Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Asexuál – jak se žije slušnému člověku, kterého sex nezajímá?

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...

Možná jste zkusili sex, ale moc vás to nebere. Tělesnou krásu vnímáte spíše jako jakýsi umělecký artefakt. Při sledování milostných scén ani porna pak s nejvyšší pravděpodobností necítíte žádné záchvěvy sexuálního vzrušení. Nechává vás to zcela chladnými.

asexuál

Asexuál má obvykle jiné zájmy, než lidé, kteří běžně téměř pořád myslí na sex

 

Kdo je to asexuál?

Je to muž nebo žena, kteří o sex prostě nemají žádný zájem. Nevěnují se mu v žádné podobě. Většinou, když už si musí vybrat, před partnerským sexem upřednostní masturbaci. Nikdo a nic je nepřitahuje a navíc jim to ani vůbec nevadí. Sex pro ně prostě není důležitý.

Takových lidí jsou údajně až 4 % z celkové populace. Podle některých psychologů jde o čtvrtou sexuální orientaci, vedle heterosexuality, homosexuality a bisexuality. Asexualita dostala své pojmenování v roce 1977, kdy se podařilo definovat, kdo je a není asexuál.

 

Příčiny asexuality

Asexualita ještě není přesně pojmenována a odborníci stále hledají příčiny jejího vzniku. Momentálně se udává:

  • Vrozená asexualita, kdy si jí začínáme všímat s příchodem puberty a hormonálním dospíváním
  • Získaná asexualita, trauma je následkem sexuálního zneužívání, znásilnění, šikany a nátlaku
  • Psychické poruchy, které vedou k nezájmu o sex, deprese, dlouhodobé nemoci, hormonální poruchy a opožděný sexuální vývoj

Asexualita úzce souvisí i s hladinami hormonů, a pokud je v těle oslabená produkce pohlavních hormonů, člověk nemá zájmem o sex. Příčinou může být užívání léků, zejména antidepresiv. Zájem o sexualitu ničí i užívání drog nebo alkohol, což oslabuje produkci hormonů.

MĚJTE PŘEHLED: Jak konzumace alkoholu snižuje libido a obírá lidi o sex?

 

Potřebuje asexuál orgasmus nebo ne? 

Někteří asexuálové orgasmus vyhledávají, nejčastější ale v podobě masturbace. Někteří si hledají partnera jen na sex, ale na žádné trvalé vztahy. Asexuál předměty svého uspokojení často střídá. Nezáleží mu na tom s kým, ale spíše kolikrát a jak je to často.

Většina asexuálů má o orgasmus minimální zájem, spíše nemá žádný. Energii a pozornost věnuje raději jiným věcem a často jde o činorodé a aktivní lidi. Mezi známé asexuály patřil i vědec Nikola Tesla, Isaac Newton, návrhář Karl Lagerfeld a mnoho dalších, kteří se nikdy neodvážili ke své sexualitě veřejně přiznat.

 

Jak se projevuje asexualita?

Asexuála na první pohled nepoznáte. Místo sexu je prostě činorodý. Někdo je úspěšný sportovec, umělec či odborník, čímž stoupá v očích opačného pohlaví, ale flirt či zájem o sex z něj nevyzařuje. Asexuál se obvykle chová stejně k oběma pohlavím.

Někdo se tím trápí a je nepříjemný, jiný je přátelský. Většinou nic neočekává na základě pohlaví a vnímá je rovnocenně. Asexuál hledající živočišný orgasmus si jej klidně dopřeje se ženou i s mužem.

 

Asexuál, intimní potřeby a vnímání krásy

Někteří asexuálové mají rádi mazlení a něžné doteky, ale nejeví zájem o pohlavní styk. Jde o emoční libido, které může být i nulové. Asexuál sice většinou necítí k souloži odpor, ale ani ji nevyhledává a svůj nezájem vnímá jako normální stav.

Asexuál ocení krásu člověka a má smysl pro estetiku. Nezajímají jej však ženské křivky a mužské svaly. Hodnotí je stejně jako pěkný obraz, hudební skladbu či květiny. Ani to v něm přece nevzbuzuje sexuální touhu, stejně jako lidé. Pak ale často nastává problém, protože po onom mazlení dál nepokračuje.

 

Asexuálové a láska

Velká část asexuálů netouží po trvalém partnerském vztahu a žijí raději single. Někteří po vztahu touží, ale hledají stejně asexuálního partnera. To je ale hodně těžké. Většinou se hledají na internetu a výběr je omezený. Na internetu je i seznamka pro asexuály plná podobně orientovaných lidí.

Česká odnož AVEN funguje na adrese asexuality.org. Můžete vyhledat i asexuál fórum a asexuál diskuse. Asexuálové se zamilovávají někdy i do konkrétní osoby, ale bez sexuální žádostivosti. Ta pak nepřichází ani ve stavu zamilovanosti. Nehrnou se do dlouholetých vztahů.

Kdysi byli odsuzováni i homosexuálové nebo transsexuálové, dnes je i asexualita vnímána s pochopením. Hetero-asexuál je zcela normální jev.

 

Asexuál a intimní zdraví

Pokud se něco dlouhodobě nepoužívá, tak to slábne a na mysli máme i penis. U celibátu vznikají problémy s erekcí, plodností i sexuálním libidem. Jakmile se vzdáte sexu a masturbace, penis neposlouchá a mizí erekce. Pokud nedochází k erekci, cévy v penisu se zužují a krev jimi neprochází správně. Penis se může zmenšit až o 2 cm. Lékaři proto doporučují alespoň pravidelnou zdravotní masturbaci. Pohlavní orgány prostě fungují i navzdory orientaci.

 

Společenské potíže asexuálů

Pokud je někdo jiný, lidé mu nedají pokoj. V dnešní době je navíc na sexualitu kladen velký důraz. Kdo se vzdává vztahů, rodiny a kontaktů s opačným pohlavím, budí pozornost, pozdvižení a je za podivína. Nepochopení často problém spíše prohlubuje.

Asexuálové se cítí nepřijati okolím, dochází k depresím a psychickým potížím. To vede k ještě intenzivnějšímu odmítání sexu, obhajobě přesvědčení a nepřipuštění sexu za žádných okolností. Někteří asexuálové se neúspěšně pouštějí do vztahů a rodičovství, kdy svazky vydrží jen krátce. Asexuál je donucen oproti svému přirozenému přesvědčení, protože společnost tvrdí, že žít v páru a mít děti je správné.

 

Jak se pozná asexuál?

Nejde o zakomplexované šedé myši v ženském nebo mužském těle. Bývají velmi často atraktivní, nechybí jim přitažlivost a sex-appeal. Často bývají asexuálové a asexuálky ve společnosti středem zájmu protějšího pohlaví, které z pochopitelných důvodů odmítají, a čím jsou nedostupnější, tím více o ně stoupá zájem.

Pro ženskou asexuálku je snadnější asexualitu skrývat, kdy se jeví jako zásadová ženská, která není snadno k mání. U chlapa se předpokládá, že je lovec. Pokud odmítá pohlednou ctitelku, která s ním flirtuje, je brán v okolí jako podezřelý podivín, a to je škoda.

Jak se chovat k asexuálům? Prostě normálně. Jsou naprosto normální, jen je nezajímá sex. Mnohdy bývají i velmi výjimeční. Energii prostě vynakládají jinam.

 

Východisko pro asexuály

Asexuálové se shodují, že nejlepší je dlouhodobé soužití a partnerství s jiným asexuálem. Pouze oni totiž vědí jak naplno pochopit a splnit vzájemné touhy a plány. Proto je dobré hledat na internetu komunity, ke kterým se lze připojit a nezůstat tolik osamocený.

Být asexuálem neznamená nemoci prožít plnohodnotný a radostný život. Sex není přece to nejdůležitější na celém světě, pokud jej sami nechcete prožívat. Neznamená, že pokud vás nepřitahuje sex, že jste odsouzeni k zániku.

 

Jak vnímají asexuálové sex a orgasmus?

Přirovnávají to k tomu, že se jim chce na malou. Pak přijde sice úleva, ale těžko řeknete, že milujete močení. Sex je pro ně děsná nuda, i když často milují extázi a rozkoš. Ale jde o rozkoš absolutní, nikoliv tak izolovanou.

Milují adrenalinové sporty a fyzický výkon, nebo mají umělecké sklony. Proti tomu je pro ně sex jen jakási upocená parodie na rozkoš. Někdy je sex i bolest. Sexuální fantazie je nebaví. Podstatná je duše a tělesný pud se podle nich dá řešit ručně, pokud je to nutné.

DÁLE ČTĚTE: Kdo je zodpovědný za prohlubování nezájmu o sex u mužů

Svědění pohlavních orgánů 1. část - penis, šourek a třísla
Obřízka - druhy, postup a její vliv na erekci a oddálení ejakulace
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR