Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Co byste měli vědět o esenciálních olejích určených na erektilní dysfunkci? 

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Erektilní dysfunkce nebo impotence je mezi muži široce rozšířeným problémem. Souvisí s neschopností dosáhnutí nebo udržení erekce a často tak brání pohlavnímu styku.

Hlavní příčiny erektilní dysfunkce jsou proměnlivé, ale ED může být často vyléčena bez nutnosti nasazení medikace.

V tomto článku se bude probírat použití esenciálních olejů za účelem léčby ED.

esenciální oleje na erektilní dysfunkci

 

Rychlá fakta o esenciálních olejích na erektilní dysfunkci

 • Penis je prokrvován tepnami a krevními cévami, které jím vedou.
 • Éterické oleje si lidé spojují především s terapeutickými účinky při vdechování nebo pomocí aplikace na kůži.
 • Rozhodnutí vedoucí k použití éterických olejů by mělo být provedeno se souhlasem profesionála v oblasti péče o zdraví.

 

Co je erektilní dysfunkce?

Když se mozek ocitne ve stavu vzrušení, vyšle do penisu signály, které způsobují rozšíření tepen, čímž je dosaženo většího prokrvení.

Pokud je množství krve proudící do penisu omezeno, dochází ke ztrátě erekce. Neschopnost dosáhnout nebo udržet erekci může být způsobena velkým množstvím příčin, jako je například nadměrná konzumace alkoholu nebo únava.

Pokud k neschopnosti udržet erekci dochází trvale, je diagnostikována jako erektilní dysfunkce.

Tento stav je známkou přítomnosti hlavní příčiny, která zabraňuje dosažení dostatečné erekce.

 

Problém nejčastěji souvisí s:

 • Nedostatečným průtokem krve: Potíže jako vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol mohou vést k nedostatečnému prokrvení.
 • Poškozenou nervovou tkání: Některé druhy medikace nebo problémy jako Peronieova choroba mohou způsobit poškození nervové tkáně v okolí penisu a zabránit tak erekci.
 • Nedostatkem stimulace: Tento problém může souviset s psychologickými faktory jako je deprese nebo úzkost, nebo s neurologickými potížemi jako je např. roztroušená skleróza, která narušuje signály mezi mozkem a penisem.

V závislosti na příčinně může být ED léčena mnoha různými způsby, z nichž některé mohou zahrnovat medikaci, terapii nebo změnu životního stylu.

Při léčbě ED u mužů mohou být užitečné také přírodní léčivé přípravky jako třeba esenciální oleje. 

 

Éterické oleje a erektilní dysfunkce

Éterické (esenciální) oleje jsou vysoce koncentrované rostlinné výtažky, které zahrnují chemické sloučeniny, které tvoří aroma rostliny, ze které pocházejí.

Vyrábějí se za pomoci destilace a jejich použití v čisté formě může být škodlivé: před použitím se tak čistý éterický olej musí ředit v oleji.

Éterické oleje neaplikujte přímo na kůži. Éterický olej zřeďte v nosném oleji, jako je např. sladký mandlový olej. Běžný poměr je 3- 5 kapek esenciálního oleje na jednu půl deci nosného oleje.

Každý druh oleje má jiné kvality a může být použit k dosažených různých efektů.

I přes to, že existují důkazy naznačující, že esenciální oleje mohou pomoci v léčbě určitých potíží, jako je např. akné nebo bolesti hlavy, studie také ukázaly možný výskyt několika vedlejších účinků včetně alergických reakcí.

The U.S. Food & Drug Administration (FDA) nereguluje použití éterických olejů, proto by se měly užívat s vysokou mírou opatrnosti  a pouze za předpokladu konzultace s lékařem nebo odborníkem na lidské zdraví.

 

6 esenciálních olejů na erektilní dysfunkci

Důkazy související s použitím esenciálních olejů při léčbě ED jsou většinou neoficiální, nicméně některé empirické práce naznačují, že esenciální oleje mohou být užitečné:

 1. Zázvor: Zázvor je široce užívaný v alternativní medicíně pro své antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Studie z roku 2014 zjistila, že každodenní užívání zázvorového extraktu u myší po 22 dnech stimulovalo produkci spermatu ve srovnání s kontrolní skupinou. Jiné studie zjistily, že zázvorový extrakt u myší redukuje neplodnost. 
 2. Skořice: Výzkum krys zjistil, že extrakty ze skořice mohou podpořit reproduktivní zdraví a stimulovat produkci spermatu a testosteronu za účelem zlepšení sexuální funkčnosti.
 3. Semínka vodního melounu: Extrakty ze semen vodního melounu mají antioxidační vlastnosti a mohou ochránit a podpořit zdraví spermií u krys. Studie z roku 2013 zjistila, že každodenní užívání extraktu ze semen vodního melounu u samců krys po dobu 28 dní zvýšila koncentraci a pohyblivost spermií v porovnání s kontrolní skupinou.
 4. Aloe vera: Aloe vera je široce používané jak v tradiční, tak i v moderní medicíně z několika důvodů. Výzkum u myší zjistil, že extrakt z Aloe Vera může být použit pro léčbu sexuálních dysfunkcí, protože mohou stimulovat buněčné dělení a zvyšovat produkci testosteronu, což vede ke zvýšení počtu spermií.
 5. Muškátový oříšek: Extrakty z muškátového oříšku byly po dlouhou dobu používané v tradiční medicíně Jižní Asie (Unani medicína) k léčbě mužské sexuální dysfunkce. Jedna ze studií zjistila, že muškátový oříšek může souviset s vyšší úrovní sexuální aktivity u krys. 
 6. Hřebíček: Extrakty z hřebíčku jsou dalším afrodiziakem používaným v Unani medicíně, což naznačuje i jedna se studií, která zjistila trvalé zvýšení sexuální aktivity u potkanů, kteří konzumovali extrakty z hřebíčku.

 

Závěrem

V současné době neexistují žádné přesvědčivé studie prokazující, že by esenciální oleje mohly efektivně léčit ED u mužských jedinců, protože většina empirických výzkumů byla prováděna spíše u hlodavců, než u lidí.

Éterické oleje mohou být toxické a nikdy by neměly být požívané orálně. Každý, kdo zvažuje použití esenciálních olejů za účelem léčby ED, by si měl nejprve promluvit s certifikovaným aroma-terapeutem.

Éterické oleje by před použitím měly být rozptýlené do vzduchu nebo naředěné v nosném oleji před tím, než budou aplikovány na pokožku.

I přes to, že éterické oleje mohou způsobovat řadu vedlejších účinků, při správném použití jsou považované za bezpečné a užitečné pro jedince s ED.

Kromě esenciálních olejů existují další možné alternativní léčebné metody ED. Poraďte se s odborníkem v oblasti zdraví ohledně nejlepších možností léčby.

ED může být symptomem jiných potíží, jako je např. diabetes, vysoký krevní tlak, ateroskleróza nebo onemocnění prostaty. 

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

vimax facebook

(ODBORNÝ ZDROJ ČLÁNKU)

Způsobuje diabetes erektilní dysfunkci? Výzkum potvrzuje, že ano
Léčba erektilní dysfunkce - léky, operace, přírodní metody a cviky
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR