Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Steroidy a erekce – nebezpečí pro váš penis, tělo i plodnost

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Je známo, že hlavní mužský pohlavní hormon testosteron výrazně podporuje stavbu bílkovinných složek tkání. Jeho podávání v propojení s fyzickou námahou a cvičením vyvolává růst svalové tkáně a tuto jeho vlastnost nazýváme anabolický efekt.

Pokusy o oddělení anabolického účinku od jeho hlavních vlastností androgenních mužských efektů přivedly na svět anabolické steroidy.

užívání steroidů

Uměle nahnané svaly ani nevypadají přirozeně a hezky. Navíc vás oberou o erekci a plodnost.

 

Prodej anabolických steroidů

Snaha oddělit pozitivní účinky testosteronu na metabolizmus svalů, tvorbu červených a bílých krvinek a stavbu kostí, a současně omezit účinky maskulinizující zejména u žen a dětí, se ale nikdy pořádně nepodařila.

Při podávání syntetického hormonu dochází k výrazně negativnímu ovlivnění vlastních hormonálních regulačních mechanizmů. Když se díváte na anabolika a prodej steroidů, vždy vyhledávejte prověřené zdroje.

Úplně nejlepší je nechat si vše vysvětlit u lékaře a ne u prodejce, který přípravek vychválí do nebes.

ČTĚTE TAKÉ: Jak probíhá běžná preventivní návštěva u urologa? 

 

Anabolické steroidy léčebné a sportovní

Dávky používané ve sportu jsou mnohem vyšší, než dávky léčebné, podávané třeba po úrazové ztrátě obou varlat. Hladiny mužských pohlavních hormonů v krvi mají značný význam jako informace pro mozková hormonální centra, tedy mezimozek a podvěsek mozkový.

Uměle vyvolaný nadbytek mužských pohlavních hormonů v krvi následně vyvolá útlum těchto center a ty přestanou produkovat regulační hormony.

VÍTE, proč je injekční doplňování testosteronu zdraví nebezpečné? 

 

Hormony ve varlatech

Releasing hormony a tropiny řídí tvorbu vlastních mužských pohlavních hormonů přímo ve varlatech. V tkáni varlat je za normálních okolností 50x až 100x vyšší hladina vlastního testosteronu než je v krvi, aby z buněk mohly vznikat spermie.

Vlastní testosteron se pak ve varlatech při podávání hormonů přestává vytvářet, varlata se zmenší a muž se často stane neplodným.

Hladina hormonu ve tkáni varlat výrazně klesne pod hodnoty nutné k tvorbě spermií a je tu porucha spermiogeneze a neplodnost. Azoospermie je absolutní nepřítomnost spermií v ejakulátu, která se vyskytuje i rok po ukončení užívání reparátů.

 

VIDEO: O nepříjemných efektech užívání steroidů. 

 

Anabolické steroidy a další účinky

Současně se objevuje akné, zvětšení prsů u mužů, zadržování vody v těle a otoky. U žen dochází k nevratným změnám hlasu, zvětšení klitorisu a tzv. virilizaci, což je mužský vzhled.

Dříve používané preparáty často poškozovaly játra a i dnes je riziko zrychlení vývoje nádorového onemocnění jater. U mladých jedinců s neukončeným růstem mohou anabolika způsobit zástavu růstu.

ČTĚTE TAKÉ: Projevy vysoké hladiny testosteronu u žen

 

Nejčastější vedlejší účinky anabolických steroidů

gynekomastie u mužů

Prsa se zvětší a jsou povislá. Nic, s čím byste se chtěl chlubit před ženami.

 

Anabolika a medicína

Anabolika byla z hlediska medicíny vyvinuta pro povzbuzení metabolizmu kostí při onemocněních, jako je osteoporóza, řídnutí kostní tkáně, špatně se hojících rány, k povzbuzení tvorby bílkovin při vysilujících onemocněních, pro rekonvalescenty po těžkých infekcích, po operacích, popáleninách, s pokročilými zhoubnými nádory, při chudokrevnosti a léčbě nádorů cytostatiky a ozářením. Podávání anabolik nelze brát jako náhradu chybějících přirozených androgenů ani ve vyšším věku.

VÍTE, jaký bude váš sex a erekce po 50tce? 

 

Snižování síly pojivových tkání

Užívání anabolických steroidů snižuje sílu pojivových tkání a to poměrově. Není pravdou, že se vlivem anabolických steroidů snižují vazy a šlachy svoji pevnost, ale nárůst svalové hmoty je tak rychlý, že šlachy a vazy začínají praskat.

U sportovce, který neužívá anabolické steroidy, naopak dochází k nárůstu svalové síly i síly šlach rovnoměrně.

 

Účinky anabolických steroidů na psychiku

Steroidy a psychika jsou úzce propojeny. Objevují se změny nálad od počáteční euforie a sportovního nabuzení, které jde až k agresivnímu a konfliktnímu chování spojenému někdy s paranoiou, halucinacemi či depresí. Časté jsou poruchy spánku. V pokročilejších případech nejsou výjimkou ani sebevražedné sklony a pokusy.

 

Priapismus, jako negativní jev anabolických steroidů

Priapismus je další negativní jev anabolických steroidů ve vztahu k jejich užívání u mužské populace. Jde o dlouhotrvající velmi bolestivou erekci, která neodeznívá ani po ejakulaci.

Ti, kdo tento stav zažili a mají s anabolickými steroidy zkušenosti, mluví o opravdu nepopsatelné bolesti a otoku penisu při erekci, což je velmi nepříjemný stav.

Penis se nezvětší, za to se zmenší varlata. Anabolické steroidy se dokonce používaly jako antikoncepce pro muže v laboratorních podmínkách.

 

Doping zlepšuje prokrvení, má to svá Ale

Uživatelé steroidů zažívají mnohem tvrdší erekci a napumpování svalů, což je dost často otravné. Jdete do kopce a i nohy vám ztvrdnou. Efekt se nevztahuje jen na svaly a uvádí se lepší prokrvení penisu a steroidy působí trochu jako Viagra.

Pyj se zvětší tím, že pojme více krve. Anabolika zvedají chuť na sex, dávají hlubší hlas, hustší ochlupení a větší libido. Budete zažívat častější a tvrdší erekce. Testosteron se proto používá i při léčbě neplodnosti.

Steroidy a sexualita jdou k sobě. Efekty ale zmizí, jakmile steroidy vysadíte. Tělo si na nich umí vybudovat i závislost. Váš sexuální život se může i vylepšit, ale být i nepříjemný.

 

Anabolické steroidy a plodnost – potence

Anabolické steroidy sice působí v těle jako katalyzátory výstavby svalové hmoty a nárůst muskulatury urychlují. Zároveň jsou to ale velmi silné hormony působící na mužský pohlavní systém a zejména při nadužívání preparátů způsobují neplodnost a poruchy erekce.

Anabolika nejsou jedinou příčinou neplodností mužů, ale jsou stále častější příčinou. Když berete anabolika, jste často neplodní. Pokud byste brali steroidy i v dospívání, může to být i trvalý stav neplodnosti a impotence. Naštěstí by ale steroidy vliv na plod mít neměly.

 

Dokonalá postava na úkor neplodnosti?

Skvělá kondice a dokonalá postava může být naopak příčinou faktu, že jejich partnerka nemůže otěhotnět. A když mají jít muži na vyšetření spermatu – spermiogram, cítí se uraženi a poníženi.

Většinou pak zažívají ještě větší peklo, když u nich test odhalí, že nemají v ejakulátu téměř žádné spermie. Většina mužů užívajících anabolika prodělává takzvané rozvrácení hladiny pohlavních hormonů. Projevem je akné, agresivita a nevysvětlitelné zoranžovění pleti při opalování vlivem užívání steroidů.

 

5 nejčtenějších článků o poruchách erekce a metodách její zlepšení

Tyto články čte nejvíce mužů. Vysvětlujeme v nich příčiny oslabování erekce a doporučujeme vhodné metody, aby byla opět pevná, trvácná a sex s ní delší a uspokojivější.
Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Výměna partnerů - dobře si rozmyslete, zda se podělit o ženu
Psychický sexuální blok - jak se jí dostat do kalhotek?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR