Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Zánět močového měchýře má vliv i na erekci a výkonnost

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

močový měchýřZáněty močového měchýře se velmi často projevují především v podzimních a zimních měsících. Trpí na něj hlavně ženy, asi 50x častěji než muži a také děti. Ale i muže trápí zánět močových cest a mohou jej na ženu přenést, aniž by oni sami měli významné příznaky.

Cystitida močového měchýře je zánětlivé onemocnění obvykle spojené, kdy se zánět vyskytuje v samotném močovém měchýři, tak i v celých močových cestách. Nejčastější příčinou je bakteriální infekce, ale i nemoci, jako je cukrovka.

Může se objevit i po dlouhé sexuální abstinenci při prvním pohlavním styku po delší době. Pak to může být i celkové oslabení organismu a oslabená imunita. Zánět močových cest se může objevit i jako následek cévkování nebo radioterapie.

 

Záněty močového měchýře a bakterie

Nejčastějším původcem infekce je Escheria coli, pak bakterie Proteus, Pseudomonas aeruginosa a další. Ty v našem trávicím traktu působí jako přátelské a tělu prospěšné bakterie a zabraňují přemnožení škodlivých bakterií.

Jakmile se však Escheria coli dostane do močových cest, vyvolá infekci a ta vstupuje do těla nejčastěji močovou trubicí. Pokud už jednou infekci tohoto druhu proděláte, o to víc vám hrozí recidiva a zvyšuje se riziko vzniku opakovaných zánětů močových cest. Pokud jste sexuálně aktivní, riziko infekce se zvyšuje. Nemoc zhoršují močové kameny pak i ledvinové kameny, cukrovka i zvětšená prostata.

 

Zánět močových cest u mužů

Zánět močových cest u mužů a jeho vznik zvyšuje rizikové sexuální chování, časté střídání partnerů i anální sex. Muži to mají v tomto ohledu ale mnohem jednodušší jak ženy. Díky větší délce močové trubice, která má délku asi 25 cm, mají tak větší obranné mechanismy a jejich těla tak mají i více času k likvidaci zánětlivé infekce.

Ve starším věku se nepoměr mezi možností onemocnění u mužů a žen ale srovnává. Je to dáno tím, že častou příčinou je neúplné vyprázdnění močového měchýře, potíže s prostatou, inkontinence, kdy trpí obě pohlaví.

Negativním faktorem je často malý příjem tekutin, kdy nejsou močové cesty dostatečně proplachovány a dochází k usazení a množení bakterií. K rizikovým faktorům patří i zadržování močení, dále pak nedostatečná hygiena a ochablé svalstvo třeba po porodu, při těhotenství nebo při menopauze.

TIP: Svalstvo pánevního dna efektivně procvičíte díky Kegelovo cvikům

 

VIDEO: Jak správně svičit Kegelovy cviky? 

 

Příznaky zánětu močových cest u mužů

Typickým projevem je velmi časté a při tom bolestivé močení, kdy se objevuje bolestivé nutkání, pálení a řezání. Někdy dochází i k řezavé bolesti, která pak vystřeluje až na hráz a do podbřišku. Barva moči je většinou dost zakalená, někdy bývá i s příměsí krve. Dochází i k bolestem břicha.

Pokud se ovšem objeví horečka doprovázená třesavkou nebo zvracením, je to už velmi vážné, protože infekce v tuto chvíli zasáhla i vaše ledviny a je tedy třeba neprodleně vyhledat pomoc lékaře.

Dostanete protiinfekční léky, v tomto případě jde o nepřesně označované medikamenty jako antibiotika. Většinou jsou to léky ze skupiny zvané chemoterapeutika, jako je Biseptol, Nolicin a mnohé další.

 

VIDEO: Jak probíhá vyšetření močových cest? 

 

Pít či nepít? aneb zánět močového měchýře u mužů

Často je doporučováno více pít, ale není to tak úplně dobře. Množství vody, které vypijete, se na počátku léčby nijak nezvyšuje, až v průběhu léčby je možné jej zvýšit. Urologický čaj si uvařte do malého šálku a nemučte se ze začátku bolestivým močením. Bylinky určitě pomohou, ale zatím jich dejte méně ve vyšší koncentraci a počkejte, až léky zaberou.

Mnohem důležitější je, aby byl pacient v teple. Nahřívací podušku, termofor na ledviny, bederní pás, prostě cokoliv vás v teple udrží, to použijte. Pokud jste na svou erekci pyšní, tak si ji zbytečně neohrožujte bolestmi při zánětu. Zánět močového měchýře a léčba bez antibiotik je v prvních stádiích možná.

zánět močového měchýře

 

Domácí léčba mužsého zánětu měchýře

Léčbu jako takovou můžete navíc úspěšně doplnit podáváním potravinových doplňků. Některé přírodní látky mají antibakteriální účinek a pomáhají ničit bakterie, jiné podporují snižování bolesti nebo posilují imunitu. Pokud budete vsázet na brusinky, dejte si tabletu ráno a nechte je působit.

Jestliže je podpoříte dalším přípravkem v podobě D-manosa, berte ji až večer a nikdy ji s brusinkami neberte současně. D-manosa znemožňuje bakterii přilnout na stěnu měchýře a takto snižuje rozvoj infekce.

Pokud necháte zánět rozvinout, na erekci zapomeňte. Už v klidu vás bude penis v močové trubici tak bolet, že jeho ztopoření bude to poslední, co si budete přát. Vsadit můžete i na Rowatinex, Urinal Akut, kustovnici čínskou a Wobenzym.

 

Prevence opakovaných zánětů močových cest

Je také dobré užívat takové přírodní přípravky preventivně a vybrat si ty, co mají více složek. Ty pak působí ve více ohledech více proti infekci. Nejčastější složkou těchto přípravků jsou zmíněné výtažky z brusinek, které velmi blahodárně působí na ledviny, močový měchýř, močovou trubici a také prostatu. Váš penis dostane, co potřebuje a neovlivní to erekci.

Pokud se vám zánět vrací, nebo jste jej už absolvovali, opravdu zařaďte občas preventivní kůru. Přípravky obsahují i kyselinu elagovou, která právě omezuje uchycení bakterií způsobujících zánět a jejich pomnožení ve vašem močovém ústrojí.

Tyto potvůrky totiž mají háčky na bičících, těmi se zarytě drží a je obtížné je dostat pryč. Příznivě působí i výtažky z česneku a petržele nebo z břízy. Kombinujte a střídejte. Prevence je důležitá stejně jako hygiena.

 

Chronický zánět močových cest u mužů

Jedna věta na začátek – nenechte to dojít až sem. Akutní zánět močových cest je prostě nutno léčit, aby nepřešel do své dost nepříjemné chronické fáze. Chronický zánět močového měchýře totiž vzniká většinou právě z laxního přístupu a z nedoléčených akutních zánětů.

Na sliznici měchýře dochází k překrvení a otoku a v moči jsou neustále přítomny bakterie.

Projevy chronického zánětu močového měchýře jsou velice obdobné jako u akutního zánětu, jsou kontinuální a jeví se méně intenzivní. Určitě ale nechcete mít tyto nepříjemné bolesti, pálení a svědění nonstop.

U chronického zánětu totiž dochází k častějšímu a bolestivějšímu močení, pálení, řezání, výskytu křečí a bolesti břicha i ledvin. Rovněž poměrně často dochází i ke krvácení do moči a celkový stav se postupně bohužel zhoršuje.

 

Články o pohlavních nemocech a intimních problémech

Jak se projevuje virus HIV a nemoc AIDS a s čím si je můžete lehce splést?
Bolest varlat a všechny pravděpodobné příčiny
Mužská inkontinence - únik moči a jak zastavit soustavné kapání?
Příčiny a léčba svědění penisu, šourku a varlat
Jak přesně probíhá vyšetření u urologa a s čím vším vám dokáže pomoci?
Krev v moči (hematurie) - 8 častých příčin a metody jejich léčby

 

 

Zduřené tříselné uzliny a vliv na erekci - mám se bát?
Vazodilatace vzhledem k erekci - jaký má vliv na tvrdost?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR