Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Příčiny impotence: Od nemocí přes vlastní zavinění po léčbu a cílenou prevenci

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Impotence je déle trvající stav, kdy muž nedokáže dosáhnout nebo udržet erekci dostatečně pevnou pro sexuální styk. Impotence je jiný název pro erektilní dysfunkci. Impotence se statisticky vyskytuje nejčastěji u starších mužů, ale objevit se může kdykoliv a v jakémkoliv věku.

Wisconsinská univerzita tvrdí, že impotentních je minimálně 5% Američanů nad 40 let. Úplně impotentních je až 15% mužů nad 70 let. Jelikož i zdraví a životospráva českých mužů je podobná té americké (ne-li horší kvůli ignoraci problému), tuzemská čísla jsou podobná.

příčiny impotence

 

Běžné a časté příčiny impotence

Schopnost muže dosáhnout a udržet erekci závisí od různých faktorů a zdravotních komplikací. Impotenci způsobují nebo zhoršují i duševní problémy.

Fyzické příčiny impotence:Duševní příčiny impotence:
 • stres
 • deprese
 • úzkost
 • abnormální stavy duševní kondice
 • impotence jako důsledek problémů ve vztahu, rodině, práci…

Impotenci může způsobovat pouze jedna, ale obvykle je to více příčin ze seznamu. Kombinace fyzických a psychických příčin je také běžná, problémy na sebe časem navazují a stav komplikují.

Třeba poranění penisu, které erekci oslabí, dále způsobí psychické potíže jako strach ze selhávání, kvůli čemu vzniká stres nebo úzkost. Impotence se prohlubuje, erekce rychle slábne a vytrácí se.

Zajímavé je, že někteří muži dosáhnou erekci pouze v některé situaci, obvykle během masturbace. Při sexu s partnerkou ale erekci nedosáhnou právě kvůli psychickým příčinám a blokům. Časté je také dosahování ranních nebo náhodných erekcí, které ale rychle opadnou a během sexu se nedostaví.

Z toho vyplývá, že pokud muž nedosahuje erekce s partnerkou, ale jindy ano, příčina je téměř na 100% psychologického rázu. Pokud k erekci nedochází nikdy a vůbec, příčina je pravděpodobně fyzická.

 

Vyšetření a léčba impotence

Jelikož je impotence obvykle důsledkem jiného zhoršeného zdravotního stavu, lékař (sexuolog, androlog nebo urolog – podle konkrétního problému) se nejdříve snaží zjistit a léčit tyto příčiny. Jejich vyléčením nebo aspoň zmírněním může dojít ke zlepšení, nebo i vyléčení impotence.

Až se léčba zaměří na základní příčinu, může lékař pokračovat přímou léčbou impotence.

 

Perorální (ústy podávané) léky na impotenci

Na impotenci se nejčastěji předepisují:Nejsou vhodné, pokud postižený:

DŮLEŽITÉ:

Tato léčiva a léky nezpůsobují erekci okamžitě „jenom tak“. Vždy je nutná erotická stimulace a vzrušení, jinak nebudou účinkovat. Nelze tedy lék užít, sedět, na nic nemyslet a čekat na erekci. Vždy je nutná vlastní stimulace (masturbace) nebo pomoc partnerky. Léky nemají vliv na sexuální vzrušení a nemají afrodiziakální účinky.

Bohužel léky mají silný účinek a ten může být i negativní. Častá je bolest hlavy a návaly tlaku, zarudnutí obličeje, dýchací potíže, problémy se zrakem, ucpaný nos a zahlenění, malátnost a trávící těžkosti.

 

Alprostadil na impotenci

Syntetický hormon, který podporuje přítok krve do penisu. Podává se buď injekcí přímo do penisu nebo se do močové trubice umístí čípek.

Alprostadil začíná účinkovat po 5 až 15 minutách a trvání účinku záleží na velikosti dávky. Tu vždy stanovuje předepisující lékař. Alprostadil by se neměl kombinovat s jinými metodami léčby impotence.

NEGATIVNÍ ÚČINKY: kolísání krevního tlaku, bolesti a tlak v hlavě, závratě a mdloby, bolest penisu, pálení močové trubice, krvácení do moči, bolest, otok a podráždění v místě vpichu alprostadilu.

 

Chirurgická léčba impotence

Operace se obvykle doporučuje až nakonec, když selžou všechny ostatní dostupné metody. Do penisu se implantují polotuhé nebo tuhé „rukávy“. Bohužel erekce tak, jak jí muž znal, se nevrátí. Implantáty slouží pouze jako pomůcka a jakási opora penisu, díky které lze i neztopořený penis dostat do pochvy.

 

Psychologická léčba

Léčba a terapie se doporučuje, pokud je impotence způsobená depresí, stresem, úzkostí nebo jinými duševními důvody.

Pokud impotenci způsobuje nepříznivá situace ve vztahu a v rodině, lékař může doporučit i párovou terapii, a tedy sezení, na které se dostaví oba partneři. Lze tak problémy v domácnosti vyřešit rychleji a efektivněji, pokud je o to oboustranný zájem.

 

Prevence impotence

V rámci ochrany před impotencí jsou důležité 2 zásady: Snažit se vyléčit z nemocí, které impotenci způsobily a odstranit ze života všechny vlivy, které vzniku přispívají. Jsou to ty, které zanášejí a zužují cévy, a také oslabují duševní sílu a schopnosti.

 • žádné cigarety, drogy ani alkohol
 • dostatek sportu
 • hubnutí, pokud má muž nadváhu
 • uklidnění a zmírnění stresu
 • zdravá strava
 • dostatek odpočinku

Metod léčby impotence je dnes dostatek, díky čemu jsou i vyhlídky na vyléčení dobré a větší části mužů se erekci povede opět získat. V první řadě je vždy nutné nechat se řádně vyšetřit, aby byla léčba jasně cílená a co nejúspěšnější.

vimax facebook

Další články o příčinách, projevech a léčbě erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce a léčebné terapie
Erektilní dysfunkce – vše o příčinách, projevech
9 nečekaných příčin erektilní dysfunkce
Léčba erektilní dysfunkce – léky, operace a cviky
Fakta o ED

/ZDROJ/

 

6 cviků na erekci proti erektilní dysfunkci, které zvládnete doma v soukromí
12 dobře citelných příznaků sníženého testosteronu. Pozorujte se.
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR