Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Zánět močového měchýře má vliv i na erekci a výkonnost

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

močový měchýřZáněty močového měchýře se velmi často projevují především v podzimních a zimních měsících. Trpí na něj hlavně ženy, asi 50x častěji než muži a také děti. Ale i muže trápí zánět močových cest a mohou jej na ženu přenést, aniž by oni sami měli významné příznaky.

Cystitida močového měchýře je zánětlivé onemocnění obvykle spojené, kdy se zánět vyskytuje v samotném močovém měchýři, tak i v celých močových cestách. Nejčastější příčinou je bakteriální infekce, ale i nemoci, jako je cukrovka.

Může se objevit i po dlouhé sexuální abstinenci při prvním pohlavním styku po delší době. Pak to může být i celkové oslabení organismu a oslabená imunita. Zánět močových cest se může objevit i jako následek cévkování nebo radioterapie.

 

Záněty močového měchýře a bakterie

Nejčastějším původcem infekce je Escheria coli, pak bakterie Proteus, Pseudomonas aeruginosa a další. Ty v našem trávicím traktu působí jako přátelské a tělu prospěšné bakterie a zabraňují přemnožení škodlivých bakterií.

Jakmile se však Escheria coli dostane do močových cest, vyvolá infekci a ta vstupuje do těla nejčastěji močovou trubicí. Pokud už jednou infekci tohoto druhu proděláte, o to víc vám hrozí recidiva a zvyšuje se riziko vzniku opakovaných zánětů močových cest. Pokud jste sexuálně aktivní, riziko infekce se zvyšuje. Nemoc zhoršují močové kameny pak i ledvinové kameny, cukrovka i zvětšená prostata.

 

Zánět močových cest u mužů

Zánět močových cest u mužů a jeho vznik zvyšuje rizikové sexuální chování, časté střídání partnerů i anální sex. Muži to mají v tomto ohledu ale mnohem jednodušší jak ženy. Díky větší délce močové trubice, která má délku asi 25 cm, mají tak větší obranné mechanismy a jejich těla tak mají i více času k likvidaci zánětlivé infekce.

Ve starším věku se nepoměr mezi možností onemocnění u mužů a žen ale srovnává. Je to dáno tím, že častou příčinou je neúplné vyprázdnění močového měchýře, potíže s prostatou, inkontinence, kdy trpí obě pohlaví.

Negativním faktorem je často malý příjem tekutin, kdy nejsou močové cesty dostatečně proplachovány a dochází k usazení a množení bakterií. K rizikovým faktorům patří i zadržování močení, dále pak nedostatečná hygiena a ochablé svalstvo třeba po porodu, při těhotenství nebo při menopauze.

TIP: Svalstvo pánevního dna efektivně procvičíte díky Kegelovo cvikům

 

VIDEO: Jak správně svičit Kegelovy cviky? 

 

Příznaky zánětu močových cest u mužů

Typickým projevem je velmi časté a při tom bolestivé močení, kdy se objevuje bolestivé nutkání, pálení a řezání. Někdy dochází i k řezavé bolesti, která pak vystřeluje až na hráz a do podbřišku. Barva moči je většinou dost zkalená, někdy bývá i s příměsí krve. Dochází i k bolestem břicha.

Pokud se ovšem objeví horečka doprovázená třesavkou nebo zvracením, je to už velmi vážné, protože infekce v tuto chvíli zasáhla i vaše ledviny a je tedy třeba neprodleně vyhledat pomoc lékaře.

Dostanete protiinfekční léky, v tomto případě jde o nepřesně označované medikamenty jako antibiotika. Většinou jsou to léky ze skupiny zvané chemoterapeutika, jako je Biseptol, Nolicin a mnohé další.

 

VIDEO: Jak probíhá vyšetření močových cest? 

 

Pít či nepít? aneb zánět močového měchýře u mužů

Často je doporučováno více pít, ale není to tak úplně dobře. Množství vody, které vypijete, se na počátku léčby nijak nezvyšuje, až v průběhu léčby je možné jej zvýšit. Urologický čaj si uvařte do malého šálku a nemučte se ze začátku bolestivým močením. Bylinky určitě pomohou, ale zatím jich dejte méně ve vyšší koncentraci a počkejte, až léky zaberou.

Mnohem důležitější je, aby byl pacient v teple. Nahřívací podušku, termofor na ledviny, bederní pás, prostě cokoliv vás v teple udrží, to použijte. Pokud jste na svou erekci pyšní, tak si ji zbytečně neohrožujte bolestmi při zánětu. Zánět močového měchýře a léčba bez antibiotik je v prvních stádiích možná.

zánět močového měchýře

 

Domácí léčba mužsého zánětu měchýře

Léčbu jako takovou můžete navíc úspěšně doplnit podáváním potravinových doplňků. Některé přírodní látky mají antibakteriální účinek a pomáhají ničit bakterie, jiné podporují snižování bolesti nebo posilují imunitu. Pokud budete vsázet na brusinky, dejte si tabletu ráno a nechte je působit.

Jestliže je podpoříte dalším přípravkem v podobě D-manosa, berte ji až večer a nikdy ji s brusinkami neberte současně. D-manosa znemožňuje bakterii přilnout na stěnu měchýře a takto snižuje rozvoj infekce.

Pokud necháte zánět rozvinout, na erekci zapomeňte. Už v klidu vás bude penis v močové trubici tak bolet, že jeho ztopoření bude to poslední, co si budete přát. Vsadit můžete i na Rowatinex, Urinal Akut, kustovnici čínskou a Wobenzym.

 

Prevence opakovaných zánětů močových cest

Je také dobré užívat takové přírodní přípravky preventivně a vybrat si ty, co mají více složek. Ty pak působí ve více ohledech více proti infekci. Nejčastější složkou těchto přípravků jsou zmíněné výtažky z brusinek, které velmi blahodárně působí na ledviny, močový měchýř, močovou trubici a také prostatu. Váš penis dostane, co potřebuje a neovlivní to erekci.

Pokud se vám zánět vrací, nebo jste jej už absolvovali, opravdu zařaďte občas preventivní kůru. Přípravky obsahují i kyselinu elagovou, která právě omezuje uchycení bakterií způsobujících zánět a jejich pomnožení ve vašem močovém ústrojí.

Tyto potvůrky totiž mají háčky na bičících, těmi se zarytě drží a je obtížné je dostat pryč. Příznivě působí i výtažky z česneku a petržele nebo z břízy. Kombinujte a střídejte. Prevence je důležitá stejně jako hygiena.

 

Chronický zánět močových cest u mužů

Jedna věta na začátek nenechte to dojít až sem. Akutní zánět močových cest je prostě nutno léčit, aby nepřešel do své dost nepříjemné chronické fáze. Chronický zánět močového měchýře totiž vzniká většinou právě z laxního přístupu a z nedoléčených akutních zánětů.

Na sliznici měchýře dochází k překrvení a otoku a v moči jsou neustále přítomny bakterie.

Projevy chronického zánětu močového měchýře jsou velice obdobné jako u akutního zánětu, jsou kontinuální a jeví se méně intenzivní. Určitě ale nechcete mít tyto nepříjemné bolesti, pálení a svědění nonstop.

U chronického zánětu totiž dochází k častějšímu a bolestivějšímu močení, pálení, řezání, výskytu křečí a bolesti břicha i ledvin. Rovněž poměrně často dochází i ke krvácení do moči a celkový stav se postupně bohužel zhoršuje.

 

Články o pohlavních nemocech a intimních problémech

Jak se projevuje virus HIV a nemoc AIDS a s čím si je můžete lehce splést?
Bolest varlat a všechny pravděpodobné příčiny
Mužská inkontinence - únik moči a jak zastavit soustavné kapání?
Příčiny a léčba svědění penisu, šourku a varlat
Jak přesně probíhá vyšetření u urologa a s čím vším vám dokáže pomoci?
Krev v moči (hematurie) - 8 častých příčin a metody jejich léčby

 

 

Zduřené tříselné uzliny a vliv na erekci - mám se bát?
Vazodilatace vzhledem k erekci - jaký má vliv na tvrdost?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR