Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Může šťáva z červené řepy pomoci v léčbě erektilní dysfunkci?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Erektilní dysfunkce se objeví, pokud má muž potíže s dosažením či udržením uspokojivé erekce v průběhu sexuální aktivity. Může popíjení řepného džusu pomoci k dosažení a udržení erekce?

Sloučeniny obsažené v řepné šťávě představují pro lidské tělo řadu výhod.

šťáva z řepy a erektilní dysfunkce

 

Přínosy řepné šťávy při erektilní dysfunkci

Momentálně neexistuje žádný silný vědecký důkaz, který by podpořil fakt, že řepný džus je dobrý při erektilní dysfunkci.

Přesto mnoho mužů tvrdí, že jim pravidelné pití řepné šťávy pomohlo v dosažení nebo udržení erekce. Může pro to existovat několik zdůvodnění.

TIP PRO PODPORU PROKRVENÍ PENISU: 

Kanadské tobolky Vimax řepu neobsahují. Díky obsaženému extraktu z ženšenu a ginkga podporují mikrocirkulaci krve penisem, díky čemu je erekce pevnější. 

tablety vimax na erekci

 

Oxid dusnatý

Řepná šťáva pomáhá lidskému tělu produkovat oxid dusnatý. Oxid dusnatý je používán k rozšíření cév a prodává se jako doplněk stravy během ED.

Pomáhá v topořivém tělesu udržet tlak dostatečný k tomu, aby mohla být udržena erekce.

Topořivé těleso je houbovitá tkáň, která se v průběhu erekce naplní krví. V tkáni musí být dostatečný tlak, aby tam krev zůstala a udržela tak erekci. Takový tlak pomáhá udržet oxid dusnatý.

K tomu může přispět řepný džus, díky vysokému obsahu dusičnanů, které pak tělo přemění na oxid dusnatý.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný seznam účinků oxidu dusnatého.

 

Snížení krevního tlaku

Zdá se, že červená řepa ovlivňuje také další oběhové faktory ED.

Na dysfunkci může mít vliv vysoký krevní tlak. Vysoký krevní tlak může ztížit přívod krve do penisu a znemožnit tak erekci.

Výzkum zjistil, že některé potraviny bohaté na dusičnany jako např. řepa, mohou snížit krevní tlak u jedinců trpících hypertenzí

Pití jednoho šálku řepné šťávy denně může být dostatečné pro vyvolání tohoto pozitivního efektu.

V těch případech, kdy je ED způsobena vysokým krevním tlakem, může pití řepné šťávy teoreticky vést k úlevě od příznaků.

 

cGMP

Cyklický guanosinmonofosfát nebo také cGMP napomáhá při uvolnění tepen, což může zvýšit tok krve do penisu.

Na principu tělesné recyklace cGMP pracuje velké množství léků na ED.

Nedávná studie zjistila, že potraviny bohaté na dusičnany mohou zvýšit množství cGMP v mužském těle.

To může znamenat, že potraviny jako je právě červená řepa mohou potencionálně pomoci mužům v udržení erekce. 

 

Jak užívat šťávu z řepy?

Řepný džus, podobně jako jiné džusy, je nejlepší servírovat čerstvý. Zpracování kořene a stonku čerstvé řepy v odšťavňovači umožňuje rychlé vytvoření řepného džusu.

Řepný džus také prodává mnohou obchodů s potravinami a zeleninových barů.

Řepná šťáva má zemitou vůni, která může být pro někoho nepříjemná. Šťáva tak může být naředěna pomocí celerového džusu, zázvoru, jablek nebo pomerančů, což ji udělá sladší. 

Řepná šťáva se dá pít samotná nebo dohromady s dalšími džusy. Mnoho zeleninových barů nabízí mix řepy s další kořenovou zeleninou, jako je např. mrkev, ředkev nebo zázvor.

Pro denní užívání řepné šťávy neexistují žádné pokyny nebo doporučení. Pití řepné šťávy ve střední míře je obvykle bezpečné.

Pro každého je rozumným řešením poradit se o pravidelném zařazení řepné šťávy do jídelníčku se svým lékařem, pokud má dotyčný nějaké potíže, nebo užívá medikaci, která by tím mohla být ovlivněna. 

 

Zdravotní účinky řepné šťávy

Červená řepa je velmi výživná a kromě pomoci při ED nabízí lidskému tělu další benefity. Především, řepa obsahuje:

Řepa také obsahuje vlákninu a proteiny, zařazení celé řepy do jídelníčku je tak zdravou volbou. Většina této vlákniny je při procesu odšťavňování odstraněna, celá řepa se však dá smažit, přidat do polévky nebo vařit na mnoho způsobů.

Sloučeniny obsažené v řepě nazvané betalainy nabízejí lidskému tělu zdravotní přínosy.Jedna studie poukázala na to, že tyto sloučeniny mohou být užitečnými antioxidanty a protizánětlivými činidly. Dokonce mohou pomoci v obraně proti určitým druhům rakoviny, k potvrzení je však potřeba další výzkum.

 

Rizika a zvážení

V přiměřené míře si řepnou šťávu může dopřát většina lidí bezpečně a bez rizika vedlejších účinků.

Nejběžnějším vedlejším efektem jsou obtíže zvané beeturie, kdy se moč zbarví do barvy červené řepy. Je to normální jev, který odezní poté, co jedinec přestane řepu jíst.

Dusičnany mohou rozšířit cévy a snížit krevní tlak, takže kdokoli, kdo užívá léky na vysoký krevní tlak, by si měl před zahrnutím řepy do jídelníčku promluvit se svým lékařem.

Nedávná studie zjistila, že strava s vysokým obsahem řepy nesnížila krevní tlak u lidí, kteří užívali léky na vysoký krevní tlak, ale nejlepší je přijmout preventivní opatření.

Lidé trpící cukrovkou by si měli být vědomi, že řepa obsahuje vysoké množství cukru. Při odšťavňování je odstraněna většina vlákniny, takže cukr může způsobit zvýšení hladiny glukózy v krvi.

Nejlepší je sledovat hladinu cukru v krvi v průběhu užívání řepy a provést nezbytné změny v dávkování insulinu.

Každý, kdo má v anamnéze močové kameny způsobené oxalátem vápenatým, by si před pravidelným pitím řepné šťávy měl promluvit se svým lékařem. Řepa je bohatá na oxaláty, které na sebe v ledvinách mohou vázat vápník a vytvořit tak tyto kameny. 

Lékaři mohou navrhnout různé způsoby, jak konzumovat  červenou řepu, jako je např. pití šťávy s obsahem vápníku, aby se zabránilo tomuto hromadění v ledvinách. 

 

Další změny životního stylu, které mohou zlepšit erektilní dysfunkci

Volby životního stylu jsou důležitými faktory, které přispívají při léčbě ED. Některé zdravé životní změny ve stravování a denních aktivitách mohou v některých případech pomoci zabránit ED.

Některé změny v návycích, jako je např. snížení konzumace alkoholu nebo ukončení kouření, mohou pomoci při léčbě ED. Další změny životního stylu, které mohou zlepšit příznaky ED mohou zahrnovat:

  • návyky za účelem snížení stresu včetně mediace či poradenství
  • fyzické cvičení a volba aktivnějšího životního stylu
  • dosažení a udržení zdravé hmotnosti
  • promluvení si s partnerem za účelem vyhnutí se úzkosti a nejistoty

SLOVO REDAKCE:

Občasná ED je normální a není potřeba se znepokojovat. Libido může být ovlivněno každodenními návyky, nedostatkem cvičení a dokonce také stresovým dnem, což znemožní mít náladu na sex.

Dodržování zdravého životního stylu může být nejlepší cestou k zamezení vzniku ED. Přidání šťávy nebo celé červené řepy do jídelníčku může představovat krok správným směrem. Účinky červené řepy na ED však nejsou zatím potvrzeny.

V jiných případech nemusí být cesta ke zbavení se ED tak snadná. Každý, kdo se potýká s ED spolu s dalšími symptomy, jako je např. obtížné močení nebo předčasná ejakulace, by si měl promluvit se svým lékařem za účelem stanovení přesné diagnózy.

 

Další články o příčinách, projevech a léčbě erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce a léčebné terapie
Erektilní dysfunkce – vše o příčinách, projevech
9 nečekaných příčin erektilní dysfunkce
Léčba erektilní dysfunkce – léky, operace a cviky
Fakta o ED

vimax facebook/ODBORNÝ ZDROJ ČLÁNKU/

Co všechno potřebujete vědět o erektilní dysfunkci?
Jak může pornografie vyvolat erektilní dysfunkci? Vědci ještě nemají celkem jasno
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR