Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Mužská frigidita – 17 důvodů oslabeného zájmu o sex

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Frigidita je pojem, který je nejčastěji spojován se ženskou sexualitou. A není se ani čemu divit. Frigidita je totiž slovo v ženském rodu a označuje chladnost, postrádající vřelost či emoce vůbec. Když se tedy o ženě řekne, že je frigidní, myslí se tím, že nemá zájem o intimní hrátky či má dokonce averzi vůči sexuálnímu styku, anebo není schopná dosáhnout orgasmu během sexu.

Můžete se ovšem setkat také s pojmem mužská frigidita. O co se jedná? Kdy je muž frigidní? Čím se odlišuje mužská frigidita od poruchy erekce? A jak vlastně mužská frigidita vzniká? To jsou otázky, na které budeme hledat společně odpověď.

mužská frigidita

Mužská frigidita – jak ze zajetí ledového království? 

 

Co je „mužská frigidita”

Pokud bychom se bavili o frigiditě u žen, je to zcela jasné, žena zkrátka nemá dlouhodobě chuť na sex. A u mužů je to naprosto stejné. „Mužská frigidita” tedy označuje stav, kdy muž nemá z různých důvodů dlouhodobě chuť na sex, je chladný, vyhýbá se osobnímu kontaktu a nemá zájem ani například ani o hlazení.

Syndrom mužské frigidity se může u muže objevit v jakémkoliv věku. Nezáleží na tom, zda je muž vysoce postavený, kde pracuje, kde bydlí, nebo kolik si vydělává. Každého může v jeho životě „frigidita” postihnout.

 

Kdy je muž frigidní a kdy se mu prostě jen nechce?

To, že občas nemáte chuť na sex, ovšem ještě neznamená, že jste frigidní. Nejsme stroje, a tak nemůžete očekávat, že budete připraven vždy, za každých okolností v pozoru a ready do akce. Tak to sice může fungovat v mládí, kdy jste nabušený testosteronem, ale rozhodně ne například v pokročilejším věku. Proto není potřeba hned hledat pomoc odborníka.

Na druhou stranu dlouhodobý sexuální nezájem, emoční chladnost či neschopnost vzrušit se například během hlazení genitálií už může na mužskou frigiditu ukazovat. Stále se ale není čeho bát! Odborné články uklidňují, že řešení takových problémů je nejen jednoduché, ale také hlavně úspěšné. Většina „frigidních párů” do pár týdnů své sexuální problémy vyřeší a vrátí se zase zpátky do zajetých kolejí. Stačí jen vyhledat pomocnou ruku odborníka.

ČTĚTE TAKÉ: 8 nepříjemných projevů snížené hladiny testosteronu.

 

Čím se odlišuje mužská frigidita od poruch erekce?

Mužská frigidita může také velmi věrně připomínat poruchu erekce, neboli erektilní dysfunkci. Než si ovšem tyto dva stavy spojíte do jednoho, uděláme vám v tom jasno.

  • Frigidita označuje stav, kdy je muž emočně chladný, nemá o sex vůbec zájem, nemá na něj pomyšlení a ani nevyhledává žádný fyzický kontakt s partnerkou.
  • Kdežto poruchy erekce se vyznačují snahou muže o sex, jeho silnou emocionální stránkou a také vyhledáváním fyzického kontaktu. Bohužel se mu ale všechny jeho snahy míjí účinkem. Ať už se snaží sebevíc, jeho penis se nechce postavit, anebo ihned po pár sekundách klesá k zemi.

Rozhodně si tedy pojmy „mužská frigidita” a „erektilní dysfunkce” nepleťte dohromady.

 

Hlavní příčiny mužské frigidity

Co ale stojí za tím, že najednou jinak zdravý muž nemá chuť na sex? Jak to, že třeba do svých 25. let žije normálním sexuálním životem, a pak se to najednou z ničeho nic zlomí? Čím je mužská frigidita způsobená?

Za mužskou frigiditou stojí celá řada příčin:

 

1/ Slabá erekce

Ač jsme uvedli výše, že byste si neměli poruchy erekce a mužskou frigiditu plést dohromady, přece mají tyto dva stavy něco společného. Slabá erekce totiž může být příčinou mužské frigidity. Typický příklad – muži se párkrát pořádně nepostaví, má ze svého výkonu špatný pocit a výčitky, a tak se sexu pomalu začne stranit až o něj ztratí zájem úplně.

Samotné poruchy erekce přitom mohou mít původ v celé řadě zdravotních i psychických problémů. O erektilní dysfunkci jsme již sepsali velice podrobný článek, ve kterém najdete veškeré důvody, proč dochází k poruchám erekce.

K vyřešení tohoto problému uděláte nejlépe, pokud navštívíte svého lékaře či sexuologa. Ten váš vyslechne, prohlédne a určí ideální léčbu.

VÍTE, jak přesně vám partnerka dopomůže k lepší a pevnější erekci?

 

2/ Předčasná ejakulace

Problémem, který může vést až k frigiditě, je také předčasná ejakulace. Muž se během sexuálních styků udělá několikrát po sobě až příliš rychle, což mu také dá partnerka náležitě najevo. Má z toho opět výčitky svědomí, špatný pocit a snížené sebevědomí. A než aby příště zase selhal a udělal se příliš rychle, raději se sexu úplně vyhne.

Naštěstí ale existuje řešení, jak jednoduše sex prodloužit. Častěji masturbujte. Pravidelnou masturbací totiž snížíte největší sexuální napětí, které ve vás proudí, a při sexu potom vydržíte mnohem déle. Anebo zaveďte s partnerkou častější intimní hrátky, během kterých pravidelně upustíte sexuální páru.

 

3/ Bolesti při erekci

Horší je případ, kdy trpíte bolestivou erekcí. V takové chvíli by muž sex velmi chtěl, ale erekce je pro něj tak bolestivá a nepříjemná, že se mu opět raději začne stranit. To ovšem není správné. Bolestivá erekce může značit závažný zdravotní problém, a tak okamžitě vyhledejte odbornou pomoc.

Lékař vás prohlédne a předepíše vám vhodné medikamenty. Na vině totiž může být zánět močového měchýře, zlomená topořivá tělíska či některá z pohlavních nemocí. Rozhodně se tedy nejedná o nic banálního a neměl byste to proto podceňovat.

 

4/ Bolestivá a úzká předkožka

Podobný a stejně nepříjemný je také problém s bolestivou a úzkou předkožkou. V normálním stavu vám sice vadit nemusí, ale erekce je s ní prakticky nesnesitelná.

Tuto komplikaci bohužel žádné léky nespraví. Budete muset podstoupit operativní zákrok – obřízka – během kterého vám bude předkožka mírně uvolněna a zvětšena. Není to nic strašného, jen je potřeba to řešit a nebát se o tom promluvit. Určitě za to zdravý partnerský vztah nestojí.

 

5/ Bolest varlat

A ani bolest varlat se pánům nevyhýbá. Varlata jsou jednou z nejcitlivějších oblastí na mužském těle. A pokud začnou bolest, je to snad to nejhorší, co může muž zažít. Není se pak čemu divit, že se intimním hrátkám raději vyhýbá.

Mužská varlata mohou bolet krátkodobě, například po dlouhodobém sezení nebo po nešťastném „nakopnutí”. V tu chvíli není potřeba vyhledávat odbornou pomoc. Stačí si varlata ledovat a za pár dní budou zdravá a připravená k akci.

Jestliže však varlata bolí dlouhodobě, značí to jasný zdravotní problém. Na vině může být třeba i obávaná rakovina prostaty nebo rakovina varlat. Proto na nic nečekejte a okamžitě mazejte s doktorovi. Toto se rozhodně nesmí podcenit.

KLIKNĚTE A MĚJTE PŘEHLED: Jaký je rozdíl mezi zvětšenou prostatou, rakovinou prostaty a jak tyto nemoci rozlišit

 

6/ Bolest prostaty

Abychom té bolesti neměli málo, může vás bolet dokonce i prostata. Ta se během let postupně zvětšuje a bobtná. Proto může v určitém věku začít i bolet. A jak už víte z předchozích bodů, jakákoliv bolest v intimních partiích může chlapa sexuálně zcela vyřadit.

V tomto případě může být na vině buď příliš zbytnělá prostata, anebo naše stará známá rakovina prostaty. Raději tedy nic neriskujte a navštivte svého lékaře. Ten vaši prostatu prohlédne a určí, co je příčinou vašich problémů.

 

7/ Bolestivá ejakulace

Velice nepříjemná může být i bolestivá ejakulace. Takový stav se projevuje poměrně jednoduše – normálně se vzrušíte, normálně si užíváte společných erotických chvil se svou partnerkou, ovšem jakmile dojde k vyvrcholení, můžete vyskočit bolestí z kůže. Takový stav bolestivé ejakulace pak opět vede k vyhýbání se sexu, stranění se jakémukoliv fyzickému kontaktu s partnerkou a nakonec k frigiditě.

Bolestivá ejakulace rozhodně není normální a měl byste si s ní zajít k lékaři. Může totiž značit silný zánět močového měchýře, který je velmi nebezpečný a může se přenést i na vaši partnerku.

 

8/ Skryté onemocnění

Ovšem nemusíte mít problémy pouze v intimních partiích. Pěknou paseku může napáchat i skryté onemocnění. V takovém případě přichází na scénu celá řada faktorů. Jste unavený, málo jíte, rychle ztrácíte na váze, máte špatnou náladu, nic se vám nechce. V takovou chvíli je jasné, že na sex nebudete mít ani pomyšlení.

Pokud máte takový stav dlouhodobě, určitě by nebylo od věci navštívit svého obvodního lékaře. Ten vás vyšetří a zjistí, zda s vámi něco není v pořádku. Třeba je ve vašem případě nějaká skrytá nemoc, kterou jste ještě doposud neodhalil.

 

9/ Únava

Velké sexuální výkony určitě nebudete podávat, pokud jste neustále unavený. Dlouhodobá únava vás vyřadí nejen v práci a ve volném čase, ale také v posteli. Mluvíme zde o skutečně obrovské únavě způsobené například dlouhodobým podáváním velkých fyzických výkonů.

Řešení je ale jednoduché. Zkrátka trochu zpomalte. Více odpočívejte, snažte se co nejvíce relaxovat a zkuste zregenerovat tělo i mysl. Uvidíte, že sexuální aktivita se s nově nabitou energií znovu dostaví.

 

10/ Přepracovanost

Na vině ale může být i příliš velká přepracovat. V dnešní době, kdy jsou na nás kladeny obrovské nároky, není výjimkou pracovat i několik desítek hodin týdně navíc. Zkrátka se to tak nějak od nás očekává. Jenže bohužel to nemá na náš intimní život příliš pozitivní dopad.

Opět ale jako v předchozím případě je řešení poměrně jednoduché. Zpomalte. Přestaňte tolik pracovat, více odpočívejte a více času travte společně s vaší partnerkou. Uvidíte, že i intimní hrátky na sebe nenechají příliš dlouho čekat.

 

11/ Nové zaměstnání

Změna zaměstnání může mít na člověka obrovský vliv, a to i v posteli. Změnili jste v posledních několika týdnech zaměstnání? Začala vaše sexuální touha s novou prací ochabovat? Přinášíte si domů z práce více starostí než radosti? Zde je zakopaný pes.

V tomto případě není řešení tak jednoduché. Nemůžeme vám říct, abyste novou práci jen tak opustil. Třeba jste o ní dlouho usiloval a teď je to vaše splnění velkého snu. Navíc nemůžete všechny problémy řešit vždy útěkem. Pak byste se nikdy nikam nedostal.

Rozřešení v tomto případě hledejte spíše v ordinaci psychologa nebo v kanceláři osobního coache. Ten vám poradí, jak danou situaci nejlépe vyřešit a jak zároveň v dané práci zůstat.

 

12/ Stres

A ani stres nám v posteli nepřidává. Vystresovaný muž je snad ještě horší než ten unavený.

V takovém případě je nutné radikálně změnit svůj životní styl. Pořádně odpočívejte, snažte se trávit více času na čerstvém vzduchu, choďte často do přírody, hýčkejte se, snažte se méně pracovat, méně času travte u počítače nebo televize a užívejte si více volných chvil se svou milovanou osobou. Pokud jste skutečně v obrovském stresu už několik let, možná nebude od věci kontaktovat také psychologa nebo osobního coache.

 

13/ Poměr s jinou ženou

Pokud jste si tajně začal s jinou ženou, je jasné, že na svou partnerku nebudete mít už takovou chuť. V tuto chvíli ovšem nemluvíme o frigiditě jako takové, ale čistě o nevěře. Ta má jediné možné řešení – upřímnost. Buďte upřímný a sdělte to své stávající partnerce. Nemá to totiž smysl ututlávat a tvářit se, že je vše v pořádku. Stejně se na to jednou přijde, a tak je lepší to utnout hned v počátku.

 

14/ Příliš astá masturbace

Častá masturbace může být další příčinou sexuálního ochladnutí. Tak často se děláte sám bez partnerky, až na to posléze nemáte vůbec chuť.

Naštěstí vás uklidníme, nejedná se o žádnou poruchu nebo nemoc. Stačí prostě méně masturbovat a více sexuálního chtíče si nechávat na společné chvíle s partnerkou. Situace se tak vyřeší prakticky sama.

 

15/ Skrytá /latentní/ homosexualita

Rozhodně není výjimečné, že muž přestane jevit zájem o sex poté, co si uvědomí, že jej vlastně přitahují muži. Jedná se další možnou příčinu mužské frigidity.

V takovém případě je prvním krokem si to přiznat. Přiznejte si pravdu, přiznejte si to, že vás více přitahují muži, a sdělte to také svému okolí. Uvidíte, že to přijme lépe, než si myslíte. Jakmile uděláte tento nejtěžší první krok, půjde pak vše mnohem snadněji a vaše sexualita se vrátí do normálu.

 

16/ Deprese

To, že se vám nechce do sexu ani intimních hrátek, může být způsobeno také depresí. Špatná nálada, pochmurné myšlenky, neustálé přemítání nad životem, smutek. Přesně tak se projevuje deprese. A je jasné, že v takovém stavu rozhodně nebudete mít chuť na sex.

Pokud máte špatnou náladu jen krátkodobě, a to například z důvodu úmrtí někoho z vašich blízkých, není potřeba se tím nějak znepokojovat. Deprese je v takovou chvíli naprosto běžný jev. Ovšem pokud vás takové myšlenky zžírají dlouhodobě, a to většinou naprosto bezdůvodně, je na místě navštívit odborníka.

 

17/ Psychické poruchy

A naše povídání uzavřeme celkově psychickými poruchami. I ty mohou zapříčinit mužskou frigiditu. Jestliže totiž nejste v psychické pohodě, nemůžete být v pohodě ani v posteli. Proto v takovém případě opět raději navštivte psychologa, který vám dozajista pomůže.

 

Pár slov závěrem k mužské frigiditě

Vidíte, že nelze jednoznačně říct, čím je mužská frigidita způsobená. Samotná sexualita je totiž spojením těla a ducha a pokud v tomto spojení není něco v pořádku, projeví se to samozřejmě problémy v posteli. Naštěstí má každý problém své řešení. Proto se určitě nebojte vyhledat pomoc odborníka.

DÁLE ČTĚTE: Z poklesu zájmu o sex se může stát i asexualita. Čtěte, jak se takovému člověku žije. 

Prostata a erekce - jak bolavá a zbytnělá prostata ovlivňuje prokrvení penisu?
Podpora erekce - 9 metod zlepšení + 25 příčin oslabení
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR