Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Saw palmetto (Serenoa plazivá): Prospěšné účinky na hladinu testosteronu, prostatu a libido

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 4,25 z 5)
Loading...

Saw palmetto (Serenoa plazivá, Serenoa repens) je malá palma původem z Ameriky. Pro zdravotní účely se využívají drobné bobulovité plody. Jelikož v Česku serenoa neroste, jsou čeští muži odkázaní na její konzumaci ve formě doplňků stravy. Nejčastěji jde o tablety a tobolky, gelové kapsle nebo různé roztoky a výluhy.

V článku jmenujeme všechny zdravotní účinky Saw palmetta podepřené výsledky odborných vědeckých studií.

Saw palmetto, účinky

 

Proč lidé konzumují a užívají Saw palmetto?

Nejčastějším cílem uživatelů serenoy a doplňků z ní je podpora zdraví, kondice a vitality prostaty a zvýšení hladiny testosteronu. Prostata je často zanícená nebo nezhoubně zvětšená (benigní hyperplazie prostaty).

Pokud máte prostatu zvětšenou, vždy poslouchejte doporučení lékaře (urologa). Saw palmetto ani doplňky z něj totiž nejsou léky a nemají léčebné účinky. Neléčí tedy nemoci způsobené nedostatkem testosteronu ani nemoci, které hladinu hormonu snižují. Pomáhají pouze jako součást stravy udržovat dobrou kondici. Pokud prostata vyžaduje léčbu, Saw palmetto tuto moc bohužel nemá.

Dále pak Saw palmetto a výrobky z něj zvyšují produkci spermií a tím i plodnost, zvyšují sexuální libido, chrání před vypadáváním vlasů, tlumí příznaky bronchitidy, jsou vhodné pro diabetiky a tlumí záněty v těle (včetně zanícené prostaty nebo močových cest).

 

Potvrzené a předpokládané účinky Saw palmetta

Plody Saw palmetta si získaly zájem již u tradičních amerických domorodců z Floridy. Ti se bobulemi zcela běžně krmili s cílem léčit nebo zlepšit stav močových cest, rozmnožovací soustavy a také tlumit zvětšenou prostatu. Dále bobule jedli a zpracovávali pro léčbu neplodnosti, kašle a dýchacích problémů, trávících těžkostí a problémů se spánkem.

VÍTE, ŽE kanadský Vimax obsahuje 80 mg Saw palmetta v jedné dávce? Společně s dalšími složkami (seznam ZDE) tak dlouhodobě podporuje tvorbu testosteronu a posilňuje sexuální libido.

Vše zcela bezpečně, přirozeně a bez lékařského předpisu. Vimax je doplněk stravy.

tablety vimax na erekci

Klikněte a podívejte se na všechny účinky doplňku Vimax na mužské zdraví. Případnou objednávku vám diskrétně doručíme do 2 dnů.

 

Saw palmetto a podpora zdraví prostaty

Prostata bohužel roste věkem a toto zvětšení je přirozené. Muži se tak mohou pouze snažit zvětšení a případný zánět tlumit, aby je nepobolívala a nebudila během noci kvůli močení.

Jak prostata roste a nabývá na objemu, tlačí na močovou trubici a způsobuje problematické, často bolestivé, nevydatné a přerušované močení.

Saw palmetto pomáhá v těle udržovat optimální hladinu testosteronu, díky čemu lze zpomalit, nebo dokonce zastavit další růst prostaty. Tím pádem muže chrání před negativními důsledky nezhoubně zvětšené prostaty. Ta se nejčastěji projevuje následovně:

 • příliš časté močení, které omezuje kvalitu života
 • noční močení, kvůli kterému muž vstává a nevyspí se dostatečně
 • problém spustit tok moči
 • slabý a dlouze tekoucí proud moči
 • bolest během močení
 • nutnost tlačit při močení
 • nedokonalé vymočení se zbytky moči v měchýři
 • soustavný pocit, že troška moči chce ven i po vymočení
 • inkontinence – samovolný únik malého množství moči

Saw palmetto pomáhá tyto negativa tlumit nebo odstranit, díky čemu zvyšuje životní komfort postiženého muže.

 

Saw palmetto a udržení hladiny testosteronu

Snížený testosteron zcela jasně oslabuje sexuální libido. Jelikož Saw palmetto pomáhá udržovat optimální tělesný testosteron a brání jeho úbytku, udržuje také sexuální libido a chrání ho před slábnutím.

Testosteron zároveň ovlivňuje mužskou plodnost a produkci spermií, takže čím vyšší hladina, tím silnější a zdravější spermie ve vyšším počtu. Zvažte užívání Saw palmetta nebo konkrétně kanadského Vimaxu v případě, že se o dítě snažíte neúspěšně déle než půl roku.

 

Serenoa plazivá a ochrana vlasů před vypadáváním

I růst a udržení vitality vlasů závisí od dostatečné hladiny vlastního testosteronu v krvi. Saw palmetto testosteron do těla nedoplňuje, ale podporuje jeho produkci přímo ve žlázách (varlata, nadledvinky). Díky udržení optimální hladiny udrží Saw palmetto vlasy na hlavě až do stáří, a zároveň podpoří jejich růst, hustotu, pevnost, pružnost a vzhled.

 

Nežádoucí vedlejší účinky Saw palmetto

Negativní účinky se mohou objevit pouze ojediněle. Jelikož ale jde o potravinu, respektive plod rostliny, může se objevit alergická reakce.

Velice ojediněle byly hlášeny tyto vedlejší účinky:

 • bolesti hlavy a závratě
 • nevolnost a zvracení
 • zácpa a průjem

Pokud jíte plody Saw palmetta čerstvé, udržujte zdravou míru. V případě doplňků je vždy užívejte podle doporučení konkrétního výrobce.

Saw palmetto se nedoporučuje užívat s léky na srážlivost krve, u žen s antikoncepčními pilulkami.

V případě kanadského Vimaxu je doporučená 1 tobolka za den. Účinky na posílení erekce, libida a hladiny testosteronu pocítíte již po prvním měsíci užívaní.

V případě nespokojenosti lze i otevřené balení kdykoliv vrátit a peníze vám v plné částce vrátíme na bankovní účet.

Další články o testosteronu, jeho potřebě v těle a metodách jeho zvýšení

Testosteronové tablety – kdo je smí užívat a komu je nepředepíší?
Testosteron – 8 nepříjemných projevů snížené hladiny
Zvýšení testosteronu – léky, bylinky a 6 okamžitých změn životosprávy
Andropauza – děsí většinu mužů. Jak se dá oklamat?

vimax facebook

 

Léky na předčasnou ejakulaci existují, vždy je musí předepsat sexuolog
Injekce na erektilní dysfunkci působí rychleji než tablety. Jaká jsou rizika? (+ návod, jak injekci aplikovat)
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR