Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Co přesně se stane, když lidé míchají alkohol a sex?

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Pití alkoholu některým lidem pomáhá uklidnit se, zabavit se, setkávat se a společně slavit. Není výjimečné, když lidé míchají alkohol se sexem a souloží opilí. Bohužel má alkohol významný vliv na sexuální aktivitu a kondici.

Lidé před sexem pijí, protože doufají, že jim pomůže oslabit zábrany. Doufají, že zmírní úzkost a zlepší sexuální prožitky.

Jedna či dvě skleničky mohou být v tomto směru prospěšné, ale pití příliš velikého množství může změnit to, jak organismus reaguje na sexuální podněty a prožívá je. To může vést naopak k méně uspokojivému sexu.

Článek jmenuje účinky alkoholu na sex, boří některé zažité mýty a poradí, jak postupovat správně.

alkohol a sex

 

Účinky alkoholu na mužskou sexualitu

Muži často tvrdí, že jim alkohol dodává kuráž a odstraňuje sexuální zábrany. Lidé ve studii potvrdili, že pod vlivem jsou méně vybíraví co se týče sexuálních partnerů.

Bohužel také potvrdili, že po pití alkoholu mají méně citlivé genitálie. Znamená to, že dosažení orgasmu jim trvalo déle. Muži závislí na alkoholu mají mnohem častější sexuální dysfunkce. Potýkají se s erektilní dysfunkcí, neuspokojivými orgasmy, předčasnou ejakulací a ztraceným libidem.

Dalším problémem je rizikové sexuální chování, a tedy sex bez ochrany s neznámými lidmi. To samozřejmě rapidně zvyšuje riziko přenosu pohlavních nemocí a také nechtěného těhotenství.

 

Účinky alkoholu na ženskou sexualitu

U žen alkohol narušuje schopnost vzrušení, erotickou touhu a libido, sexuální vnímání, prožívání a chování.

Studie dokládá, že ženy si po pití alkoholu připadají přitažlivější. Ženy uvedly, ze po pití pociťují větší touhu po sexu. Každopádně starší studie tvrdí, že i když alkohol může zvýšit ženské vzrušení, časté pití má negativní dopad na tzv. genitální odpověď.

Alkohol ná na ženské genitálie otupující účinky. Ženy ve studii tvrdily, že sex s alkoholem trval déle kvůli snížené citlivosti genitálií. Ženy také hlásily sníženou vaginální lubrikaci a problém s dosažením orgasmu.

Nadměrné pití může vést k sexuálně riskantnímu chování. Studie zjistila zvýšený výskyt sexuálních partnerů, sexuálně přenosné infekce a nechtěná těhotenství.

 

Zažité mýty o sexu a alkoholu

Tyto časté mýty bohužel celou situaci mezi opilými muži a ženami prohlubují.

 

Pití dělá ostatní lidi přitažlivější

Ano, věda tento účinek alkoholu zná a je dobře prozkoumaný. Podnapilí lidé ve studii hodnotili fotografie cizích lidí mnohem atraktivněji. Hodnocení se zvýšilo hlavně u těch lidí, kteří ve střízlivém stavu hodnotili obrázky jako méně atraktivní.

Alkohol totiž zvyšuje socializaci mezi lidmi, snižuje zábrany a zhoršuje střízlivý úsudek.

 

Alkohol nemá na muže jiný vliv než na ženy

Když muži a ženy pijí stejné množství za stejný čas, ženy se obecně opijí rychleji a to i bez ohledu na váhu. Rozdíl spočívá ve fyziologických rozdílech, metabolismu i v hormonální hladině.

V ženském těle je průměrně méně vody a enzymů, které rozkládají alkohol. Mají vyšší objem tělesného tuku a dochází k hormonálním změnám, které ovlivňují činnost metabolismu.

 

Alkohol může sex zlepšit

Ano, jedna dvě skleničky skutečně dodají odvahu, zvýší sebevědomí a zbaví lidi zábran. Opilost má ale negativní dopady.

Opilý člověk nezvládá běžný pohyb, komunikaci s partnerem a nedovede se pořádně soustředit na partnerské potřeby.

Dále pocity nevolnosti, závratě, bolesti břicha a hlavy, usínání, neschopnost dosáhnout erekci nebo orgasmus mohou být během „opilého sexu“ problém.

 

Pokud jsou opilí oba partneři, nemůže být řeč o sexuálním znásilnění

Bohužel to tak nefunguje. K sexu musí dát souhlas oba partneři, jinak se může jednat o sexuální napadení. Až 2 % amerických vysokoškoláků přiznalo, že zažili sexuální útoky ve spojitosti s alkoholem.

Pití alkoholu zhoršuje úsudek a vymazává z paměti kompromitující události. Člověk si tedy často neumí dostatečně vybavit, co se přesně událo a na případné trestní oznámení nedovede adekvátně reagovat ani pokud je nevinný.

 

Rozdíl mezi připilostí a opilostí

Čím vyšší je obsah alkoholu v krvi, tím vyšší jsou také rizika spojená s opilostí. Rozdíl v míře intoxikace alkoholem je důležitý vzhledem k sexuální aktivitě.

Opilý člověk není schopen přijímat rozhodnutí a souvisle komunikovat. Může mluvit zcestně, mít přehnané emoce a reakce, klopýtají a nemají nad sebou dostatečnou kontrolu. Potřebují pomoc při chůzi, jsou zmatení a mohou omdlít.

Pokud se člověk pokusí o sexuální aktivitu s opilým člověkem bez toho, aby tato osoba dala k sexu souhlas, jde o sexuální napadení.

 

Jak pít s mírou, aby nedošlo k znekvalitnění sexu?

Věci byste si měli naplánovat ještě před pitím a myslet zodpovědně.

  • Nemusíte pít jako ostatní. Mějte pomalejší tempo, nikam se nežeňte a nepředvádějte se, kolik toho vydržíte vypít.
  • Každou sklenku alkoholu zapijte nealkoholickým nápojem, ideálně 2 dl čisté vody.
  • Dejte si maximální limit vypitých sklenic a množství nepřekračujte.
  • Noste kondomy (nebo jiné metody antikoncepce) a to i pokud nepředpokládáte, že by mohlo k sexu dojít.
  • Všímejte si, zda vás do sexu nikdo nenutí nátlakem.
  • Zároveň ani vy na nikoho netlačte. Jinak si můžete vysloužit žalobu za sexuální obtěžování nebo napadení.

 

Co jsme zjistili?

  • Jedna dvě skleničky odbourají stud a zábrany a mohou sex zpříjemnit.
  • Přemíra alkoholu má na sexuální funkce a prožitky negativní účinek.
  • Do sexuálních aktivit se nezapojujte nikdy, pokud jste vy nebo partner příliš opilí na to, abyste si na ně udělili souhlas.

vimax facebook

 

 

Jak dosáhnout tvrdší erekci? Všechny přirozené metody + léky na předpis
Co je dobré vědět o zdraví penisu? A pečujete o něj správně?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR