Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Testosteron – 8 nepříjemných projevů snížené hladiny

1/52/53/54/55/5 (5 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Hormon testosteron jistě znáte ve spojitosti s mužností, mužskou silou, alfa samci, se skvělým výkonem v posteli a dlouhou výdrží. Ano, je to pravda a všechny tyto „schopnosti“ z velké části závisí na hladině testosteronu.

Testosteron produkují varlata. Produkce ale klesá věkem a oslabuje ji i nesprávná životospráva. Přesně proto se starší muži, pivaři a kuřáci bez pohybu, ale zato s velkým bříškem, potýkají s nedostatkem testosteronu.

testosteron

Je jasné, který z těchto pánů má vyšší hladinu testosteronu

 

Nedostatek testosteronu – problém současných mužů?

Co je horší, hladinu mají sníženou i dnešní mladíci. Stačí se podívat po ulici. Chlapci nosí obtažené kalhoty, do kterých se nevejde ani sexy zadek modelky.

Vídat zženštilé typy s vytrhaným obočím, s makeupem a infantilním chováním. Částečně za to může uvolněná výchova, ale slabá hladina hormonu má na věci stejný podíl.

Dále přispívá škodlivá strava. Potraviny jsou napumpované hormony, chemie číhá v ovoci a zelenině.

Současná drogerie a kosmetika má schopnost měnit hladinu hormonů. Stejně tak plasty a další obaloviny. Dá se tvrdit, že téměř všechno, s čím se denně setkáme, je nějak „moderně“ upravené, až to škodí zdraví.

PŘEČTĚTE SI O TOM, jak obyčejné plastové lahve a tašky ovlivňují hladinu testosteronu a na druhé straně zvyšují hladinu ženských hormonů. Na svědomí to mají ftaláty – změkčovadla plastů. Dávejte proto velký pozor, z jakých lahví budete krmit své děti a vy sám se mějte na pozoru.

nizka_hladina_testosteronu

Při současných trendech není těžké rozpoznat, kdo má jakou hladinu testosteronu

 

Nejčastější příznaky nízké hladiny testosteronu

Nízkou hladinu testosteronu dokážete spatřit i na první pohled. Svalnatý muž v nejlepší formě a s úspěchem u žen má jasně mnohem vyšší hladinu, než „vychrtlý“ a bledý správce sítě někde v podzemí.

Protože jsme lidé, podvědomě vnímáme i pachovou stopu, zvláště ženy. Proto se nedivte, pokud vaše partnerka čichá k tričku z posilovny a naopak, nemusí ji vonět vaše vyžehlená a navoněná košile ze skříně. Necítí z ní vás ani vaši mužnost.

Ženy instinktivně tíhnou k alfa samcům a i jejich pach je dokáže přivábit. Stejně, jako muže vábí vůně ženy a nevadí, pokud se právě 2 dny nemyla. Zákony přírody nikdo neobejde.

 

Test hladiny testosteronu

Pokud pochybujete o své hladině testosteronu, odpovězte si na tyto otázky: 

Tento prvotní příznak mnozí muži ignorují. Myslí si, že jsou pouze přepracovaní a unavují je povinnosti a stres. To může být pravda, ale pokud jste unavení i v době, kdybyste neměli, je třeba zpozornět.

Tak, jako testosteron „dopuje“ muže mužskou silou, tak ho věk o tuto sílu obírá. Problém je v tom, že to není jen únava. Později se přidává i duševní nepohoda.

Slabý testosteron dokáže způsobit i problémy se spánkem, kdy je muž mrtvolně unavený, ale nedokáže usnout.

 

Únava a ospalost časem přechází do letargie, a zároveň pocitů hněvu. Muž je stále unavený, sám se cítí nepoužitelný, partnerku už nedokáže uspokojit a kvůli oslabenému libidu už ani nemůže.

Zlobí se sám na sebe a obtěžují jej zvědavé otázky okolí. Poradit může psycholog, avšak ani on není všemocný.

sanky_v_lete

Pokud se někdy cítíte zbytečný jako sáňky v létě, může to být důsledkem nízkého testosteronu

 

Oslabení libida přichází věkem. Mladíky obvykle netrápí. V pubertě muž pohlavně dozrává a hladina hormonů je na vrcholu. Možná si vzpomenete, jak jste zamlada zvládli 4 kola a vydržet den bez sexu či masturbace bylo nepředstavitelné.

Starší muži (cca po 50. roce) na toto jen s úsměvem vzpomínají, ale ne každý chápe, že na vině je z velké části snížená produkce mužských hormonů.

TIP PRO PAMĚTNÍKY: Přečtěte si, jaký je sex po padesátce a jaké máte možnosti zlepšit jej.

 

Oslabená erekce sice není jednoznačným důkazem nízkého testosteronu, protože negativních vlivů je více. Pokud se ale slabá erekce setkává s výše uvedenými příznaky, příčinou může být snížená produkce hormonu.

Problémy s erekcí mají několik stupňů od občasného oslabení přes stabilně měkký penis, až po úplnou erektilní dysfunkci.

Přesný stupeň a vhodnou pomoc vám nejlépe doporučí urolog, proto s jeho návštěvou neotálejte.

PŘEČTĚTE SI, jak probíhá vyšetření u urologa.

 

Testosteron se tvoří ve varlatech, stejně jako spermie. Pokud si všimnete, že objem spermatu se snížil, dá se očekávat i oslabená produkce testosteronu.

Dávejte si ale pozor. Snížený objem ejakulátu neznamená, že byste se stával neplodným. Riziko otěhotnění se sice snižuje, ale přítomné je stále.

OTESTUJTE SVOU PLODNOST a přečtěte si o spermiogramu – testu plodnosti.

PODPOŘTE TVORBU EJAKULÁTU a přečtěte si o zdravé masáži varlat.

 

Ochlupení je pro muže příznačné. Je proto škoda, když muži s bujnými a hustými vlasy přicházejí o porost právě kvůli slabému testosteronu.

Ojediněle se může vyskytnout kromě vlasů i vypadávání obočí nebo řas, řídnou chlupy na hrudi a zádech, případně brada.

Všimněte si starších mužů s hustými vlasy a vousy. Ti o testosteron nouzi nemají. Bohužel, dnes začínají plešatět už třicátníci.

ples

Plešatění patří mezi prvotní příznaky nízké produkce testosteronu

 

Muži, kteří pravidelně celý život sportují, se ochabnutí svalů bát nemusí. Jejich produkce testosteronu je v normě až do důchodu.

Pokud jste ale měli pěstované a vyrýsované svaly z mládí a ty najednou začnou rapidně slábnout a mizet, problém může být v testosteronu. Je načase opět cvičit a svalovou hmotu nabrat zpět. Tělo začne produkovat hormon automaticky.

 

Když klesá testosteron, často začíná stoupat hladina ženských hormonů. Ty si nosí v těle i muži, avšak v malých množstvích.

Pokud se ale začne testosteron snižovat, posílené ženské hormony nutí tělo přibírat. Pokud má muž nesprávné stravování, velmi snadno přibere.

Jistě si z okolí pamatujete poměrně „jednotný“ vzhled starších mužů – pupkatý, ureptaný pán s pleškou. Na vině je často oslabený testosteron.

 

Jak udržet nebo zvýšit hladinu testosteronu?

Rada je jednoduchá, těžší je dodržet ji. Celá věda je v přístupu k sobě samému. Muži, jejichž testosteron začal klesat, mají stále menší a menší zájem a vůli věc napravit.

pierce_brosnan

Chcete-li ve stáří vypadat jako například tento pán, důkladně se držte rad níže

 

Ti z vás, kteří jsou odhodláni, začněte okamžitě ještě dnes:

Tyto přirozené povzbuzovače testosteronu jsou účinné, levné a zvládne je každý. Podstatné je chtít a nevymlouvat se. Dělejte věci společně s partnerkou nebo přáteli. Vzájemná motivace vás požene vpřed rychleji.

vimax facebook

DÁLE ČTĚTE: Andropauza v obrovské míře ovlivňuje produkci testosteronu. 

Swingers párty – klady a zápory skupinového sexu
Přerušovaná soulož - užijte si klidně 3 x delší sex!
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR