Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Rozdíly mezi léky na erekci a doplňky stravy

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Na světě existuje obrovské množství preparátů k posílení erekce. Dělí se mezi dva základní tábory – léky a doplňky stravy. Hlavním rozdílem je, že léky lze bezpečně pořídit pouze u lékaře, a tedy na předpis, zatímco doplňky stravy pořídíte volně.

UPOZORNĚNÍ NA ZAČÁTEK: Doplňky jsou obvykle rostlinného složení s přídavkem vitamínů a minerálů pro kondici penisu, prostaty a měchýře. Jejich účinek může být dobrý, ovšem záleží vždy na konkrétním složení. Nejčastěji se používá Ginkgo Biloba, Ženšen pravý, Tribulus Terrestris nebo Saw Palmetto. Ty zlepšují normální cirkulaci krve v těle, případně působí na normální funkce prostaty.

Léky obsahují silná a přísně schvalovaná léčiva. Mohou mít i negativní účinky pro pány s labilním srdcem, problematickým tlakem, pro pacienty po úrazech nebo diabetiky. Právě proto jsou tak přísně omezené výhradně na lékařský předpis.

Rozdíl mezi léky a doplňky stravy je také v procesu registrace a schvalování. Mnohé doplňky stravy mají velmi podobné složení jako léčiva, například multivitaminy, glukosamin, bylinné čaje apod. Připravili jsme návod, který vám umožní obě skupiny rozlišit.

doplněk stravy na erekci

Doplňky stravy pro podporu cirkulace krve v těle – prokrvení se projeví i na erekci

Státní ústav pro kontrolu léčiv uvádí, že doplňky stravy jsou určitá skupina potravin, které se od potravin pro běžnou spotřebu odlišují zvýšeným obsahem vitaminů, minerálních nebo jiných látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem. Byly vyrobeny za účelem doplnění běžné stravy spotřebitele na úroveň příznivě ovlivňující jeho zdravotní stav.

Této charakteristice můžeme rozumět poměrně jednoduše. Doplňky stravy v podstatě obsahují vitamíny či další látky, které pozitivně ovlivňují stav člověka. Jsou zde od toho, aby zkvalitnily váš život.

Doplňky stravy posuzuje a schvaluje Ministerstvo zdravotnictví ČR. Látky musí projít schvalovacím řízením, které prokáže jejich zdravotní nezávadnost. Není tedy téměř možné, aby doplňky stravy jakýmkoli způsobem ohrozily vaše zdraví – na rozdíl od léků, které mohou mít vedlejší účinky.

Pokud náhodou ano, na výrobku musí být jasně uvedeno, pro koho je a pro koho není výrobek vhodný a jaká hrozí rizika vedlejších účinků. Proces zkoumá dlouhodobé užívání, takže doplňky jsou zpravidla bezpečné, i když je budete užívat několik měsíců.

Na každé krabičce doplňku stravy by měly být informace o jeho užívání a složení. Přestože Ministerstvo zdravotnictví nepožaduje po výrobcích doplňků podklady ověřující účinnost, výrobci a prodejci se často sami snaží odkazovat na studie, které potvrzují příznivé efekty jednotlivých složek. Je to logické, protože účinek látek je to, co od doplňků stravy spotřebitel očekává.

Doplňky stravy lze po schválení ministerstvem prodávat na různých místech, mimo jiné v lékárnách, běžných obchodech, drogeriích, na prezenčních akcích nebo třeba po internetu. Z legislativy vyplývá, že tyto látky musí být povinně označeny jako „doplněk stravy“ a nemohou se propagovat jako látky s preventivními či léčebnými vlastnostmi.

Proto i například u látek pro zvýšení imunity či vitaminů nikdy nenaleznete formulku, že přípravek má preventivní vlastnosti. Vždy bude uvedeno něco ve smyslu, že zvyšuje vaši obranyschopnost vhledem k obsahu některé konkrétní složky.

 

Léky určené na léčbu erektilní dysfunkce a problematického prokrvení těla na předpis

Léky mají oproti doplňkům stravy jiný schvalovací režim. V ČR je posuzuje Státní útvar pro kontrolu léčiv. Musí projít registračním řízením, jehož součástí je vyjma posouzení jakosti a bezpečnosti, také otestování účinnosti přípravku ve vymezených léčebných a preventivních indikacích.

Toto posouzení se hodnotí na základě klinických studií. Po vyhodnocení může lék obsahovat popis, že léčí či preventivně působí proti konkrétní nemoci.

Pokud by vám tedy lékař předepsal přípravek, na jehož obalu by bylo napsáno „lék na erekci“, jedná se o Státním ústavem schválené léčivo. Léky mají zpravidla oproti doplňkům vyšší cenu kvůli vyšším nákladům pro jejich distributory, takže vám často v lékárně sami nabídnou alternativu ve formě doplňku stravy se stejnými účinky a nižším doplatkem, i když to není pravidlo, ale spíše snaha lékárny vydělat.

Jak již je naznačeno výše, léky se vydávají na lékařský předpis v lékárně nebo existují tzv. volně prodejné léky, na které předpis nebudete potřebovat. Léky mohou vydat pouze osoby stanovené zákonem, zejména farmaceuti či jejich asistenti. Léky na předpis nelze prodávat po internetu.

Léky jsou stejně jako potravinové doplňky během působení na trhu pod dozorem, nicméně každá kategorie pod jiným státním orgánem. Léky kontroluje Státní ústav pro kontrolu léčiv. Pokud by se prokázalo, že určité léčivo přináší pacientům více rizika než přínos, provedou se nápravná opatření. U potravinových doplňků má dozor na starosti Ministerstvo zdravotnictví, které v případě potíží rovnou celý doplněk zakáže.

 

Rizika užívání léků i doplňků pro podporu erekce

U doplňků stravy je riziko při užívání podle návodu v podstatě jediné, a sice, že přípravek ne zcela naplní vaše očekávání. Hrozit může i alergická ereakce na některou z bylinných složek.

Léky mohou obsahovat látky, které vyvolávají vedlejší účinky a v krajním případě mohou poškodit zdraví. Proto je u léků vždy třeba číst příbalový leták a případný výskyt nežádoucích účinků konzultovat s lékařem. Některé silné léky vám lékař nepředepíše, pokud během vyšetření zjistí, že vám můžou uškodit.

Nebezpečí ale představují léky, které si člověk nelegálně, načerno koupí přes internet. Před takovým počínáním varoval i známý sexuolog Petr Weiss, který tvrdí, že jde většinou o padělky. Kupující tak neví, jestli výrobek obsahuje účinnou látku, a pokud ano, tak v jakém množství. Po požití tak může dojít ke zdravotním komplikacím, dokonce i k zástavě srdce.

 

Jak rozlišit léky na erekci a doplňky stravy?

Existují tři základní pravidla, pomocí kterých zjistíte, zda je daný výrobek lékem či doplňkem stravy.

  1. Na obalu doplňku stravy musí být ze zákona označení „doplněk stravy“.
  2. U některých doplňků stravy naleznete tzv. HEM číslo, což je číslo rozhodnutí, pod kterým byl pro daný výrobek v minulosti vydán Ministerstvem zdravotnictví ČR souhlas s uvedením výrobku do oběhu.
  3. U léků musí být na obalu a v příbalové informaci podle zákona uvedeno tzv. registrační číslo. Toto registrační číslo může mít dvojí strukturu podle toho, zda je léčivo registrováno pouze v ČR či ve více státech EU. Vždy má ale označení „registrační číslo“.

A v neposlední řadě existují databáze registrovaných léčivých přípravků a doplňků stravy. Databázi léčivých přípravků naleznete na webových stránkách SÚKL, databázi doplňků stravy obsahuje Registr rozhodnutí hlavního hygienika. Naleznete v něm spoustu užitečných informací, mimo jiné i způsob užívání, účinné látky či detailní složení.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

7 rostlin, které zlepšují cirkulaci krve v těle včetně penisu
Poruchy erekce 2. část - vůbec žádná nebo dlouhotrvající a bolavá erekce
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR