Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Prostata a erekce – jak bolavá a zbytnělá prostata ovlivňuje prokrvení penisu?

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 3,75 z 5)
Loading...

Říká se, že s věkem přichází moudrosti a zkušenosti. Nikdo vám už ale neřekne, že s přibývající číslicí označující váš věk přichází také problémy v posteli a zdravotní komplikace.

Ještě před několika lety jste se mohl milovat prakticky každý den. Přišel jste domů z práce, odhodil jste oblečení a celý večer jste se věnoval pouze vaší partnerce. Promilovali jste klidně celé noci, a když na to přišlo, tak i dny, a vůbec jste nepociťoval žádné problémy. Připadal jste si jako nejšťastnější muž na světě.

Ovšem v posledních dnech to už najednou nejde tak snadno jako dříve. Zároveň na sobě pociťujete zub času i v podobě jiné nepříjemnosti – častého močení, obtížného a přerušovaného čůrání, pravidelných nočních výletů na toaletu, a tudíž, souhrnně řečeno, problémů se zvětšenou prostatou.

Mohou tyto zdánlivě nesouvisející komplikace spolu nějak souviset? Ovlivňuje zbytnělá prostata pevnost erekce?

muž s bolavou prostatou

Nevýhodou bolavé zbytnělé prostaty je fakt, že na sex nejspíše ani nepomyslíte

 

Souvislost mezi prostatou a erekcí

Prostata je drobná, nenápadná žláza, která má u zdravého muže velikost zhruba vlašského ořechu. U novorozence má velikost hrášku. Nachází se pod močovým měchýřem, kde obepíná močovou trubici. Přesnou anatomii vašeho penisu si můžete nastudovat v tomto článku.

Zdálo by se, že je prostata v reprodukčním procesu naprosto zbytečná, ale má v něm zcela klíčovou roli. Prostata totiž vylučuje sekret, který zvyšuje životnost a pohyblivost spermií. Proto ji každý muž na světě má.

 

Co je zbytnělá prostata?

Bohužel se ale prostata postupem času zvětšuje. Už od vašich 25 let rok co rok pomalu nabírá na velikosti. Není to sice žádný radikální růst několika centimetrů ročně, avšak už ve vašich padesáti letech může mít dvojnásobnou velikost. Pamatujete si, jak jsme psali, že u zdravého muže má prostata velikost zhruba vlašského ořechu? Tak ve stáří může mít velikost broskve.

Negativním jevem spojeným se zbytnělou prostatou je zúžení močové trubice, kolem které se prostata upíná, a tudíž časté a problematické močení, neustálé nutkání či časté návštěvy toalety v nočních hodinách.

Veškeré příznaky, které vás mohou upozornit na zvětšenou prostatu, najdete v článku Zvětšená prostata – příznaky, vyšetření a léčba.

 

Zvětšená prostata a erekce

Stále jsme ovšem nezmínili, jakou roli hraje zbytnělá prostata v sexu. Je to prosté – pokud je prostata zvětšená, dochází k zúžení močové trubice, kterou nemůže dostatečně proudit nejen moč, ale také ejakulát. A zároveň dochází k nedostatečnému prokrvení celého penisu. A nedostatek krve v penisu vede k jedinému výsledku, a to k problémům s erekcí.

Ač tedy zvětšená prostata sama o sobě nebolí a až na časté močení vás vlastně nijak jinak neomezuje, může mít silně negativní vliv na váš výkon v posteli. Zvětšená prostata a erekce spolu rozhodně souvisí.

 

Chronický zánět prostaty a erekce

Zbytnělá prostata ale není jediná podezřelá. Na vině může být také chronický zánět prostaty.

Pokud máte v močové trubici, v močovém měchýři nebo dokonce v samotné prostatě zánět, je naprosto logické, že nebudete v posteli podávat výkony jako správný alfa samec.

Chronický zánět prostaty se projevuje bolestmi kolem prostaty a pod penisem, bolestivým močením a v nejhorších případech také krví v moči či v ejakulátu. Zánět je nutné okamžitě začít léčit, aby se nerozšířil dále do těla, anebo abyste jím nenakazil svou partnerku.

Lékař vám může předepsat speciální antibiotika a doporučit klid na lůžku. Rozhodně se v takovou chvíli nedoporučuje sex ani jiné intimní hrátky.

 

Rakovina prostaty a erekce

Nechceme vás teď děsit, ale problémy s erekcí mohou mít původ také ještě i jinde, a to v rakovině prostaty.

Rakovina prostaty postihuje muže zejména po padesátém roce života a je naprosto nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů. Jen letos si v Česku vyslechne tuto diagnózu 9 000 mužů. Navíc se výskyt rakoviny v české populaci za posledních 10 let zvýšil o 56 %, proto ji zde rozhodně nemůžeme vynechat.

Rakovina prostaty se projevuje často velmi podobně jako zbytnělá prostata. Častěji musíte chodit na záchod, míváte problémy s močením, noční výlety na toaletu nejsou neobvyklé a občasné pobolívání v oblasti varlat a prostaty přičítáte dlouhému sezení v práci. Ovšem právě to mohou být varovné signály, že je něco ve vašem těle špatně. Rakovina prostaty přichází pomalu a plíživě. Prakticky si na ni až do poslední chvíle zvyknete. Většinou se na ni přijde až když je pozdě.

A právě rakovina prostaty může být vašim zabijákem libida. Erekce není s rakovinou prostaty samozřejmě tak silná a zároveň ani příliš častá. Jelikož je ale celý proces postupný, většinou to muži špatně odhadnou jako problémy spojené s věkem a nijak to neřeší. Když se ale na to potom přijde, je už většinou pozdě. Zajímavostí je, že u mužů, u nichž došlo k vyvrcholení 21× za měsíc, bylo riziko onemocnění rakovinou prostaty až o třetinu nižší.

KLIKNĚTE A MĚJTE PŘEHLED: Jaký je rozdíl mezi zvětšenou prostatou, rakovinou prostaty a jak tyto nemoci rozlišit

 

Léčba prostaty a erekce

Ať už stojí za vašimi problémy v posteli cokoliv, rozhodně byste nad tím neměl mávnout rukou a nechat tyto potíže jen tak svému osudu. I kdyby pravou příčinou nebyla hned ta nejhorší varianta, a to rakovina prostaty, je nutné všechny tyto komplikace řešit.

Doporučujeme vám tedy co nejdříve navštívit vašeho praktického lékaře, který vás prohlédne, vyšetří a určí přesnou diagnózu i léčbu. Díky tomu podchytíte všechny možné následky včas a můžete se ještě celkem relativně snadno vrátit do normálního života.

 

Léky na prostatu

Lékař vám v prvé řadě může doporučit rozličné spektrum tabletek na zvětšenou prostatu. Jedná se ve většině případů o doplňky stravy, ke kterým nepotřebujete lékařský předpis.

Tyto doplňky stravy obsahují bylinné extrakty, které pomáhají udržet zdravou prostatu, stimulují pevnou erekci, napomáhají zdravému fungování penisu a přispívají ke zdravému sexuálnímu životu muže. Nemají žádné vedlejší účinky, a tak se nemusíte bát nějakých problémů.

Nejedná se totiž o léky, nýbrž pouze o specifickou skupinu potravin, které mají pouze stimulační a podporující účinek.

Většinou se v takových tabletkách nachází Kotvičník zemní, který je považován za přírodní afrodiziakum. Podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému a nervové soustavy, zlepšuje prokrvení penisu, pomáhá k dosažení pevné erekce, napomáhá ke zlepšení nálady a udržení tělesné i psychické svěžesti.

 

Operace prostaty a erekce po ní

Pokud není léčba pomocí léků či doplňků stravy dostatečně účinná, nebo pokud je u pacienta objeven karcinom prostaty, volí se radikálnější řešení, a to operace prostaty. Ta je jednoduše řečeno prováděna přes močový měchýř. Během zákroku je odstraněna střední část prostaty, tedy zbytnělá tkáň uvnitř prostaty, nebo, v případě nádoru, nádor samotný.

Díky tomu se prostata zmenší, zmenší se tlak na močovou trubici a obnoví se správné fungování močové trubice i penisu. Muži se po operaci běžně vrací do normálního sexuálního života a dosahují pevné a dlouhé erekce, jako kdyby jim bylo opět 20.

 

Řešení problémů s erekcí

Co když to ale ani po operaci příliš nejde? Existuje nějaké řešení? Lze použít vakuovou pumpu na erekci po operaci prostaty a za jak dlouho? Vakuovou pumpu určitě na svou erekci použít můžete, jen je potřeba s ní zacházet opatrně. Vakuová pumpa totiž funguje na principu podtlaku, což však může způsobit bolestivé zranění. Proto byste vakuovou pumpu určitě neměl používat příliš často, a to ani ve zdravém stavu.

Hodně ale záleží také na vašem lékaři, jestli vám pumpu doporučí. Pouze lékař totiž může říct, zda je pro vás tato metoda vhodná.

 

Přírodní řešení problémů s erekcí

Vakuová pumpa ale není jedinou možností, jak si můžete zajistit opět pevnou erekci. Pomocnou ruku vám mohou podat i rozličné doplňky stravy, tentokrát speciálně určené pro posílení erekce.

V takových doplňcích stravy se nachází účinné přírodní látky, které stimulují libido, podporují chuť na sex a přispívají k pevnější erekci. Mezi takové látky můžeme kromě výše zmíněného Kotvičníku zemního zařadit také Ženšen a Ginkgo Bilobu.

 

Léky na podporu erekce

V neposlední řadě můžete vyzkoušet také nejrůznější léky na podporu erekce. Tyto léky vám může doporučit a předepsat pouze váš praktický lékař a rozhodně nejsou vhodné pro každého. Musíte být totiž v poměrně dobré fyzické i zdravotní kondici.

Mezi ně se řadí třeba i slavná Viagra, kterou asi nemusíme blíže představovat. Bohužel je nevýhodou léků na podporu erekce množství nežádoucích účinků. Mezi ty nejběžnější se řadí bolest hlavy, žaludku a nevolnost, zrudnutí obličeje, návaly tepla, bolesti svalů a zad, mírné závratě, ale i poruchy trávení. Pokud váš lékař ovšem vyhodnotí, že jste pro užívání léků pro podporu erekce vhodným kandidátem, nemusíte se ničeho bát.

Pánové, nenechte se ale problémy s prostatou ovlivnit nebo dokonce omezit. I ve vyšším věku můžete mít intimní život jako by vám bylo pětadvacet.

 

DALŠÍ ČLÁNKY O PROBLÉMECH S PROSTATOU

SEZNAM ČASTÝCH ONEMOCNĚNÍ PROSTATY
ZVĚTŠENÁ PROSTATA - JAKÁ JE LÉČBA?
PŘESNÝ PRŮBĚH VYŠETŘENÍ PROSTATY
SOUVIS MEZI PROSTATOU A SÍLOU EREKCE
PROSTATEKTOMIE – ODŘEZÁNÍ PROSTATY
SAMOVYŠETŘENÍ PROSTATY JE NEPŘESNÉ

 

Léky na potenci - jsou "povinné" nebo je lze nahradit či úplně ignorovat?
Mužská frigidita - 17 důvodů oslabeného zájmu o sex
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR