Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Oves setý (Avena sativa): Potvrzené prospěšné účinky na mužské sexuální zdraví

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Oves setý (latinsky Avena sativa) je součástí složení kanadských kapslí Vimax pro podporu erekce a zvýšení hladiny testosteronu. Podíváme se na studiemi potvrzené zdravotní účinky.

Pokud doplněk Vimax objednáte, zásilku vám doručíme diskrétně do 2 pracovních dnů. Kromě ovsa Vimax obsahuje také Saw palmetto, Ginkgo biloba, Ženšen pravý, Hloh jednosemenný a Kajenský pepř s podobnými účinky na sílu erekce a mužskou sexuální vitalitu.

Oves určitě konzumujte i v přirozené formě v podobě ovesných vloček, kaše nebo ovesné mouky. Doplňky stravy obsahují většinou koncentrované ovesné extrakty, které zesilují jeho zdravotní účinky. Doplňky nejčastěji seženete ve formě prášku, kapslí a tablet nebo tinktur.

oves setý, účinky, avena sativa

Stébla Ovsa setého a ovesná zrna

 

Co je Oves setý?

Oves setý je v Česku dobře známá a tradiční obilovina. Využívají se jeho velice výživná zrna. Konzumovat lze i jeho mladé zelené stonky a lístky, dokud nezdřevnatí.

Oves má vysoký obsah železa, manganu a zinku. V doplňcích se obsah látek liší podle konkrétní značky a množství ovsa.

Oves nabízí řadu zdravotních výhod. Podporuje sexuální výkonnost a produkci testosteronu, zlepšuje zdraví mozku, působí proti nespavosti a stresu.

 

Účinky Ovsa setého

Pod prokliky najdete odkazy na odborné a vědecké zdroje, které vyjmenované účinky ovsa potvrzují.

 

Oves zlepšuje průtok krve

Správné prokrvení je zcela nezbytné pro vznik a udržení erekce. To přesně je důvod, proč extrakt z ovsa přidáváme do kapslí Vimax pro podporu erekce, libida a sexuality.

Zhoršený průtok krve je také rizikovým faktorem pro vznik nemocí srdce a cév, infarktů a mozkových mrtvic.

Oves obsahuje unikátní antioxidanty avenanthramidy, které se vyskytuji pouze v ovsu. Zlepšují zdraví srdce a to tak, že zvyšují produkci oxidu dusnatého, který rozšiřuje cévy a umožňuje krvi lépe protékat celým organismem včetně penisu.

Studie zkoumala 37 starších mužů s nadváhou. Díky doplňování 1500 mg extraktu z ovsa za den se jim významně zlepšil průtok krve v srdci a mozku.

 

Oves setý snižuje záněty

Chronické záněty zvyšují riziko onemocnění srdce, vzniku cukrovky a některých druhů rakoviny. Nemoci srdce jsou jednou z nejčastějších příčin problémů s erekcí.

Oves je bohatý na antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi, které pomáhají snižovat záněty. Díky tomu snižují riziko vzniku zmíněných onemocnění.

Avenanthramidy z ovsa zároveň snižují produkci a uvolňování cytokinů, což jsou sloučeniny podporující vznik zánětů. Konzumace ovsa a doplňků z něj je přirozenou formou boje proti zánětům.

 

Oves zvyšuje mozkovou činnost

Podpora mozkové aktivity se nejlépe projevuje u starších dospělých mužů. Podle studie pomohla suplementace 800 až 1600 mg ovsa denně významně zlepšit paměť, pozornost a soustředění.

 

Oves zlepšuje náladu

Pro vznik a udržení erekce musí být muž dostatečně vzrušený. Pokud je ve stresu, nervózní nebo smutný, nevzruší se a k erekci tak nemusí dojít.

Oves a extrakty z něj se tradičně používají ke zmírnění stresu, úzkosti i deprese. Na vzniku depresí a dalších duševních poruch se podílejí i zmíněné cytokiny, kterých produkci oves pomáhá snižovat.

Již malá dávka ovesného extraktu denně významně zlepšuje schopnost zvládat stres a lépe na něj reagovat. Užívejte oves a udržte si normální mentální zdraví.

 

Možné negativní vedlejší účinky Ovsa setého

Konzumace ovsa a výrobků z něj nebyla spojena se žádnými významnými vedlejšími účinky. Zároveň nemá nežádoucí interakce s léky. Oves mohou kromě mužů konzumovat i děti a těhotné nebo kojící ženy.

Jediné upozornění patří celiakům, kteří mají alergii nebo nesnášenlivost lepku. Oves je přirozeným zdrojem lepku. Pokud jste celiak a sháníte doplněk stravy s obsahem ovsa, o obsahu lepku se vždy informujte na etiketě.

VÍTE, ŽE do kapslí Vimax přidáváme koncentrovaný extrakt z ovsa, který lepek neobsahuje? Erekci, libido a hladinu testosteronu tak můžete podpořit zcela bezpečně i pokud jste celiak.

tablety vimax na erekci

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny účinky Vimaxu. Případnou objednávku vám doručíme diskrétně do 2 pracovních dnů. Ihned můžete začít s cílenou podporou erekce.

 

Oves setý a často kladené otázky na sexuální zdraví

Je Oves setý vhodný pro pacienty trpící erektilní dysfunkcí?
Ano. Doplňky s ovsem se běžně doporučují jako doplněk stravy při léčbě erektilní dysfunkce. Zároveň pro podporu erotického libida a obnovení sexuální vitality. Oves setý vyživuje nervy, díky čemu zvyšuje hmatové vjemy v oblasti genitálií. Díky ovsu tak lze zlepšit sexuální prožitky a lépe se vzrušit. Sexuální vzrušení je pro vznik erekce nezbytné.
Zvyšuje Oves setý hladinu testosteronu?
Extrakt z ovsa obsahuje zvýšené množství rostlinných chemikálií avenokosidů (steroidních saponinů), které pomáhají zvýšit hladinu testosteronu. Uvolňují vázaný testosteron, čímž zvyšují hladinu volného, a tedy využitelného testosteronu.
Které jsou hlavní zdravotní účinky Ovsa setého?
Nejvýznamnější pro lidské zdraví je snížení hladiny cholesterolu, krevního cukru a zvýšení pocitu sytosti, díky kterým se muž tolik nepřejídá a brání se proti nadváze a obezitě.
Zvyšuje Oves setý hladinu dopaminu?
Ano, oves přispívá ke zvýšení hladiny dopaminu. To je hormon, díky kterému cítíme potěšení, uspokojení a motivaci. Díky dopaminu si dovedeme sex užívat, uspokojit se a těšit se z něj.
Zvyšuje oves hladinu ženského hormonu estrogenu?
Oves obsahuje polyfenoly, které brání proměně androgenů na ženský estrogen. Díky tomu si muž zachová optimální hormonální rovnováhu a v těle nebude mít přebytek ženského estrogenu.
Pomáhá oves růstu svalů?
Ano. Oves je zdrojem zdravých sacharidů, které připravují svaly na cvičení a dodávají jim energii.

Obsažené bílkoviny vyživují a regenerují svaly, díky čemu mohou růst.

Pomáhá oves se spánkem?
Oves se užívá k léčbě nervového vyčerpání, nespavosti a slabosti nervů. Tyto účinky mají vliv na zdravý a vydatný spánek.
Kolik ovsa mám denně užívat?
Ve studiích se pozitivní účinky projevily po užívání 800 až 1600 mg extraktu z ovsa denně.
Je oves dobrý pro zdraví srdce?
Ano. Oves pomáhá snižovat hladinu špatného cholesterolu, hladinu dobrého LDL cholesterolu uchovává. Nemoci srdce kvůli vysokému cholesterolu patří mezi celosvětově nejčastější příčiny úmrtí. Oves riziko vzniku těchto nemocí snižuje.
Má oves protizánětlivé účinky?
Ano. Oves tlumí hlavně záněty pokožky a pomáhá při suchosti a podráždění.
Jak dlouho trvá, než začne oves účinkovat?
Oves účinkuje velmi rychle a prospěšné účinky se projeví již za jeden až dva dny.
Pomáhá oves kvalitě vlasů?
Ano. Oves díky antioxidantům a omega-6 mastným kyselinám posiluje vlasové folikuly a brání vypadávání vlasů. Zároveň urychluje regeneraci poškozených vlasů.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Domácí samotest erekce: Jak erekci prověřit během spánku?
Vitamin E (tokoferol) podporuje rychlost a kvalitu spermií. Prospívá tak mužské plodnosti
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR