Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Spreje proti předčasné ejakulaci: Jak fungují a co od nich vlastně čekat?

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Předčasná ejakulace je sexuální porucha, při které muž ejakuluje do několika málo sekund od vniknutí do vagíny (penetrace). Pokud ejakulujete do několika málo minut, nejde z lékařského hlediska o předčasnou ejakulaci, i když vás tato kratší výdrž může zlobit. Mezi dostupné metody oddálení ejakulace patří i spreje, které se aplikují přímo na penis.

V článku se podíváme na účinnost těchto sprejů. Uvedené informace jsou založené na výzkumu a výsledcích studií. Naše stránka žádné spreje neprodává ani nedoporučuje konkrétní značky.

sprej proti předčasné ejakulaci

 

Účinnost sprejů proti předčasné ejakulaci (PE)

Pomoc s PE se zaměřuje na maximální oddálení ejakulace. Spreje jsou jednou z několika možností, jak vydržet souložit déle. Fungují na principu aplikace lokálního anestetika (znecitlivující látka). Muž tak méně intenzivně pociťuje a prožívá erotickou stimulaci a dráždění penisu během předehry nebo přímo pohlavního styku.

Starší studie jednoho konkrétního spreje proti PE zjistila, že aplikace 5 minut před sexem vedla ke zlepšení kontroly nad ejakulací a zvýšení uspokojení ze sexu zúčastněných mužů.

Článek o jiném spreji přinesl podobné závěry a potvrdil, že výrobek by mohl prodloužit dobu souložení před ejakulací.

BEZPEČNÝ TIP: Cílem není ani tak oddálit ejakulaci, než udržet si pevnou erekci co nejdéle. 

S tím pomůže kanadský Vimax – rostlinné tobolky pro přirozenou podporu erekce. 

Vimax na erekci

 

Rizika a nežádoucí vedlejší účinky sprejů

Znecitlivění penisu bohužel může způsobit potíže s udržením erekce. To je přesný opak toho, o co se muž snaží a to udržet pevnou erekci dostatečně dlouho a nevyvrcholit tak rychle.

Sprej se aplikuje na holou kůži, takže může v závislosti od složení způsobit:

 • podráždění pokožky
 • zarudnutí
 • pálení a svědění

Pokud po aplikaci spreje dojde k otokům penisu a přilehlých oblastí, muž by měl okamžitě sprej přestat používat. Pokud by tyto komplikace přetrvávaly, je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.

Sprej může podráždit i zasažená místa na těle partnerky (ústa, vagína, ruce a pod.). Vždy dodržujte pokyny na etiketě výrobku.

 

Jak sprej používat?

Každý sprej by měl mít tyto informace jasně uvedené přímo na obalu nebo v příbalovém letáku a hlavně doporučenou dávku. Obecně se sprej nanáší na žalud a tělo penisu. Aby se znecitlivující látka vstřebala, je vhodné se sexem 5 až 15 minut počkat. Po sexu je vhodné nasprejovaná místa umýt mýdlem a vlažnou vodou.

 

Alternativy sprejů pro oddálení ejakulace

Spreje poskytují krátkodobé řešení problémů s PE. Muži ale obvykle potřebují ejakulaci oddálit dlouhodobě, ideálně během každého dalšího styku. Je proto vhodné snažit se zjistit základní příčinu vzniku PE.

 

Sexuální terapie

PE může být zaviněna i psychologickými problémy. Zde může pomoct sexuální terapeut. Poradí, jak překonat své emocionální problémy nebo traumata z minulosti.

 

Nové techniky

Tyto techniky lze pravidelně procvičovat pro oddálení předčasné ejakulace. Nejběžnější je technika start-stop (přerušovaná soulož nebo dráždění), při které stimulace pokračuje do chvíle těsně před vyvrcholením. Poté muž nebo partnerka penis přiškrtí rukou a počká, než pocit vyvrcholení odezní. Poté může souložit dál. Techniku lze opakovat i několikrát za sebou.

NAUČTE SE: Oddálení ejakulace – metody prodloužení soulože, které můžete zařadit hned dnes večer.

oddálení ejakulace

Léky proti předčasné ejakulaci

Používá se skupina léků selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (patří zde i antidepresiva). Pokud za PE může fyzický stav, třeba porucha štítné žlázy, lékař může předepsat perorální léky na předčasnou ejakulaci, aby léčil původní příčinu vzniku PE.

 

Co je to předčasná ejakulace a co ji způsobuje?

PE není běžný stav. Muži si často myslí, že trpí PE, protože vydrží souložit pouze několik minut. Pokud ale soulož trvala minuty, nemůže být řeč o předčasné ejakulaci. K té dochází do několika málo SEKUND od vniknutí do vagíny. Cokoliv delší než minuta již není předčasná ejakulace tak, jak ji chápe medicína.

Muži trpící PE ejakulují často již během doteků, mazlení a předehry. Někteří vyvrcholí pouze při myšlenkách a k fyzické stimulaci ani nemusí dojít.

Příčinou vzniku PE jsou psychologické a fyzické příčiny:

 • problémy s prostatou
 • nesprávná funkce štítné žlázy
 • užívání drog
 • deprese a stres
 • problémy ve vztahu
 • úzkost a strach ze sexuálního selhání
 • trauma z minulosti
 • přísná výchova
 • citlivý penis

 

Shrnutí:

 • Předčasná ejakulace je ejakulace do několika málo sekund od penetrace vagíny.
 • Existuje léčba. Spreje jsou pouze pomocníkem pro chvilkový účinek.
 • Spreje PE neléčí. Sprej obsahuje znecitlivující látku – anestetikum. Ta může na pokožce způsobit podráždění nebo otok.
 • Vždy výrobek používejte podle návodu.

 

Další články o předčasné ejakulaci a metodách jejího oddálení

10 zaručených tipů pro oddálení ejakulace
Jak oddálit ejakulaci - kompletní návod
Předčasná ejakulace není nemoc, ale pouze komplikace
11 bezpečných metod pro prodloužení soulože
Předčasná ejakulace – co to přesně je a jak ji ovládnout?

vimax facebook

 

 

12 dobře citelných příznaků sníženého testosteronu. Pozorujte se.
Jak dosáhnout tvrdší erekci? Všechny přirozené metody + léky na předpis
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR