Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Oxid dusnatý masivně napumpuje penis krví

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Dr. Louis Ignarro

Oxid dusnatý je účinná signální molekula vyskytující se v kardiovaskulárním a nervovém systému, ale i v celém těle. Velmi dobře proniká membránami a následně vysílá konkrétní zprávy nebo biologické signály regulující buněčnou činnost. Tak dává našemu tělu příkazy k vykonání určité funkce.

Oxid dusnatý ovlivňuje funkci opravdu všech tělesných orgánů, včetně našich plic, jater, ledvin, žaludku, samozřejmě srdce a genitálií.

Erekce je s oxidem dusnatým úzce spjata. Jde o silný antioxidant inaktivující volné kyslíkové radikály. Dr. Louis J. Ignarro, laureát Nobelovy ceny za medicínu, objevil molekulu odpovědnou za kardiovaskulární zdraví – oxid dusnatý.

 

Úloha oxidu dusnatého při erekci

Oxid dusnatý je plyn s krátkou životností působící jako signální molekula v těle. Působí jako neuropřenašeč při sexuální stimulaci a současně tak rozšiřuje malé tepny v penisu podporující erekci.

Kromě jeho klíčové úlohy při dosahování erekce se jeho nedostatek podílí na mnoha degenerativních onemocněních, jako jsou třeba kardiovaskulární choroby. Arteriální endotel tedy dává pomocí oxidu dusnatého buňkám okolního hladkého svalstva znamení k uvolnění, tím rozšiřuje cévy, zvyšuje průtok krve a při tom udržuje normální krevní tlak. Pokud se budete často smát, zvýší se vám hladina růstového hormonu, dopaminu a také hladina oxidu dusnatého.

 

Oxid dusnatý a jeho funkce

  • uvolňuje a rozšiřuje cévy
  • usnadňuje dosažení a udržení si erekce
  • působí jako neurotransmiter – přenašeč mozkových vzruchů
  • moduluje uvolňování dalších neurotransmiterů
  • udržuje normální hodnoty krevního tlaku
  • podporuje zdravý imunitní systém
  • podporuje správnou činnost genitálií a schopnost erekce

ČTĚTE TAKÉ: Které vitamíny jsou nezbytné pro dobrou sexuální kondici mužů? 

 

Oxid dusnatý jako lék

Oxid dusnatý nemůže být užíván v podobě doplňků, protože jde o plyn. Nicméně, nutriční složky, jako je L-arginin nebo icariin mohou společně zvýšit žádoucí produkci oxidu dusnatého a tím mohou také podporovat zdraví, stejně jako vaši lepší erekci, libido, výkon a plodnost.

Ikariin obsahuje i škornice šípolistá, latinsky Epimedium sagittatum nebo také Horny Goat Weed. L-citrulin je aminokyselina, kterou ledviny přemění na L-arginin a ten se poté v těle přemění na oxid dusnatý.

L-arginin je častá látka v přípravcích na podporu erekce a v předtréninkových suplementech. Přírodně ho můžete získat z masa nebo mandlí. Z přírodních zdrojů se L- citrulin nejvíce vyskytuje ve vodních melounech.

Protože tyto látky jsou často obsaženy v suplementech, fyzický pohyb a sport je zcela klíčový pro podporu tvorby oxidu dusnatého i testosteronu.

 

Další účinné látky ovlivňující oxid dusný

Capsaicin je jeden z nejlepších přírodních spalovačů podkožních tuků a přispívá ke zvýšení hladiny oxidu dusnatého v těle. Capsaicin můžete získat z kajenského pepře a pálivého koření.

Vědecké studie dokládají, že některé živiny obnovují erektilní výkon, ale zlepšují současně i endoteliální funkce způsobené oxidačním stresem a zároveň snižují hladinu oxidu dusnatého.

Studie a klinické studie v minulosti zcela jasně ukázaly, že tyto živiny mohou potenciálně snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění a zejména pak erektilní dysfunkce.

Vitamin D ze slunce dokáže přes kůži zvýšit vlastní produkci oxidu dusnatého. Vědci na univerzitě v Edinburghu zjistili, že pokud dojde ke styku slunečního záření s kůží, oxid dusnatý se do krevního řečiště okamžitě uvolní.

 

Oxid dusnatý zlepší erektilní dysfunkce i plodnost

Kromě vlivu poruchy erekce bylo současně také prokázáno, že tyto živiny značnou měrou zlepšují libido a současně zvyšují životaschopnost, množství a pohyblivost spermií, což zcela jasně a velmi významně zvyšuje mužskou plodnost.

Spolu i zvlášť tyto živiny podporují systémové endoteliální zdraví a poskytují přísun látek, které mohou zabránit a zvrátit erektilní dysfunkci.

Asi 330 milionů mužů na celém světě bude v již v blízké budoucnosti čelit dost značným problémům s erekcí a kardiovaskulárním onemocněním. Bylo současně i klinicky prokázáno, že tyto živiny mají pozitivní přínos pro cévní systém, jeho zdraví a zlepšení sexuální funkce dnes již pro miliony lidí a jejich partnery.

 

Nepleťte si Oxid dusnatý – NO a Oxid dusný – N2O

Oxid dusný je bezbarvý, nedráždivý a trochu nasládle chutnající plyn. Spolu s xenonem, jediným anorganickým plynem, je používám v anesteziologii. Užívá se především ve stomatologii a k tlumení bolesti při porodu, dodává pocit euforie a analgetický účinek.

Má velmi rychlý nástup i odeznění účinku. Inhalace oxidu dusného je používána především v ambulantní chirurgii během drobných chirurgických zákroků k tlumení bolesti.

Oxid dusný patří mezi tzv. skleníkové plyny a koncentrace vdechované po delší dobu mohou způsobit i zdravotní komplikace. Proto je třeba dodržet všechny hygienické předpisy při aplikaci. Nelze jej zaměňovat s oxidem dusnatým.

 

Nepleťte si Oxid dusnatý – NO a Oxid dusičitý – NO2

V plynném stavu jde o červenohnědý agresivní a prudce jedovatý plyn. V kapalném stavu jde o žlutohnědou látku tuhnoucí na bezbarvé krystaly. Vzniká ve spalovacích motorech za vysokých teplot oxidací vzdušného dusíku.

Oxid dusičitý je pohlcován hlenem dýchacích cest z 80 až 90 % a způsobuje záněty dýchacích cest od lehkých forem až po edém plic.

Oxid dusičitý je společně s oxidy síry součástí kyselých dešťů. NO2 současně s kyslíkem a těkavými organickými látkami významně přispívá k tvorbě přízemního ozonu a vzniku fotochemického smogu.

 

Oxid dusnatý – NO – reguluje průtok krve

K mnoha životně důležitým úkolům, které Oxid dusnatý vykonává, patří role vazodilatátoru, pomáhá tedy regulovat průtok krve do všech částí těla. Uvolňuje a rozšiřuje cévy, aby krev mohla účinně zásobovat srdce, ale i další orgány.

Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, mozkové mrtvici, srdečního infarktu a reguluje krevní tlak. Zpomaluje tvorbu aterosklerotických plátů v cévách a snižují cholesterol.

Imunitní systém jej využívá NO k ničení infekčních bakterií, virů a parazitů, omezuje bujení rakovinných buněk. Je prevencí Alzheimerovy choroby, snižuje otoky a potíže při artritidě, má protizánětlivé účinky.

Oxid dusnatý brání rozvoji žaludečních vředů, kde zajišťuje prokrvování sliznice trávicího ústrojí. Jako neurotransmiter zvyšuje prokrvování genitálií a je velmi důležitý pro zajištění normální sexuální funkce. To vedlo k vývoji léku Viagra a k volně prodejným lékům na podporu erekce.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný seznam účinků oxidu dusnatého.

 

Potraviny na podporu erekce

Problémy s erekcí způsobují i špatné stravovací návyky a nízká hladina testosteronu. Představíme si 6 potravin, které mají prokazatelný vliv na snadnější průtok krve a produkci oxidu dusnatého, což jsou zásadní faktory pro zlepšení erekce.

ČTĚTE TAKÉ: Seznam běžných potravin s kladným vlivem na erekci

potraviny na erekci

 

Nepražené RAW kakao

Běžně prodávané výrobky z kakaa jsou vyráběny při vysokých teplotách a všechny pozitivní prvky z kakaa se vytrácejí. Patří mezi ně antioxidanty a zejména látky podporující tvorbu oxidu dusnatého.

RAW – syrové, nepražené kakao patří mezi nejzdravější potraviny. Jeho chuť je hořká a studie dokazují, že RAW kakao snižuje systolický tlak. To znamená že látky v kakau rozšiřují cévy a umožňují lepší průtok krve, což je klíčový proces, důležitý pro kvalitní erekci.

Cévy v lidském těle jsou zevnitř vystlány vrstvou buněk zvaných Endotely a jejich kvalita i pružnost je pak úměrná kvalitní erekci. Netepelně upravené kakao obsahuje flavonoidy, blahodárně působí na endotely, regenerující a zpevňující cévy.

RAW kakao zvyšuje produkci oxidu dusnatého. Zapátrejte ve zdravé výživě nebo si jej kupte přes internet. Jde o jeden z nejlepších zdrojů pro kvalitnější erekci.

 

Český česnek

I přes svoje silné aroma jde o jednu z nejlepších potravin pro muže. Má současně i super účinek na tvorbu testosteronu a je velmi účinný i na podporu erekce. Studie potvrzují, že česnek snižuje krevní tlak mnohem lépe, než některé léky na předpis.

Dokáží zvýšit průtok krve o 15 % u telat a podle závěru vědců je způsob, jakým česnek působí na zvířata, zcela shodný i u lidí. Český česnek patří k nejlepším na světě.

 

Granátové jablko

Jde bez debat o nejlepší ovoce na podporu erekce a ovlivňuje i produkci testosteronu. Existuje několik studií prokazujících výjimečný efekt granátového jablka na kardiovaskulární zdraví a podporu erekce.

Razantně zvyšuje hladinu oxidu dusnatého a přitom jej současně i chrání proti volným radikálům a oxidaci. Dlouhodobá izraelská studie potvrzuje vysoce pozitivní vliv konzumace granátového jablka na krevní tlak.

Po 3 letech pravidelného pití džusu z granátového jablka, kdy jde o fresh džus, nikoliv ty koncentrátové z krabic, se u testovaných lidí snížil plak v arteriálních stěnách v průměru až o 30 %.

Potvrzen byl i vliv granátového jablka na kvalitu endotelu a zlepšení průtoku krve. Granátové jablko by mělo být pro muže pravidelně zařazováno do jídelníčku. Pro požadovaný efekt opravdu nefungují žádné extrakty z granátového jablka, ale pouze čerstvé ovoce nebo šťáva z něj.

 

Špenát

Špenát je bohatý na přírodní nitráty, tedy dusičnany. Tato látka se při kontaktu s jazykem a střevní mikroflórou mění na oxid dusnatý, potřebný pro kvalitní erekci. Špenát byl zkoumaný ve studii, kdy byl sledován efekt potravin bohatých na dusičnany a jejich přeměnu na oxid dusnatý.

Byl vyhodnocen jako jeden z nejlepších. Je bohatý na látku ecdysterone, která byla v jedné zvířecí studii zaměřené na sílu účinnější než anabolické steroidy. A pokud se vám díky této látce zvýší hladina testosteronu, současně se vám tím zlepší i vaše erekce.

Špenát obsahuje vitaminy a minerály potřebné pro tvorbu oxidu dusnatého a podporu testosteronu. Vždy raději kupujte špenát listový, nesekaný a nemražený, který obsahuje více prospěšných látek. Dokonce ještě více dusičnanů než špenát má rukola. Zabírají i všechny druhy listových salátů. Pokud si neuděláte salát, zkuste mixované smoothie.

 

Vlašské ořechy

Všechny ořechy pomohou zlepšit kvalitu erekce. Vlašské ořechy jsou ale zdaleka nejlepší. Tyto ořechy jsou bohaté na L-arginin, aminokyselinu přeměňující se v těle na oxid dusnatý.

V jisté studii se například značně snížil krevní tlak po použití 6 až 8 vlašských ořechů. Stejné výsledky mají problém dosáhnout i léky na předpis. Proces přeměny vysokého obsahu L-Argininu na oxid dusnatý ve vlašských ořeších vaší erekci velmi prospěje. Kromě vlašských ořechů jsou velmi bohaté na L-Arginin mandle či lískové ořechy.

 

Šťáva z červené řepy

Šťáva z červené řepy obsahuje velký počet nitrátů a pomáhá zvyšovat oxid dusnatý v těle. Dokáže snížit hladinu estrogenu v těle a podpořit tvorbu testosteronu. V jedné studii provedené z roku 2015 bylo zjištěno, že 250 ml šťávy z červené řepy značně snížilo hladinu krevního tlaku.

Stejné množství dokázalo zvýšit hladinu cGMP – cyklického guanosinmonofosfátu. Tato látka je jednou z nejdůležitějších látek pro dosažení kvalitní erekce. Hlavním úkolem oxidu dusnatého je zvýšit produkci cGMP, která následně uvolňuje cévy. Zabírá i celer, mrkev, petržel či ředkvičky a vodní meloun.

MĚJTE PŘEHLED: Běžné potraviny, které sníží hladinu estrogenu v mužském těle

 

Vedlejší účinky a možné nežádoucí účinky

Když se nepředávkujete, nic vám nehrozí. Když to přeženete, může se objevit průjem, žaludeční nevolnost, bolesti hlavy, poruchy spánku, pocity slabosti, hypertenze, hyperglykémie, zvýšené pocení, zvracení, dýchací problémy, jako je astma a svědění. Proto dodržujte dávkování při užívání jakéhokoliv potravinovém přírodním doplňku.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Důchodci a erekce - co vše jde ještě zvládnout?
INKONTINENCE u mužů - proč "kape" a jak únik moči nadobro zastavit?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR