Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Zdravým životním stylem ke zdravé erekci (MANUÁL). Co dělat a jak přesně?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Zdravotní životní styl se stal synonymem moderní doby. Neexistuje snad článek, video či cokoliv jiného ke zlepšení erekce či celkového zdraví, kde by se o zdravém životním stylu nemluvilo.

Ale nemyslete si, že je to jen tak. Žijeme v podivné době. Ač toho víme o těle a jeho fungování nejvíc v celé historii lidstva, stále se o něj dostatečně nestaráme a nevěnujeme mu potřebnou péči.

  • Místo zdravých a čerstvých potravin saháme po polotovarech a zpracovaných potravinách.
  • Místo pravidelného pohybu raději vysedáváme před televizí.
  • A místo zdravých návyků, mordujeme tělo nezdravými zlozvyky.

Takže potřeba zdravého životního stylu je teď větší než kdykoliv jindy.

zdravý život, zdravá erekce

 

Zdravým životním stylem ke zdravé erekci

A kromě pevného zdraví a spokojeného života souvisí zdravý životní styl i s pevnou erekcí.

Erekce je totiž snad ten nejcitlivější proces v mužském těle. Pokud není muž zcela zdráv, okamžitě se to na erekci projeví.

Není dostatečně pevná, není dostatečně dlouhá, nebo k ní vůbec nedojde. Proto se také často o erekci říká, že je to barometr zdraví.

Cokoliv, co v mužském těle není správně, se na právě erekci projeví. A to jak v tom pozitivním, tak i v tom negativním smyslu slova.

Osvětluje to sexuolog Jaroslav Zvěřina:

Musíme si uvědomit, že s věkem se stále snižuje výskyt zcela zdravých lidí. Poruchy erekce se u mužů starších 65 roků vyskytují až v 80 % případů.

U mužů dále převládají problémy, které souvisejí s nemocemi srdce a cév a také prostaty.

U žen pak bolesti při styku, způsobené suchou pochvou při výpadku tvorby hormonů po přechodu.

  • Jaká zdravotní opatření tedy povedou k pevnější erekci?
  • Jaká doporučení z řad zdravého životního stylu jsou nejúčinnější?
  • Co byste měl dělat i vy, aby vám vždy stál jako z oceli?

 

Zdravé stravování

Asi nemohu začít povídání o zdravém životním stylu žádným jiným tématem, než zdravým stravováním.

Teď nemyslím jen spoustu ovoce a zeleniny, o čem bude řeč až za chvíli, ale celkově vyvážený, pestrý a zdravý jídelníček plný bílkovin, sacharidů a vlákniny.

Ořechy, ryby, rostlinné oleje, luštěniny, libová masa. Potraviny čerstvé, nezpracované a hlavně spíše vařené a dušené, nežli smažené.

To všechno jsou potraviny, které nám v jídelníčcích dramaticky chybí. Přece jen, ruku na srdce, kdo z nás raději sáhne po hranolkách či hamburgeru, než aby zvolil zdravou rybku s dušenou zeleninou?

Nebojte, já to mám úplně stejně. Člověka to zkrátka láká více k jídlům, která mu chutnají, než k jídlům, která by správně měl jíst.

Ovšem v tom je právě onen zakopaný pes. Na jídle to většinou všechno stojí a padá.

Pokud budeme jíst zdravě a vyváženě, budeme mít v jídelníčku dostatek bílkovin a vlákniny, pak ani nemusíme tolik cvičit a mordovat se v posilovně.

 

Zdravá strava a erekce

Přitom zdravá strava ovlivňuje víc, než jen náš vzhled a postavu. Zdravá strava stojí i za onou erekcí. Že tomu nevěříte? Že to přeci není možné? Naopak.

Představte si, že budete celý život jíst jen hamburgery, pizzy, hranolky. Na zdravé potraviny se ani nepodíváte. Co se potom stane s vaším organismem?

Kromě toho, že budete rychle nabírat na váze, se také začnou dít jisté změny uvnitř, ve vašem těle. Začne vám stoupat množství tuku v těle, začne se zvyšovat hladina cholesterolu ve vaší krvi a to postupně začne způsobovat to, že se vám začnou ucpávat cévy.

Zprvu to bude naprosto neškodné. Možná to na sobě ani nepocítíte. Ale postupem času bude toto ucpání natolik závažné, že to klidně může skončit i cévní mozkovou příhodou nebo infarktem.

Tyto případy v Česku mimo jiné stojí za většinou předčasných úmrtí.

 

Zdravou stravou ke zdravé erekci

A jak to všechno souvisí s erekcí?

Pokud nejsou vaše cévy dostatečně průchozí, pokud jimi nemůže krev normálně proudit a pokud tedy není váš penis dostatečně zásoben krví, nemůže ani dojít k erekci.

Erekce totiž není nic jiného, než nahromadění krve v topořivých tělískách v penisu.

Sexuolog MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM z TH kliniky Praha doplňuje:

Erekce je záležitost krevní mechaniky. Když je v cévách něco v nepořádku, projeví se to na citlivém a jemném orgánu, jakým je penis.

 

Strava bohatá na přírodní afrodiziaka

Kromě toho, že si zdravým a pestrým jídelníčkem můžete pomoci ke zdraví, zároveň tak můžete do těla přijmout přírodní afrodiziaka, která vám přirozeným způsobem také pomohou k pevné erekci.

Mezi přírodní afrodiziaka patří například čokoláda, vanilka, med, jahody, pepř, šafrán, petrželová nať, guarana, kotvičník zemní, ašvaganda, maca peruánská, ženšen pravý, saturejka, ústřice, skořice, chilli, celer, zázvor, hřebíček, česnek.

Stačí tyto potraviny jakýmkoliv způsobem zařadit do svého jídelníčku a budete mít větší chuť na sex, silnější sexuální libido, pevnější erekci a celkově lepší sexuální život.

Tyto potraviny sice nejsou léky na erektilní dysfunkci, ale dokáží jemně zlepšit prokrvení organismu, dodat tělu potřebné látky pro správné fungování a zároveň tonizovat pevnou a stabilní erekci.

ČTĚTE TAKÉ: Potraviny na erekci – bezpečná a levná metoda silnějšího prokrvení penisu na každý den.

potraviny na erekci

 

Dostatek ovoce a zeleniny v jídelníčku

A zdravý jídelníček zakončím dostatkem ovoce a zeleniny. Mluví se o tom v jednom kuse. Zmiňují to jak výživoví poradci, tak i lékaři.

Čerstvého ovoce a zeleniny totiž máme v jídelníčku skutečně tragický nedostatek.

Místo toho, abychom si na svačinu dopřáli třeba obyčejné jablíčko, nebo si nastrouhali mrkev, raději sáhneme po zpracovaný potravinách, či co hůř, po smažených jídlech.

Přitom v ovoci a zelenině je veledůležitá vláknina pro správné zažívání a zároveň i spousta vitamínů a minerálů, které naše tělo taktéž potřebuje.

 

Vitamíny a minerály pro pevnou erekci

Například vitamíny B, vitamín C, vitamín D, či minerály hořčík, vápník, železo, zinek, selen a chrom nám ve stravě skutečně dramaticky chybí.

Jenže právě tyto zmíněné vitamíny a minerály jsou klíčové pro správnou funkci nervové soustavy a mozku, působí preventivně proti vzniku některých nádorových onemocnění, zlepšují náladu, upravují kvalitu spánku a posilují erekci.

Každý muž by je tedy měl doplňovat, a to ať už pomocí speciálně upraveného jídelníčku, nebo doplňků stravy.

NEHOLDUJETE OVOCI A ZELENINĚ? Zmíněné důležité nutrienty namíchané speciálně pro podporu erekce najdete v kanadských tobolkách Vimax.

tablety vimax na erekci

 

Nedostatek vitamínů a problémy s erekcí

Problémy mužům způsobuje hlavně nedostatek zinku. Ten se totiž stará o produkci testosteronu v mužském těle a má samozřejmě vliv i na kvalitu mužské erekce.

Studie z roku 1996 ukázala velmi jasný vztah mezi hladinami zinku a testosteronu. Výzkumníci prokázali, že se zvyšujícím se obsahem zinku v těle se hladina testosteronu u starších lidí téměř zdvojnásobila.

To je silný důkaz, že má zinek jednoznačný vliv na produkci testosteronu, a tudíž i na kvalitu erekce. Není to ovšem jediná důležitá látka, která ovlivňuje erekci.

Studie v časopisu Journal of Sexual Medicine zjistila, že velké procento mužů s erektilní dysfunkcí má také nízkou hladinu vitaminu D.

Konkrétně nedostatkem vitaminu D trpělo 35 % mužů s erektilní dysfunkcí, oproti 29 % těch, kteří erektilní dysfunkci neměli.

Z toho jednoznačně vyplývá, že vitamín D má také na erekci obrovský vliv.

Vedoucí pracovnce Dr. Erin Michos, docentka medicíny na Johns Hopkins University School, uklidňuje:

Naštěstí nedostatek vitaminu D je snadný a jednoduše řešitelný problém.

Stačí trochu pozměnit životní styl, což zahrnuje cvičení, změny v jídelníčku, doplnění vitamínů a větší ​​vystavení se slunečnímu záření.

 

Normální váha

Přesuneme se teď od jídelníčku a stravy k vašemu tělu. Nebudeme si totiž opět nic nalhávat. Ani s tělesnou váhou to není v našich zeměpisných šířkách žádná sláva.

Počet obézních Čechů rok od roku roste. Obézní je podle odborníků už čtvrtina českých žen a 22 % mužů, další čtvrtina populace trpí nadváhou.

A nebavíme se teď vůbec o tom, jak daný člověk vypadá, jestli mu to sluší, či zda je pro své okolí atraktivní.

Toto zhodnocení nechávám na každém z vás. S obezitou a nadváhou se totiž pojí mnohem závažnější riziko. Takovým lidem totiž hrozí více než 30 závažných nemocí.

Mimo jiné také erektilní dysfunkce.

 

Obezita silně ovlivňuje erekci

Nedávný výzkum na univerzitě v Adelaide ukazuje, že muži s nadváhou nebo obezitou mají vyšší míru výskytu erektilní dysfunkce.

Tento stav může být dle odborníků často naprosto eliminován zlepšením fyzického stavu a snížením tělesné hmotnosti. Řešení tedy v tomto případě není vůbec složité – zhubněte na normální váhu a erekci opět budete mít silnou jako zamlada.

Obezita má také negativní vliv na hladinu testosteronu v těle, což taktéž může vést k erektilní dysfunkci.

Studie z roku 2009 ukazuje, že BMI (index tělesné hmotnosti) je nepřímo úměrný s koncentrací celkového testosteronu v krvi.

 

Vypočítejte si své vlastní BMI

A jaká je vlastně ta normální váha? Kolik byste tedy měl správně vážit, abyste byl v „normě”? To jednoduše zjistíte výpočtem svého BMI, tedy indexu tělesné hmotnosti.

Stačí vydělit vaši hmotnost druhou mocninou své výšky.

  • Kupříkladu muž vysoký 180 cm s hmotností 90 kg má již nadváhu.
  • Muž vysoký 190 cm s 120 kg je obézní.

Vypočítejte si tedy svou hodnotu BMI a zjistěte, jak na tom jste. Výsledné hodnoty mezi 20 – 25 jsou v pořádku. Vše, co vám vyjde nad tím, už značí nadváhu či obezitu.

 

Pravidelný pohyb

Se zdravým stravování, normální, zdravou váhou, se pojí také další bod, a to pravidelný pohyb.

Pohyb přirozeně patří do našeho života. Kdybychom se jako lidstvo neměli hýbat, neměli bychom ruce a nohy a připomínali bychom spíše balvany.

Tak tomu ale není. Evoluce a život tomu chtěli, abychom se hýbali a měli život plný nejrůznějšího pohybu.

Jenže moderní doba zapříčinila, že spíše než pohybu se stále častěji oddáváme vysedávání nebo polehávání.

Snad nikdy jindy v historii neměl člověk k dispozici takový komfort a vše prakticky na dosah ruky.

Už nemusíme kvůli jídlu strávit polovinu dne na poli. Už nemusíme kvůli práci urazit stovky kilometrů. Už nemusíme kvůli obživě prakticky vstát ze židle.

Spousta práce, volného času i ostatních aktivit dnes probíhá ze židle, gauče nebo z postele.

 

Pohyb je dnes důležitější než kdy jindy

Na jednu stranu je to úžasná doba, jakou lidstvo nikdy předtím nezažilo.

Na stranu druhou jsme ale více než kdy jindy smrtelně ohroženi nadváhou a obezitou. Stačí prakticky málo a hned máte nadváhu.

Nemusíte se ani moc snažit, abyste měli nějaké to kilčo nahoře.

Proto je právě v dnešní době pohyb snad důležitější, než cokoliv jiného. Zkuste využít každou volnou chvilku k pohybu.

Kdykoliv je to jen možné, jděte pěšky, zajděte si na procházku, využijte pohybovou lekci s přáteli, nebo si zajděte někam zacvičit. Jakýkoliv pohyb uděláte, bude to dobře.

Studie z University of the West ve Spojeném království zjistila, že pravidelné cvičení dokáže pomoci 40% mužů s erektilní dysfunkcí obnovit jejich normální erektilní funkce.

 

Nemusí to být jen posilovna

Dnes už jsou naprosto profláklé posilovny a nejrůznější fitness centra. Jenže ne pro každého tento styl cvičení a pohybu je. A to je naprosto v pořádku.

Nemusí to totiž být hned fitko, které budete od první chvíle, kdy překročíte jeho práh, nenávidět. O tom to vůbec není.

Vedoucí autor Helle Nygaard Gerbild, PhD student z výzkumného oddělení General Practice, Ústavu veřejného zdraví na univerzitě v jižním Dánsku, říká:

Je důležité, aby muži nepodceňovali sílu těchto informací a pravidelně cvičili. Mnoho mužů s vysokým krevním tlakem nebo se srdečními problémy trpí erektilní dysfunkcí.

A zde je konečně něco, co mohou udělat sami, aniž by museli navštívit psychologa nebo konzultovat vztah se svou partnerkou.

Dělejte takový sport a věnujte se takovému pohybu, který vás bude bavit a naplňovat.

Tančení před televizí, běhání po venku, jízda na kole, agility s vaším pejskem, skupinové lekce, cvičení s osobním trenérem, týmové sporty, lezení po skalách.

Může to být skutečně cokoliv. Cokoliv, co vás zvedne ze židle nebo z postele se počítá.

Studie publikovaná v časopise American Journal of Cardiology naznačuje, že aerobní cvičení může významně pomoci zlepšit erektilní dysfunkci.

 

Omezení nezdravých zlozvyků

Zdravý životní styl zahrnuje samozřejmě také omezení nezdravých zlozvyků.

Kouření, nadměrné pití alkoholu nebo užívání omamných látek. To všechno také vašemu tělu, zdraví či erekci nepřidá. To všechno negativně ovlivňuje vaše tělo a časem se na něm může skutečně závažně podepsat.

Alkohol může výrazně snížit sexuální touhu a způsobit erektilní dysfunkci. Potvrdil to americký ústav kontrolu nemocí (U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC)). Vědci z Washingtonu přišli na to, že příliš mnoho alkoholu ovlivňuje váš mozek i váš penis.

V jedné studii sledovali střízlivé muže, kteří byli schopni dosáhnout erekce rychleji než opilí muži. Studie navíc ukazují, že muži, kteří jsou závislí na alkoholu, mají až 60% či dokonce 70% šanci, že je bude trápit erektilní dysfunkce.

A stejně tak je tomu i v případě cigaret. Podle lékaře Charlese Walkera si většina lidí neuvědomuje, že existuje přímá souvislost mezi kouřením cigaret a erektilní dysfunkcí.

Studie z roku 2011 uveřejněná v British Journal of Urology ukázala, že muži, kteří se vzdali kouření, měli po osmi týdnech silnější erekci a dosáhli maximálního vzrušení pětkrát rychleji než kuřáci, kteří se ke kouření vrátili.

MUDr. Josef Stolz MBA, primář UroKlinikum Praha, proto doporučuje:

Podobně jako u jiných nemocí je nejlepší prevence – tedy vyvarovat se všech rizikových faktorů, například kouření, alkoholu, přejídání a dalším civilizačním nešvarům, které vedou k obezitě, hypertenzi nebo ateroskleróze.

 

Zdraví na prvním místě ve snaze zlepšit erekci

A na závěr zde zmíním nemoci. To, jestli chytnete nějakou nemoc, nemusíte do velké míry ovlivnit.

Co ale můžete ovlivnit, tak je včasné odhalení této nemoci a její rychlé léčení pomocí vhodné léčby. Nejhorší pro váš organismus a erekci totiž je, když nemoci neřešíte, přecházíte je a řešíte své problémy až na poslední chvíli.

Proto nepodceňujte pravidelné preventivní lékařské prohlídky. Své zdravotní potíže nepřecházejte jen mávnutím ruky, ale skutečně je řešte.

Nebojte se lékařů a věnujte svému zdraví dostatečnou péči. Přece jen máme pouze to, tak si zaslouží vaši pozornost.

ČTĚTE TAKÉ: Jak probíhá preventivní vyšetření u urologa?

vysetreni u urologa

 

SLOVO REDAKCE:

Možná se všechny rady zdají složité, těžké a příliš časově náročné, ale nejsou. Nechci po vás nic světoborného, ani nadlidského.

Stačí jen o sebe pečovat. Nic víc, nic míň. Výsledky se pak dostaví samy.

Takže pamatujte – zdravě jíst, zdravě žít a pravidelně se hýbat – to je ta nejlepší cesta ke zdravému, dlouhému, spokojenému a plnohodnotnému životu, do kterého bude patřit i pevná erekce.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

vimax facebook

Oddálení ejakulace - metody prodloužení soulože, které můžete zařadit hned dnes večer
Problémy s erekcí - seznam typů, běžné příčiny, metody nejrychlejší léčby a pomoci
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR