Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Jak konečně vybrat účinný a bezpečný doplněk na erekci, který pomůže?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Doplňků stravy pro podporu erekce i rozličných přípravků pro posílení vašeho libida je na trhu hromada. Každý produkt má jiné složení, jiného výrobce, jiné doporučené dávkování nebo třeba i jiné výsledné pozitivní účinky.

Rozdíly jsou mnohdy tak obrovské, aby se v tom čert vyznal. Jak si tedy správně vybrat skutečně užitečný a účinný doplněk stravy pro posílení erekce? Jak se při výběru správného přípravku nespálit? Jak odhalíte, že je daný doplněk na erekci bezpečný a ověřený? To zjistíte v následujících řádcích.

jak vybrat doplněk na erekci?

Vybírat doplňky naslepo může být velice nebezpečné, nebo úplně bez účinku, a tedy zbytečné. Řiďte se našimi radami. 

 

Proč musí být doplňky stravy ověřené?

Doplňky stravy sice vypadají podobně jako léky, ovšem jedná se pouze o zvláštní kategorii potravin. Doplňky stravy nic neléčí ani nepředchází žádným onemocněním, pouze vám mohou pomoci tonizovat či stimulovat svým specifickým složením určitou oblast života, například erekci.

Většinou obsahují přírodní látky či výtažky z rostlin a bylin pro doplnění určitých látek do těla. Ovšem nenahrazují pestrou a vyváženou stravu. Stále platí, že k pevnému zdraví je potřeba vyvážená strava a tu vám žádné doplňky stravy nenahradí. Proto se jim rovněž říká „Doplňky stravy”, protože slouží jen jako doplnění pestrého a vyváženého jídelníčku.

Neobsahují žádná léčiva. Jejich hlavním úkolem je dodat tělu určité živiny, nikoliv vyléčit nějakou nemoc. Proč tedy musí být ověřené? Proč si nemůžete koupit jakýkoliv doplněk stravy, na který narazíte?

Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc. varuje:  

Nejhorší variantou je nakupování léčivých přípravků k léčbě erektilní dysfunkce na internetu, protože se mnohdy jedná o padělky. Vzhledem k ožehavosti zdravotního problému jsou přitom právě nelegální přípravky na ‚léčbu‘ erektilní dysfunkce spolu s anabolickými steroidy nabízeny nejčastěji.

 

Bezpečnost doplňků stravy pro posílení erekce

Podle základní definice neobsahují doplňky stravy nic škodlivého. Anebo ne? Opak je bohužel pravdou.

Bohumil Hlavatý z České asociace pro speciální potraviny říká:

Lidé často podceňují správný výběr doplňků stravy. Koupí si například první vitamin C, který na internetu vidí. Měli by však být více pozorní, výběru věnovat dostatek času a neřídit se jen cenou. Koupit si neznámý doplněk stravy v asijské tržnici či u neznámých internetových prodejců může být v některých případech i nebezpečné.

Stejně, jako si hlídáte, jaké složky se nachází ve vašem jídle a co vkládáte do úst, tak stejně tak byste si měli hlídat obsah doplňků stravy. Vše, co totiž přijmete do těla, může negativně ovlivnit váš organismus a ve výsledku i vaše zdraví. A bohužel na doplňky stravy se nekladou tak vysoké požadavky, jako na léky na lékařský předpis.

Robert Krueger konstatuje:

Ve Spojených státech se prodávají desetitisíce doplňků stravy a jen obtížně lze zjistit, co obsahují. V přípravcích pocházejících z Asie byla dokonce objevena rtuť či olovo.

Přesně proto byste měli vsadit vždy výhradně na bezpečné a ověřené doplňky stravy!

 

Mohou mít doplňky stravy pro posílení erekce vedlejší účinky?

Pokud si na trhu zakoupíte skutečně kvalitní a ověřený přípravek, nebude mít na vás žádné nežádoucí účinky. Bohužel u falešných a neověřených doplňků stravy prodávaných pokoutnými prodejci si nemůžete být ničím jistý. Jejich složení je nejasné a stejně tak i jejich vedlejší účinky.

MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc. doplňuje:

V lepším případě nemají preparáty vedlejší účinky a lze očekávat nespecifické zlepšení především zásluhou placebo efektu.” 

 

Základní body při výběru bezpečeného doplňku stravy

Narazili jste na zajímavý doplněk stravy pro posílení erekce, ale nejste si jisti, zda se jedná o skutečně kvalitní přípravek? Chcete si ověřit, zda je tento doplněk stravy bezpečný a ověřený, ale nevíte, jak na to?

Nebojte, zvládnete to i vy. Není to nic složitého. Existují základní indicie, které vám prozradí, zda je daný doplněk stravy, a to nejenom pro posílení erekce, bezpečný a účinný:

 

Ověřený výrobce

Nejprve si proklepněte samotného výrobce doplňku stravy. Ten musí mít na webových stránkách uvedené existující sídlo společnosti. Zkopírujte si danou adresu do vyhledávače a uvidíte, co na vás vyskočí. Pokud k danému sídlu nenajdete žádnou negativní referenci, nebo nic podezřelého, máte první důkaz, že se jedná o ověřeného výrobce.

Na webu musí mít výrobce uvedené také kontaktní údaje, IČO a jméno jednatele či majitele firmy. Vše musí být opět lehce dohledatelné v obchodním rejstříku a na internetu. Rychle si i tyto údaje zkontrolujte.

Pokud se jedná pouze o distributora, nikoliv o výrobce doplňku stravy, měl by to mít opět řádně uvedené na svých webových stránkách. Ideálně by zde mělo být doložené potvrzení, že se jedná o distributora.

 

Povolení k prodeji doplňku stravy

Jestliže všechny tyto údaje sedí a nenašli jste k nim na internetu nic podezřelého ani kompromitujícího, můžete přejít k další položce, a tou je Povolení k prodeji doplňku stravy. Každá společnost toto povolení musí podle zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a rovněž podle zákona č. 450/2004 Sb. ve znění 330/2009 Sb. mít, aby mohla doplněk stravy na trhu nabízet.

To si proto opět na webu dané společnosti zkontrolujte. Pokud povolení k prodeji na jejich webových stránkách nenajdete, můžete se na danou společnost přímo obrátit a o zaslání tohoto povolení si můžete osobně zažádat. Zároveň by daná společnost měla mít k dispozici rozbory zboží, které prodává.

 

Zkontrolováno potravinářskou inspekcí

Abyste si byli skutečně 100% jistí, že nekupujete zajíce v pytli, ověřte si také, že jsou dané doplňky stravy řádně ohlášené u Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Na webu si navíc můžete ověřit i to, zda se daný doplněk stravy nenachází na tzv. „černé listině”. Stačí zadat název daného přípravku do vyhledávače.

 

Bezproblémová komunikace

Pokud vše vypadá naprosto bez problémů, můžete si důvěryhodnost daného prodejce ověřit i rychlostí komunikace. Napsali jste danému prodejci zprávu a do pár minut jste obdrželi profesionální a věcnou odpověď? Pak je to dobré znamení.

Kvalitní prodejce by totiž nikdy neměl nic zatajovat, měl by řádně brát telefony, rychle odpovídat na e-maily a mělo by možné s ním bez problémů komunikovat. Jakýkoliv problém v komunikaci může ukazovat na problémového prodejce.

 

Reklamační a obchodní podmínky

Poslední indicií, díky které zjistíte, zda se jedná o důvěryhodného prodejce, jsou jasné nákupní a reklamační podmínky uvedené na webu. Musí být naprosto a bez zbytečných pochybností jasné, za jakých podmínek si daný doplněk stravy kupujete a kdy jej můžete vrátit.

Poctivý prodejce by vám rovněž měl nabídnout záruku vrácení peněz v případě nespokojenosti s produktem. Vše musí být zřejmé a pochopitelné. Zbytečné vytáčky a mlžení rozhodně nepatří do praktik ověřených a důvěryhodných prodejců.

 

Bezpečný doplněk stravy na erekci

Stejně, jako existují indicie, které vám prozradí, zda je daný prodejce nebo výrobce prověřený, můžete stejný způsobem odhalit, zda i samotný doplněk stravy je bezpečný a ověřený.

 

Ověřeno zákazníky

Ač se může jednat o převratnou novinku, nikdy nezkoušejte nic, co nebylo před vámi ověřeno. Proto si opět na pomoc přizvěte internet a najděte si o daném doplňku stravy co nejvíce na sobě nezávislých recenzí a zkušeností různých uživatelů. Čím více pozitivních hodnocení, tím lépe.

Doplněk stravy by měl být na trhu známý a dohledatelný. Měli byste být schopni k danému přípravku najít články, recenze, videa, případně doporučení od nějakého odborníka, například sexuologa či urologa. Pokud k doplňku stravy nic nenajdete, raději si jej nekupujte. Neriskujete totiž pouze nulové účinky, ale také své zdraví.

 

Ohlášeno na úřadech

Stejně, jako si můžete ověřit, že má výrobce povolení k prodeji daného doplňku stravy, můžete si stejným způsobem ověřit, zda je daný doplněk řádně nahlášen na úřadu Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Anebo si můžete zkontrolovat, zda není uveden na seznamu nebezpečných léků.

 

Přírodní složení

Pečlivě si rovněž pročtěte složení daného doplňku stravy. To by mělo obsahovat pouze látky a výtažky přírodního původu, tedy extrakty z bylin a různých rostlin.

Které rostliny a byliny pro podporu erekce jsou ověřené a bezpečné, si uvedeme níže. Doplněk stravy není léčivo, a proto může obsahovat právě pouze přírodní složky, vitamíny a minerály.

 

Číslo šarže

Jakýkoliv doplněk stravy také musí být označen číslem šarže a datem spotřeby. Ve chvíli, kdy přípravek obdržíte, si i tyto náležitosti proto zkontrolujte.

K dispozici by měl být u doplňku stravy zároveň příbalový leták. Pro vaši větší jistotu zde může být přiložen též dokument o akreditované zkoušce v nezávislé laboratoři, která prověřila parametry produktu a porovnala je se zákonnými požadavky EU.

 

Drahý neznamená vždy kvalitní

Nenechejte se zmást ani cenou výrobků. V tomto případě totiž neplatí staré známé pravidlo – drahé rovná se kvalitní. Raději se řiďte složením daného výrobku, jeho ověřenou kvalitou a pozitivními recenzemi spotřebitelů.

 

Originální obal

A na závěr si ještě před samotným užitím zkontrolujte, zda vám doplněk stravy dorazil v originálním a neotevřeném obalu. Krabička s tabletami by měla být neprodyšně zapečetěná, měla by mít plastový bezpečnostní obal a na obalu by také měla být česká etiketa.

Tablety nesmějí být nijak vyjmuté z krabičky. Například tzv. testovací dávky doplňků stravy v neoriginálním balení, které někteří výrobci zasílají v balíčku zvlášť, jsou zákonem zakázané.

V zásilce byste zároveň měli najít také doklad o koupi s kompletními fakturačními údaji. To vše je signálem, že je doplněk stravy ověřený, důvěryhodný a bezpečný.

 

Ověřené složení doplňků stravy na erekci

Všechny výše popsané body vás mohou uklidnit, že je doplněk stravy skutečně prověřený a bezpečný. Pokud si ale chcete být skutečně na 100% jistí, může vám pomoci i samotné složení.

Samozřejmě, že každý doplněk stravy na podporu erekce má trochu jiné složení. Avšak existují bylinky, které jsou často pro tyto přípravky využívány a mají zároveň vědecky prokazatelné pozitivní účinky pro člověka, respektive pro jeho pevnou erekci.

 

Mezi tyto bylinky se řadí:

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris)

V doplňcích stravy pro posílení erekce se často setkáte s Kotvičníkem zemním. Ten má spoustu zdravotních přínosů. Snižuje hladinu cukru v krvi, zvyšuje chuť na sex, některé výzkumy dokonce prokázaly jeho pozitivní účinky na erektilní dysfunkci. Vědeckých studií sledujících Kotvičník zemní bylo provedeno nespočet.

V jedné studii například vědci objevili významné zlepšení erekce po požití 1 500 mg Kotvičníku zemního denně. Dále se například ukázalo zlepšení imunitního systému po podání výtažku z této rostliny. Výzkum také prokázal možný protinádorový účinek Tribulus terrestris.

 

Serenoa plazivá (Saw palmetto)

Další častou složkou doplňků stravy pro posílení erekce je Serenoa plazivá, neboli Saw palmetto. I u této rostliny byly vědeckými výzkumy objeveny pozitivní účinky na člověka. Pomáhá zpomalit zvětšování prostaty, nebo rovněž pomáhá udržovat zdravou močovou trubici a močové cesty. Co se týče mužského libida, pomáhá Saw palmetto udržovat přirozenou hladinu mužských hormonů (5).

 

Maca peruánská (Lepidum meyenií)

Kromě Kotvičníku zemního a Saw palmetta se v doplňcích stravy často setkáte také s pozitivními účinky Macy peruánské. Maca peruánská zlepšuje sexuální touhu mužů, udržuje zdravou hladinu testosteronu v těle a také zlepšuje náladu a zmírňuje depresi. Nejen tedy, že vás Maca peruánská bude stimulovat v posteli, ale zároveň vám zlepší vaši náladu.

TIP: Silnou a kvalitní Macu obsahuje i český doplněk Proerecta. Klikněte a čtěte recenze a zákaznická hodnocení Proerecty.

 

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba)

Ginkgo biloba je sice spojená spíše s lepším prokrvením končetin a zlepšením funkce mozku, ale také v posteli vám tato rostlinka může pomoci. Extrakt z ginkgo biloby usnadňuje průtok krve, ovlivňuje systémy oxidu dusnatého a má uvolňující účinek na tkáň hladkého svalstva.

Vědci rovněž zjistili, že extrakt získaný z listů Ginkgo biloby je účinný při léčbě sexuální dysfunkce indukované antidepresivy. Ginkgo biloba má obecně pozitivní účinek na všechny fáze cyklu sexuální reakce: touhu, vzrušení (erekci) a orgasmus.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný seznam účinků oxidu dusnatého.

 

Zinek

Zinek se sice řadí mezi minerály, ovšem i v doplňcích stravy pro posílení erekce hraje důležitou roli. Jeho přítomnost v potravě je naprosto nezbytná nejen pro správný vývoj organismu, ale také pro udržení zdravé hladiny testosteronu v těle.

Studie z roku 1996 prokázala velmi jasný vztah mezi hladinou zinku v těle a množstvím testosteronu. Výzkumníci odhalili, že se zvyšujícím se obsahem zinku v těle se hladina testosteronu u mužů téměř zdvojnásobila.

Doplňování zinku též zlepšuje celkové sexuální funkce. V neposlední řadě studie z roku 2016 zjistila, že zinek zlepšuje ejakulační kontrolu, a proto pomáhá proti předčasné ejakulaci.

 

Ženšen (Panax ginseng)

Poslední složkou, se kterou se můžete často setkat v doplňcích stravy pro zlepšení erekce, je Ženšen. První odborná studie zaznamenala zlepšení symptomů spojených s erektilní dysfunkcí v porovnání s těmi, kteří užívali pouze placebo.

V další studii bylo sledováno celkem 90 pacientů rozdělených do třech skupin. Ve skupině, která dostávala ženšen, byly změny v erektilních parametrech, jako je tuhost a obvod penisu, libido a uspokojení pacienta, významně vyšší než u jiných skupin.

Takových studií bylo v historii hned několik. V roce 2008 proto provedli redaktoři z časopisu British Journal of Clinical Pharmacology revizi studií týkajících se ženšenu a jeho vlivu na erektilní dysfunkci. Redaktoři objevili šest studií, ve kterých bylo prokázáno zlepšení erektilní funkce díky Ženšenu ve srovnání s placebem.

 

Jsou doplňky stravy pro posílení erekce účinné?

Na závěr zde máme otázku, která vám teď určitě koluje v hlavě. Jsou vůbec doplňky stravy pro posílení erekce účinné? Má cenu si je pořizovat, anebo to jsou jen vyhozené peníze?

Odpovědět si v tomto případě můžete jen vy sám. Vaši sexuální kondici totiž ovlivňuje obrovská řada faktorů. Není proto jednoduché říct, zda zrovna vám doplněk stravy nepomůže. Odpověď naleznete pouze po osobním vyzkoušení daného doplňku stravy. Při výběru si ale dejte velký pozor a raději než podle poutavé reklamy se řiďte vlastním rozumem a zkušenostmi ostatních.

 

Další články o poruchách erekce a metodách zlepšení

Článek pod odborným dohledem sexuoložky: 3 nejčastější poruchy erekce u mužů
Injekce na erekci jako poslední možnost záchrany
Pravda o neúčinných sprejích, gelech a krémech na podporu erekce
Jak vám s erekcí pomůže partnerka?
Jak zlepšit erekci doma svépomocí?
SILDENAFIL - nejpoužívanější léčivo pro léčbu erektilní dysfunkce a podporu erekce

 

Předčasná ejakulace, 1. DÍL - Není to nemoc ani nedostatek - je přirozená!
Slabá erekce - příčiny, které odstraníte i sám a ty, které lze ještě vyléčit
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR