Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Vysoký tlak a erekce – stav cév silně ovlivňuje sílu erekce

1/52/53/54/55/5 (6 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...

Vysoký tlak a erekce spolu úzce souvisí a vadí i při sexu. Zúžené cévy nejsou schopny dopravit dost kyslíku a živin ke všem orgánům, a samozřejmě ani k penisu. Ateroskleróza, kornatění neboli zúžení tepen, je úzce spojeno s vysokým krevním tlakem, kterým trpí v České republice asi 40 % lidí ve věku 25 až 64 let.

Navíc asi 25 % hypertoniků o své chorobě vůbec ani neví. Vysoký krevní tlak nijak nebolí, nemá žádné vážnější příznaky, a i přesto způsobuje velké poškození tepen a životně důležitých orgánů v našem těle. Vysoký krevní tlak může být ale velmi často doprovázen bolestmi hlavy, nespavostí a únavou.

 

měření vysokého tlaku

Tlak byste si měl nechat preventivně změřit alespoň jednou za rok

 

Krevní tlak ovlivňuje naplněnost penisu krví – erekci

Mužský pohlavní úd je složen ze dvou kavernózních neboli topořivých těles zodpovědných za to, že se penis při erekci naplní krví a zvedne. Pod nimi je spongiózní neboli houbovité těleso.

Močová trubice vede sperma i moč středem penisu. Topořivá tělesa jsou složena z malých tepen a žil hladkého svalstva i dutinek. Při pohlavním vzrušení i při erotických fantaziích jdou signály z mozku nebo v případě jeho stimulace z nervových zakončení v penisu.

Ty pak způsobí, že se uvolní hladká svalovina a tepny se rozšíří. Současně je vyvinut tlak na žíly, který je uzavře a znemožní odtok krve zpátky. Tím se plní a zvětšuje objem penisu. Pak vzrušení opadne, hladké svalstvo se smrští, ustane tlak na žíly a tím se umožní odtok krve z penisu, který ochabne.

 

Vysoký krevní tlak a sex

Vysoký tlak a sex nejdou dohromady. Muže hypertenze postihuje mnohem dříve. Na vysoký krevní tlak vás upozorní i problémy s erekcí. Nejčastější příčinou úmrtí jsou u nás kardiovaskulární onemocnění, které vznikají jako důsledek špatného prokrvení.

Hlavní příčinou je právě ateroskleróza, tedy kornatění tepen, které vyvolává zejména cukrovka, obezita, zvýšené hladiny krevních tuků a vysoký krevní tlak.

Zúžené cévy nejsou schopny dopravit k orgánům dostatek kyslíku a živin, ty pak strádají a zhoršuje se jejich funkčnost. Následkem je i porucha erekce.

 

TIP: Krátké cvičení na snížení vysokého tlaku. 

 

Poškozené cévy blokují kvalitní erekci

Následkem poškození je i porucha erekce – erektilní dysfunkce. Projevuje se proto, že cévy penisu jsou mnohem tenčí, než jsou cévy v srdci nebo mozku, proto se jejich postižení projeví znatelně dříve.

Erektilní dysfunkce se pak bohužel projevuje nejen při pokusu o pohlavní styk, ale příznaky se dají vypozorovat i v noci. Noční erekce, která je běžná u zdravého muže, se přestane dostavovat. Signály v podobě nedostatečné erekce pro vás jsou dostatečnou výstrahou k tomu, že se něco děje a je třeba s tím něco dělat.

 

Dejte si změřit tlak

Optimální hodnota tlaku krve je 120-130/70-85 mm Hg. V případě, že nějaká hodnota na krátko vyskočí nahoru, není to až tak důležité. Může za to často přechodný stres.

Krevní tlak je třeba mít pod kontrolou. Vysoký tlak a sex spolu úzce souvisí. Pravidelné měření tlaku vám totiž může zachránit možnost mít sex. Dokáže taky odhalit změny v kardiovaskulárním systému a předcházet rizikům vzniku infarktu a mnoha dalších nemocí. Standardní doplněk prevence hypertenze je měření krevního tlaku. Zajděte k lékaři.

VÍTE, jak probíhá vyšetření u urologa? 

 

Potíže s erekcí mohou předcházet infarkt

Cévy penisu jsou tenčí než cévy srdce nebo mozku, proto se postižení projeví dříve, což je i organická příčina. Problémy s erekcí mohou být zapříčiněny i při psychických poruchách.

Registry infarktu myokardu prokazují, že kouření patří k nejrizikovějším faktorům. Průměrný věk mužů s prvním infarktem, kteří kouří, je u nás okolo 60 let věku a u těch, co nekouří kolem 70 let. Vysoký tlak postihuje muže dříve. Během menopauzy žen se „skóre“ srovnává.

 

Potraviny snižující krevní tlak

Pokud právě přemýšlíte, zda vám pomohou prášky nebo příroda, také jste už možná slyšeli, že prášky na vysoký tlak už jsou do konce života. Vyzkoušet můžete i přírodní prostředky.

Je třeba se zbavit obvyklých zlozvyků a zařadit potraviny s vysokým obsahem draslíku, který snižuje krevní tlak. Sex při vysokém tlaku je docela problém a je třeba jej upravit.

brambory proti vysokému krevnímu tlaku

Obyčejné brambory jsou dobrá prevence před vysokým tlakem. Pozor ale na způsob úpravy – nesmažit!

 

Jak na vysoký tlak?

Vysoký krevní tlak obvykle nezpůsobuje jen jedna příčina, ale kombinace mnoha faktorů, kam patří zejména kouření, stres, příliš mnoho soli a alkohol. Fungují rozhodně změny stravovacích zvyklostí a redukce hmotnosti, které efektivně zvýšený krevní tlak zredukují.

Efekt znásobíte, pokud budete méně solit, přestanete kouřit, snížíte stres, omezíte pití alkoholu a zařadíte pravidelnou fyzickou aktivitu. Pokud vše uděláte a budete mít stále krevní tlak zvýšený, poraďte se s lékařem o léčbě léky.

Je velmi efektivní, pokud užíváte léky pravidelně a důsledně. Poruchy ztopoření penisu totiž berou chuť na sex mnoha mužům a psychická frustrace pak zvedá tlak ještě víc.

 

I nevhodné léky mohou erekci uškodit

S vysokým tlakem souvisí řada faktorů, které kazí erekci. Vysoký krevní tlak může vést k erektilní dysfunkci sám o sobě. Ovšem škodí i některé léky, které udržují hodnoty vysokého tlaku v normálu a mohou být příčinou poruch erekce.

Patří mezi ně zejména diuretika a beta-blokátory. Muži s nadměrným krevním tlakem mívají často nízkou hladinu testosteronu, mužského hormonu, který hraje při sexuálním vzrušení, erekci a sexu velkou roli.

ČTĚTE TAKÉ: Jak se projevuje nedostatek testosteronu? 

Proto si můžete nechat změřit i testosteron, podpořit jeho zvýšení cvičením, životosprávou i přírodními doplňky stravy.

Pilulky na podporu erekce jsou silnými alternativami Viagry. Působí na zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů. Tablety rozšiřující cévy, které pomáhají zlepšovat erektilní funkce u mužů. Čeká vás pak delší a silnější erekce, zvýšený přísun krve do genitálií, větší tvrdost penisu během erekce, zvýšení výkonu i chuti na sex.

 

Sex a fyzická námaha pomáhá proti vysokému tlaku

Za optimální se považuje sex alespoň dvakrát až čtyřikrát do týdne. Ideálně ale každý den. Sex sám o sobě snižuje krevní tlak. Prokázala to celé řada výzkumů.

Sex posiluje obranyschopnost organismu a budete mít silnější imunitu, protože při sexu produkujete více protilátky zvané imunoglobin A. Ta vás chrání i před chřipkou či nachlazením.

Pokud máte problémy se spánkem, vyřeší to pravidelný večerní sex. Sex také prospívá srdci. Pomáhá předcházet srdečně-cévním chorobám, snižuje riziko infarktu myokardu a cévní mozkové příhody o 45 %. Sex bojuje také s inkontinencí, a to nejen u žen.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Zasunutí penisu bezpečně a uspokojivě. Jak na to?
Závislost na sexu - nevadí, pokud nikomu neškodíte. Otestujte se!
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR