Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Sex po 50 – je se ještě na co těšit?

1/52/53/54/55/5 (10 hlasů, průměr: 4,30 z 5)
Loading...

Věk je úhlavním nepřítelem erekce. Během celého života sledujeme, jak penis pomalu ztrácí síly. Někdo je spokojený i dnes, protože se o kondici svého penisu příkladně staral.

Statistiky jsou ale neúprosné a tvrdí, že téměř polovina mužů po 50 má s erekcí problém. Podívejme se, jaké jsou ještě možnosti, co si o naší erekci myslí ženy a jaké výhody ještě takový sex po půlstoletí může mít.

TIP PRO OKAMŽITÉ ZLEPŠENÍ EREKCE: Po padesátém roce vzniká vysoké riziko oslabování erekce, které vede k erektilní dysfunkci. V takovém stavu nelze uspokojit partnerku. 

Předejděte tomuto rapidnímu oslabování a v rámci dlouhodobé prevence a podpory užívejte kanadské tablety s bylinným složením.

tablety vimax na erekci

 

 

Vliv věku na erekci

20 let: Prosexovali jsme celou noc, celý další den a nebylo výjimečné, pokud jsme kvůli nové přítelkyni vynechali i školu.

30 let: Věci jsme dostali pod kontrolu. Sex jsme si začali vychutnávat, poznávat nejskrytější požitky a byli jsme na vrcholu sil.

40 let: Trochu jsme zpohodlněli a sexu bylo méně. Mnohdy jsme zůstali déle v práci, mnohdy nás tak vyčerpaly děti, že na sex nezůstalo ani pomyšlení.

sex po 50

Pamatujete? Bylo jedno kde, kdy a jak dlouho. Byla to čistá vášeň…

 

A najednou jsme tady. Máme 50 let. Kamarádi si také stěžují, že erekce slábne a ani žena si velmi neužívá. Přijde ještě zlepšení? Co bude dál? Jak vrátit pevnou erekci a zájem o sex zpět?

VÍTE, ŽE dvacátník má až o 30 % více testosteronu, než padesátník? Věkem mužské tělo jeho produkci snižuje.

 

Sex po padesátce ve statistikách

Jaká je spokojenost seniorů?

  • 55 % seniorů (M/Ž) označují sex za důležitý ve vztahu
  • 71 % je však smířených s tím, že k sexu dojde už jen ojediněle
  • senioři by rádi souložili alespoň 2x měsíčně
  • 83 % seniorů jsou se svým výkonem spokojeni, pokud mají sex alespoň 1x týdně
  • zdravotní problémy v sexu brání více mužům, než ženám

Sexuolog Jaroslav Zvěřina říká: „Část mužů po padesátce má pocit, že jim ujíždí vlak a snaží se najít si mladou milenku. Druhá, větší část si myslí, že už je čas se sexem „seknout“. Tato skupina je však ve větším zdravotním riziku.“

sex senioru

Většina mužů si budoucnost ráda představuje takto

 

Co věk, sex a zdravotní komplikace?

  • 67 % mužů a 59 % žen uvedlo, že jejich sexuální schopnosti ovlivnily zdravotní potíže
  • 47 % seniorů by přivítalo častější sex
  • až 37 % se mu vyhýbá kvůli fyzické neschopnosti, nepohodlí nebo bolesti
  • bolest jako důvod odmítání uvádějí více ženy, muži kvůli neschopnosti (obezita, erektilní dysfunkce)

„V těle jsou určité žlázy, které produkují určité látky. Sex slouží jako ventil, kdy se dostávají z těla. I takový zdravotní benefit sex má,“ dodává sexuolog Zvěřina.

 

Muži po 50 sex nezvládají, protože…

Předseda České kardiologické společnosti Jaromír Hradec dodává: Pokud má muž po infarktu, měl by si u lékaře nechat ověřit, jakou fyzickou zátěž ještě snese. Sex je ale vynikající fyzická aktivita, takže by měl být i součástí pozdější rekonvalescence po příhodě.“

 

Videorozhovor: Sex-kouč Gaia vypráví o sexualitě seniorů

 

Sex po padesátce – poradna

Zeptali jsme se náhodných žen, jak hodnotí sex se svými partnery po padesátce.

Kateřina (34), partner (52)

„Ještě před pár lety jsme se milovali minimálně 5 x týdenně. Dnes je to maximálně jednou za týden. Podruhé bych do vztahu se starším asi nešla.“

V tomto případě je to opravdu problém, který si zaslouží alespoň návštěvu lékaře. V rámci prevence je vhodné již od mládí souložit nebo masturbovat denně. Je to nejlepší způsob, jak si udržet pevnou erekci i po padesátce.

 

Sylvie (35), partner (51)

„Jsem ve věku, kdy mám chuť pořád, ale on je věčně unavený, nemá náladu a chybí mu chuť na sex. Večer se v posteli téměř ignorujeme. Pokud sex, tax maximálně ráno, kdy má renní erekci. Nechci ho ztratit, ale bez milence bodoucnost nevidím růžově.“

Máte výhodu, že je schopen mít sex alespoň ráno. Někteří muži jsou nastavení na ranní režim a během něho zvládají všechno jaksi lépe. Váš případ je tedy jedním z těch šťastnějších.

 

Dominika (36), partner (56)

„Kamarádky se staršími partnery se pořád stěžují a jsou neuspokojené. U nás je to opačně. Za 10 let vztahu se nic nezměnilo. Bude to ale asi tím, že partner denně běhá, o víkendech hraje squash a pečuje o sebe. Jistě tedy vděčí zdravé životosprávě, kterou ostatní nemají.“

Přesně tak. Sport a pohyb jsou základem pro správnou cirkulaci krve v penisu. Starší páni mají často špatný tlak a zanesené cévy. Proto krev nepronikne do celého penisu, ten je i v erekci měkký a sex za nic nestojí. Pohyb zároveň odplavuje nečistoty z cév, což je další krok k pevné erekci.

 

VIDEO: Sex-kouč Gaia radí při stereotypu při sexu a o sexu po menopauze

 

Monika (40), partner (53)

„Večer si mě skoro nevšímá. Polibek na dobrou noc a tím to hasne. Jakoby na to ani nemyslel. Přitom to kdysi bývalo tak krásné…“

Ztráta chuti na sex přímo souvisí se sníženou hladinou testosteronu. Muž má zamlžené tělesné pudy. Po čase si na změnu zvyká a podvědomě se na ni přizpůsobuje. Pokud žena sex příliš nevyžaduje, muže ani nenapadne v posteli něco zkoušet.

 

Lydie (46), partner (56)

„Po padesátce se začal projevovat jakýsi útlum. Erekce zeslábla a hledali jsme pomoc. Partner je moc spokojený s erekčními kroužky. Kopil vibrační i gumový. Při sexu si přiškrcuje penis, takže erekce vydrží déle. Přesně tolik, kolik stačí na moje uspokojení.“

Velmi dobrý tip. Erekce se dá udržet několikrát déle pomocí kroužků. Je jich obrovský výběr.

vimax facebook

 

Výhody sexu po padesátce – všechno má své plus!

Děti jsou ven z domu

Žádný sex potají s ucpanými ústy, žádné skrývání. Děti už jsou pryč z domu, takže vaše hnízdečko lásky si můžete naplno vychutnat a konečně se při sexu uvolnit. Často i rušivé vlivy mohou za oslabenou erekci, rozptylují pozornost a jsou stresující.

 

Víte, co má druhý rád

Mladé a nové páry často hledají vzájemnou souhru poměrně dlouho. I strach z neznámého a obavy z předčasné ejakulace vědí blokovat dobrou erekci.

TIP: Jak zabránit předčasné ejakulaci?

Dlouholeté páry se již dobře znají, nestydí se před sebou a vědí, jak partnera uspokojit. Sex tedy může být plnohodnotný a upřímnější, i když jenom jednou za měsíc.

sex starsich

 

Zažíváte pocit svobody

Tato výhoda pramení ze zabezpečení partnerů. V padesátce už lidé jsou „za vodou“, mají odpracováno a našetřeno. Netrpí proto neustálým stresem z budoucnosti a chtějí si užít ještě pěkných pár let.

Taková navozená pohoda a pocit bezpečí se umí stejně dobře odrazit i v posteli.

 

Zmizí obavy z dalšího těhotenství

Muže sex s kondomem často neuspokojuje a bez něj zase nechtějí souložit ženy, které neužívají antikoncepci.

Po ženině menopauze však toto riziko opadá, což opět vede k pohodlnému a méně ustrašenému sexu.

ČTĚTE TAKÉ: Nová studie vyvrací mýtus, že antikoncepční prostředky zabíjí libido.

 

Neházejte flintu do žita!

Doufáme, že jste si článek prohlédli důkladně i s přílohami. Je potěšitelné, že v 50 život nekončí. Pokud se oba partneři vynasnaží, společný sex si užijí ještě dlouhá léta.

Pro pány bude ale vždy nutná správná životospráva a aktivní sexuální život. Platí anglické přísloví „Pokud to máš, používej to!“ (If you have it, use it!).

Nezapomeňte se zásobit bylinnými kanadskými tabletami Vimax pro dlouhodobou a silnou podporu erekce. Jsou bez předpisu a u vás na adrese do 2 dnů. 

tablety vimax na erekci

 

 

Masáž varlat pro zdraví a plodnost
Zlepšení erekce – jak mi pomůže partnerka?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR