Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Zduřené tříselné uzliny a vliv na erekci – mám se bát?

1/52/53/54/55/5 (5 hlasů, průměr: 2,60 z 5)
Loading...

Zvětšené lymfatické uzliny v tříslech mohou mít různé příčiny. Většinu mužů při tom napadne, zda zduřelé lymfatické uzliny nemohou mít vliv na erekci. Zduřelé lymfatické uzliny v tříslech v tu chvíli působí jako nedostatečně fungující sběrné místo, kde odchází k hromadění nežádoucích buněk, tkání a lymfy.

Pokud fungují správně, zabraňují vniknutí nežádoucích látek do krevního oběhu. Lymfatické cesty jsou naplněny bílými krvinkami.

Zvětšené uzliny nám naznačují, že naše tělo s něčím bojuje. Normálně si uzliny ani nenahmatáme, ale zvětšené mízní uzliny při jejich zduření mohou i pěkně bolet. Postižený muž může pociťovat také bolest i v klidu. Za zvětšené se lymfatické uzliny považují, pokud mají velikost 1,5 cm a více. Podívejte se na jednotlivé možné příčiny a možnosti jejich zmírnění.

tříselné uzliny

Uzlinu tvoří nahromaděná lymfa, která vytvoří bolestivý hrbolek

 

Příčiny zvětšených lymfatických uzlin v tříslech

 • reakce po očkování
 • nadměrná zátěž nohou
 • zánět
 • leukemie
 • lymfom
 • nádor
 • chlamydie
 • mononukleóza
 • zlatý stafylokok

 

Léčba zduřelé lymfatické uzliny nejenom v tříslech

Zvětšené lymfatické uzliny v tříslech jsou vždy pouze zdravotním příznakem, nikoliv samotnou nemocí. Vždy je nutné podstoupit odborné vyšetření lékaře, který vám stanoví příčinu vašich potíží. Podle ní se pak bude také lišit léčba.

Návštěvu lékaře nikdy neodkládejte. Pokud jde o zánět, sami můžete zkusit kúru s betaglukany, které působí protizánětlivě, posilují imunitu a mají regenerační účinky. Velikost uzlin by erekci neměla ovlivnit, ale pokud se neléčí, může mít takové důsledky, že na sex ani nepomyslíte a to i v případě zánětu.

 

VIDEO: Krátký dokument o významu lymfatického systému. 

 

Léčba chlamydiové infekce a forma nákazy

Jde o pohlavní civilizační hrozbu, protože už nyní postihuje velkou část populace. Bakterie se často chovají velmi nenápadně a nabýváme dojmu, že nákaza sama odezněla.

Chlamydie jsou nejčastěji přenášeny při sexu, análně a orálně nakaženým partnerem. Dále pak přímým kontaktem s kontaminovaným ručníkem, povlečením, na toaletě, v bazéně, sauně i sprše. Onemocnění je mimochodem přenosné z matky na dítě během těhotenství. Vyplatí se dodržování zásad bezpečného sexu, použití prezervativu a stálý sexuální partner. Přenosnost je velmi vysoká.

PROHLÉDNĚTE SI i ostatní nebezpečné pohlavní nemoci. 

 

Příznaky a projevy chlamydiové infekce

Zákeřnost chlamydií je v tom, že u 75 % žen a 50% mužů se typické příznaky vůbec neprojeví. Inkubační doba je uváděna asi 1- 3 týdny. U mužů se mohou objevovat neobvyklé pocity kolem močové trubice jako bolest a svědění. Během močení pak pálení.

Varlata bývají nateklá a bolestivá na omak, objevuje se bolestivost kloubů. Při análním styku může infekce vyvolat zánět konečníku a předstojné žlázy. Lékař vám provede výtěr močové trubice a je nutné okamžitě nasadit antibiotika.

 

Tříselná lymfadenitida

Jde o jednu z forem zánětlivých změn v lymfatických uzlinách. Onemocnění se projevuje v důsledku vstupu mikroorganismů do tříselných lymfatických uzlin. Většina ostatních příčin zánětu jsou stafylokoky, streptokoky, diplokoky, E. coli a pohlavní choroby patogenů.

 • Primární lymfadenitida – se vyvíjí, když lymfatické uzliny napadají patogeny
 • Sekundární lymfadenitida – nejběžnější v přítomnosti pohlavně přenosné choroby

 

Léčba zánětu lymfatických uzlin v tříslech u mužů

Může být konzervativní nebo radikální. Mezi konzervativní techniky patří antibiotika, v případě vředů, místní antiseptických obvazy. Hnisavý zánět lymfatických uzlin může vést až k nekróze okolních tkání.

Pak už tato situace vyžaduje chirurgický zákrok, otevření lymfatických uzlin a extrakce patologického obsahu doplněný antimikrobiální léčbu a antibiotika. Pokud už jde o zánět v chronické formě, je třeba nejprve zjistit příčinu onemocnění.

Odstranění uzlin se nově nedoporučuje, protože se poškodí přirozená činnost těla. Pokud to jde tedy ještě zachránit, uzlina se jen vyčistí.

 

„Babské rady“ na léčbu lymfatických uzlin

Zabírá čerstvá tráva pampeliška, ze které vymačkejte šťávu, namočte čistou gázu a aplikujte na zanícené mízní uzliny asi na 2 hodiny asi 2x denně po dobu 3 dnů. Doporučují se i listy máty peprné.

Dále se doporučuje čajová směs, kde je máta peprná, oregano, šalvěj, třezalka, maliní, tužebník, lipový květ a kořen pampelišky. Uvařit denně půl litru čaje a popíjet po celý den. Pokud stále přemýšlíte, jaký vliv má zduření uzlin na erekci, vždy když se uzlina objeví, nechte se vyšetřit a řešte to. Pak vliv na vaši erekci mít nebude.

 

Zánět mízních uzlin v tříslech u mužů

Při prohmatání lymfatických uzlin v tříslech u mužů nejsou téměř hmatatelné, ale pokud se zvětší, svědčí to nejspíše o zánětlivé reakci, která se nakonec šíří do dalších orgánů a tkání.

Pokud ze začátku nemáte s erekcí potíže, později byste je mít opravdu mohli. Z lymfatických uzlin mají bakterie a viry tendenci proniknout s proudem lymfy třeba pod kůži, kde se udělají hnisavé vředy. Jakmile se zánět začne šířit přes krevní řečiště, může mít velké následky. Šíří se v důsledku:

 • bakteriálních, virových a plísňových infekcí
 • vnikají do těla ústy, dýchacím ústrojím a potravou až do střev
 • příčinou mohou být i benigní nádory dutiny břišní
 • maligní nádory mohou být primární, pak se vyvíjí lymfatické uzliny – lymfom, nebo tkáň začne metastazovat do jiných orgánů

 

S průnikem infekce v lymfatických tkáních obvykle nastanou tyto projevy:

 • otoky lymfatických uzlin
 • bolest při pohmatu a kompresi tříslech
 • zarudnutí kůže nad zduřenými mízními uzlinami
 • teplota 37,5 °C a více
 • nepohodlná a zhoršená chůze
 • bolest při fyzické zátěži

 

Komplikace tříselné lymfadenitidy

Je zde riziko šíření zánětlivého procesu v místě lymfatických uzlinách, kde je vytvořen absces a masivní zánět. Absces je plný hnisu v tkáni a je vždy doprovázen velmi závažnými příznaky intoxikace.

Pokud je imunitní systém muže dobrý, někdy stačí jen izolovat a léčit ohnisko zánětu a dostat hnis z tkání. Někdy je ale dutina naplněná hnisem tak, že se musí odstranit chirurgicky.

V případě, že zánět ovlivňuje žilní systém, pak mohou regionální žíly vytvořit infikované sraženiny, které jsou rozváděny pomocí krevního řečiště. Tento stav se pak nazývá tromboflebitida a vždy vyžadují aktivní léčbu. Zduřené uzliny nikdy nepodceňujte, i když se jedná jen o zánět.

 

Články o pohlavních nemocech a intimních problémech

Jak se projevuje virus HIV a nemoc AIDS a s čím si je můžete lehce splést?
Bolest varlat a všechny pravděpodobné příčiny
Mužská inkontinence - únik moči a jak zastavit soustavné kapání?
Příčiny a léčba svědění penisu, šourku a varlat
Jak přesně probíhá vyšetření u urologa a s čím vším vám dokáže pomoci?
Krev v moči (hematurie) - 8 častých příčin a metody jejich léčby

 

Potrat - čtěte dříve, než se pro interrupci rozhodnete
Zánět močového měchýře má vliv i na erekci a výkonnost
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR