Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Jak dochází k erekci?

1/52/53/54/55/5 (5 hlasů, průměr: 4,80 z 5)
Loading...

Důležitost erekce jsme už v jednom článku vysvětlili. Zjistili jsme, že právě erekce dělá muže mužem, tj. samce, který je pohlavně zralý a schopný zplodit zdravé děti – pokračování vlastního rodu.

Zjistili jsme také, že slabá nebo žádná plodnost je pro mnohé ženy důvodem, proč muže opouštějí. Ze začátku jde pouze o nenaplnění ženiných sexuálních potřeb. Později si žena uvědomuje, že s takovým mužem nedokáže založit rodinu.

Tyto, pro obě strany nepříjemná zjištění, jsou velmi častou příčinou nevěry a rozchodů i jinak perspektivních vztahů.

V dnešním článku si přiblížíme celý proces erekce z trošku odbornějšího hlediska. Popíšeme si, z jakých částí se skládá penis a rozmnožovací ústrojí a jakým způsobem tyto části pracují, aby došlo k pevné erekci se „šťastným koncem“ (čti orgasmus).

 

Co je erekce?

Erekce u muže je vlastně ztopoření, zduření nebo nárůst penisu. V klidovém stavu je penis malý a svěšený. Při pohlavním vzrušení však mozek přirozeně vyšle signál o tom, že penis se bude používat.

Díky tomuto „příkazu“ se do penisu začne vlévat krev. Ta vyplní drobné komůrky v tkáni, ze které je penis tvořen. Čím více krve se do penisu vlije, tím tvrdší je erekce.

VÍTE, že muži trpící slabou erekcí, a tedy měkkým penisem i při vzrušení, mívají problém s přítokem krve do penisu? Může to být způsobeno různými příčinami. Ty je nutné eliminovat, protože zabraňují v bezproblémové erekci.

 

Kdy dochází k erekci?

Zajisté i Vás zajímalo, proč se ráno budíte s erekcí. Možná jste se nejednou styděli, když k ní došlo mezi ženami na koupališti. Jindy se Vám mohl penis ztopořit jen tak, bez příčiny.

Na základě vlivů dělíme erekci následovně:

  • Reflexní erekce – jedná se o stimulaci penisu, takže erekce je způsobena dotykem vlastním či cizím, nebo také třením penisu o vnitřek kalhot či při ležení na břiše. Doteky Vaší přítelkyně nebo vlastní masturbace patří právě sem.
  • Psychogenní erekce – tuto erekci si navodíte sami svými myšlenkami při vnímání obrazu, pachů, zvuků nebo vlastních představ. Pokud vidíte, cítíte a slyšíte vzrušující ženu, erekci se zaručeně neubráníte.
  • Noční erekce – je podvědomá a na její vznik nejsou potřeba předešlé vlivy. Přetrvává přibližně půl hodinu před probuzením, ale s erekcí se při erotickém snu vzbudíte i v noci. Noční erekce není ještě zcela prozkoumaný jev, avšak se předpokládá, že jde o noční „kontrolu“ organismu, při které mozek „přezkušuje“ všechny části těla.

Jak dochází k erekci

 

Pokud je ale erekce slabá kvůli problémům s prokrvením penisu, vjemy mohou být jakkoliv silné a ke ztopoření nedojde. Nejprodávanější přípravek na podporu erekce Vimax opět pomáhá díky rozšíření erektilní tkáně v penisu. Tím se do penisu dostává více krve, penis je tvrdší a erekce přetrvá déle.

 

Z čeho se skládá penis?

Možná jste to netušili, ale viditelný penis je jenom polovina z celkové délky těla penisu jako orgánu. Zbytek je ukrytý v těle pod pánevní kostí. Končí se až za análním otvorem.

 

 

Viditelná část penisu je jen jeho polovina

Viditelná část penisu je jen jeho polovina

 

V průřezu penisem vidíme dvě válcovitá tělesa z houbovité tkáně. Jsou to tzv. kavernózní tělesa a právě jejich funkcí je zvětšovat při erekci svůj objem. Tělesa jsou hustě protkána sítí žil, které je krví zásobují.

Pokud však vlivem nemoci, stresu nebo poranění do penisu nepřichází dostatek krve, k erekci nedochází. Tělesa jsou tvořena drobnými komůrkami – kapilárami, které bez krve „nenarostou“.

 

Penis v klidovém stavu a při erekci. Kapiláry jsou nasáklé krví

Penis v klidovém stavu a při erekci. Kapiláry jsou nasáklé krví

 

Kdy erekce odezní?

Běžná erekce trvá několik minut. Pokud se však jedná o soulož, erekce obvykle vydrží až do vyvrcholení, tedy ejakulace. Ejakulace je výron semene, který lze dosáhnout opakovaně. Záleží však na konkrétním muži, resp. jeho varlatech, zda dokáží vyprodukovat dostatek spermií na opakovanou soulož.

VÍTE, že orgasmus lze dosáhnout i tehdy, když už nemáte dostatek spermií? Dochází k němu málokdy, a protože k ejakulaci semene došlo v předchozí souloži, jedná se o „suchý“ orgasmus. Většina mužů se o něj po výronu semene nepokouší, protože penis je po sexu poměrně citlivý a opakovaná soulož není vždy příjemná.

 

Co erekci škodí?

Problém s erekcí nevzniká ze dne na den. Nejčastěji si muži erekci vědomě oslabují svým neuváženým životním stylem. Kouření, alkohol, nezdravá strava a žádný pohyb.

Pokud nemáte zhoršenou erekci, způsobenou některou z chorob (kardiovaskulární choroby, cukrovka, poranění penisu atd.), zvažte, zda není čas na změnu. Doufáme, že jste momentálně v plné síle, ale nelze se na to spoléhat navěky.

Nejhorším scénářem je, samozřejmě, erektilní dysfunkce, při které k erekci nedochází. Znamená to, že muž není schopen penisem vniknout do ženy.

 

Pevná erekce až do stáří

Věříme, že Vám článek objasnil význam a průběh erekce. Pokud se nám podařilo pozitivně Vás „vyděsit“ a vstoupili jste si tak do svědomí, začněte:

  • Omezit cigarety
  • Omezit alkohol
  • Používat penis co nejvíce (sex, masturbace)
  • Být více v klidu a nestresovat se
  • Nenosit těsné oblečení
  • Dávat si přestávky při dlouhém sezení

Přejeme Vám, abyste nikdy na vlastní kůži nezjistili, co jsou to problémy s erekcí.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Jak zvětšit penis? Poznejte účinné cviky a tipy!
Jak předejít problémům s erekcí?
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR