Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Psychický sexuální blok – jak se jí dostat do kalhotek?

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 2,00 z 5)
Loading...

Afefobie má svou sexuální variantu pevně zakořeněnou a je třeba vědět, jakým způsobem se léčí. Chorobný strach před dotyky, latinsky haptefobie a hafefobie, má podobu strachu před erotickými dotyky. Možná vás překvapí, že tyto potíže má vysoké procento ženské populace.

žena s psychickým blokem

Nevýhodou je, že s ženou se velice těžko mluví upřímně a narovinu. Muž často pouze odhaduje, co je ve věci a zda je na vině nezájmu

 

Častné příčiny psychického sexuálního bloku

Příčiny jsou psychické a nejde o strach z tělesného úrazu či újmy. Jde o bloky, překážky a problémy s psychickým podkladem. Může být různého druhu, ale převážně je jeho základní příčina v tom, co žena či dívka zažila ve svém raném dětství.

Jde o to, jaké se tam děly věci ohledně sexuality, intimity a erotických záležitostí. Dítě nemusí být přímo přítomno sexuálnímu životu rodičů, ale vidí, jak k sobě chovají a hodně si vydedukuje. To má významný dopad na dětskou psychiku.

 

Psychický sexuální blok postihuje spíše ženy

Vedou určitě ženy, ale sexuální afefobie se občas vyskytují i u mužů. U mužů je to často zapříčiněno komplexem méněcennosti, třeba problémem s erekcí nebo velikosti penisu či trvání soulože. Proto se pak vyhýbá i spouštěči sexuálního jednání.

Každá žena má zase pochybnosti, že není dokonalá. Pokud tam není psychický problém, tak ji muž rychle přesvědčí, že je krásná. Strach má většina žen, ale pokud má pro muže úžasné, voňavé a přitažlivé tělo, psychika se posiluje.

Potřebuje to někdy slyšet třeba tisíckrát, než se to zlomí. Když jde o psychický problém, začne dělat problémy v sexuálním kontaktu. Převažují úzkosti, pochybnosti, strachy, děsy a hrůzy. Stavy počínající nejistotou, až po vaginismus, což je křeč v pochvě, při které nelze provádět pohlavní styk.

ČTĚTE TAKÉ: Pevná erekce je primárním ukazatelem přitažlivosti pro ženy. 

 

Jak se máte k takové ženě zachovat?

Pokud jde o milování a ne o sex, začněte slovy, jako: „To všechno vyřešíme, já se bojím, ty se také bojíš, ale spolu najdeme cestu.“ Zvolte laskavý a citlivý přístup. U mužů začíná milování občas předčasnou ejakulací a ženy řeknou, že se nic neděje.

Stejně je to i u ženy. Pokud se dva mají rádi, navzájem se konejší a chtějí to zvládnout. Když to ale nejde, je dobré zajít k dobrému psychologovi a problém rozebrat. Psycholog už cestu zvolí a ukáže jim možnost, jak tu psychiku srovnat.

Chce to pomalinku psychiku posilovat a dát milostným věcem mnohem lepší význam, než jim byl přisouzen v dětství. Léčit se to dá. Muž musí fungovat ve vztahu jako takovém, nenaléhat jen v sexu. Za umyté nádobí a uvařenou večeři udělá žena divy.

 

Jak odhodit psychické zábrany?

Schopnost otevřeně mluvit o svých problémech či tužbách je první krok k vlastní spokojenosti. Bohužel mnoho žen to nedokáže, což ve výsledku vede k hromadění psychických bloků, kvůli kterým není sexuální život takový, jaký by mohl být.

Nejistota, nevědomost a strach z odmítnutí brání ženám užít si sex naplno. Všechno začíná tím, jaký vztah má žena k sobě. Některé negativní pocity, jako povislé břicho, jsem divná, protože nedosáhnu orgasmu, nejsem hezká atd., ovlivňují i schopnost mluvit o sexu, a také si ho užívat. Pokud ale ženu milujete, milujete ji se vším všudy a to je třeba jí sdělovat v různých podobách a chválit.

ČTĚTE TAKÉ: Jaká erekce ženu zaručeně uspokojí? 

 

Žena často sama neví, co vlastně chce

Ženy, které si sex neužívají podle svých představ, velmi často nevědí, jaké mají možnosti. Pak nemohou vůči partnerovi vznést nějaký požadavek, aby se jim milostný život oboustranně zlepšil.

Zkuste romantický a lehce erotický film, nikoliv porno, a pomalu zkoumejte, co se ženě líbí. Jděte na to pomalu, i když je to těžké. Trpělivost se opravdu vyplácí. Žena musí vidět, že se o ni zajímáte a věnujete se jí.

Pokud neděláte nic společně a jdete spolu jen do postele, není to dobrá cesta. Zkuste někdy třeba začít masáží. Naprosto obyčejnou a postupem času se z toho bude dělat masáž erotická.

ČTĚTE TAKÉ: Co je tantrická masáž a proč ji budete chtít také?

 

Žena se bojí, že bude souzena

Strach, že bude žena kvůli něčemu souzena, je sice často neoprávněný, ale je jednou z hlavních překážek k prožitkům. Prvotní strach vychází z neznalosti, jak prožívají sex ostatní a jak o něm mluví.

Je tedy jednoduché se domnívat, že to, co prožívá žena nebo jak se cítí, nemusí být podle ostatních normální. Je třeba zkusit zapomenout na všechny předsudky a negativa a zaměřit se na to, co žena chce a co se jí líbí.

Vy jí v tom musíte pomoci. Objímat, laskat, chválit, obdivovat a něžně milovat. Dotýkejte se jí něžně i během dne, aby si nemyslela, že to je jen kvůli sexu. U ženy je to v hlavě, u muže v penisu. Tak to prostě je. Musíte pochopit, jak uvažuje a co miluje. Třeba miluje květiny, čokoládu a ocení pomoc v domácnosti. Žena neodděluje sex od vztahu, potřebuje partnerství. Muži to mají obvykle jinak.

domácí násilí

Sex si určitě nevynucujte hádkami a násilím. Ženská psychika by trpěla ještě víc

 

Nejistota a strach z odmítnutí

Vlastní sexualita je citlivé téma, a když se k tomu přidá nejistota, může být i zdrojem bolesti psychické i fyzické. Žena má obavu, že se muži ohledně sexu nebude zamlouvat. Ze strachu, aby partner na přání a tužby nereagoval odmítavě, drží se zpět a přijme sex a milostný život aniž by ji zcela uspokojoval.

Odmítnutí si ženy berou velmi osobně. Ve chvílích, kdy si žena není jista vztahem ani sebelepší sex nepomůže. Negativní reakce k životu patří a je třeba se s nimi vypořádat. A pokud jedno přání nevyjde, jistě se najdete něco dalšího, co uspokojí oba partnery. Takže ubezpečovat, být něžný a trpělivý.

 

Dělám, co bych dělat měla

Ve společnosti panuje omezený pohled na vnímání sexu a praktik. Mnoho mužů zastává názor, že nejdůležitější je sexuální styk samotný. U žen je hlavně předehra tím, co určuje jejich sexuální spokojenost, nikoliv vyvrcholení partnera.

Rozdílnému vnímání uspokojivého mužského milostného života je ve společnosti věnován tak velký prostor, že na potřeby žen už často čas nezbývá. Pak se není čemu divit, že ženy dosáhnou vaginálního orgasmu málokdy. Zaběhnutý model sexu je sice nazýván jako tradiční, ale neznamená, že je to ten správný.

Pokud s tím žena nesouhlasí, může navrhnout partnerovi drobné změny. Může mu popsat a ukázat, co se jí líbí, a vysvětlit mu proč. Jen jí muž musí dodat trochu odvahy a pak se mohou vzepřít zažitému společenskému stereotypu. Je třeba postupovat po malých krůčcích.

DÁLE ČTĚTE: Zdravotní benefity pravidelného sexu. Nevyhýbejte se souloži. 

Steroidy a erekce - nebezpečí pro váš penis, tělo i plodnost
Cukrovka a erekce - rozloučí se diabetici se sexem?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR