Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Léky na předčasnou ejakulaci existují, vždy je musí předepsat sexuolog

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Léky na předčasnou ejakulaci vyžadují lékařský předpis. Lékař může doporučit i jiné metody léčby předčasné ejakulace. V článku vyjmenujeme dostupné léky, jejich rizika, případné negativní účinky a alternativní možnosti oddálení předčasné ejakulace.

léky na předčasnou ejakulaci

 

Co je to předčasná ejakulace?

Předčasná ejakulace (zkratka PE) je sexuální dysfunkce, kterou trpí zhruba 30 % všech mužů. Může se objevit u mužů v každém věku. PE může být pouze krátkodobá a dočasná nebo dlouhodobá.

Nejde o život ohrožující nemoc ani zdravotní problém, který by vyžadoval pobyt v nemocnici. I s předčasnou ejakulací lze vést spokojený a aktivní život.

PE bohužel může zhoršit sexuální život postiženého, protože nedovede oddálit ejakulaci a souložit tak dlouho, aby uspokojil partnerku. Výsledkem je frustrace a neshody v otázce sexu. To je problém a PE může být příčinou rozchodů a rozvodů.

Charakteristika předčasné ejakulace:

 • muž ejakuluje do 1 minuty od penetrace vagíny (průniku penisu do vagíny)
 • k ejakulaci může dojít i do několika sekund
 • muž není schopný ejakulaci kontrolovat a vědomě oddálit
 • muž se může začít sexu vyhýbat a bránit kvůli stresu a strachu z opakovaného selhání

PODROBNĚ JSME O PŘEDČASNÉ EJAKULACI PSALI V ČLÁNKU Předčasná ejakulace: Není to nemoc ani nedostatek, je přirozená. Každý muž má jinak citlivý penis, a pokud je citlivý a rychle vyvrcholí, nejde o nemoc ale sexuální problém.

 

Léky na předčasnou ejakulaci

Zde upozorňujeme, že je rizikové shánět a užívat jakékoliv léky bez lékařského předpisu. Léky prodávané po internetu často nepodléhají kontrole úřadů, takže představují riziko negativních vedlejších účinků nebo otravy.

Předčasnou ejakulaci posoudí sexuolog. Pokud vás předčasná a rychlá ejakulace do 1 minuty trápí delší dobu, určitě si domluvte návštěvu sexuologa.

Léky mohou negativně reagovat s jinými léky, které možná užíváte nebo nejsou vhodné v kombinaci s jinou nemocí, kterou trpíte. Všechna tato rizika zhodnotí právě sexuolog.

S předčasnou ejakulací mohou pomoct:

Opakujeme, že tyto léky lze získat pouze na lékařský předpis.

DOPLNĚK PRO UDRŽENÍ EREKCE BEZ LÉKAŘSKÉHO PŘEDPISU:

Kanadské bylinné tobolky Vimax pomáhají prokrvit penis a udržet erekci déle i po vyvrcholení. Díky Vimaxu lze souložit i po orgasmu a příliš rychlé vyvrcholení nepředstavuje takový problém.

tablety vimax na erekci

Vimax není lék proti předčasné ejakulaci, ale doplněk pro podporu prokrvení penisu a udržení erekce. Užívejte dlouhodobě. Objednávku doručíme do 2 pracovních dnů.

 

Léky proti erektilní dysfunkci a předčasná ejakulace

Léky proti ED patří do skupiny inhibitorů fosfodiesterázy typu 5. Léčí erektilní dysfunkci a umožňují krvi vtékat a udržet se v penisu dostatečně dlouho pro uspokojivý sex. Zároveň mohou být účinné i v případě předčasné ejakulace.

Jde o tyto léky a léčiva:

Sexuolog konkrétní lék doporučí až po zhodnocení vašeho zdravotního stavu. Podle studií mohou být PDE5 účinné proti předčasné ejakulaci samotné i v kombinaci s jinými metodami či léky.

 

Nežádoucí účinky léků ze skupiny PDE5

Očekávaným účinkem léků proti ED je umožnit muži lépe kontrolovat ejakulaci, oddálit ji a zlepšit jeho sebevědomí a sebedůvěru ve vlastní schopnosti.

Tyto léky mohou mít vedlejší účinky, a právě to je důvodem, proč je může předepsat a vydat pouze lékař po důkladném zhodnocení zdravotního stavu.

Mezi časté vedlejší účinky patří:

Předepisujícího lékaře informujte o všech dalších lécích, které užíváte. Léky tohoto typu někdy nelze kombinovat s jinými léky.

 

Antidepresiva proti předčasné ejakulaci

Antidepresiva užívají lidé trpící úzkostmi a depresemi. Existují ale studie, které potvrdily jejich účinnost i v případě předčasné ejakulace. Účinná antidepresiva patří do skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) a tricyklických antidepresiv (TCA).

Po užití těchto léků může dojít k oddálení ejakulace až na 10 dnů. Maximálního účinku mohou muži dosáhnout po 3 týdnech užívání. I antidepresivum může předepsat pouze lékař. Článek jsme převzali ze zahraničního zdroje, proto se může stát, že vám lékař možnost antidepresiv nenabídne. Vždy proto poslechněte jeho rady.

Možná rizika a komplikace:

 • Dostupnost: Pouze na předpis po zvážení zdravotního stavu a rizik. Ne každý muž s předčasnou ejakulaci získá nárok na tyto léky.
 •  Nežádoucí účinky: Žaludeční nevolnost a průjmy, únava, silné pocení, v některých případech problémy s erekcí, záchvatové stavy, nepravidelný srdeční tep a abstinenční příznaky.

 

Analgetika proti předčasné ejakulaci

Analgetika snižují citlivost receptorů, které produkují hormon serotonin. Zjednodušeně sex muže až tolik „nedráždí“, takže trvá déle, než vyvrcholí.

Analgetikum (konkrétně tramadol) se užívá hodinu před sexem. Díky němu muž vydrží souložit déle, oddálí ejakulaci a zvýší potěšení ze soulože.

Tramadol je vázán na lékařský předpis. Jde o opioid, který může způsobit i závislost, abstinenční příznaky a zvyšovat riziko zneužívání.

Dalším typem analgetika je kodein. Podle studií existují případy, kdy muži po užití kodeinu zlepšili kontrolu ejakulace během soulože. Bohužel i na tomto léku lze vybudovat závislost.

 

Rizikové léky bez předpisu a doplňky stravy proti předčasné ejakulaci

Na internetu lze najít mnohé léky nebo doplňky stravy, které slibují, že pomohou oddálit ejakulaci a prodloužit sex. Konkrétní značky záměrně nejmenujeme a doporučujeme pouze vyšetření na sexuologii, kde získáte jistotu, že předepsaný lék pro vás bude bezpečný, je ověřený a zohledňuje váš zdravotní stav. Žádné jiné léky ani doplňky nemůžeme doporučit.

Stává se, že výrobce prodává doplňky stravy volně a bez předpisu, ale přidává do nich léčiva, které doplňky stravy nemohou obsahovat. Uživatel tak může ohrozit zdraví, protože užije léčivo, které pro něj může být nebezpečné, přičemž výrobce tyto složky zatají.

Je proto rozumné vyhýbat se doplňkům, které slibují pomoc s předčasnou ejakulací a spoléhat se pouze na informace, které poskytne sexuolog po vyšetření. Nákup neověřených výrobků je hazardem se zdravím.

POMŮŽE KANADSKÝ DOPLNĚK VIMAX PROTI PŘEDČASNÉ EJAKULACI?

Vimax pomáhá navodit a udržet erekci. Předčasnou ejakulaci neléčí, protože nejde o nemoc, ale umožňuje souložit i po vyvrcholení, protože erekce zůstává pevná.

Pokud nyní vyvrcholíte příliš rychle, užijte Vimax 45 minut před sexem a díky pevné erekci můžete souložit delší dobu.

Vimax vám doručíme diskrétně do 2 pracovních dnů. Klikněte na obrázek a zvolte počet balení. Vimax je určený k dlouhodobému užívání.

vimax

 

Další metody proti předčasné ejakulaci

Muži, kteří nechtějí nebo nemohou užívat uvedené léky, mohou vyzkoušet další metody proti předčasné ejakulaci.

 

Cviky pro posílení pánevního dna

Cvičení svalů pánevního dna zlepšuje kontrolu nad ejakulací. Setkat se můžete i s názvem Kegelovo cvičení. Klikněte a čtěte podrobný návod, jak Kegelovy cviky cvičit.

Podle studie je tento trénink velmi vhodný a účinný pro oddálení ejakulace u plnoletých mužů. Jednoznačné doporučení, jak dlouho a jak často cvičit zatím bohužel neexistuje. Nejlépe uděláte, pokud si na cvičení najdete několik minut každý den.

 

Anestetické (znecitlivující) kondomy a gely

Během sexu s kondomem dochází k méně silnému tření žaludu a penisu o vagínu. Dráždění není tak silné, takže může trvat déle, než vyvrcholíte. V drogerii najdete i kondomy obsahující lokální anestetikum, které tlumí dráždění a umožňuje déle souložit. Podobná anestetika najdete i v různých lubrikačních gelech, sprejích nebo krémech, takže se v drogerii nebo lékárně zeptejte na doporučení.

Všímejte si, zda vám nedráždí pokožku penisu nebo partnerčiny vagíny. Zároveň zvažte, zda není účinek až příliš silný a zda po použití cítíte sexuální dráždění. Tak najdete optimální množství a značku přípravku.

Tyto pomůcky sice nevyřeší příčinu vzniku předčasné ejakulace, ale dovedou pomoct prodloužit styk o několik sekund až minut. Nejlépe uděláte, pokud si najdete kondom a gel, které vám nejlépe vyhovují.

 

Léky na předčasnou ejakulaci vždy předepisuje lékař

 • předčasnou ejakulaci vyšetří a pomůže s ní sexuolog
 • může vám předepsat léky na erektilní dysfunkci, které pomohou i s oddálením ejakulace
 • léky jsou pouze na předpis
 • neshánějte léky bez předpisu
 • doplňky stravy ejakulaci neoddálí a pomáhají pouze podpořit erekci
 • penis znecitlivíte pomocí kondomů, gelů, krémů nebo sprejů s anestetikem z drogerie, lékárny nebo sex-shopu
 • pro prodloužení trvání erekce doporučujeme bylinný kanadský doplněk Vimax pro dlouhodobé užívání
 • čtěte další článek níže o metodách oddálení ejakulace

DÁLE ČTĚTE: Předčasná ejakulace: 11 metod pro bezpečné oddálení a prodloužení sexu.

předčasná ejakulace

Další články o předčasné ejakulaci a metodách jejího oddálení

10 zaručených tipů pro oddálení ejakulace
Jak oddálit ejakulaci - kompletní návod
Předčasná ejakulace není nemoc, ale pouze komplikace
11 bezpečných metod pro prodloužení soulože
Předčasná ejakulace – co to přesně je a jak ji ovládnout?

vimax facebook

Sexuální dysfunkce jako přirozená, ale přehlížená součást roztroušené sklerózy
Saw palmetto (Serenoa plazivá): Prospěšné účinky na hladinu testosteronu, prostatu a libido
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR