Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Domácí samotest erekce: Jak erekci prověřit během spánku?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

To, zda přes den dosahujete spolehlivou erekci nebo ne, jistě víte sám. Pokud přes den erekce selhává, jistě vás zajímá, zda ji dosahujete aspoň v noci. Přítomnost erekce v noci dokazuje, že penis je pořád schopný ztopořit se.

Test erekce můžete provádět sám doma, abyste zjistil, zda erekce funguje správně nebo se o vás nezačala pokoušet psychogenní nebo fyzická erektilní dysfunkce.

Odborně se domácí test erekce nazývá test noční tumenescence penisu, protože bude probíhat právě v noci během vašeho spánku. Setkat se můžete i s lidovým názvem autotest erekce, a tedy samotestování.

domácí test erekce, samotest, autotest

 

Proč má smysl dělat si doma test erekce?

Test vám pomůže zjistit, zda u vás během noci dochází k erekci. Mnozí muži mají během dne erekci slabou a nevydatnou. Často jim tak narušuje sexuální život, protože bez pevné erekce nedovedou uspokojit partnerku.

Erekce může selhávat z mnoha důvodů. Pokud jste ale fyzicky zdravý, v noci byste měl erekci dosahovat. Díky testu to bezpečně zjistíte.

Podle statistiky Kalifornské univerzity v San Franciscu má zdravý dospělý muž 3 až 5 erekcí za noc. Každá trvá obvykle 30 až 60 minut. Problémy s erekcí nebo přímo erektilní dysfunkci vyvolávají tělesné i duševní příčiny. Autotest erekce vám pomůže zjistit, zda oslabení vyvolávají tělesné (fyzické) příčiny.

Samozřejmě již existuje několik lékařských testovacích metod, ty si ale sám doma jako laik neuděláte. I když se autotest považuje za zastaralý a nepřesný, je to prakticky jediná možnost, jak zjistit přítomnost své noční erekce.

Bezpečný tip pro podporu erekce:

Kanadské rostlinné kapsle Vimax s obsahem Ženšenu pravého, Ginkgo biloba a dalších složek mírně rozšíří cévy v penisu. Díky tomu do něj může vtékat více krve. Penis tak bude pevnější a erekce spolehlivá.

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích Vimaxu na erekci. Případnou objednávku vám doručíme diskrétně zabalenou do 2 pracovních dnů. Ihned můžete začít s podporou erekce.

 

Jak si sám otestuji noční erekci?

Potřebovat buete papírovou pásku. Takovou, která má odspodu lepivou vrstvu. Papírová musí být z důvodu, že klasickou plastovou či gumovou pásku by ani silná erekce nepřetrhla.

Upozorňuji, že aspoň 2 dny před testem byste neměl pít žádný alkohol ani užívat žádné léky či doplňky stravy na spaní. Alkohol i různé prášky a léky mohou erekci oslabovat.

Test bude přesnější, pokud jej provedete s čistou hlavou bez rušivých faktorů. Před spaním zároveň nepijte kávu ani kofeinové nápoje, abyste rychle usnul a nebudil se. Tyto vlivy totiž mohou bránit dosažení erekce.

Před spaním si ochablý a tedy neztopořený penis omotejte papírovou páskou. Lepivou část nejdřív samozřejmě navlhčete. Páska by neměla být volná. Musí na penis přiléhat. Příliš těsně ji ale neutahujte, aby se mohl penis bez problémů vztyčit. Pokud penis příliš nepřiškrtíte, samotest erekce nepředstavuje žádné zdravotní nebezpečí.

Oblečte si pyžamo nebo trenírky a jděte spát. Doporučuji spát na zádech nebo na boku a ne na břiše, aby se páska neodlepila a držela na místě celou noc. Pro co nejpřesnější výsledek domácí test erekce opakujte aspoň 3 noci po sobě. Každé ráno pásku zkontrolujte.

  • Pokud je roztržená, vaše erekce funguje správně a během noci ji dosahujete. Záleží i na tom, jak pevně pásku utáhnete. Penis omotejte pouze jednou, aby nebyla vrstva příliš silná.
  • Pokud bude páska částečně natržená, k nějaké erekci během noci došlo, ale nebyla tak silná, aby pásku přetrhla.
  • Pokud páska nebude vůbec poškozená, erekci jste v noci pravděpodobně nedosáhl. I to je důvod, proč je vhodné samotest opakovat aspoň 3x.

Pokud se u vás objevuje problém s erekcí během dne, ale během noci je erekce silná, příčinou bude pravděpodobně duševní problém.

Pokud erekce selhává přes den i v noci, příčina může mít fyzickou i duševní příčinu.

 

Co dělat podle výsledku nočního samotestu erekce?

Pokud ráno páska nebyla přetržená, oslabení erekce nebo erektilní dysfunkci způsobuje fyzická příčina a tedy nějaký tělesný zdravotní problém.

Pozor – pomocí testu zjistíte pouze přítomnost nebo absenci erekce. Bohužel vám ale nijak konkrétněji neprozradí, proč je erekce slabá, nedosáhnete ji nebo ji vůbec neudržíte. Velmi slabá nebo úplně chybějící erekce je již lékařsky diagnostikovaná jako erektilní dysfunkce.

ED je nemoc a patří do rukou lékaře. Zde vám mohu doporučit pouze návštěvu ambulance sexuologa, který vám provede důkladné vyšetření.

Špatný výsledek autotestu vnímejte jako důvod k návštěvě lékaře. Primárním lékařem je sexuolog. Na základě výsledků jeho vyšetření vás může doporučit i k jinému specialistovi. Typicky k psychologovi, který prověří váš duševní stav a případné komplikace nebo k endokrinologovi, který zkontroluje váš hormonální profil. Problémy s erekcí totiž způsobuje i hormonální nerovnováha, nejčastěji snížená hladina testosteronu.

JE DOBRÉ VĚDĚT: Erektilní dysfunkce (ED): Vše o příčinách, projevech, léčbě a změnách, které byste měl udělat.

erektilní dysfunkce

 

Co se bude dít dále?

Problém s erekcí i erektilní dysfunkce jsou závažné problémy, které mohou prokazovat i jiné rizikové onemocnění, o kterém zatím nemusíte vůbec tušit.

Erekční samotest vám může dát signál, že je nejvyšší čas nechat se odborně vyšetřit. Slabou erekci může způsobovat třeba vysoký krevní tlak, zúžené a neprůchozí cévy, cukrovka, porucha přenosu nervových vzruchů a stovky jiných příčin. Ty ale sám doma nedovedete zjistit, a právě proto je rozumné jít k lékaři.

Určitě se nestyďte. Lékař s těmito muži jedná denně a je to pro něj pracovní rutina. Je zde od toho, aby vám co nejrychleji pomohl a vy jste opět dosahovat kvalitní a silnou erekci, která uspokojí i vaši sexuální partnerku. Nepodceňujte to.

Jak si mohu otestovat erekci sám doma?
Na noc omotejte penis papírovou lepící páskou. Nesmí být volná ani příliš utažená. Pokud bude ráno roztržená, erekci jste dosáhl. Pokud nebude poškozená, s erekcí u vás existuje nějaký fyzický nebo psychický problém.
Mohu sám sebe otestovat na erektilní dysfunkci?
Ano, je to možné, ale budete k tomu potřebovat speciální nástroj pletysmograf. Je to zařízení na měření nasycení krve kyslíkem a schopnosti tkání prokrvit se.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Jak mít tvrdší erekci? Lépe jezte, sportujte a vzdejte se zlozvyků.
Oves setý (Avena sativa): Potvrzené prospěšné účinky na mužské sexuální zdraví
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR