Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Mikropenis (minipenis) – jaký je běžný penis a co se považuje za „mikro“?

1/52/53/54/55/5 (5 hlasů, průměr: 3,40 z 5)
Loading...

Když se řekne pořádný alfa-samec, asi každého okamžitě napadne urostlý, svalnatý muž řádně obdařený přírodou ve všech ohledech, penis nevyjímaje. Díky pornofilmům už asi nikoho nepřekvapí pánové s pořádnou kládou mezi nohama.

Ovšem nenechte se zmást. Pouze 4,4 % mužů na světě má penis delší než sedmnáct centimetrů. Máte pocit, že však vlastníte skutečně, ale skutečně titěrný penis? A co je to vlastně ten mikropenis? Měl byste se bát? A jsou nějaké metody řešení?

mikropenis

To, že se vám penis zdá malý, neznamená, že je skutečně mikro. Mikropenis má přesnou definici. 

 

Co je mikropenis?

Začneme popisem, co to vlastně ten mikropenis nebo mini penis je. Každý si nejspíš pod tímto pojmem představí něco jiného. Ovšem pojďme se na to podívat čistě z lékařského pohledu.

Podle sexuologů pojem mikropenis” označuje neobvykle malý penis o délce jen do 7,5 cm při erekci. V klidovém režimu se tak může jednat klidně o penis měřící pouhých pár centimetrů.

ČTĚTE PRAVDU o tabletách na zvětšení penisu. Žádné z nich totiž neúčinkují a zbytečně vyhodíte peníze ven oknem.

tablety na zvětšení penisu

 

Co je a co už není mikropenis

Touto vadou na kráse ovšem trpí pouze 0,6 % mužů na celém světě. 95 % mužů má pak průměrný penis mezi 12 a 16 cm. A pouze 4,4 % mužů má penis delší než 17 cm.

Přesto podle průzkumů je 45 % mužů nespokojeno s velikostí své chlouby a často mají pocit, že vlastní mikropenis. Pokud ale máte mezi nohama penis o délce 12,5 cm, rozhodně nelze hovořit o mikropenisu. V tom případě jste naprosto zdráv a v normě.

Potvrzuje to také Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.:

Fakt, že je problém malých pohlavních údů zveličovaný, dokládají zkušenosti sexuologů. Drtivá většina pacientů, kteří za nimi přicházejí kvůli nedostatečným penisům, je mívá víceméně normální. Jejich potíže jsou psychického, ne fyziologického rázu. Kolegové se je snaží uklidnit: trápí se zbytečně, vše mají v normě.

 

Je mikropenis skutečně problém?

Diagnóza „mikropenis” je velice raritní a rozhodně nepostihuje každého muže. Bojíte se, že trpíte touto vadou na kráse? Pak se zkrátka a jednoduše přeměřte.

Z celorepublikového výzkumu sexuálního chování při 1. LF UK a VFN odpovědělo 27 % mužů z celkových 805 respondentů, že délka penisu je pro ně v sexuálním životě to nejdůležitější. Přitom ale 87 % žen nemá proti anatomickým rozměrům svých vyvolených žádné námitky.

Naopak nemusí být nadprůměrně obdařený muž pro ženu žádnou výhrou, jak uvádí Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.:

Pokud jde o ženy, spousta si jich stěžuje na bolestivý pohlavní styk kvůli příliš velkému pohlavnímu údu partnera. Ne náhodou. Průměrná délka pochvy v klidu je 7 až 8 cm. I když se při pohlavním vzrušení zvětší, často to nestačí.

Pyšnit se před nimi „pořádným mackem“ bývá nesmyslné i proto, že asi 70 % z nich přivádí k orgasmu dráždění klitorisu, a ne pochvy. Větší, nebo spíš širší, pohlavní úd připadne zajímavý zhruba 20 % žen. Navíc to neznamená, že je muž nemůže okouzlit i jinými kvalitami.

 

Syndrom malého penisu

Spíše než reálný problém se v současnosti jedná o tzv. nemoc mužských převlékáren. Německý časopis Medical Tribune nedávno uveřejnil článek, ve kterém tuto „nemoc” popisuje. Pocit méněcennosti totiž často vzniká v místech, kde se muži vzájemně pozorují a porovnávají si své neztopořené údy.

Problém způsobuje zejména zkreslená optika pozorovatele. Zatímco svůj penis pozorujete z výšky, pohlavní údy ostatních mužů vidíte přímo. Proto se rozhodně nesrovnávejte s ostatními. Nakonec byste stejně jen zjistil, že jste naprosto normální.

mapa velikostí penisu ve světěJak je vidět, podle mapy mají Češi ty největší penisy

 

Soulož s mikropenisem

Pokud přece jen máte v kalhotách menší nádobíčko, než jaký je průměr, nemusíte hned házet flintu do žita. I s menším penisem je možné mít sex.

Sexuolog Jan Raboch v knize O sexualitě a partnerských vztazích uvádí:

Pro spokojenost tělesného soužití muže a ženy je velikost penisu zcela nevýznamným faktorem.

Například Jude Law a Leonardo DiCaprio mají nejmenší penisy v Hollywoodu. A že by si nedopřávali sex? Ani náhodou. Jejich ložnicemi prošly ty největší krasavice na světě. A přitom se v kalhotách nepyšní žádnými obrovskými kládami.

Stačí se na to podívat z trochu jiného úhlu pohledu a inovativně. Nemusíte přece 100 % času s partnerkou věnovat pouze pohlavnímu styku. Existuje i orální sex, erotické hračky nebo případně ruce, kterými můžete svou milovanou také obšťastnit. Proto se neupínejte pouze na koitální spojení.

Pokud na chvíli zavítáme do živočišné říše, zjistíme, že nespokojenost s velikostí penisu je naprosto zbytečná. Gorilí samec, který je mnohem těžší a větší než člověk, má ztopořený penis dlouhý pouhé tři centimetry. A orangutan jen o centimetr delší.

 

Mikropenis foto a galerie

mikropenis foto

 

Léčba mikropenisu

Pokud mikropenisem disponujete, určitě vás také zajímá, jestli je možná léčba tohoto problému.

V prvé řadě je nutné si uvědomit, že mikropenis nezískáte s věkem, ale že už s touto poruchou člověk narodí. Pak je nutné ihned po narození nasadit léčbu testosteronem, kdy se následně člověk vyvíjí normálně.

Tato léčba byla již také testována v roce 1999. Studie s názvem „Congenital hypogonadotropic hypogonadism and micropenis: effect of testosterone treatment on adult penile size why sex reversal is not indicated” sledovala vývoj malých dětí, které měly v období plodu nedostatek testosteronu. Těmto dětem byl podáván testosteron v dětství a následně byly sledovány účinky této léčby v dospělosti.

Všichni sledovaní chlapci měli v dospělosti průměrně velký penis, a tak se jich nedostatek testosteronu v období plodu nijak nedotknul. Pokud by však tuto léčbu nepodstoupili, trpěli by mikropenisem.

Jestliže jste tuto léčbu v dětství nepodstoupil a nyní vás trápí mini penis, existuje už pouze jediná možnost, a to chirurgické prodloužení penisu. To spočívá v chirurgickém povytažení penisu z těla.

Penis se tak opticky prodlouží o 1,5 až 4 cm. Zároveň během operace dochází ke zbytnění penisu pomocí lipotransferu. Bohužel ale není tato operace nejlevnější. Cena zákroku se pohybuje od 100 000 Kč.

Co na takový zákrok říká uznávaný český sexuolog Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.?

Chirurgové umějí pohlavní úd trochu povytáhnout z těla, ale to je na úkor jeho stability. Dokážou ho také opticky mírně zvětšit tím, že do podkoží penisu vpraví tuk nebo syntetické hmoty. Muž se pak může předvádět ve sprchách kamarádům, ale funkci penisu tím nezlepší. Navíc zákrok doprovázejí stejná rizika jako každý chirurgický výkon.

vimax facebook

 

Metody k lepšímu sexu s mikropenisem

A co doplňky stravy nebo různé pomůcky ke zvětšení penisu? Ty nepomohou?

Sexuolog Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc. uvádí:

Na internetu najdete spoustu klamavých reklam na pomůcky a přípravky, které slibují trvalé zvětšení penisu. Nedokáže to však žádný. Pánové, které trápí komplex malého penisu, by se měli soustředit spíše na skutečnou sexuální výkonnost a schopnost ženy uspokojit.

To může být pro temperamentní a sexuchtivé dámy zajímavější než pouhá délka pánského přirození.

Proto se raději než na délku penisu zaměřte na techniku při sexu a na celkové uspokojení vaší partnerky. Rozhodně budete pro ženu přitažlivější, pokud budete v posteli inovativní a proaktivní, než kdybyste jen nečinně ležel a o ženino uspokojení se nijak nestaral.

Určitě ale nemusíte kvůli velikosti svého údu házet flintu do žita. Uvidíte, že i vy si najdete partnerku, se kterou budete prožívat spokojený sexuální život.

Pravidelný sex a 14 významných zdravotních benefitů pro každého milovníka soulože
Masáž penisu - nezvětšuje penis, ale prospěje erekci i kondici. Jak na ni?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR