Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Léky a doplňky stravy na erekci. Kdo léčí, kdo pomáhá a kdo vysloveně lže?

1/52/53/54/55/5 (16 hlasů, průměr: 3,75 z 5)
Loading...

V lékárnách ale i na internetu najdete velké množství různých léků na erekci. Mnohokrát více se však setkáte s volně dostupnými doplňky stravy. Právě na ně se nekladou tak přísné podmínky, jako na léky. To je zároveň důvodem, proč se na trhu nachází spousta neúčinných, placebo, a dokonce nebezpečných výrobků.

 

Přípravky na erekci pod drobnohledem

Zemědělská a potravinářská inspekce samozřejmě nespí. Výrobci a prodejci doplňků jsou pod neustálou kontrolou těchto státních orgánů. Podvodníci se však vždy vědí vynalézt. Neseriózní prodejci neúčinných výrobků mívají často na pohled pěkné a důvěryhodné stránky.

Pokud se však člověk podívá detailněji, o dané společnosti nic nezjistí. Nenajde název a sídlo prodejce, nikde nejsou uvedeny kontakty a pokud ano, telefon nikdo nezvedá a na maily nikdo neodpovídá. Firmy zároveň nemají záznam v obchodním rejstříku, čímž si neplní zákonnou povinnost.

Takové „organizace“ jsou velmi těžko dohledatelné i pro samotné inspekce. Často se stává, že dříve, než inspekce prodejce/výrobce „dopadne“, ten už dávno prodává něco úplně jiného pod jinou firmou a okrádá nové lidi.

Vždy proto kontaktujte prodejce a vyžádejte si všechny důkazy o tom, zda výrobek prošel zákonem stanovenými testy a zda je odsouhlasen na prodej. Pokud vám nikdo neodpoví nebo se bude s odpověďmi „vykrucovat“ a odkládat je na později, ignorujte ho.

 

Proč musí být lék na erekci vázán předpisem?

Důvody jsou logické:

 • Jde o velmi účinné léčiva. Jejich výdej proto musí být vázán na specifické požadavky pacienta. Ten musí být zároveň podrobně poučen lékařem o užívání a seznámen s případnými nežádoucími účinky.
 • Jde o specialistou podávané léky (např. injekce), případně takové léky, jejichž užívání je nutno předem nacvičit.
 • Také správné užívání léků může být rizikové. Kvůli tomu je zapotřebí i dodatečné sledování nebo konzultace u lékaře.
 • V mnoha případech jsou některé léky užívané nesprávně nebo jsou záměrně zneužívány (závislost na lécích).

 

Co doplňky bez lékařského předpisu? Jsou účinné?

Na doplňky není nutný předpis. Nepatří však mezi ty, které by představovaly riziko předávkování nebo jiných komplikací. Díky jejich slabé toxicitě, dostatku zkušeností s nimi a nízkému riziku závažnějších nežádoucích účinků jsou volně prodejné.

Nejčastěji se užívají při samoléčbě lehčích onemocnění (nachlazení, slabá chřipka, alergie, poranění a popáleniny, trávicí potíže atd.). Oproti lékům na předpis je pro tuto skupinu povolena reklama v médiích a mohou se prodávat na internetu.

 

Hlavní rozdíly mezi léky a doplňky stravy

Následující podmínky klade na léky a doplňky zákon. Pokud se setkáte s výrobkem, který uvedené nesplňuje, reklamujte ho. Vhodné je i anonymně nahlásit výrobek Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.

 

Účel použití léku

 • Lék – Látka nebo kombinace látek s prokazatelně léčivými, případně preventivními vlastnostmi
 • Doplněk stravy – Koncentrovaný zdroj živin nebo jiných prospěšných látek, jejichž účelem je doplňovat (POZOR! – ne nahrazovat) normální stravu. Obal doplňku stravy nesmí obsahovat tvrzení o léčebných ani preventivních účincích.

 

Proces schvalování na prodej

 • Lék – Léky musí před uvedením na trh projít schvalovacím procesem. V něm se zkoumá a vyhodnocuje účinnost a bezpečnost. Každý výrobce musí doložit přísné a podrobné výsledky toxikologických testů, farmakologických zkoušek a mnoho dalších.
 • Doplněk stravy – Doplňky nemusí být schváleny pro uvedení na trh. Prodejcům postačuje splnit si oznamovací povinnost, a tedy pouze oznámit úřadům, že na trh přináší něco nového. Prodejce/výrobce dokonce podle zákona nemusí dokazovat účinnost doplňku stravy!

 

Způsob prodeje a distribuce

 • Lék – Podle zákona je koupě a užívání léků vázané přímo na lékařský předpis. Pacient by ho v ideálním případě směl sehnat pouze s předpisem. Je však pravda, že s léky se „kšeftuje“ i načerno, ale je to nebezpečné nakupování. Černé léky vůbec nemusí být originální, čímž se uživatel vystavuje rizikům. Spolehněte se na lékárny.
 • Doplněk stravy – Prodej ani užívání nejsou vázány na předpis. Doplňky jsou volně dostupné a jejich nákup dokonce není omezen ani zletilostí!

 

Dostupnost

 • LékLék seženete v lékárně, případně přes internet na lékárenských stránkách a u výhradních prodejců léčiv.
 • Doplněk stravy – Doplněk seženete prakticky všude – lékárny, obchody s potravinami, obchody se zdravou výživou, drogerie, často fitnescentra a sportoviště. Velmi často narazíte i na prezentační akce kdekoliv na ulicích a v nákupních centrech.

 

Požadavky na prodejce

 • Lék – Léky mohou vydávat výhradně pouze osoby s potřebným vzděláním. Tyto osoby určuje také zákon. Jsou to lékárníci, farmaceuti a jejich asistenti, prodejci výhradních léčiv a podobně. Neoprávněná osoba léky vydat nemůže.
 • Doplněk stravy – Zákon nijak nevymezuje odbornou způsobilost prodávajícího. Doplněk tedy může prodávat absolutně kdokoliv.

 

Internetový prodej

 • Lék – Prodávat lék přes internet může pouze kamenná lékárna a potřebuje na to schválení.
 • Doplněk stravy – Velká část doplňků se prodává přes internet. Podmínky nejsou přísné.

 

Povinné značení na obalu

 • Lék – každý lék musí být povinně označen registračním číslem Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Často najdete i značení Evropské lékové agentury.
 • Doplněk stravy – Doplňkům postačí uvedení slovy „Doplněk stravy“, případně „Doplněk výživy“.

 

10 tipů pro bezpečný nákup doplňků stravy

 • Nejlepším zdrojem živin vždy zůstává pestrá, čerstvá, lokální a neupravovaná strava.
 • Doplňky stravy nedokážou nahradit zdravý životní styl.
 • Nekupujte doplňky neznámého původu, bez českého značení a od prodejce, který není jako prodejce registrován.
 • Vždy dbejte, abyste dodrželi doporučené dávkování a skladování. Dodržujt einformac ena výrobku a neupravujte si je podle vlastní vůle.
 • Ignorujte tvrzení, že„výrobek je schválen na Ministerstvu zdravotnictví“. Ministerstvo doplňky neschvaluje, ale pouze eviduje jako nahlášené.
 • Nedůvěřujte výrobkům, které slibují „zázračné léčebné účinky“ nebo slibují pomoc v každém možném směru.
 • Vždy musí být jasná informace, že se jedná o doplněk stravy. Na obalu, v inzerci a v každé reklamě.
 • Doplňky mohou vyvolat pocit úlevy nebo pomoci. Každopádně ale neléčí. Pro stanovení vhodné léčby navštivte lékaře.
 • Pokud sháníte konkrétní lék, upozorněte lékárníka, že se nezajímáte o doplněk stravy.
 • Nakupujte v kamenných obchodech nebo na internetu od prodejců s kamenným sídlem. Informujte se také na certifikáty bezpečnosti a věrohodnosti (APEK, dTest apod.). 

 

S nákupy léků a doplňků vždy opatrně

Jak vidíte, pod vznešeným názvem „prospěšný doplněk stravy“ je u nás možné prodávat neúčinné „nic“. Státem tolerované okrádání proto nemá hranice a denně přicházejí o peníze stovky Čechů a nejen jich.

Mějte proto na paměti všechny zmíněné informace a vybírejte si vždy jen dobře známé, bezpečné, účinné a dobře hodnocené výrobky.

V první řadě je však vždy vhodné navštívit i lékaře, který zjistí, zda vám na vyřešení zdravotních potíží postačí doplněk nebo vám naordinuje některý z léků.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Jak předejít problémům s erekcí?
9 nečekaných příčin erektilní dysfunkce
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR