Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Bolest varlat – časté příčiny i těch nejmenších bolístek

1/52/53/54/55/5 (29 hlasů, průměr: 3,21 z 5)
Loading...

Bolest varlat může mít mnoho příčin. Dlouhodobé bolesti varlat způsobují nejčastěji záněty varlete, které se projevují testikulární bolestí, jenž může být náhlá nebo dlouhodobá.

Další častou příčinou bolesti bývají chlamydie anebo kapavka. Často za ní mohou stát sportovní zranění. Tříselná kýla celkem běžně způsobuje dlouhotrvající i akutní bolest varlat.

Dlouhodobou testikulární bolestí varlat mohou trpět muži, kteří jezdí velmi často na kole a způsobí si to nesprávným sezením na sedadle kola.

To může způsobit bolest ve varlatech i konečníku a dokonce vést až k erektilní dysfunkci a dalším urogenitálním problémům. A v neposlední řadě za to mohou i ledvinové kameny a jejich operace.

bolest varlat

Čekat, až bolest odezní, není rozumné. Obvykle se bolesti zhoršují. Pomůže urolog. 

 

Bolest varlat těměř vždy prokazuje úraz nebo onemocnění

Nejcitlivějším tématem, co se týče mužského těla, jsou nepochybně právě penis, varlata a šourek s jejich nemocemi. Bolesti této krajiny jsou vnímány jako velmi nepříjemné a mnohdy velmi intenzivní a často vedou k invaliditě.

Bolest varlat v souvislosti s úrazem, torzí varlete či zánětem je vždy důvodem k rychlé návštěvě lékaře. Trvale poškozené varle totiž může být příčinou vší neplodnosti.

TIP: Kanadský Vimax vás sice akutní bolesti varlat nezbaví, ale díky pečlivě navrženému složení slouží jako jejich kvalitní výživa. 

Díky tomu budou produkovat silné a zdravé spermie, což je ostatně jejich hlavní funkce.

tablety vimax na erekci

 

Bolest varlat i třísel, torze varlat

Bolest varlat a třísel může souviset s torzí varlat, což je o stav, kdy se jedno varle otočí kolem svých vyživujících cév, to způsobí nedokrvení tkání varlete až odumření těchto jemných struktur.

Nejčastěji se torze varlete vyskytuje v novorozeneckém až mladším téměř dospělém věku, ale může postihnout i starší muže.

Silné, prudké bolesti vystřelují do třísla i stehna, často se objevuje zvracení, studený pot, otok šourku a máte tak 6 hodin na to, dostavit se k lékaři, aby bylo možné varle operativně zachránit.

VÍTE, jak probíhá preventivní vyšetření u urologa? 

 

Bolest varlat od páteře

Možná se vám to nezdá, ale je to opravdu možné. Bolest varlat od páteře je opravdu dost častá. Na vině bolesti varlat od páteře jsou velmi často velmi upnuté džíny a spodní prádlo.

Bolest varlat bývá provázána často s bolestí bederní páteře. Pokud je urologické vyšetření negativní, obraťte se pro vyšetření na neurologii. Tady ale nejvíce zabere cvičení a volné prádlo.

 

Současná bolest varlat a podbřišku

Bolest v podbřišku se u mužů objevuje v důsledku zvětšení prostaty. Vlivem zvětšené prostaty může docházet právě k hromadění moči, což následně vyvolá bolest v podbřišku a jde o velké riziko pro vznik infekce, která pak bolest ještě dále stupňuje.

O PROSTATĚ VÍME VŠECHNO. ČTĚTE: 

Další příčinou bolestí může být ale i nádor nebo velmi častý zánět prostaty. U mladších mužů jde spíše o záněty prostaty, a to akutní či chronické. U starších mužů jde pak výrazně častěji o nezhoubné, ale i zhoubné nádory prostaty.

 

Bolest varlat na dotek

Bolest varlat už na dotek může být způsobena právě zánětem a často je postiženo zánětem spíš nadvarle. Typickými příznaky je především bolestivost, provázená velkým otokem na postižené straně a zduření nadvarlete.

Infekce se může přenést nejen při kapavce či chlamydiích a jiných pohlavních onemocněních, které postihují zejména močovou trubici a prostatu. Léčba spočívá především v podání antibiotik, přesněji chemoterapeutik, jako je Biseptol či Nolicin.

Samozřejmě bolest varlat může způsobit i vaše přílišná sexuální aktivita při sexu i masturbaci a naopak vaše dlouhá sexuální abstinence.

 

Bolest varlat a chlamydie

Infekce, kterou vyvolávají chlamydie, je nejrozšířenější sexuální přenosná choroba. Její zákeřnost spočívá v tom, že nemá výrazné příznaky a si 80 % mužů je nepozoruje.

Chlamydie se mohou do těla dostat při nechráněném pohlavním styku, při přímém kontaktu s kontaminovaným povlečením, ručníkem, ve sprše, sauně a bazénu či na toaletě.

Dodržujte zásady intimní hygieny a používejte jen vlastní ručníky. Lékař odebere vzorek výtěrem z močové trubice a podá antibiotika oběma partnerům, které musíte dobrat.

Zánět se může opakovat a velmi často přechází do chronického stavu. U mužů chlamydie mohou vyvolat právě bolestivý zánět varlat a nadvarlat.

 

VIDEO: Rizika a možnosti léčby chlamydií. 

 

Dlouhodobá bolest varlat

Bolest varlat přináší i sportovní zranění či tříselná kýla, kdy je celkem běžně, že je bolest varlat akutní.

Dlouhodobou testikulární bolestí mohou trpět muži jezdící na kole, což je způsobeno nesprávným sezením na sedadle kola, což může způsobit bolest ve varlatech a konečníku a vést k erektilní dysfunkci a urogenitálním potížím.

Další příčinou jsou ledvinové kameny a jejich následná operace. Pokud jsou bolesti patrné pouze po ejakulaci, tak půjde pravděpodobně pouze o funkční záležitost.

Je to způsobeno překrvením a velkými stahy svalstva a je velmi pravděpodobné, že to časem vymizí.

 

Samovyšetření varlat

Většinou si muž při samovyšetření čirou náhodou zjistí nějakou změnu na varleti. Varle se může zvětšit i zmenšit, objeví se hrbolek, změna povrchu varlete, někdy bolest, někdy ne, ale v zásadě jde o jakýsi nepříjemný pocit.

Může se objevit bolestivost v podobě táhnutí v tříslu nebo šourku, nebo třeba náhlé tlakové bolesti během krvácení do nádoru varlete. Každá změna musí vést k návštěvě urologa nebo praktického lékaře.

Léčba zhoubných nádorů varlat je dnes na velmi vysoké úrovni a je velká šance na trvalé vyléčení. Neotálejte a nenechte maligní proces růst a metastazovat. Vyhněte se zbytečnému riziku.

 

VIDEO: Herec Jirka Mádl vás naučí samovyšetření varlat. 

 

Rakovina varlat

Zhoubným nádorem, tedy rakovinou, se nazývá onemocnění asi 100 různých chorob. Nekontrolovatelný buněčný růst buněk mimo kontrolní mechanismy v organismu překotně vytvoří nádor.

Zhoubné nádory ničí okolní tkáně, orgány a tvoří dceřiná nádorová ložiska v organismu. Zhoubné nádory vyvíjející se ve varleti jsou nádory testikulární. Nádory varlat jsou velice zrádné, protože většina z nich vůbec nebolí.

 

VIDEO: Doktor Roman Zachoval mluví o projevech karcinomu – nádoru varlat 

Nezapomeňte varlata správně vyživovat, aby byla silná a zdravá.

Spoléhejte na kanadský Vimax s bylinným složením.

tablety vimax na erekci

 

Varikokéla a hydrokéla

Varikokéla je rozšíření a zmnožení žil odvádějících krev z varlete, nadvarlete a šourku. Žíly se prodlužují, rozšiřují a městná se v nich krev.

Porucha odtoku krve z varlete vede k přílišnému zahřívání, což má negativní vliv na plodnost. Varikokéla postihuje asi 15 % mužů a v malém rozsahu je bez příznaků, pak se varle zvětšuje, vzniká pocit tlaku ve varleti i tahavá bolest.

Léčba varikokély je chirurgická a přerušeny jsou i jednotlivé postižené žíly. Hydrokéla je naopak podmíněna hromaděním tekutiny kolem varlete přímo v šourku, což se projevuje nebolestivým otokem varlete.

Příčinou hydrokély může být úraz, zánět i vznikající nerovnováha mezi tvorbou a vstřebáváním tekutiny. Někdy se musí řešit i chirurgicky.

 

Další články o nemocích varlat a jejich nejrychlejší léčbě

Samovyšetření varlat – návod na domácí prevenci rakoviny
Vyšetření varlat u lékaře – jak přesně probíhá, kde vám varlata vyšetří a jak se připravit?
Masáž varlat - návod pro jejich zdraví a plodnost
Bolest varlat a časté příčiny
Otok varlat – nejčastější příčiny, metody jejich léčby a sexuální život po doléčení
Bolest nadvarlat – od příčin a příznaků přes léčbu až po sexuální život po doléčení
Zánět varlat se léčí jednoduše, je ale potřeba ho správně diagnostikovat
Varikokéla – bolestivé rozšíření cév varlat oslabuje prokrvení
Hydrokéla (vodní kýla) – příčiny vzniku, projevy a nejrychlejší metody léčby
Hypogonadismus jako důsledek slabé funkce varlat
Orchiektomie - chirurgické odstranění varlat

Články o pohlavních nemocech a intimních problémech

Jak se projevuje virus HIV a nemoc AIDS a s čím si je můžete lehce splést?
Bolest varlat a všechny pravděpodobné příčiny
Mužská inkontinence - únik moči a jak zastavit soustavné kapání?
Příčiny a léčba svědění penisu, šourku a varlat
Jak přesně probíhá vyšetření u urologa a s čím vším vám dokáže pomoci?
Krev v moči (hematurie) - 8 častých příčin a metody jejich léčby

vimax facebook

Vazodilatace vzhledem k erekci - jaký má vliv na tvrdost?
Nuru masáž - mix erotiky a exotiky s "happyendem"
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR