Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Penilní implantát – drahé, ale finální řešení erektilní dysfunkce

1/52/53/54/55/5 (7 hlasů, průměr: 3,71 z 5)
Loading...

Erektilní dysfunkce mužům, ale i jejich partnerkám silně narušuje vzájemné soužití. Neschopnost dosáhnout pevné erekce má ale konečné řešení v podobě penilního implantátu s tlačítkem.

Nejde o operaci, která by byla zrovna levná, a asi se s ní zrovna nebudete chlubit chlapům v hospodě, přesto jde o velmi dobré řešení. Penilní implantát, nazývaný také penilní protéza, je pomůcka využívaná k léčbě těžké erektilní dysfunkce, která se během operace zavádí do topořivých těles penisu. U nás jde o novinku, v zahraničí se už ale používá delší dobu.

penilní implantát

„Nafukovací“ penilní implantát vyjde na stovky tisíc. Pojišťovna pomůcku neproplácí

 

Druhy penilních implantátů (protéz penisu)

Polotuhý penilní implantát

Implantáty se vyrábějí ve dvou základních typech. Nenafukovací, semirigidní, tedy polotuhé implantáty mají velmi jednoduché použití a jen ohybem penisu nastavíte polohu vhodnou pro pohlavní styk.

Jde o výbornou metodu pro muže s omezenou zručností a s postižením prstů a jiných poruchách pohyblivosti. Implantace polotuhé protézy je jednodušší zákrok vhodný pro vážně nemocné pacienty, pro které je delší sexuální výkon neúměrnou zátěží.

Je výrazně levnější než nafukovací varianta. Za nevýhodu lze považovat trvalou „erekci“, která může být obtěžující. Objevují se také častěji pooperační bolesti, než si penis na nový stav zvykne. V dlouhodobém horizontu může docházet také k ztenčení tkání penisu. Cena zákroku je asi 100 000 korun.

Výhody:

 • Nenafukovací implantáty jsou levnějším typem penilních.
 • Jednoduché použití.

Nevýhody:

 • Častější pooperační bolesti, je potřeba si zvyknout.
 • Může docházet k ztenčení tkání penisu.

 

Nafukovací penilní implantát

Nafukovací implantáty jsou dvoudílné nebo trojdílné. Jde o nejlepší variantu, kterou nyní trh nabízí. U nás tuto metodu provádí lékař klinického centra ISCARE Lukáš Bittner.

Řez má asi jen 5 cm a vede se mezi šourkem a penisem. Podle lékařů se v tomto místě velmi dobře hojí. Pacienti tuto operaci velmi dobře maskují jako operaci prostaty.

Vzhledem k možnosti vyfouknutí topořivých těles zde nedochází k ztenčování tkání penisu. Vzhledem k tomu, že po operaci je implantát vyfouknutý, pacienti po operaci udávají minimum bolestí. Po zákroku můžete čekat třeba i po třetí ejakulaci pevnou erekci. Už měsíc po operaci lze mít pohlavní styk. Cena zákroku je asi 275 000 korun.

Výhody:

 • Nafukovací protéza umožňuje dobrý vzhled penisu jak v erekci, tak bez ní. Partnerka jenom ztěží pozná, že je v penisu implantát.
 • Penis je v klidu měkký, takže nic neruší ani netlačí.
 • Nedochází k ztenčování tkání penisu.
 • Zákrok a pozdější pocity jsou téměř bezbolestné.

Nevýhody:

 • Finančně náročný zákrok.
 • Těžší manipulace s pumpičkou a příslušenstvím.
 • Komplikovaná operace není vhodná pro každého.

 

VIDEO: Nafouknutí penisu je jednoduchý mechanismus, ale vyžaduje určitou zručnost. 

 

Výsledky jsou téměř dokonalé

Nafukovací penilní implantát se skládá z rezervoáru, cylindrů a pumpičky schované v šourku. Když je implantát vypuštěný, je penis malý a ochablý, ale nafouknutý je během několika vteřin.

Po operaci penis funguje na knoflík. Muž pomocí několika zmáčknutí šourku naplní cylindry implantátu tekutinou z rezervoáru umístěném v samotné protéze nebo jinde v těle a dojde k erekci.

Erekce pak trvá do té doby, než je implantát vypuštěn. Je to velká výhoda pro pacienty trpící předčasnou ejakulací. Po skončení soulože muž zmáčkne knoflík na implantátu a tekutina se zpětně přepustí do rezervoáru. Penis je zase malý a klidný.

 

Operace je nevratná, ale splňuje očekávání

Vhodný pacient má realistická očekávání. Operace má vliv jen na erekci, nikoliv na libido a prožívání orgasmus. Je třeba zdůraznit, že jde o nevratnou operaci. Jakmile je v topořivých tělesech vytvořen prostor na implantát, zbytková funkce je zničena.

Pokud by se musel implantát vyjmout, je možné mít erekci znovu jen při dalším vložení implantátu. Záleží na tom, jak je muž zdráv, jak velký má penis a šourek, zda neprodělal operaci pánve, nebo zda nemá závažné obtíže s prostatou jako nádor či zvětšenou prostatu.

Je třeba manuální zručnost pacienta a finanční prostředky, protože zákrok není hrazen zdravotní pojišťovnou. Léčba pomocí penilního implantátu je pro všechny pacienty, kteří trpí poruchou erekce s organickou příčinou, kterým konvenční terapie pomocí tablet či injekcí do topořivých těles nezabrala.

TIP: Čtěte o výhodách a rizikách injekce na erekci. 

 

Průběh operace penisu

Předoperační vyšetření je možné udělat přímo v ISCARE. V rámci přípravy na celkovou anestezii nesmíte 6 hodin před výkonem jíst, pít a kouřit. Zeptejte se lékaře, zda si můžete vzít své obvyklé léky, protože některé je nutno před operací včas vysadit. Po příjmu na sál dojde k oholení oblasti výkonu na operačním sále, desinfekci a zarouškování. Operace probíhá buď v celkové, nebo tzv. svodné anestezii.

Při operaci se vede řez délky asi 3 cm v oblasti mezi penisem a šourkem a obnaží se topořivá tělesa, která se otevřou, rozšíří se otvory na implantáty, změří se délka implantátu a vkládá se penilní implantát vhodné velikosti. Pak dojde k uzavření topořivých těles. U nafukovacích implantátů výkon pokračuje uložením pumpy do šourku, uložením rezervoáru a k propojení komponentů s uzavřením operační rány sešitím.

Operace nafukovací protézy trvá asi 2 hodiny, nenafukovací implantát má kratší dobu výkonu. Po operaci se provede kompresivní bandáž penisu. Chirurgové ponechávají penilní implantát jeden den nafouknutý a někteří používají také na 24 hodin drén. První den po operaci se pak odstraní močový katétr. Před propuštěním do domácí péče se odstraní kompresivní bandáž z penisu a vyfoukne čerstvě implantovaná protéza.

Podle čeho lékař rozhoduje, zda jste vhodným pacientem? 

 • Celkový zdravotní stav, kdy je třeba u pacientů se špatně upravenou hladinou krevního cukru možný větší počet infekčních komplikací.
 • Prodělané operace v pánvi, penisu a šourku, rizika spojená se zvětšenou prostatou nebo podezření na nádor prostaty.
 • Velikost penisu a šourku.
 • Manuální zručnost pacienta.
 • Finanční náročnost.
 • Je možné částečné nebo plné financování formou splátek podle přání klienta.

 

Pooperační postup a léčba

Po výkonu zůstává pacient v klinickém centru ISCARE (nebo jiném) 1 až 2 dny. Po propuštění do domácí péče je dobré další 2 dny být v klidu a zejména se vyvarovat sezení, protože by mohlo dojít k nechtěné aktivaci pumpy při dosednutí na šourek.

Po dobu několik týdnů po operaci můžete pociťovat bolest a otok penisu i šourku. Můžete užívat analgetika a přikládat studené obklady na oteklá místa. Asi 2 až 3 dny po výkonu může z operační rány přetrvávat mírná sekrece, kterou není nutno ošetřovat a sama ustoupí.

 

Celkem 4 až 6 týdnů po operaci:

 • Nezvedejte předměty těžší než 5 kg
 • Nejezděte na kole ani rotopedu a neposilujte
 • Nechoďte do sauny a do lázní či bazénů
 • Konzultujte předepsané léky s lékařem

 

Svého urologa nebo lékaře upozorněte:

 • Pokud neustupují výrazné otoky
 • Pokud pozorujete zarudnutí a velkou citlivost v místě řezu
 • Pokud se zhoršují bolesti
 • Pokud máte horečku

Celková doba pracovní neschopnosti je týden až 14 dní a 3 týdny se užívá malá dávka antibiotik. Za 4 až 8 týdnů po operaci je možné aktivovat pumpu.

Nejprve se tak děje s pomocí lékaře a pak nafukování penisu procvičujete sami doma, nejlépe 1 až 2x denně v teplé vodě. V momentě, kdy ovládání implantátu nedělá pacientovi žádné obtíže, můžete zahájit sexuální život a vrhnout se do toho ze začátku opatrně a až pak klidně po hlavě.

 

Důvodem pro implantát je vždy neléčitelná těžká erektilní dysfunkce

Mezi nejčastější příčiny erektilní dysfunkce patří cukrovka, kardiovaskulární obtíže, léčba rakoviny prostaty, léky na krevní tlak, antidepresiva, hormonální obtíže, ale i poranění míchy.

Nejrizikovější faktor, který nejčastěji vede k narušení sexuálního života, je však kouření. Už pouhé 2 cigarety denně způsobují nedostatečné prokrvení mužských pohlavních orgánů a zhoršenou erekci. Takže pokud kouříte, je na čase přestat, jinak to může skončit implantátem.

DÁLE ČTĚTE: Pokud máte sice slabou, ale aspoň nějakou erekci, zkuste terapii rázovou vlnou.

 

Cukrovka a erekce - rozloučí se diabetici se sexem?
Zasunutí penisu bezpečně a uspokojivě. Jak na to?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR