Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Soulož – nejpříjemnější cesta ke zdraví aneb Jaký vliv na nás má sex?

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Všechny vědecké studie ohledně účinků sexu na zdraví se shodují v jednom – nepřítomnost a vyhýbání se sexu v životě má negativní vliv na kondici, vitalitu a zdraví, včetně toho duševního.

 

Sex a zdraví

Dlouhodobá sexuální zdrženlivost ve vyšším věku dokonce vede k devastujícím účinkům na pohlavní orgány. Oslabují se, hromadí se v nich odumřelé spermie, klesá schopnost dosáhnout erekce a tak dále až po obávanou erektilní dysfunkci.

Vše se navíc děje za přítomnosti různých druhů depresí. Člověk je přírodou naprogramován, aby se množil nebo množení alespoň předstíral (sex). Ten, kdo se souloži vyhýbá, utlumuje přirozený pud a toto pnutí časem ústí do různých nepřirozených, nechtěných stavů.

 

MĚSÍČNÍ VÝZVA: Několik párů zkoušelo měsíc souložit každý jeden den. Jak dopadly?

Úvaha: Zamýšlíme se nad rozporuplností tabuizování sexu. Na jedné straně se na sex přihlíží jako na nějakou hříšnou činnost, u televize zakrýváme dětem oči, ale některým z nich právě kvůli puritánství v dětství „nezačne chutnat“ sex ani v dospělosti. Je tedy sporné, zda je lepší zachovávat morální hodnoty nebo sex propagovat a doporučovat ho jako zcela běžnou součást vyváženého života a prevenci před nemocemi a oslabováním sexuality. Kudy vede cesta?

mohou deti sledovat sex

I vám jako dětem vždy kázali zakrýt si při milostných scénách oči?

 

Zároveň bychom se neradi dotkli někoho vyznání nebo žebříčku hodnot, ale nedá se nám nezamyslet nad těmi, kteří vědomě drží celibát. Povyšují „sílu ducha“ nad tělesnými pudy, ale ignorují, že naše fyzická kondice je právě důsledkem toho, jak se chováme k fyzickému tělu.

Vyhýbání se sexu má pouze negativní účinky. Odpírání nemá pro tělo žádné benefity a škodí mu. Tělo je frustrované a není vůbec v očekávané kondici.

 

Zdravotní benefity sexu

Sex umí být někdy pořádná makačka, takže ho můžeme vnímat i jako sportovní, nejen milostnou, aktivitu. Zdravotních výhod je skutečně mnoho a určitě se nám nepodaří vyjmenovat všechny. V odkazech najdete v angličtině psané studie s mnoha cennými informacemi.

jak soulozit

V rámci dobrého zdraví by toto rande mělo skončit v posteli

 

  • Zdravé srdce a výkonnost – při dobrém sexu se řádně zadýcháme a prokrvíme celé tělo, což se odrazí na kondici
  • Ohebné tělo a pevné svaly – zejména muži musí při sexu často zvládat krkolomné polohy, které zpevní svalstvo a pohyblivost celého těla
  • Zvýšená imunita – každý si nosíme svůj soubor tělesných bakterií (i když se pravidelně myjeme). Při dobrém sexu se promíchávají tělesné šťávy a tím jsme konfrontováni s cizími bakteriemi. To však posílí naši imunitu a organismus se dokáže lépe vypořádat i s nachlazením.
  • Pročištění těla – při sexu se umíme i pořádně zapotit, přičemž pot odvádí z těla mnohé škodliviny.
  • Zdravé varlata – při pravidelném sexu odplavujeme staré spermie, takže se ve varlatech nezdržují ty staré, odumřelé a škodlivé.
  • Lepší sexuální výdrž – platí, že „s jídlem roste chuť“, takže kromě posílení chuti na sex (existuje i závislost na sexu) zároveň i déle vydržíme a dokážeme oddálit ejakulaci.
  • Psychické pohodlí a radostné pocity – při sexu, a zejména po orgasmu, vylučují mozkové a další žlázy hormony štěstí. Člověk si po dobrém sexu může připadat jako pod vlivem nějaké drogy, ovšem jsou to právě hormony štěstí. Sex je proto zcela přirozenou, a navíc bezplatnou prevencí před depresemi a jinými stavy. Podrobný přehled hormonů najdete pod článkem.
  • Vyplavování testosteronu – hormon testosteron dělá muže mužem a s jeho nízkou hladinou muž po čase „zženšťuje“. Kvůli nedostatku testosteronu řídne ochlupení, ochabují svaly a mizí hranaté mužské rysy. Zachování správné hladiny testosteronu je proto důležité pro každého muže bez výjimky.

Benefitů je jistě více. Nám stačí jen dodat, že lidé s kvalitním sexem žijí delší, radostnější a vitálnější život.

 

VIDEOREKAPITULACE PO ANGLICKY: Zdravotní benefity sexu.

 

Jaké hormony se vyplavují před, během a po sexu?

Hormony v obrovské míře ovlivňují naše chování a náladu.

Málo sexu = mnoho stresových hormonů = člověk je podrážděný, frustrovaný a nervózní.

V rámci zachování vlastního klidu musíme souložit nebo masturbovat tolik, kolik jen zvládáme.

hormondoba vylučováníúčinek
Acetylcholinběhem souložepodporuje soustředění se
Dopaminpo souložieuforické a laskavé stavy
Endorfinpři orgasmuzklidňuje tělo i mysl
Melatoninpo souložinavozuje spánek
Oxytocinpři vzrušeníeuforické a laskavé stavy
Serotoninpo souložieuforické a laskavé stavy

 jak spravne soulozit

Vztahy s kvalitním sexem jsou mnohem stabilnější

Má každá forma sexuální stimulace stejné zdravotní benefity?

Studie se shodují v tom, že zcela nejprospěšnější je tradiční penetrace vaginy penisem. Tehdy jsou benefity nejintenzivnější.

TIPY PROFÍKA: Průvodce ženským orgasmem.


Jelikož souložíme s někým, prohlubují se citové vazby, vylučuje se větší množství hormonů a zapotíme se více, než při klasické masturbaci.

V žádném případě se ale pohlavně „nezanedbávejte“ ani tehdy, pokud nemáte stabilní partnerku. Občasné úlety s milenkami nebo návštěva „domů radosti“ budou mít podobný efekt.

No, a pokud ani tyto možnosti nejsou pro vás možné, masturbujte. Vždy se snažte nebýt zdrženlivý a myslete na své zdraví, včetně zdraví penisu.

DÁLE ČTĚTE: Jak prodloužit soulož a užít si ji co nejdéle? 

Prostata – spojenec nebo nepřítel sexu - potřebujeme ji?
Erektilní dysfunkce a terapie pro její léčbu
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR