Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Běžné potraviny pro podporu sexuálního zdraví a kondice, erekce, libida a výdrže. Co jíst každý den?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Lidé se po celý život přirozeně snaží zlepšit svůj sexuální život. Hledají způsoby pro podporu erekce, intenzitu libida a silnější uspokojení ze sexu. Volba padá často právě na potraviny, které by mohly lépe prokrvit pohlavní orgány a tak zlepšit erekci a zvýšit citlivost mužského i ženského genitálu.

V článku jmenujeme potraviny, které samotní vědci označili jako bezpečný způsob pro zlepšení sexu. Konzumujte je častěji, ideálně denně a podpořte tak erekci, posilněte libido a pozvedněte svůj intimní život o něco výše.

potraviny pro sexuální zdraví a kondici

 

Potraviny pro lepší prokrvení organismu a zvýšení výdrže

Platí, že zdravý člověk je obvykle v dobré sexuální kondici. I pokud se cítíte zdravě, měli byste jíst zdravě po celý život. Zdravá strava je pestrá, co nejvíce čerstvá a v dostatečném množství.

Pro sexuální zdraví je nezbytný dobrý oběhový systém, a tedy srdce silné a cévy dostatečně průchozí, aby se do penisu nebo klitorisu dostalo maximum krve. Dobrá cirkulace krve tak podporuje erekci a výdrž muže, ale také citlivost ženského klitorisu a lepší prožitek během jeho stimulace. Zjednodušeně lze tvrdit, že „co je dobré pro srdce, to je dobré i pro sexuální sílu a schopnosti„.

American Heart Association doporučuje tyto stravovací návyky pro optimální kondici srdce a cév:

 • co nejširší výběr zeleniny a ovoce
 • celá zrna a výrobky z nich (obiloviny, semínka, ořechy)
 • zdraví prospěšné tuky a oleje (sádlo, rybí olej, kvalitní rostlinné oleje)
 • dostatek libového masa a tučných ryb

Podle výzkumů takto sestavený jídelníček zlepšuje mnohé faktory ženského i mužského sexuálního zdraví. Studie účinků středomořské stravy se zaměřila na pacienty s metabolickým syndromem. Ti, kteří důkladně dodrželi doporučený jídelníček, měli mnohem menší problémy s erektilní dysfunkcí.

Další studie potvrzují prospěšné účinky konkrétních plodin na sexuální zdraví, jako třeba mořské plody, chřest a avokádo, ořechy, různé druhy ovoce a ořechů. Konzumují se celá tisíciletí a jejich účinky si na sobě lidé dávno ověřili. Dnes tyto účinky potvrzují četné odborné studie.

ZAJÍMAVOST: Avokádo má v jazyku starověkých Aztéků stejné znění jako varlata. Nebylo to ale pouze kvůli jejich podobnému tvaru, ale také díky skutečnosti, že avokádo je plné látek pro kvalitní výživu varlat.

Pokud hledáte nejrychlejší způsob, jak varlata vyživit pro tvorbu kvalitních spermií a přirozenou produkci testosteronu, doporučujeme VIMAX.

Mírně roztahuje cévy a navozuje mužům pevnou erekci. Díky bylinám a vitamínu E podporuje produkci spermií a testosteronu, čímž posiluje i plodnost a mužskou sílu.

tablety vimax na erekci

 

Potraviny pro podporu libida s afrodiziakálními účinky

Tyto potraviny posilují mužské i ženské libido a označují se také jako afrodiziaka. Jméno dostaly po řecké bohyni lásky Afroditě.

Se sílou libida se nejčastěji spojují ústřice, ale nejde pouze o ně. Důležitý je zde obsah zinku, který se přirozeně vyskytuje i v jiných zdravých potravinách.

Zinek naše těla potřebují každý den. Má na starosti mnohé životně důležité funkce, třeba buněčný metabolismus, fyzickou i psychickou kondici, ale také udržení optimální hladiny testosteronu, kvalitu a produkci spermií

Podle studie může zinek prospívat v rámci doplňkové léčby erektilní dysfunkce u mužů s nemocnými ledvinami.

Zmíněné ústřice obsahují vysoký podíl zinku. Zaměřte se i na ostatní mořské plody a ryby. Přidejte i červená masa, různá semena, obiloviny a ořechy. Denní dávku zinku tak hravě naplníte a zároveň si pochutnáte.

Pouze doplníme, že sexuální libido nezávisí pouze od stravy. Ta sice hraje roli, ale není jediným důležitým faktorem. Důležitá je také kvalita vztahu a to, zda se partneři ještě přitahují a mají na sebe chuť společně. Libido oslabí i stres nebo rozdíly v očekáváních a potřebách partnerů.

Je běžné a zcela normální, že v různých etapách vztahu i života se sexuální apetit lidí mění a nikdy není zaručeno, že se bude měnit stejně u obou. I proto se páry po letech rozvádějí. Jeden potřebuje sexu více, jiný méně, takže jeden se cítí pod tlakem a druhý je frustrovaný. Rozchody kvůli nepochopení v sexu jsou velmi časté.

Jako velice vhodné byliny pro posílení mužského libida doporučujeme i ženšen, macu, kotvičník nebo Pískavici řecké seno. Najdete je i v rostlinných tobolkách Vimax, které mohou být u vás do 2 pracovních dnů (klikněte).

 

Potraviny pro pevnou a spolehlivou erekci

Existují mnohé příčiny erektilní dysfunkce. Ta je klasifikovaná jako nemoc, takže pokud vám ji lékař diagnostikuje, musíte dodržet všechna jeho doporučení. Příčinou ED může být i jiná nemoc, takže se léčba v první řadě zaměřuje na tyto původce problému.

Potraviny erektilní dysfunkci nevyléčí. Takovou sílu nemají. Mohou ale pomoct s prokrvením penisu a toto prokrvení je velmi potřebné pro dosažení erekce.

Tyto vlivy zvyšují riziko vzniku ED nebo prohlubují ty již existující:

 • problémy vtékání krve do penisu a problémy s udržením krve v penisu
 • žádný přísun krve do penisu
 • poškození nervů, které erekci spouštějí
 • negativní účinky jiných léků, které erekci oslabují až ničí úplně
 • psychické potíže

Léčba je efektivní až tehdy, pokud se zjistí příčina erektilní dysfunkce a začne se pracovat na její léčbě. K tomu všemu je ale vždy vhodné myslet na zdravý a prokrvující jídelníček.

Podle studie vhodná strava s vysokým podílem čerstvých plodů snížila projevy ED až o 14%. Významnou a prospěšnou složkou jsou zejména rostlinné flavonoidy, které najdete hlavně v ovoci a zelenině. Proto by měly být součástí každého jídla jako příloha i hlavní chod.

Nejvíce prospěšných flavonoidů najdete v: 

 • drobné bobulovité ovoce
 • citrusy
 • jablka
 • melouny
 • papriky
 • červená řepa
 • kakao
 • červené víno
 • bylinkový a černý čaj

Opět ale zdůrazňujeme důležitost pestrosti a čerstvosti. Jezte rostlinné potraviny každý den v několika chodech. Masu se nevyhýbejte, pouze jezte libové a nezpracované kousky a ryby. Nejezte uzená, propečená, silně smažená a jinak nešetrně a škodlivě upravená masa.

 

Co jsme zjistili?

 • Lidé odjakživa používají stravu pro zlepšení sexuální kondice, síly erekce, libida a lepší prožitek ze sexu.
 • Mnohé moderní studie tyto účinky potvrzují a doporučují konkrétní potraviny s prokazatelnými účinky.
 • Primárním cílem je jíst takové potraviny, které nezatěžují srdce ani cévy a prospívají jejich kondici.
 • Pamatujte, že co je dobré pro srdce, to je dobré i pro sexuální sílu a schopnosti.

DÁLE ČTĚTE: Vitamíny pro muže – které potraviny a doplňky podpoří erekci?

vimax facebook

 

Slabá ejakulace: Jak zvýšit objem ejakulátu a intenzitu orgasmů pro lepší prožitek ze sexu?
Masturbace a velikost penisu: Zvětšuje jej nebo zmenšuje?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR