Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Masáž penisu – nezvětšuje penis, ale prospěje erekci i kondici. Jak na ni?

1/52/53/54/55/5 (8 hlasů, průměr: 3,75 z 5)
Loading...

Masáž penisu je jednou z nejdiskutovanějších technik ke zlepšení sexuálního zdraví muže. Její přínosy jsou více než co jiného velice diskutabilní. Masáž penisu může značit jak ruční masážní techniky, tak i metody užívající nejrůznější masážní přístroje.

V následujících řádcích zjistíte, jaké benefity přináší pravidelná masáž penisu, jaké jsou její účinky a co na masáž penisu říkají vědci a odborníci.

masáž penisu

Pokud si dopřejete dobrou a pravidelnou masáž penisu, budete více spokojený a v dobré kondici

 

Masáž penisu jako druh masážní techniky

Masáže jako takové mají již od nepaměti pozitivní vliv na lidský organismus. Ať už mluvíme o masáži zad, masáži šíje, masáži hlavy nebo třeba o oné masáži penisu. V posledním zmíněném případu si však nepředstavujte žádnou erotickou techniku ani masturbaci. Masáž penisu je zcela seriózní masážní metodou, která přináší muži řadu benefitů.

 

Účinky masáže penisu

Bc. Lenka Kylarová popisuje vliv masáží ve své bakalářské práci:

Účinek masáže vyplývá z působení masérských hmatů. Ty mají své charakteristické zvláštnosti, které jim umožňují různým způsobem ovlivňovat organismus. Důležitá je i technika provádění masáží (dráždivá, uklidňující).

Mechanismus působení masáže je komplikovaný. Mezi místními reakcemi a celkovým účinkem je však úzká souvislost. V konečné relaci se totiž každá místní změna tak či tak odrazí na celkovém stavu organismu masírované osoby. Působení je tedy ve velké míře komplexní.

 

Profesor MUDr. Zdeněk Jirka, CSc. píše ve své odborné publikaci Regenerace a sport z roku 1990:

Při masáži dochází k dráždění nejrůznějších receptorů umístěných v kůži, podkoží a při hluboké masáži i ve šlachách, kloubech a svalech. Povrch kůže můžeme rozdělit do určitých oblastí, tzv. Headových zón.

Působením na tyto zóny můžeme nepřímo ovlivnit i některé orgány, které jsou inervovány ze stejného segmentu. V centrální nervové soustavě dochází vždy k určité iradiaci vzruchů, takže jsou ovlivňována i okolní centra. Tím se množství následných reakcí rozšiřuje a každá i místně prováděná masáž má v podstatě celkový dopad.

A právě tyto zóny se nachází také v okolí i přímo v penisu.

regenerace penisu

ZDROJ OBRÁZKU: JIRKA, Zdeněk. Regenerace a sport. Vyd. 1. Praha: Olympia, 1990. 253 s. ISBN 807033052X.

 

Masáž penisu jako seriózní masážní technika?

Masáž penisu je střídavě dynamická a meditativní. Její součástí může být i anální masáž, masáž varlat nebo masáž prostaty. Po masáži by měl být váš penis perfektně prokrvený, uvolněný, případně připravený na sex.

 

Pozitivní účinky masáže penisu:

  • zbavuje muže stresu a napětí,
  • pravidelným prokrvením se zlepšuje zdravotní stav penisu,
  • střídáním fáze vzrušení a relaxace muž trénuje svou výdrž,
  • naučíte se prožívat hlubší podněty ze stimulace.

 

VIDEO: O masáži penisu mluví sex-koučka Gaia. 

 

Jak provádět masáž penisu?

Masáž penisu praktikujte pouze ve stavu poloviční, maximálně třičtvrtinové erkece. S penisem v plné erekci totiž může dojít k jeho poškození. Nyní si popíšeme jednotlivé postupy a techniky:

 

1 – Protahovací cvičení

Nejprve vyzkoušejte jednoduché protahovací cvičení. Z ukazováčku a palce vytvořte znak „OK“, jako když potápěči ukazují pod vodou, že je vše v pořádku. Uchopte penis u kořene a postupně jej tahem směrem ven k žaludu protahujte. Tímto způsobem dojde k prokrvení penilní tkáně.

masáž penisu

 

2 – Masáž varlat

Americká sexuoložka a blogerka Svetlana Ivanova doporučuje také druhou techniku, kdy se zaměříte více na svá varlata. Uchopte svá varlata do rukou, zabořte do nich jemně prsty a začněte jemně masírovat a stimulovat tlakové body.

Tímto způsobem si opět nejen prokrvíte tuto oblast, ale zároveň zkontrolujete případně nerovnosti ve svých intimních partiích, které by mohly značit závažné onemocnění.

 

3 – Natahování penisu

Častou a oblíbenou technikou je natahování penisu. Uchopte žalud penisu a táhněte penis jemně nahoru. Podržte tuto pozici zhruba na 10 sekund a potom uvolněte. Opakujte společně s masáží penisu a masáží varlat.

 

4 – Rotace žaludu

Nakonec zde máme techniku, která navazuje na metodu natahování penisu. Jakmile budete držet penis v natažené pozici, uchopte ještě navíc žalud penisu a opatrně jej otočte po směru hodinových ručiček. Výsledkem by opět mělo být masivní prokrvení penilní tkáně.

 

Pomůcky k masírování penisu

Masáž penisu můžete samozřejmě provádět samostatně jen s pomocí svých rukou, ale také s výpomocí speciálních masážních přístrojů.

Tuto metodu masáže doporučuje Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.:

Pokud do toho muž má chuť, pak vakuové erektory mohou být prospěšné. Jde o poměrně energickou a specifickou masáž, která při opakování může výrazně zlepšit prokrvení pohlavního údu.

V takovém případě jsou nejvhodnější vakuové pumpy, které na základě podtlaku masírují penis a zároveň v něm zlepšují prokrvení. Kromě toho si díky vakuové pumpě zlepšíte krátkodobě erekci.

Podtlakem, který si sám regulujete, se do penisu nahrne více krve a tím dojde ke krátkodobému mírnému zvětšení jeho objemu a citlivosti. Masáž penisu může zbavit muže stresu a napětí. Pravidelná masáž dokáže dokonce zlepšit celkový zdravotní stav mužského pohlavního orgánu.

 

Vědecké výzkumy masáže penisu

Výzkumy v oblasti masáží penisu jsou spíše omezeny, než aby přinášely nějaké hluboké a detailní výsledky. Podle studií jsou ale jednoznačně účinnější masáže s pomocí vakuových pump a jiných masážních přístrojů.

Potvrdila to například studie z roku 2010. Ta sledovala muže, kteří každodenně užívali masážní přístroj. Účastníci studie zaznamenali po čtyřech měsících výrazné zlepšení prokrvení penisu a zároveň zpevnění erekce než skupina, která masírovala penis ručně.

Profesor MUDr. Zdeněk Jirka, CSc. píše ve své knize:

Mechanický účinek masáží se projevuje především ve zlepšení činnosti žilního a mízního cévního systému. Všeobecně se udává zrychlení průtoku krve.

 

To potvrzuje také Bc. Lenka Kylarová, která popisuje vliv masáží ve své bakalářské práci:

Důkazem tohoto jevu je Lasserův výzkum. Při tomto výzkumu se prokázalo, že se masáží může dosáhnout lepší cirkulace mízy (až osmkrát rychlejší průtok), ale také lepšího a rychlejšího vstřebávání a odplavování škodlivých látek.

Mechanickým působení se zrychluje cévní a mízní oběh. Masáží se podporuje odtok přebytečné vody a nežádoucích metabolitů z mezibuněčných prostor do cév a odtud pak do vylučovacího systému.

 

Potenciální rizika masáže penisu

Stejně jako u všeho, platí i v tomto případě všeho s mírou. Rozhodně to s masáží penisu nepřehánějte. Nebuďte na něj příliš drsný a tvrdý. Pokud totiž budete působit na penis příliš velkou silou, můžete si jej dokonce poškodit. Proto buďte během masáže velmi opatrný.

Zároveň se nepouštějte do masáže po vydatném jídle, po nadměrné tělesné námaze, při celkovém vyčerpání a po užití alkoholu nebo po vlivem omamných látek.

Jinak se ale masáže penisu bát nemusíte. Pro muže má spoustu blahodárných účinků, které by byla škoda nevyužít. Masírujte si proto penis alespoň jednou týdně a pozorujte na sobě pozitivní změny.

DÁLE ČTĚTE: Potřebné a důležité samovyšetření varlat – MANUÁL.

Mikropenis (minipenis) - jaký je běžný penis a co se považuje za "mikro"?
Krátká výdrž během sexu není nemoc ani hanba, to pouze žena si neužije. Co lze dělat a jak prodloužit výdrž?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR