Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Poruchy erekce 2. část – vůbec žádná nebo dlouhotrvající a bolavá erekce

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

V první části jsme psali o slabém, ale pro sex nedostatečném prokrvení penisu, a tedy o slabé erekci. Článek čtěte zde. Dnes si vysvětlíme, co dělat, pokud penis přestává fungovat úplně a nedovolí žádnou erekci, a také na dlouhotrvající erekci, která bolí a penis během ní může dokonce odumřít.

poruchy erekce

 

Žádná erekce, když v penisu není žádná krev

Pokud se už nedostavuje žádná erekce a ani při sexuálním vzrušení se erekce prakticky nedosahuje, není něco v pořádku. Pokud se u vás stav vyskytuje dlouhodobě, měli byste bezodkladně navštívit lékaře a začít situaci jednoznačně řešit.

TIP: Vimax na 2. místě v TOP přípravcích na erekci

 

Jak na potíže s nedostavující se erekcí a jejich příčiny

Příčinou nedostavující se erekce může být mnoho zdravotních potíží. Jestliže erekce selhává dlouhodobě, může být na řešení i pozdě, proto na nic nečekejte a nechte se vyšetřit co nejdříve. Pamatujte si, že je lepší vyrazit k lékaři hned při prvním náznaku potíží, než přijít pozdě. Přesto jde o stav, který se dá řešit, necháte-li si zjistit příčinu pomocí vyšetření.

Civilizační choroby

Fyzické příčiny poruch erekce

Následek úrazu, poškození a onemocnění nervové soustavy

 

Dlouhodobá a bolestivá erekce – priapismus

Někdy je penis velmi tvrdý a bolestivý. Zde se většinou jedná o jiný problém, tzv. priapismus. Pokud erekce nechce povolit, musíte co nejdříve vyhledat lékaře. Dlouhodobá erekce, tedy priapismus provází velmi bolestivý stav.

Erekce u priapismu nesouvisí s pohlavním drážděním, libidem a pocity. Erekce je dlouhodobá a nekončí ejakulací. Patologický stav vyžaduje lékařský zásah. Priapismus se může objevit v každém věku. U dětí a adolescentů se nejčastěji vyskytuje v kombinaci s onemocněním krve v podobě srpkovité anémie.

 

Příznaky a diagnóza priapismu

Priapismus postihuje vždy pouze párové topořivě těleso a projeví se tvrdou horní stranou a měkkou dolní stranou penisu s naprosto měkkým žaludem. Lékař provede ultrazvukové vyšetření a zjistí, zda je problém v arteriích nebo žilách topořivých těles. Při podezření na píštěl se provede nástřik arterií kontrastní látkou, která přesně zobrazí poškození arterie a komunikaci s dutinkami.

 

Léčba priapismu

Komplikace při léčbě priapismu dělíme na časné a pozdní. Časné zahrnují vysoký krevní tlak, bolesti hlavy, krvácení a bohužel i možnou infekci po punkci. Časté jsou také modřiny a zhmoždění po odsátí krve z penisu. Z pozdních komplikací jsou to výrazné přestavby cév s následnou erektilní dysfunkcí.

 

Bolestivá erekce kvůli fimóze

Fimóza je stav, kdy se erekce stává bolestivou. Fimóza je u dětí většinou vrozená a u dospělých vzniká po opakovaných zánětech předkožky, typických u cukrovkářů. Fimóza se projevuje zúžením předkožky bránící vysunutí žaludu. Existují různé formy fimózy, zejména a dětská fimóza a fimotický prstenec.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobně o fimóze a její léčbě.

 

Příznaky fimózy v dospělosti

Při erekci penisu se předkožka nedá stáhnout za žalud. Nezpůsobuje při souloži problém, pokud se semeno dostane ven. Někdy je ale předkožka tak velká, že může bránit oplodnění. Často se v dospělosti objevují infekce.

Mnohem častěji ale fimóza způsobuje jen obtíže spojené s intimní hygienou. Pokud fimóza brání možnost udržet hygienu mezi žaludem a předkožkou, penis zapáchá a často se objeví infekce. Když v tomto prostoru zůstane ejakulát, začne se brzy rozkládat. Pak je chirurgický zákrok rychlým a bezbolestným řešením.

 

Léčba fimózy

Fimóza může způsobit rakovinu penisu i děložního čípku u žen. Nahromaděné smegma obsahuje karcinogenní látky. Fimóza se při zánětu v lehkých případech léčí heřmánkem a v těžších případech protizánětlivou mastí. Někdy úplnému stažení předkožky brání uzdička, která je krátká a může se natrhnout. Pak se dělá jen drobný chirurgický zákrok. Někdy to postačí i na řešení fimózy, někdy je nutný větší zákrok v podobě obřízky. O té se vše důležité dočtete zde.

Pokud se vám tedy stále daří předkožku přetahovat přes žalud, často to cvičte. Po dohodě s lékařem ji můžete zkusit nechat i nějaký čas nechat přetáhnutou, pokud vás příliš neškrtí. Provádějte cvičení na její roztažení, čímž lze předejít operaci.

Nejde jen o problém s erekcí, ale i o ohrožení vašeho zdraví a zdraví vaší partnerky, proto potíže řešte.

 

Může erekci oslabit příliš častá masturbace?

Abychom nekončili tak tragicky, otevřeme i téma časté masturbace. Zejména v dospívání je častá masturbace velmi oblíbenou záležitostí. Pokud dokážete i několikrát za den masturbovat, můžete mít problém s erekcí.

Může totiž snadno dojít k tomu, že vám po větším množství masturbace už nebude chtít stát váš penis před partnerkou a vaše tělo vám dá jasný signál v podobě nulové erekce. Nejde ale o žádnou nemoc ani vadu, penis je pouze vyčerpaný.

Držte se hesla “všeho s mírou“. Ke svému penisu se chovejte jemně a občas jej raději šetřete. Adrenalin vyplavíte i různými druhy sportu, zlepšíte tvorbu testosteronu a to bude mít vliv i na návrat pevné erekce.

DÁLE ČTĚTE: Co když vás znenadání začnout bolet varlata? Kde může být problém

Rozdíly mezi léky na erekci a doplňky stravy
Poruchy erekce 1. část - mírné, ale nedostatečné ztopoření penisu
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze