Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

12 dobře citelných příznaků sníženého testosteronu. Pozorujte se.

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Testosteron je důležitý mužský pohlavní hormon. V malém množství se nachází i v ženském těle, ale to pro tento článek není důležité. Muži s nízkou hladinou testosteronu trpí nejčastěji erektilní dysfunkcí, řídnutím kostní hmoty a nízkým sexuálním libidem.

Testosteron má v mužském těle různé funkce:

 • správný vývoj a růst kostní hmoty
 • typické mužské rysy – hluboký hlas, růst vlasů a svaloviny, mužský tvar těla, tvorba spermií
 • ovlivňuje také sexuální apetit a zájem o ženy

Vlastní produkce testosteronu věkem přirozeně klesá. Starší muži nad cca. 40 let mají příznaky snížené hladiny velice často a pořád častěji i muži mladší. Testosteron klesá celosvětově i kvůli modernímu způsobu života a civilizačním nemocem.

Definice nízkého testosteronu znamená podle Americké urologické asociace množství nižší, než 300 nanogramů na decilitr krve. Statisticky má nízký testosteron každý 2. muž ze 100.

příznaky sníženého testosteronu

 

12 příznaků a projevů sníženého testosteronu

Testosteron má za úkol mnohé tělesné procesy. Ne všechny příznaky na sobě muž zpozoruje. Zde jsou ty, které se objeví jako první, přičemž některé na sobě mohou pozorovat i ženy.

Pokud na sobě zpozorujete více než 4 z nich, doporučujeme nechat si testosteron co nejdříve změřit z krve u lékaře nebo se pokusit hladinu srovnat pomocí kanadského Vimaxu.

DOPLNĚK PRO PŘIROZENOU PODPORU TESTOSTERONU:

Kanadské tobolky VIMAX obsahují živiny pro varlata, díky kterým produkují více testosteronu. 

Užívejte 1 tobolku denně, ideálně ráno po jídle. 

tablety vimax na erekci

Klikněte na tlačítko a čtěte o konkrétních účincích nejen na hladinu testosteronu. VIMAX vám doručíme do 2 dnů.

 

Problematická erekce

Že v posteli přestáváte mít výdrž jako kdysi a erekce selže po pár minutách, nebo se penis ani neztopoří, si všimnete ihned. Snížený testosteron oslabuje sílu, vydatnost a trvání erekce. Testosteron totiž tkáním v penisu „nařizuje“ produkci oxidu dusnatého. Důsledkem je několik tělesných reakcí, které vedou k pevné erekci. Ovšem pouze pokud nasledují ve správném pořadí a žádná z nich neselže.

Bez dostatečné hladiny testosteronu k tomuto procesu nedochází, proto ani erekce nemůže být pevná ani kvalitní. Dlouhodobě ignorovaná snížená hladina může vést až k trvalé erektilní dysfunkci.

Erektilní dysfunkci ale mohou způsobit i jiné příčiny, takže ne vždy je důsledkem nízkého testosteronu. Její vznik urychluje kouření a pití alkoholu, nemoci a poruchy štítné žlázy, zvýšený cholesterol a ucpané cévy, stres, úzkost, deprese a jiné psychické nepohody, diabetes a zvýšený krevní tlak (hypertenze).

MĚJTE PŘEHLED, PROČ VZNIKAJÍ PROBLÉMY S EREKCÍ: Typologie, běžné příčiny a metody nejrychlejší léčby.

 

Padání vlasů

Že vám řídne porost a vlasy vypadávají si všimnete velice rychle a vaše okolí jistě také. Mnozí muži ale plešatění připisují vyššímu věku a ti mladší dědičnosti. Ztráta vlasů se jim zdá přirozená. Podle studie zde mohou pomoct testosteronové implantáty.

 

Řídnutí a zvýšená lámavost kostní hmoty

Testosteron je velice důležitý pro tvorbu kostní tkáně a její hustotu. Snížení testosteronu stojí za jejím řídnutím, ubýváním a zvýšeným rizikem zlomenin (fraktur). Tento příznak na sobě bohužel jenom tak nepoznáte a muži snížení hormonu zjistí často až když je pozdě, a tedy po zlomenině.

 

Zmenšování varlat v řádu měsíců

Muži s nízkým testosteronem si mohou všimnout zmenšování varlat a jakýsi pocit „slabosti a nedostatečnosti“ v nich. Varlata běžně ustupují v chladném počasí, ale s nedostatkem testosteronu je zmenšení trvalé. I šourek může být měkčí než běžně.

 

Menší objem ejakulátu

Varlata za pomoci testosteronu produkují spermie. Pokud je ho málo, snížená je i přirozená produkce spermií. Pokud máte pocit, že máte méně ejakulátu než dříve, je načase nechat si změřit testosteron. Hrozí snížení plodnosti (fertility) až neplodnost (sterilita, infertilita).

NAUČTE SE: Jak zvýšit objem ejakulátu pro lepší kvalitu spermií, ale také ohromení partnerky?

 

Problémy s usínáním a spánkem

Muži s nízkým testosteronem často nemohou usnout, budí se během noci, spánek je mělký a nevydatný. Mohou trpět až spánkovou apnoe (paralyzující poruchy dýchání až dušení během spánku).

 

Snížené libido a nezájem o sex

Muži s nízkým testosteronem často nemají zájem, chuť ani náladu na sex. Pokles sexuálního chtíče je běžný kvůli pokročilému věku, ale když testosteron klesne, libido klesá rychle a rapidně v krátkém čase.

MĚJTE PŘEHLED: Zdravotní příčiny nízkého libida u mužů a u žen – identifikujte je a zbavte se jich.

 

Ubývání svalové hmoty

Testosteron je pro růst a sílu svalů velice potřebný. Díky němu rostou a vyvíjejí se správně. Snížená hladina tedy přímo ovlivňuje snížený objem svaloviny.

 

Návaly horka a časté silné pocení

Kolísavá hormonální hladina ohřívá organismus, kvůli čemu vznikají během dne i noci návaly nesnesitelného tepla a omezují muže s nízkým testosteronem na běžném fungování.

 

Únava, vyčerpání a nízká energie

Snížení testosteronu vede k úbytku energie a silné únavě. Muž se cítí unavený i když spí dostatečně a nevynakládá žádnou těžší fyzickou aktivitu. Klesá také zájem o pohyb, fyzickou práci a aktivity, kvůli čemu se únava ještě více prohlubuje. Rozvíjí se i lenost a apatie vůči předtím oblíbeným činnostem.

 

Přibírání na váze

Muži s nízkým testosteronem obvykle trpí nadváhou a u některých prorůstá až do obezity. Častá je také gynekomastie, a tedy zvětšení mužské prsní tkáně kvůli hormonální nerovnováze.

 

Náladovost a psychické nepohodlí

Muž s nízkým testosteronem je náladový a převládají negativní emoce. Má problém soustředit se, propadá depresím, bezdůvodnému žalu a smutku. To je problém i pro jeho okolí, rodinu, přátelé a kolegy.

 

Kdy s podezřením na snížený testosteron zajít k lékaři?

Ne vždy si na sobě muž sníženou hladinu testosteronu všimne, kvůli čemu se do ordinace ne vždy dostane včas nebo tam nejde vůbec. Muži se o něm někdy dovědí náhodně při běžném odběru krve.

Na vyšetření krve byste si ale měl zajít kdykoliv na sobě pocítíte některý z uvedených příznaků. Lékař tyto symptomy ověří a bude s vámi vést důvěrný rozhovor, takže před ním nic nezamlčujte. Běžný je i odběr krve a to i opakovaný, který zjistí přesné hodnoty. Přidružit se mohou i další testy, třeba test hustoty kostí.

 

Léčba sníženého testosteronu u muže

Nejčastěji se předepisuje substituční léčba testosteronem, a tedy doplňování hormonu do těla různými způsoby. Tato léčba se předepisuje, pokud pacient vykazuje několik zmíněných příznaků a testy prokážou snížení.

K úlevě a zvýšení hladiny testosteronu by mělo běžně dojít za 4 až 6 týdnů od zahájení substituční terapie.

Testosteron se do těla doplňuje:

 • náplastmi na kůži
 • testosteronové gely
 • perorální tablety
 • testosteronové injekce
 • čípky, které se vpraví do těla a testosteron pomalu uvolňují

 

Jak zvýšit hladinu testosteronu přirozeně?

V první řadě je vhodný dostatek pohybu a snaha snížit váhu. Tyto změny samy o sobě nijak výrazně hladinu nezvýší, ale celou snahu dovedou urychlit. Navíc jde o běžné zásady zdravé životosprávy a stravování.

Testosteron klesá věkem a tomuto přirozenému poklesu se nelze příliš bránit. I změny životosprávy k lepšímu mají věkem slabší účinek. Třeba cvičení má nejsilnější účinek na mladší muže.

Důležitá je také strava. Tělo potřebuje dostatečný jídelníček, aby dovedlo živiny proměňovat na testosteron. Vhodné stravování vám může doporučit i lékař. Do jídelníčku proto zařaďte:

 • hovězí maso a zvířecí vnitřnosti
 • hodně ryb
 • obiloviny a luštěniny
 • ořechy a semena
 • vejce
 • kysané a plnotučné mléčné výrobky

 

Další články o testosteronu, jeho potřebě v těle a metodách jeho zvýšení

Testosteronové tablety – kdo je smí užívat a komu je nepředepíší?
Testosteron – 8 nepříjemných projevů snížené hladiny
Zvýšení testosteronu – léky, bylinky a 6 okamžitých změn životosprávy
Andropauza – děsí většinu mužů. Jak se dá oklamat?

/ZDROJ/

vimax facebook

 

Příčiny impotence: Od nemocí přes vlastní zavinění po léčbu a cílenou prevenci
Spreje proti předčasné ejakulaci: Jak fungují a co od nich vlastně čekat?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR