Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Steroidy a erekce – nebezpečí pro váš penis, tělo i plodnost

1/52/53/54/55/5 (5 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Je známo, že hlavní mužský pohlavní hormon testosteron výrazně podporuje stavbu bílkovinných složek tkání. Jeho podávání v propojení s fyzickou námahou a cvičením vyvolává růst svalové tkáně a tuto jeho vlastnost nazýváme anabolický efekt.

Pokusy o oddělení anabolického účinku od jeho hlavních vlastností androgenních mužských efektů přivedly na svět anabolické steroidy.

užívání steroidů

Uměle nahnané svaly ani nevypadají přirozeně a hezky. Navíc vás oberou o erekci a plodnost.

 

Prodej anabolických steroidů

Snaha oddělit pozitivní účinky testosteronu na metabolizmus svalů, tvorbu červených a bílých krvinek a stavbu kostí, a současně omezit účinky maskulinizující zejména u žen a dětí, se ale nikdy pořádně nepodařila.

Při podávání syntetického hormonu dochází k výrazně negativnímu ovlivnění vlastních hormonálních regulačních mechanizmů. Když se díváte na anabolika a prodej steroidů, vždy vyhledávejte prověřené zdroje.

Úplně nejlepší je nechat si vše vysvětlit u lékaře a ne u prodejce, který přípravek vychválí do nebes.

ČTĚTE TAKÉ: Jak probíhá běžná preventivní návštěva u urologa? 

 

Anabolické steroidy léčebné a sportovní

Dávky používané ve sportu jsou mnohem vyšší, než dávky léčebné, podávané třeba po úrazové ztrátě obou varlat. Hladiny mužských pohlavních hormonů v krvi mají značný význam jako informace pro mozková hormonální centra, tedy mezimozek a podvěsek mozkový.

Uměle vyvolaný nadbytek mužských pohlavních hormonů v krvi následně vyvolá útlum těchto center a ty přestanou produkovat regulační hormony.

VÍTE, proč je injekční doplňování testosteronu zdraví nebezpečné? 

 

Hormony ve varlatech

Releasing hormony a tropiny řídí tvorbu vlastních mužských pohlavních hormonů přímo ve varlatech. V tkáni varlat je za normálních okolností 50x až 100x vyšší hladina vlastního testosteronu než je v krvi, aby z buněk mohly vznikat spermie.

Vlastní testosteron se pak ve varlatech při podávání hormonů přestává vytvářet, varlata se zmenší a muž se často stane neplodným.

Hladina hormonu ve tkáni varlat výrazně klesne pod hodnoty nutné k tvorbě spermií a je tu porucha spermiogeneze a neplodnost. Azoospermie je absolutní nepřítomnost spermií v ejakulátu, která se vyskytuje i rok po ukončení užívání reparátů.

 

VIDEO: O nepříjemných efektech užívání steroidů. 

 

Anabolické steroidy a další účinky

Současně se objevuje akné, zvětšení prsů u mužů, zadržování vody v těle a otoky. U žen dochází k nevratným změnám hlasu, zvětšení klitorisu a tzv. virilizaci, což je mužský vzhled.

Dříve používané preparáty často poškozovaly játra a i dnes je riziko zrychlení vývoje nádorového onemocnění jater. U mladých jedinců s neukončeným růstem mohou anabolika způsobit zástavu růstu.

ČTĚTE TAKÉ: Projevy vysoké hladiny testosteronu u žen

 

Nejčastější vedlejší účinky anabolických steroidů

  • Rakovina zaujímá první místo, vzniká i na základě užívání anabolických steroidů a byl zaznamenán o dost častější výskyt. Užívání anabolických steroidů s nejvyšší pravděpodobností výrazně podporuje vznik rakoviny.
  • Jaterní choroby jsou často spojeny s užíváním anabolických steroidů. Vliv steroidů na játra je zejména ve změně hladiny enzymů. Játra fungují jako detoxikační orgán těla. Čím více látek steroidní povahy koluje v organismu, tím více jsou játra zatěžována. Po dlouhodobém užívání se může dostavit i abnormalita jater.Velkou roli hraje i množství, jaké užíváte a jaká je náchylnost k jaterním onemocněním. Užívání steroidů může způsobit také zánět jater.
  • Vysoký krevní tlak má většina sportovců, kteří užívají anabolické steroidy. Hypertenze vzniká důsledkem zadržování tekutin v tělesných tkáních, což způsobuje užívání anabolických steroidů.Dočasný jev je po vysazení steroidů částečně normalizován. Nekombinujte steroidy nikdy s diuretiky. Pokud máte v rodině vysoký krevní tlak, infarkt a onemocnění ledvin, měli byste se steroidům vyhnout, jinak to může mít i smrtelné následky.
  • Zvýšený cholesterol je prokazatelný. Zvýšená hladina LDL cholesterolu je často spojována s onemocněním srdce. Hladina cholesterolu se zvyšuje bez ohledu na to, v jakém stavu byla před zahájením užívání anabolických steroidů.
  • Steroidové akné je dalším vedlejším účinkem užívání anabolických steroidů. Může se jednat o slabou formu, kdy je pokožka mírně zanícená, nebo o silnou zánětlivou reakci a pokožka zůstane silně zvrásněná a zčervenalá.Po závažnějších projevech akné zůstávají cysty a jizvy do konce života. Vyšší aktivita kožních žláz díky nadměrné sekreci zejména olejů dá živné pole pro bakterie způsobující akné nejenom na těle, ale i na obličeji.
  • Gynekomastie je jednostranné nebo oboustranné zvětšení prsní žlázy u mužů. Produktem rozkladu testosteronu a jeho steroidních derivátů je i ženský hormon estrogen.U některých mužů se nadměrné množství testosteronu mění v periferních tkáních na estrogen a dochází k natékání prsů. Buď samovolně vymizí po vysazení anabolických steroidů, nebo zabere operace nebo zařazení antiestrogenních látek.Většina anabolických steroidů se silně androgenickými účinky je nebezpečná. Prakticky všechny deriváty testosteronu jsou možnou příčinou gynekomastie. Její vznik může stimulovat i růstový hormon nebo marihuana.
gynekomastie u mužů

Prsa se zvětší a jsou povislá. Nic, s čím byste se chtěl chlubit před ženami.

 

Anabolika a medicína

Anabolika byla z hlediska medicíny vyvinuta pro povzbuzení metabolizmu kostí při onemocněních, jako je osteoporóza, řídnutí kostní tkáně, špatně se hojících rány, k povzbuzení tvorby bílkovin při vysilujících onemocněních, pro rekonvalescenty po těžkých infekcích, po operacích, popáleninách, s pokročilými zhoubnými nádory, při chudokrevnosti a léčbě nádorů cytostatiky a ozářením. Podávání anabolik nelze brát jako náhradu chybějících přirozených androgenů ani ve vyšším věku.

VÍTE, jaký bude váš sex a erekce po 50tce? 

 

Snižování síly pojivových tkání

Užívání anabolických steroidů snižuje sílu pojivových tkání a to poměrově. Není pravdou, že se vlivem anabolických steroidů snižují vazy a šlachy svoji pevnost, ale nárůst svalové hmoty je tak rychlý, že šlachy a vazy začínají praskat.

U sportovce, který neužívá anabolické steroidy, naopak dochází k nárůstu svalové síly i síly šlach rovnoměrně.

 

Účinky anabolických steroidů na psychiku

Steroidy a psychika jsou úzce propojeny. Objevují se změny nálad od počáteční euforie a sportovního nabuzení, které jde až k agresivnímu a konfliktnímu chování spojenému někdy s paranoiou, halucinacemi či depresí. Časté jsou poruchy spánku. V pokročilejších případech nejsou výjimkou ani sebevražedné sklony a pokusy.

 

Priapismus, jako negativní jev anabolických steroidů

Priapismus je další negativní jev anabolických steroidů ve vztahu k jejich užívání u mužské populace. Jde o dlouhotrvající velmi bolestivou erekci, která neodeznívá ani po ejakulaci.

Ti, kdo tento stav zažili a mají s anabolickými steroidy zkušenosti, mluví o opravdu nepopsatelné bolesti a otoku penisu při erekci, což je velmi nepříjemný stav.

Penis se nezvětší, za to se zmenší varlata. Anabolické steroidy se dokonce používaly jako antikoncepce pro muže v laboratorních podmínkách.

ČTĚTE TAKÉ: Přesný vliv snížené hladiny testosteronu na sílu a pevnost erekce.

 

Doping zlepšuje prokrvení, má to svá Ale

Uživatelé steroidů zažívají mnohem tvrdší erekci a napumpování svalů, což je dost často otravné. Jdete do kopce a i nohy vám ztvrdnou. Efekt se nevztahuje jen na svaly a uvádí se lepší prokrvení penisu a steroidy působí trochu jako Viagra.

Pyj se zvětší tím, že pojme více krve. Anabolika zvedají chuť na sex, dávají hlubší hlas, hustší ochlupení a větší libido. Budete zažívat častější a tvrdší erekce. Testosteron se proto používá i při léčbě neplodnosti.

Steroidy a sexualita jdou k sobě. Efekty ale zmizí, jakmile steroidy vysadíte. Tělo si na nich umí vybudovat i závislost. Váš sexuální život se může i vylepšit, ale být i nepříjemný.

 

Anabolické steroidy a plodnost – potence

Anabolické steroidy sice působí v těle jako katalyzátory výstavby svalové hmoty a nárůst muskulatury urychlují. Zároveň jsou to ale velmi silné hormony působící na mužský pohlavní systém a zejména při nadužívání preparátů způsobují neplodnost a poruchy erekce.

Anabolika nejsou jedinou příčinou neplodností mužů, ale jsou stále častější příčinou. Když berete anabolika, jste často neplodní. Pokud byste brali steroidy i v dospívání, může to být i trvalý stav neplodnosti a impotence. Naštěstí by ale steroidy vliv na plod mít neměly.

 

Dokonalá postava na úkor neplodnosti?

Skvělá kondice a dokonalá postava může být naopak příčinou faktu, že jejich partnerka nemůže otěhotnět. A když mají jít muži na vyšetření spermatu – spermiogram, cítí se uraženi a poníženi.

Většinou pak zažívají ještě větší peklo, když u nich test odhalí, že nemají v ejakulátu téměř žádné spermie. Většina mužů užívajících anabolika prodělává takzvané rozvrácení hladiny pohlavních hormonů. Projevem je akné, agresivita a nevysvětlitelné zoranžovění pleti při opalování vlivem užívání steroidů.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Výměna partnerů - dobře si rozmyslete, zda se podělit o ženu
Psychický sexuální blok - jak se jí dostat do kalhotek?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR