Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Léky na erekci mohou představovat riziko

1/52/53/54/55/5 (11 hlasů, průměr: 3,73 z 5)
Loading...

Muži hledající řešení neuspokojivé erekce by si měli dávat pozor. Léky zakoupené na lékařský předpis i bez něj představují vzhledem k obsaženým látkám riziko, které v krajním případě může skončit fatálními následky.

Když se u mužů objeví první příznaky erektilní dysfunkce, začne se řada z nich poohlížet po přípravcích, které jim znovu dodají ztrácející se mužnost. Muž má v takové chvíli v podstatě dvě možnosti – zajít za lékařem po předpis, nebo objednat lék načerno na internetu bez předpisu. 

Léky na erekci

 

Lék na erekci posoudí urolog

Návštěva lékaře je pro muže trpící dysfunkcí mnohdy nepříjemná, na druhou stranu ale často pomůže objevit závažnější problém. Lékař si vás prohlédne, zeptá se vás na několik otázek a následně vám dá doporučení či předpis.

Pokud vám skutečně předepíše lék na podporu erekce, pak se bude pravděpodobně jednat o tablety s obsahem sildenafilu, tadalafilu či vardenafilu.

 

Nežádoucí účinky léků na erekci

Je však potřeba vzít na vědomí, že při užívání výše vyjmenovaných látek hrozí rizika související s nadměrným zatížením kardiovaskulární soustavy. Může dojít k infarktu myokardu, komorové arytmii, cévní mozkové příhodě, přechodnému ischemickému ataku, prudkému zvýšení či snížení tlaku, bolestem na hrudi, bušení srdce, zrychlení srdeční činnosti, poruchám zraku a sluchu s možností úplné ztráty.

Jak vidíte, seznam případných komplikací je nejenom velmi široký, ale především závažný. Proto vám lékař s vysokou pravděpodobností na první návštěvě žádný lék nepředepíše, ale namísto toho vás pošle na další vyšetření s cílem zjistit, v čem tkví příčina erektilní dysfunkce.

Primárně se poté začne řešit tato příčina, což může trvat i několik měsíců. Dokonce je možné, že po absolvování všech těchto vyšetření a nasazení medikamentů lékař konstatuje, že pro vás léky na erekci nejsou vhodné kvůli příliš vysokému riziku oběhového selhání.

Nicméně, i když požadovaný recept obdržíte, čeká vás nemilé překvapení v lékárně. Doplatky na přípravky podporující erekci jsou velmi vysoké, například u známé Viagry s účinkem 1-2 dny dosahují i 400 Kč za tabletku, přičemž tabletky jsou v balení 4. Nedávné vypršení patentu sice umožnilo vznik generik, nicméně jejich cena je stále poměrně vysoká.

PRO VĚTŠÍ BEZPEČNOST: Jak užívat léky na erekci, pokud nemáte příbalový leták?

 

Léky z internetu

Mnoho mužů se s hrozbou vidiny obíhání lékařů kvůli erekci raději rozhodne pátrat po daném léku na internetu. Bohužel, v České republice nelze legálně objednat registrované léky tímto způsobem. Muži tak zpravidla skončí u potravinových doplňků. V horším případě si objednají falešný lék, který jim někdy skutečně dorazí. Pak už jde ale o jednoznačný hazard se zdravím.

Samotné riziko léků z internetu začíná již jejich objednáním. Pravděpodobně i vaše e-mailová schránka obsahuje různé zprávy s nabídkou Viagry či jiných pilulek na podporu erekce. Pokud na takový odkaz kliknete, velmi jednoduše se dostanete na stránky, které vám zavirují počítač. Hackeři dnes a denně používají tyto nabídky jako vábničky pro muže a jejich prostřednictvím se dostávají k citlivým datům.

Nicméně můžete se dostat i na stránky, které potenciální objednání přípravku zpravidla za zajímavou cenu skutečně nabízejí. Opět jde velmi často o podvod, při kterém zašlete své peníze nebo zadáte údaje o své kreditní kartě na neznámý web. Tyto údaje pak hackeři snadno zneužijí k vlastnímu obohacení.

Zřejmě nejhorší variantou ale je, když se paradoxně vše podaří a vy za několik dnů obdržíte zásilku s vysněnou tabletkou. Zde jsou rizika při požití enormní, protože si nikdy nemůžete být jisti, co se opravdu v dané pilulce nachází a v jakém množství.

Web časopisu dTest v této souvislosti uvádí: „Pokud narazíte na internetu na nabídku Viagry, pravděpodobnost, že se jedná o padělek, je téměř stoprocentní.“

Výrobce pilulky tedy záměrně používá známé logo a propagaci, i když s vlastním výrobkem, natož s jeho obsahem, nemá prášek nic společného.

Nabízí se otázka, co tedy takový padělek obsahuje. Mohou to být skutečně účinné látky sildenafil, tadalafil či vardenafil, ovšem bez bližší specifikace množství. Objevily se při tom i přípravky, u nichž bylo množství účinné látky překročeno takovým způsobem, že by spolknutí dvou tabletek naráz mělo i pro zdravého člověka za následek téměř jistou smrt. O to ve větší riziko poté hrozí lidem se zdravotními problémy.

V nedávné době například Státní ústav pro kontrolu léčiv varoval před přípravkem Snovitra 20, který obsahoval nadměrné množství účinné látky a přímo tak způsoboval infarkt či krvácení do mozku.

Další možností obsahu jsou příbuzné látky sildenafilu, například nor-acetildenafil, acetildenafil či hydroxyhomosildenafil. Tyto látky vznikají chemickým procesem a v těle se štěpí tak, aby vznikla znovu účinná látka. Problémem je, že nikdy nebyly otestovány, takže mají neznámé farmakologické a toxikologické vlastnosti. Jejich užívání může vést k trvalému poškození zdraví v dlouhodobém měřítku.

Může se ale stát, a nejsou to nijak výjimečné případy, že falešný lék na erekci ve skutečnosti vůbec žádnou účinnou látku neobsahuje. Místo toho se však v jeho složení vyskytují látky jako mouka či škrob, v horším případě pak barvy do domácností, silniční barvy či jedy na krysy. Podle mluvčí Státního útvaru pro kontrolu léčiv se tímto obsahem mohou pyšnit nejenom nelegální přípravky na podporu erekce, ale také anabolika a přípravky na hubnutí.

Falešné léky se většinou vyrábí potají v Číně či Indii v podstatě na koleni. Nejsou dodržovány žádné hygienické předpisy a není výjimkou, že stroj, ve kterém se včera míchala směs na ředění krve dnes míchá přípravky na erekci. Samozřejmě bez jakéhokoli vymytí či sterilizace.

Prakticky všichni se tak shodují, že objednávat léky z internetu je hazard se životem.

 

Potravinové doplňky pro podporu erekce

U potravinových doplňků registrovaných u Ministerstva zdravotnictví ČR hrozí podstatně menší rizika. Jde o schválené a kontrolované přípravky, které lze prodávat po internetu i ve většině kamenných obchodů.

Přesto i u potravinových doplňků je třeba věnovat pozornost obsahu a informacím o užívání. Pakliže byste je nadužívali, mohou se vyskytnout mírné nežádoucí účinky, nicméně přímé ohrožení zdraví je prakticky vyloučené. Při nedostatečném užívání či vynechávání se naopak nemusí dostavit požadovaný efekt.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

 

Předčasná ejakulace - co to je a jak ji ovládnout
10 zaručených tipů pro oddálení ejakulace
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR