepatří. Výsledkem je slabá, nedostatečná erekceerektilní dysfunkce.

U žen se může stres kromě oslabení libida projevovat například vaginální suchostí. I zde strach způsobuje oslabení vaginální lubrikace a pro ženu může být sex bolestivý, nepříjemný a partnera odmítá.

Pro obě pohlaví je proto důležité uvědomit si stresující vlivy a situace a naučit se je v klidu zvládat nebo se jim zcela vyhýbat. Duševní zdraví pomůže navrátit:

 • dostatečný odpočinek a spánek, který nabije energií a udržuje hormonální rovnováhu
 • trávení více času aktivitami, které nás těší a nestresují
 • pravidelný pohyb, který prokrví tělo a upraví nedostatečné hladiny hormonů
 • pestrá, čerstvá a vyvážená strava, která tělu dodá energii a neunaví ho
 • zlepšení vztahů, lepší a otevřenější komunikace o svých představách a potřebách
 • rozhovory se specialistou, pokud se vám samotným nepovede libido zlepšit

 

Snažte se uklidnit nepokoje ve vztahu

Zájem o sex se u partnerů obvykle mění během celého vztahu. Síla libida častěji kolísá u žen kvůli menstruaci a v pozdějším věku kvůli nástupu menopauzy. Menopauza ale libido dovede u žen i zesílit, takže se nemusíte bát předčasně, že by vám libido zaručeně sláblo.

U mužů má libido tendenci pomalu klesat během celého života. Děje se tak kvůli snížení hladiny testosteronu, který od 30. roku přirozeně klesá o přibližně jedno procento ročně.

Bohužel libido oslabuje i stereotyp a délka vztahu. Je jasné, že na začátku vztahu v době akutní zamilovanosti chtějí partneři souložit pořád. Po několika letech jim stačí jednou za čas, a velmi často se stává, že starší partneři spolu již nespávají vůbec, protože se vzájemně odcizí a sex jim nechybí. To je ale škoda, protože jak víme, sex má pro starší lidi a seniory mnohé zdravotní benefity.

Pokud jste se v předešlých řádcích poznali, zkuste:

 • společně naplánovat datum sexu a dodržet jej
 • trávit více času společně i mimo postel, najít si zájmy či sporty a znovu nakopnout erotické jiskření mezi sebou
 • být co nejvíce upřímní, nic v sobě netajit a snažit se s partnerem jednat férově

 

Vždy myslete erotickou předehru a nejděte na věc ihned

Rychlý sex a spěchání s orgasmem libidu příliš neprospívá. Celé mužské i ženské tělo je poseto erotogenními zónami, které by byla škoda ignorovat. Drážděním a stimulací lze protějšek více vzrušit a tím jej lépe navnadit na sex. Předehru velice často přeskakují právě muži, kvůli čemu ženy nejsou dostatečně vzrušené a na sex se mohou těšit méně.

Předehra ale pomůže i muži, jelikož sexuální dráždění silněji nabudí jeho smysly a může předvést lepší výkon, než bez předehry. Více se proto líbejte, laskejte, hlaďte, masírujte, mazlete, vyzkoušejte i erotické hračky z e-shopu, vyzkoušejte vzájemnou masturbaci a orální sex.

Vhodnost erotické předehry dokládají i výsledky studie, podle které pouze 18% ženských orgasmů způsobuje pohlavní styk, ale až 33,6% stimulace klitorisu. Té partner těžko dosáhne penisem, takže v rámci předehry jsou potřebné ruce, ústa a erotické hračky.

 

Vydatně spěte a odpočívejte vždy, když se ohlásí únava

Pro dobré libido a uspokojivý sex potřebují oba partneři dostatek energie. Kromě energie spánek zlepšuje náladu a eliminuje negativní myšlenky. Vědecké výzkumy také spojují sílu libida s kvalitou odpočinku.

Podle studie ženy, které spaly dostatečně, měly na druhý den mnohem vyšší zájem o sex a také dostatek energie k jeho provedení. Navíc dobře odpočaté ženy hlásily také lepší vaginální citlivost než ty, které test podstoupily unavené.

 

Jezte oba zdravě, aby vás jídlo neunavovalo

Zdravá strava je přírodním lékem téměř na všechno. U většiny nemocí vám lékař doporučí vhodnou dietu. Radostná zpráva je, že zlepšení libida si specifický jídelníček nevyžaduje a stačí dodržovat „pouze“ zásady zdravého, pestrého a čerstvého stravování. Taková strava navíc udržuje srdce a cévy v dobré kondici, díky čemu se pánové mohou těšit na pevnější a spolehlivější erekci, ženy zas na dobře lubrikovanou vagínu.

Těžká, tučná česká strava unavuje tělo a zanáší cévy cholesterolem. Výsledkem je nadváha, obezita, cukrovka, zažívací komplikace a další negativní stavy, které oslabují libido. Strava má zásadní vliv na produkci hormonů, a jak víme, správná hormonální rovnováha je pro sílu libida zásadní.

Do jídelníčku zařaďte maximální množství čerstvé a šetrně upravené zeleniny, ryby, libové maso, mléčné výrobky s převahou těch kysaných, luštěniny, obiloviny, semena a v menší míře také ovoce. Pijte čistou vodu, slabé bylinkové čaje a zeleninové šťávy. Vyloučení alkoholu vám pouze prospěje.

 

Rostlinné a přírodní doplňky stravy

Jak jsme psali, libido lze úspěšně zvýšit díky změnám životosprávy i bez doplňků výživy. Jelikož ale doplňky stravy spadají do skupiny speciálních potravin, a tedy jde skutečně o potraviny, lze je jako součást vhodného jídelníčku zařadit také.

Doplňky vždy užívejte podle doporučení výrobce, protože každý má jiné složení s jinak koncentrovaným složením. Upozorňujeme, že doplňky nejsou léky, proto nemají účinek pokud je libido sníženo důsledkem nemoci nebo úrazu. Zároveň nefungují jako prevence před vznikem nemocí. Nejsou všemocné, ale mají prokázané stimulační účinky. Lékařský předpis není potřebný, protože jde pořád o potravinu.

Nejčastěji účinkují formou podpory prokrvení organismu včetně genitálu, díky čemu muži dosahují lepší erekci a a společně se ženami mají citlivější genitál. Dále navozují ideální hormonální rovnováhu, která je pro dostatečné libido zásadní.

Prospívají plodnosti, tlumí negativní projevy menstruace a menopauzy, dovedou tlumit záněty či infekce močových cest a tak dále. Konkrétní účinky se vždy mění podle konkrétního výrobku a jeho složení.

Pro muže opět doporučujeme kanadský Vimax, který kromě posílení libida zpevní také erekci, podpoří plodnost a tvorbu testosteronu (klikněte a podívejte se na účinky).

V doplňcích pro podporu libida najdete nejčastěji sušené mleté rostliny nebo extrakty z Macy peruánské, Tribulus terrestris, Ginkgo biloba, Ženšenu pravého a spousty dalších.

 

Navykněte si na pravidelný pohyb

Sport a pravidelný pohyb je to nejlepší, co pro sebe může člověk udělat a tato prospěšná zátěž se promítne i do síly libida. U mužů cvičení zvyšuje testosteron, který je pro libido zásadní. Navíc sport a jeho výsledky v podobě síly, výdrže, vyrýsovaných svalů a dobrého pocitu zvedají sebevědomí muže (a samozřejmě i žen), díky čemu více věří ve svou sílu a schopnosti. Již to jim může pomoct k silnějšímu zájmu o sex.

Studie zkoumala diabetické ženy a zjistila, že sport rapidně snížil negativní příznaky cukrovky, mezi které patří i oslabené libido. Díky sportu tyto ženy zcela přirozeně libido posílily.

Udělejte si ze sportu rutinu a do týdne se aktivně hýbejte aspoň 4 x 45 minut. Sportujte společně a motivujte se vzájemně. Pokud po výkonu nebudete oba zvládat souložit, nevadí, protože v tom budete společně a k sexu dojde až budete oba odpočatí (nezapomínejte na dostatek spánku, odpočinku a regenerace).

 

Díky sportu a stravě udržujte zdravou váhu

Obezita prokazatelně zabíjí libido. Děje se tak kvůli nízké fyzické energii a na druhé straně kvůli studu a špatnému pocitu ze sebe sama. Obézní člověk jednak nemá sílu souložit, a zároveň má nízké sebevědomí a stydí se ukazovat před protějškem. Výsledkem je dlouhodobě nízké až žádné libido.

Obezita škodí také plodnosti. Tyto problémy má člověk s nadváhou tendenci zajídat a tlumit tak špatné nálady, kvůli čemu ještě více přibírá a z bludného kruhu není úniku.

 

Vyřaďte ze života tabák a jeho alternativy

Opět se vracíme ke zdraví srdce a cév, kterým cigarety spolehlivě škodí a brání jim v normálním fungování. Kuřáci mají obecně mnohem nižší libido než nekuřáci a to i pokud se jim občasně souložit chce. Ve srovnání s nekuřáky jde ale o pouhé náznaky libida.

Cigaretový kouř, ale i kouř či mlha z různých moderních náhrad cigaret zanášejí cévy, poškozují srdce, zvedají tlak a způsobují chronické nemoci v celém těle. Libido je velice citlivé na přítomnost nemocí a zhoršeného zdravotního stavu. Cigaret se zbavte ideálně ihned a navždy, jinak libido nebude ukázkové ani kdyby jste se stravovali kdovíjak zdravě a cvičili den co den.

 

Pokud nic nepomůže, svěřte se do péče specialisty

Lidská mysl je složitá a ne vždy si dovedeme poradit sami. Naštěstí existují odborníci, kteří se s lidmi s oslabeným libidem setkávají denně a dovedou vám velice rychle pomoct.

Lidská sexualita je totiž souborem mnoha různých vlivů a souvislostí. Závisí od psychického i fyzického zdraví. Pokud za oslabení může třeba cukrovka, je vhodné hledat pomoc u dietologa. Cukrovka je totiž základním problémem, který je potřeba léčit, aby se libido mohlo zlepšit.

Pokud jsou na vině psychické bloky, pomůže psycholog. Ke všem specialistům vás může doporučit i váš praktický lékař, takže se nestyďte informovat ho a žádejte o pomoc.

Pokud snížené libido pramení z partnerských neshod, na místě je návštěva vztahové poradny. Tu lze navštívit i samostatně, ale pro znalce je vždy lepší, pokud zná vás i vaší partnerku a dovede vás nezávisle posoudit. Jednostranný popis problému je pro terapeuta nedostatečný.

 

Specifické rady pro zvýšení mužského libida

Nejčastěji síla mužského libida zrcadlí hladinu testosteronu. Ta klesá věkem a čím je nižší, tím slabší je také libido. Muži s extrémně nízkou hladinou a oslabenou produkcí vlastního testosteronu mohou žádat testosteronovou substituční terapii. Během ní se do těla testosteron vpravuje externě formou injekcí, tablet, gelů, náplastí nebo čípků. O této terapii vždy rozhoduje lékař.

Tyto metody doplňování testosteronu kromě zvýšení libida pomáhají zlepšit i psychický stav, sílu erekce a mužského těla celkově.

V rámci jídelníčku pro zvýšení testosteronu zařaďte minerály (zinek, selen, hořčík), vitamíny (D, E) a mastné kyseliny. Hodně sportujte a dodržujte ideálně všechny výše zmíněné kroky.

 

Specifické rady pro zvýšení ženského libida

I ženské libido je z veliké části podmíněno hormonální rovnováhou, přičemž je zde důležitá hladina estrogenu. K přirozenému poklesu libida dochází před a během menopauzy, kdy společně s estrogenem ubývají i další ženské hormony. Zde může pomoct estrogenová substituční terapie, a tedy externí doplňování estrogenu do ženského těla.

Pokud žena trpí vaginální suchostí (atrofií), je vhodné nakoupit lubrikační gely, které zlepší klouzání během sexu, tlumí bolesti a pomáhají vést komfortnější a uspokojivější sexuální život.

Pozor na antikoncepční pilulky, protože mnohé z nich oslabují libido. Pokud máte podezření, že vašemu libidu škodí právě antikoncepce, mluvte s lékařem o jejich výměně nebo úpravě dávkování.

 

Kdy se s nízkým libidem zastavit u lékaře?

Slabé libido je problém, a kvůli tomu je vhodné zajít na prohlídku kdykoliv máte pocit, že trpíte vy, partner nebo společný vztah. Lékař musí zjistit konkrétní příčinu, proto čekejte, že vás může poslat na řadu různých vyšetření. Pokud jste muž, během celé doby můžete volně užívat kanadské tobolky Vimax.

Za lékařem jděte, pokud:

 • došlo k náhlému snížení libida bez zjevné příčiny
 • se spolu s nezájmem o sex vyskytne další problém, jako třeba vysoký tlak či bolesti během a po sexu
 • se libido snížilo jako důsledek nějaké léčby nebo po úrazu či jeho doléčení
 • slabé libido škodí vašemu vztahu nebo hrozí, že kvůli problému přijdete o partnera

 

Co jsme o zvyšování nízkého libida zjistili?

 • libido a zájem o sex jsou velice křehké a mění se přibývajícím věkem i změnami zdravotního stavu
 • nízké libido nemusí být problém, pokud to vyhovuje oběma partnerům a nevznikají mezi nimi hádky a frustrace
 • pro přirozené zvýšení libida dodržte doporučené rady pro zlepšení životosprávy
 • některé příčiny si vyžádají lékařské vyšetření. Pokud naše rady nezaberou, nestyďte se hledat pomoc u lékaře. Poradí vám i praktický lékař.

DÁLE ČTĚTE: Zdravotní příčiny nízkého libida u mužů a u žen – identifikujte je a vyléčte.

příčiny nízkého libida

vimax facebook

 

10 přirozených kroků k podpoře mužské a ženské plodnosti. Nemusíte nic kupovat ani užívat.
Proč jsou úrazy varlat tak strašně bolestivé? Příčiny, prevence a rychlé tlumení bolesti.
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR