Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Jak mít tvrdší erekci? Lépe jezte, sportujte a vzdejte se zlozvyků.

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Mnozí muži sice dosahují erekci, ta je ale bohužel příliš měkká a málo vydatná na uspokojivý pohlavní styk. Jelikož k erekci pořád dochází, nelze zatím mluvit o chronické a dlouhodobé erektilní dysfunkci. Jednoznačně se ale jedná o problematickou erekci, která vás dnes možná obírá o uspokojivý sexuální život, či dokonce vyvolává sexuální frustraci a snižuje vám sebevědomí.

Jistě se proto ptáte, jak mít tvrdší, pevnější a trvalejší erekci. V článku se dovíte, jak na to bez léků. Ptáte se, proč bez léků? Protože pokud sexuolog, urolog nebo jiný lékař diagnostikuje, že erektilní dysfunkcí netrpíte, léky vám nepředepíše. Tehdy máte pouze 2 schůdné možnosti:

Ideálně zkombinujte obě možnosti. Pomoc bude rychlejší a více citelná.

jak mít tvrdší erekci

 

Co dělat pro tvrdší erekci ve vztahu?

Problematickou a oboustranně neuspokojivou erekci způsobují různé existující nemoci, léky, které na ně možná užíváte, a dále špatná životospráva, psychické komplikace a problémy ve vztahu.

Pokud vám erekce selhává opakovaně a nejde o občasný ani jednorázový problém, vaše kroky by měly vést nejprve do ambulance praktického lékaře, ideálně však hned do ambulance sexuologa nebo urologa.

Než se odhodláte lékaře navštívit, vyzkoušejte aspoň na několik dnů zařadit následující kroky. Pokud se vám to povede, již v řádu dnů, maximálně týdnů byste měl pociťovat první příznaky pevnější a spolehlivější erekce a to i pokud zatím nemáte předepsané léky proti erektilní dysfunkci.

 

Příčinu měkké erekce nejdříve citlivě vysvětlete partnerce

Chápu, že pokud jste jednou nebo několikrát selhal, oslabení erekce je to poslední, o čem chcete s partnerkou mluvit.

Ona ale nechápe, co se s vámi děje a netuší, proč vám vlastně erekce selhala. Může si začít myslet, že máte jinou ženu nebo že vás sama přestala přitahovat. Pevná erekce je pro ženu totiž signálem, že vás sexuálně přitahuje. Když silná není, žena vymýšlí různé absurdní scénáře.

Vzmužte se a jděte na věc přímo:

 • Máte v práci fofry a po příchodu domů padáte únavou? Řekněte, že toho máte nyní moc a že bude zase lépe.
 • Je něco, co se vám najednou na partnerce nelíbí? Zahoďte zábrany a citlivě jí řekněte, co by mohla zlepšit. Určitě ale nic nevyčítejte a jednejte jako chápající a rozumný muž.
 • Začal vás sex s dlouhodobou partnerkou nudit? Přiznejte to, ale zároveň navrhněte změny a novinky, které by vás opět rozpálily.

Určitě nezapomeňte na to, že:

 • To, že nejste spokojený se svou erekcí neznamená, že nejste spokojený s partnerkou. Pochopte, že partnerka teď možná viní sebe sama. Vy jste zde od toho, abyste jí vysvětlil, že problém je teď ve vaší erekci. Pochvalte její vizáž, její schopnosti a poděkujte jí za to, za co si vděk zaslouží.
 • To, co jste viděl v televizi, není to, co chcete vy nebo partnerka. Pokud sledujete pornografii, možná se vám zdá, že nepodáváte tak ukázkový výkon, jako herci. To vás možná mrzí, ale pamatujte, že jde o show a profesionály. V reálu takto sex nevypadá a muži tolik ani nezvládnou. Partnerky se zeptejte, zda se jí sex s vámi líbí a zda jí uspokojujete. Pokud ano, podle porna se určitě neorientujte.
 • Intimní debata není „pokec“ na 5 minut. Rozhovory o hlubokých vztahových tématech zaberou nějaký čas. S partnerkou nemluvte 5 minut před odchodem do práce ani 5 minut před usnutím. Domluvte se, kdy si můžete popovídat a budete na to mít adekvátní čas.

 

Nové erotické stimuly zpevní erekci

Jak jsem psal, slabá erekce je velmi často důsledkem nudy a stereotypu v posteli. Samozřejmě hned nemusíte zkoušet BDSM praktiky, pokud vám nezavoňely ani doposud.

Nové erotické stimuly ale otevírají nové úrovně vzrušení, a jak víme, bez vzrušení erekci nelze dosáhnout. Hledejte proto novinky, které by vás mohly vzrušovat.

 • V nové poloze může být erekce tvrdší. Dělejte, co jste ještě nedělal. Nudného misionáře vyměňte za polohu na pejska. Pokud jste nikdy nelízal, začněte lízat. Pokud máte tajná přání, sdělte je partnerce. Až se přestanete stydět a dostanete, co potřebujete, erekce má šanci být pevnější. Pamatujte, že „Nelze čekat na nic nového, pokud děláte pouze staré věci„.
 • Erekci i sex pozvednou erotické pomůcky. Pokud jste sexuální hračky doposud ignoroval, je nejvyšší čas zajít si do sex-shopu nebo zboží omrknout aspoň přes internet. Zde není místo pro stud. Prodavači jsou zde od toho, aby vám poradili a přesně řekli, co a jak funguje. Staňte se profesionálem a ohlédněte se po vhodných pomůckách. Kroužky na penis, pánské vibrátory, vakuové pumpy a tak dále. Erekci lze posílit i pomocí nich.
 • Sex není pouze o penisu. Toto je častá chyba. Muži se soustředí pouze na penis a na jeho stimulaci, ale zbytek svých erotogenních zón zcela ignorují. Na ženě je zajímá jenom vagína a zbytek si nevšímají. Přitom sex je i orální, ruční, anální nebo pouze za pomoci hraček. Čím více „lechtivých“ místeček najdete a naučíte se je dráždit, o to větší budete mít předpoklad tvrdší erekce.
 • Udělejte si z toho zábavu. Obvykle je to totiž následovně: „Jsem vzrušený, jdu za partnerkou, vykašlu se na předehru, narychlo zasunu penis, dvakrát hnu zadkem, udělám se a je po sexu„. Snažte se lépe se zabavit. Zahrajte se na přísného lektora, který kárá neposlušnou žačku. Hrajte si na opraváře praček, který přišel do bytu osamělé ženy a podobně. Až se dostanete do dobré nálady, stres a stud z případného selhání opadne. Přesně díky tomu může erekce dále tvrdnout.
 • Orgasmus neklaďte na první, ale na poslední místo řebříčku zájmů. Typický muž chce ejakulovat co nejrychleji, ženám trvá vyvrcholit značně déle. Proto se nežeňte pouze za zasunutím penisu do pochvy. Myslete na předehru, mazlete se, jděte na to pomalu. Žena bude vzrušenější a vy také, takže s delším vzrušením přijde i tvrdší erekce.

 

Co dělat pro tvrdší erekci ve své životosprávě?

Je samozřejmě důležité duševně se uvolnit a pracovat na své psychické pohodě. Není to ale vše, co lze udělat pro tvrdší erekci.

 

Jezte zdravě

Strava je to, co ve velké míře ovlivňuje průchodnost našich cév, přes které vtéká krev do penisu a způsobuje erekci.

Zdravé potraviny cévy nezanášejí, a mnohé z nich je dokonce pomáhají roztáhnout a podpořit prokrvení. Jde primárně o co nejméně průmyslově zpracovanou zeleninu a ovoce, obiloviny, luštěniny a celozrnné výrobky.

 • Ovoce se zeleninou obsahují antioxidanty a anthokyany. Tyto chemikálie chrání tělesné tkáně před poškozováním a snižují riziko nemocí srdce a cév.
 • Zakysané a kvašené potraviny podporují zdraví a přispívají k tvrdé erekci.
 • Obiloviny a celozrnné výrobky z nich uvolňují svaly, které tolik netlačí na cévy a podporují správné prokrvení. Penis sice není sval, ale přes cévy ve svalech pubické oblasti a na spodní straně zad do něj krev proudí.

VELMI ŠIKOVNÝ POMOCNÍK:

Zmíněné prospěšné látky, rostliny a výtažky z nich obsahují i kanadské kapsle Vimax pro dlouhodobou podporu erekce. Roztahují cévy pro lepší prokrvení penisu, a tak podporují tvrdou erekci.

Užívá se jedna kapsle denně a balení vám vydrží na 30 dnů.

vimax

Pod tlačítkem je proklik na produktovou stránku a možnost objednávky. Tu vám doručíme diskrétně do 2 pracovních dnů. V případě nespokojenosti vracíme v rámci případné reklamace plnou částku na bankovní účet.

 

Nejezte nezdravě

Zařadit zdravé potraviny totiž nestačí. Je potřeba vyřadit ty nezdravé, protože právě ty vám ucpávají cévy a brání prokrvení.

Postupně, i když ideálně co nejrychleji začněte vyřazovat tučné, smažené, nadměrně solené, nadměrně slazené, zpracované a konzervované potraviny. Kromě ucpávání cév vyvolávají i řadu jiných nemocí, které erekci prokazatelně škodí. Zejména jde o nemoci srdce a cév (kardiovaskulární nemoci), zvýšený krevní tlak (hypertenzi), nadváhu, obezitu a cukrovku.

Pokud máte nadváhu, vyměňte tučné potraviny za jejich odlehčené light verze. Zpracované potraviny vyměňte za čerstvé, a namísto smažení či uzení raději vařte, duste, napařujte v páře nebo pečte.

 

Zcela určitě nekuřte

Nikotin, zplodiny hoření a různé přidané chemikálie výrazně ucpávají cévy. Tento účinek nemá pouze tabák, ale i jeho náhrady, různé vaporizéry a zahřívače tabáku s obsahem nikotinu a chemikálií. Poškozují cévy a zužují je.

Zároveň snižují koncentraci oxidu dusnatého v krvi, který je pro správný průtok krve nezbytný. Rozšiřuje totiž cévy a krvi ulehčuje průchod přes ně. Čím méně ho je k krvi, o to měkčí je erekce. Pokud se vzdáte kouření, tvrdší erekce se dočkáte již v řádu dnů.

 

Nepijte alkohol

Alkohol výrazně škodí zdraví srdce a cév. Zužuje cévy, přes které krev logicky nemůže proudit v dostatečné míře. Alkohol je v Česku „standardní“ příčinou vzniku erektilní dysfunkce a měkké erekce.

I když se říká, že sklenička jakéhokoliv alkoholu denně neuškodí, není to pravda. Jakékoliv a to i malé množství alkoholu má škodlivý vliv na tvrdost erekce i odolnost celkového zdraví.

 

Kofeinu se naopak nebojte

Pokud dnes kávu, čaje, colu nebo jiné kofeinové nápoje nepijete, samozřejmě s nimi nemusíte začínat. Pokud je ale pijete, vzdávat se jich nemusíte.

Kofein totiž stimuluje průtok krve, a zároveň uvolňuje svaly, přes které cévy vedou. To jsou výhody, díky kterým lze mít tvrdší a vydatnější erekci. Už jste dnes měl svůj šálek?

 

Začněte se hýbat

Toto je velmi neoblíbený krok, pro zlepšení erekce však funguje nejrychleji ze všech. Sport rapidně podporuje krevní oběh a to lze pocítit i na tvrdší erekci. Zároveň pomáhá hubnout a udržet si trvale zdravou váhu.

Naopak ten, kdo se vůbec nehýbe, všude se doveze autem,  MHD nebo taxíkem a nevyšlape ani do schodů, ten si zadělává na dlouhodobé problémy s erekcí.

Odborníci radí hýbat se minimálně 20 minut každý den, samozřejmě čím více, tím lépe pro vás. Zamyslete se, jaký sport by vám vyhovoval. Spíše než sám ze začátku sportujte s kamarády, partnerkou nebo i s dětmi, aby jste byl lépe motivovaný. Až získáte návyk a denní rutinu, můžete začít sportovat sám. Pokud ale nikoho nepotřebujete, jděte do posilky nebo si zaběhejte sám ještě dnes.

 

Po vší té námaze vždy oddechujte a spěte

Dlouhodobě nevydatný spánek a unavené tělo vedou ke zvýšenému riziku erektilní dysfunkce. Málo spánku zároveň vede k hromadění aterosklerotického plaku v tepnách, který pak překáží krvi v průtoku.

Snažte se spát minimálně 6, ideálně až 8 hodin každou noc nebo den pokud pracujete na směny.

 • Nejpozději hodinu před spaním vypněte všechny zdroje modrého světla, a tedy televizi, mobil, počítač i tablet.
 • Poslední nápoj s kofeinem vypijte nejpozději 4 hodiny před spánkem.
 • Během dne se snažte nespat, pokud byste kvůli tomu měl problém v noci usnout. Když si přes den nepospíte, večer usnete rychleji.
 • Naučte se na spánkovou rutinu a snažte se usínat a vstávat v tu samou dobu.
 • Ložnici nemějte přetopenou ani příliš chladnou. Před spaním si vyvětrejte.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Morfologie spermií ovlivňuje plodnost, zjistíte ji na spermiogramu
Domácí samotest erekce: Jak erekci prověřit během spánku?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR