Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Slabá ejakulace: Jak zvýšit objem ejakulátu a intenzitu orgasmů pro lepší prožitek ze sexu?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Slabá ejakulace označuje stav, kdy se sníží objem ejakulátu nebo klesne síla ejakulace (síla výstřiku ejakulátu během orgasmu). Slabou ejakulací lze také označit opožděnou a tedy retardovanou ejakulaci, ale takové pojmenování je spíše laické.

Pokud dojde k oslabení ejakulace pouze občasně, obvykle není důvod k větším obavám. Pokud se ale vaše ejakulace nevrátí do normálu, na který jste by zvyklý, je vhodné zajít za lékařem, ideálně sexuologem.

Běžné příčiny mohou být fyzického i psychologického charakteru. Nezřídka jde o kombinaci obou příčin. Článek vyjmenuje nejčastější důvody, proč najednou ejakulujete méně ejakulátu a ejakulace je slabší, než byste si představoval.

slabá ejakulace

 

Příznaky slabé ejakulace – které projevy na sobě sledovat?

K problému dochází, když se muž eroticky stimuluje masturbací, erotickou pomůckou nebo sexem, ale když dojde k ejakulaci:

 • je slabá a nevydatná
 • objem ejakulátu je snížený oproti normálu

Taková ejakulace může zavinit méně silný orgasmus, ze kterého pak muž nemá dostatečný požitek a sexuální uspokojení. K útlumu síly ejakulace běžně dochází věkem, který sebou nese oslabení funkcí všech orgánů včetně varlat a prostaty (ve kterých se ejakulát vytváří) a vznik různých nemocí, které mohu ejakulaci ještě více oslabit. Objevují se i různé psychické potíže, problémy s hladinami hormonů a pod.

Průměrný objem zdravého ejakulátu je 1,25 až 5 mililitrů (přibližně jedna čtvrtina čajové lžičky až plná čajová lžička). Pokud muž ejakuluje často, je logické, že objem se snižuje, protože varlata a prostata nestíhají ejakulát tak rychle produkovat. Objem může být zvýšený, pokud muž ejakuluje pouze občasně a nepravidelně nebo se sexu přímo vyhýbá.

 

Příčiny slabé ejakulace – proč se objem ejakulátu snižuje?

Uvádíme několik základních příčin. Pokud se vám ji nepovede zjistit, určitě nechte věc posoudit sexuologa.

 

Psychologické důvody a zhoršený duševní stav

Sníženým objemem ejakulátu a slabou ejakulací často trpí muži, kteří:

 • prožívají dlouhodobou depresi
 • jsou ve vztahu příliš dlouho a partnerka je přestala dostatečně přitahovat a vzrušovat
 • měli někdy v minulosti úraz během sexu nebo špatný sexuální zážitek, který v nich tlumí sexuální schopnosti a zhoršuje intimní kondici

 

Úrazy nervové soustavy

Pro vydatnou ejakulaci je potřebná nepoškozená nervová soustava pro správný přenos nervových vzruchů a pokynů z mozku do oblasti penisu. Tyto nervy se nacházejí v míše, močovém měchýři, prostatě a dalších oblastech, kterých poškození může správný přenos narušit. Velice náchylní na poškození nervů jsou diabetici (cukrovka poškozuje nervy a kromě ejakulace zhoršuje i erekci).

 

Úrazy, zhoršená kondice nebo léčba prostaty

Prostata se na ejakulaci a množství ejakulátu účastní, protože produkuje prostatickou tekutinu, která tvoří větší část ejakulátu. Tekutina vyživuje spermie a pomáhá jim lépe se dostat ven z těla.

Nemoc či rakovina prostaty proto může snížit produkci prostatické tekutiny a tak redukovat i celkový objem ejakulátu. Během operací prostaty může dále dojít k poškození okolních nervů, které ejakulaci ještě více znekvalitní.

MĚJTE PŘEHLED: Jak probíhá vyšetření prostaty a proč je důležité na něj chodit pravidelně?

 

Účinky některých léků

Oslabení a zpoždění ejakulace velice často způsobují některé léky na předpis proti jiným nemocem. Zde upozorníme, že síla ani objem ejakulátu nejsou důležitější než léčba, kvůli které vám byly léky předepsány.

Nikdy proto nepřestávejte s jejich užíváním, ale určitě o negativních účincích informujte lékaře, který vám je předepsal. Buď je vymění za jiné nebo upraví dávku. Tyto negativní důsledky mohu mít:

 • antidepresiva a antipsychotika
 • léky proti vysokému krevnímu tlaku (hypertenze)
 • léky na uvolnění svalů
 • léky proti bolesti (analgetika)
 • léky k léčbě závislosti na drogách (metadon)

 

Věk a přirozené stárnutí

Snížení objemu i kvality ejakulátu je s pokročilým věkem naprosto běžné. Za nejčastější příčinu se považuje snížená hladina testosteronu. Hormon testosteron je hlavní mužský hormon (androgen), a pokud ho není dostatek, projeví se právě menším objemem a počtem zdravých spermií v něm.

 

Sexuální kondice

Na objem ejakulátu může mít negativní vliv také sexuální poloha, která penis přiškrcuje a nedostane se tak z něj všechen ejakulát. Některé polohy, ale také pomůcky mohou snížit i erotické prožitky a uspokojení ze sexu.

VÍTE, že za nízkou produkcí ejakulátu může i nesprávná výživa s nedostatkem potřebných živin? 

Pokud chcete mít jistotu, že varlata vyživujete správně, doporučujeme aspoň 3 měsíce péče s kanadským Vimaxem. 

Obsahuje vitamín E a extrakty z prospěšných rostlin pro správnou výživu varlat. Ty pak dovedou produkovat více zdravých a kvalitních spermií a zvýší se i hladina testosteronu, který varlata produkují také.

tablety vimax na erekci

Klikněte na tlačítko a podívejte se na účinky Vimaxu. V případě objednávky vám balík doručíme do 2 dnů. Nezapomeňte, že čím více balení objednáte, tím je výhodnější cena. Doporučujeme začít se 3 měsíci, a tedy 3 baleními. 

 

Léčba slabé ejakulace

Léčba si vždy vyžaduje léčbu nemoci nebo problému, který ejakulaci oslabuje. Pokud je tedy příčinou diabetes, léčí se diabetes, pokud úraz a poškození nervů, je potřeba vyléčit a zrekonstruovat poškozené nervy.

Slabá ejakulace vás tedy nepožene na pohotovost, protože nejde o vážný ani život ohrožující stav. Za lékařem jděte, až vám bude stav způsobovat potíže v intimním životě nebo si nebudete jistí, co jej způsobuje.

 

Léky zatím bohužel neexistují

I když farmaceutické firmy pilně pracují na lécích, aktuálně neexistuje lék, který by léčil konkrétně „pouze“ slabou ejakulaci. Lze pouze předepsat léky, které obecně zlepšují sexuální schopnosti a kondici.

Opakujeme, že konkrétní předepsaný lék vždy závisí na zdravotní příčině, která ejakulaci oslabuje. Proto je nutné zajít s problémem za lékařem. Jelikož jsou všechny léky na předpis, jako redakce on-line magazínu na e-shopu Vimax.cz vám žádné léky ani léčivé látky doporučovat nemůžeme.

 

Terapie

Psychoterapie se doporučují, pokud oslabení ejakulace nezpůsobuje fyzická nemoc, ale různé duševní bloky, stresy, úzkosti, nesnáze ve vztahu, traumata z minulosti nebo psychické nemoci. Za specialistou vás pošle praktický lékař nebo sexuolog.

 

Cviky pro posílení svalů pánevního dna

Cviky na pánevní dno nebo-li Kegelovy cviky vám může lékař doporučit jako doprovodnou součást léčby. Tato skupina svalů pomáhá správné a vydatné ejakulaci. Díky svým prospěšným účinkům jsou vhodné i pro ženy coby zmírnění úniku moči (inkontinenci) nebo zatlumení menstruačních křečí a bolestí. Starší lidé by je měli cvičit pravidelně každý den po několika minutách.

Cviky spočívají v zatahování a uvolňování svalstva pánevního dna. Jsou to ty svaly, které zatahujete, když se snažíte zastavit proud močení. Cvik spočívá v zatažení, několikasekundovém setrvání a uvolnění.

Cvik se opakuje v sériích po 10 – 20 zataženích a prakticky nemá doporučené maximum. Lze jej cvičit kdykoliv a kdekoliv. Doporučují se 3 až 4 série denně, ale klidně i více, pokud vám cvik nezpůsobí nepříjemné pocity či bolest.

PODROBNÝ NÁVOD jak na Kegelovy cviky krok za krokem se naučíte zde

 

Co způsobuje slabou ejakulaci?
Nejčastěji nemoci a metody léčby prostaty, různé léky na předpis, vysoký krevní tlak, poškození nervů, cukrovka a a psychické problémy.
Co způsobuje sníženou produkci spermií?
Nejčastěji kouření a pití, některé léky na předpis, dlouhodobé nemoci a záněty, infekce a hormonální nerovnováha.
Proč se po ejakulaci cítím slabý a unavený?
Po vyvrcholení (orgasmus) mozek uvolňuje specifické hormony (včetně oxytocinu), které vás příjemně unaví. Až tyto hormony vyprchají, muž velice často usíná.
Může masturbace oslabit ejakulaci a počet spermií v ejakulátu?
Ne, masturbace počet spermií nesnižuje a neuškodí ani jejich kvalitě. Masturbace má naopak prospěšné účinky na fyzické i psychické zdraví. Je tak prospěšná a neexistují důvody nemasturbovat ani vyhýbat se sexu.
Proč v ejakulátu nejsou žádné spermie?
Tento stav se odborně nazývá azoospermie a je to stav, kdy se v ejakulátu nevyskytují žádné spermie. Je dobře léčitelná. Častou příčinou je blok v reprodukční soustavě, problémy s hormony nebo nemoci varlat.
Co pokud mám slabou ejakulaci a čiré sperma?
Pokud je ejakulát čirý, znamená to, že v něm nejsou žádné spermie nebo jich je tak málo, že barvu ejakulátu neovlivní.
Je normální slabá ejakulace ve vyšším věku?
Ano, je normální, přirozená a pravděpodobně se objeví i u vás.

 

Co jsme o slabé ejakulaci zjistili?

 • Slabá ejakulace může mít mnohé příčiny a ty se navíc mohou kombinovat.
 • Léky na slabou ejakulaci zatím neexistují.
 • V rámci zlepšení lze tedy pouze zkouušet, která metoda pomáhá.
 • Léčba se vždy zaměřuje na základní příčinu.

 

Další články o spermiích, ejakulátu, jejich kvalitě a komplikacích

SPERMA – nejpodrobnější článek na českém internetu + ROZHOVOR se sexuoložkou
JAK ZVÝŠIT OBJEM EJAKULÁTU pro lepší kvalitu spermií, ale také ohromení partnerky?
ŽIVOTNOST SPERMIÍ - jak dlouho vydrží na vzduchu, v pochvě a ve vodě, kdy umřou a určitě partnerku neoplodní?
BARVA SPERMATU (ejakulátu) – zdravá je mléčně bílá
ODBĚR SEMENE – jak přesně probíhá, jak se připravit a jak nebýt nervózní?
JAK OPLODNIT ŽENU? Myslete hlavně na své zdravé spermie.
KREV VE SPERMATU (ejakulátu) – 15 pravděpodobných příčin
DAROVÁNÍ SPERMIÍ – kolik vyděláte, jaké spermie musíte mít a kam zajet?
ALERGIE NA SPERMA – utrpení při sexu? Jak ji zmírnit?
SPERMICIDNÍ GEL a další antikoncepční přípravky na hubení spermií

 

vimax facebook

 

Proč jsou úrazy varlat tak strašně bolestivé? Příčiny, prevence a rychlé tlumení bolesti.
Běžné potraviny pro podporu sexuálního zdraví a kondice, erekce, libida a výdrže. Co jíst každý den?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR