Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Hormonální bříško: Co jej způsobuje a jak se ho zbavit?

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 3,33 z 5)
Loading...

Hormony mají v lidském organismu různé úkoly a ovlivňují i to, jak vypadáme. Narušená produkce hormonů, a tedy hormonální nerovnováha, může způsobit růst hormonálního břicha. Jde o nadměrné přibírání v břišní oblasti.

Hormony ovládají i metabolismus, stres, hlad, přejídání a sexuální libido. Přibývání na váze je důsledkem snížené hladiny specifických hormonů. Článek jmenuje příčiny vzniku hormonálního bříška a možnosti, jak se jej zbavit.

hormonální bříško

 

Hormony štítné žlázy

Hormony, které ovlivňují metabolismus, produkuje štítná žláza. Metabolismus je mechanismus využití a ukládání energie. Hormony štítné žlázy ovlivňují funkce tělesných orgánů.

Nedostatečná aktivita štítné žlázy se nazývá hypotyreóza a má vliv na zpomalení a oslabení tělesných procesů. Tloustnutí v oblasti břicha je velice častým příznakem hypotyreózy.

Toto tloustnutí není vždy důsledkem hromaděním tuku, ale také vody a soli.

 

Léčba

Hormonální poruchy nelze léčit doma podle internetu. Vždy je nutné lékařské vyšetření, které zjistí přesnou příčinu a cíleně se zaměří na léčbu.

Podávají se léky, které napodobují účinky hormonů štítné žlázy. Pacient ztratí kolem 10% tělesné hmotnosti a jde hlavně o zbavení se vody a soli.

DOPLNĚK PRO NAVOZENÍ HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHY:

Kanadské tobolky VIMAX pomocí bylin (maca, kotvičník, ženšen) upravují hormonální rovnováhu. Díky tomu nedojde k přibývání na váze a vzniku hormonálního břicha.

Vimax také posilňuje erekci, zvyšuje libido a prodlužuje sexuální výdrž.

tablety vimax na erekci

Klikněte a dostanete se k výběru balení. Objednané zboží doručíme do 48 hodin.

 

Kortizol

Kortizol je hormon, který se vylučuje během stresu nebo strachu. Pomáhá člověka připravit na útěk nebo boj a jeho úkolem je přežití během nebezpečných situací. Vytváří se v nadledvinách.

Bohužel pro účely přežití se kvůli kortizolu ukládá i více tuku, právě aby člověk v ohrožení šetřil zdroje energie. Tento tuk se ukládá v oblasti břicha, ale i hrudníku a ve tvářích.

Nebezpečné a škodlivé je tedy dlouhodobé působení kortizolu během vystavování se stresu. K tloustnutí se přidávají potíže se srdcem, zvýšení krevního tlaku a hladiny cholesterolu.

Dále Cushingův syndrom, který se projevuje:

  • růstem tukového hrbu mezi rameny
  • růstem „dvojité“ brady
  • tenkými končetinami ve srovnání s torsem
  • tvorba krevních podlitin
  • oslabení svaloviny
  • strie

 

Léčba

Léčba zde závisí od příčiny. Pacient s Cushingovým syndromem užívá léky a postižené části lze řešit chirurgicky.

Pokud za hladinou kortizolu stojí stres, člověk se musí více uklidnit, meditovat, sportovat a správně jíst a dodržovat zásady zdravé životosprávy.

 

Leptin

Tento hormon uvolňují tukové buňky. Leptin v mozku vyvolává pocit sytosti. Hladina leptinu v krvi má souvis s množstvím uloženého tuku.

Vyšší hladina leptinu mozku říká, že tělo již uložilo dostatek tuku a vyvolá pocit sytosti, aby člověk více nejedl. I lidé s nadváhou mívají dostatečnou hladinu leptinu, takže jejich mozek by měl chápat, že již uložili dostatek energie.

Někdy ale nefunguje komunikace mezi mozkem a leptinem. Tehdy dochází k leptinové rezistenci. Lékaři zatím přesně nevědí, co způsobuje rezistenci. Roli může hrát genetická mutace nebo změny chemických procesů v mozku.

 

Léčba

Podle studií zvyšuje rezistenci na leptin zánět v těle. Proto lékaři doporučují změny životního stylu pro snížení zánětů. Pomáhá správné stravování s konzumací protizánětlivých potravin a častý pohyb.

Výzkum leptinové rezistence je poměrně nový a zatím neexistuje žádný konkrétní lék, který by tyto příznaky zaručeně léčil.

 

Nízká hladina testosteronu

Je to nejdůležitější mužský hormon. V určité míře se nachází i v ženském těle. Ovlivňuje charakteristické mužské vlastnosti jako růst svalů a ochlupení, hluboký hlas atd.

Testosteron klesá přirozeně věkem. Od 30. roku o přibližně 1% ročně. Kvůli tomu starší muži ztrácejí sílu, svalovinu a začínají přibývat na váze. Podle studie až 30% obézních mužů trpí nízkou hladinou testosteronu.

Hladina se může snižovat i jako důsledek dalších nemocí nebo úrazů. Hormon produkují varlata, takže po jejich poškození nebo odstranění (orchiektomie) se produkce testosteronu téměř zastavuje. Mezi další příčiny patří infekce a záněty, autoimunitní stavy, chemoterapie a léčba rakoviny, nemoci hypofýzy.

Kromě přibývání na váze nedostatek testosteronu dále způsobuje:

 

Léčba

V první řadě je potřeba zlepšit životosprávu. Strava, pohyb a žádné zlozvyky ani závislosti.

Dále se předepisuje substituční testosteronová terapie, kdy se hormon do těla vpravuje léky a prášky, injekcemi, testosteronovými náplastmi nebo gely.

 

Zvýšená hladina estrogenu

Estrogen sice je primárně ženský hormon, ale vyskytuje se i v mužském těle, konkrétně ve 3 typech – estradiol, estriol, estron. Muž estrogen podle studie potřebuje pro své libido, produkci spermií a vydatnost erekce.

Snížený estrogen může způsobit snížené libido a ukládání břišního tuku. Bohužel tuk ukládá i příliš vysoká hladina estrogenu a to u mužů do 60 let. Cílem je proto udržet hladinu v normálu a bez větších výkyvů.

V rámci léčby lékař může doporučit léky a úpravu životosprávy k lepšímu.

MĚJTE PŘEHLED: Běžné potraviny, které sníží hladinu estrogenu v mužském těle

 

Jak se hormonálního břicha zbavit?

Pomoc vždy spočívá v léčbě základní příčiny, pokud je v nemoci. Pokud je příčinou nezdravá životospráva, je potřeba začít žít zdravě. Ideálně kombinace zdravé stravy s dostatkem pohybu.

Fyzická aktivita, která pálí tuky, je třeba běh, chůze, plavání, cyklistika a další aerobní aktivity. Pomůže také počítání kalorií, které pacient za den přijme. Cílem je snížit kalorický příjem a zvýšit výdej.

Pro navození hormonální rovnováhy, posilu libida a pevnosti erekce si objednejte rostlinný VIMAX ideálně na 3 měsíce s doručením za 48 hodin. 

tablety vimax na erekci

Klikněte a dostanete se k výběru balení. Objednané zboží dostanete do 48 hodin.

 

DÁLE ČTĚTE: Zdravým životním stylem ke zdravé erekci (MANUÁL). Co dělat a jak přesně?

zdravý život, zdravá erekce

vimax facebook

 

Potraviny pro snížení estrogenu u muže. Co jíst a co ne?
6 cviků na erekci proti erektilní dysfunkci, které zvládnete doma v soukromí
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR