Doprava ZDARMA pro ČR i SR (doručení do 48 hodin)

Poluce – raduj se, mladíku, právě pohlavně zraješ a dospíváš!

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Poluce je samovolný noční výron semene neboli ejakulátu. Ten je ovlivňován množstvím testosteronu v těle. Platí zde přímá úměry, čím více testosteronu, tím spíše k poluci dochází.

Objevuje se nejčastěji u mladých kluků v počátku puberty, během které také postupem času vymizí. Většinou kolem plnoletosti už zcela bezpečně. Může se však ojediněle objevit i u starších mužů při delší sexuální odmlce a delším odloučení od žen. Kdy přijde poluce a co na ni zabírá?

poluce u kluků

Poluce prokazuje pohlavní zrání a to je vždy dobrá informace. Chlapce určitě nijak netrestejte a nevyšetřujte četnost. Připadal by si tak nepřirozeně a nepříjemně.

 

Poluce dříve děsila puritány

Noční výron semene byl v minulosti velmi často spojován se středověkým křesťanským démonem jménem Sukuba v ženské podobě, který během noci svádí muže a následně je sexuálně vyčerpává někdy dokonce až k smrti.

Zatímco jeho mužská obdoba jménem Inkuba svádí ženy, znásilňuje je a sexuálně vyčerpává. Poluce totiž pochází z latinského “polluo” tedy poskvrnit. V současné době byly již podivnosti kolem penisu vysvětleny. Za ranní erekci může doopravdy testosteron.

ČTĚTE TAKÉ: Jak se projevuje nedostatek testosteronu a kdy čekat klesání? 

 

Jak vnímáte penis, když dospíváte?

Penis je velmi často záhadou nejen pro ženy, ale i pro samotné muže. Některé věci spojené s jeho funkcí muži berou od začátku jako samozřejmost. Proto ani nepřemýšlí o tom, proč k nim dochází.

Jsou ale i věci, které je mohou dost vyděsit. Zneklidnit dokáže například to, když mají muži ranní erekci a v chladu se jim naopak penis zmenšuje. Stejně tak děsí i noční poluce. Můžete ji ale vyřešit i sami a nemuset se svěřovat mámě či tátovi.

 

Poluce i u mladých kloučků

První poluce se může dostavit i u velmi mladých chlapců, i když se vám zdá, že jsou to ještě děti. Nikdy se nesnažte soudit velikost penisu v klidovém stavu. Přirození některých chlapců se může v neztopořeném stavu zdát jako zcela průměrné, ale při erekci vás nakonec překvapí svou velikostí.

Kluci menšího vzrůstu mají v klidovém stavu menší penis, ale výraznější zvětšení a prodloužení při erekci. Naopak u chlapců v klidu s dlouhým penisem mívají slabé ztvrdnutí a malé zvětšení.

 

Puberta a pocit velkého studu

 

Samovolný noční výron semene

Poluce, samovolný výron semene nebo samovolná ejakulace je běžným sexuálním jevem u mladých kluků v pubertě. Ona puberta je stádium, kdy chlapci postupně dozrávají v plnohodnotné muže v oblasti sexuálních vlastností.

Kluci se sami začínají zajímat o dříve nepoznatelné, zejména o svůj úd, o možnosti vzniku erekce a následně i ejakulace. Začíná období masturbace, která se stává prvním erotickým zážitkem, při které mladá kluci zažívají první orgasmy. Noční poluce se pak objevuje, aniž by masturbovali nebo byli vzrušení.

 

Noční poluce a zvýšená potřeba masturbace

Noční poluce u kluka vedou k běžnému masturbování. Potřeba masturbace se stále stupňuje. Výron semene se právě vlivem pravidelné masturbace pro tělo stává zcela běžným.

Pokud kluci opět přestanou s onanováním, vrací se v noci poluce zpět. Samovolné uvolnění semene většinou chlapce ze začátku poleká a neví, proč vlastně v noci samovolně ejakuloval, i když si svůj penis nedráždil. Když se to opakuje, kluci s tím mívají problémy a stále se ptají, proč to tak je.

 

Co to je poluce a proč nastává?

Poluce je naprosto běžný jev u chlapců přicházející do začínající puberty, během puberty a později s nástupem sexuálního života tento jev většinou ustane. Pokud delší čas penis vlastním onanováním nepřivedete k ejakulaci, tak velmi často znovu dochází k samovolné ejakulaci, tedy k poluci.

Sperma se tvoří neustále a má stejně tak neustálou potřebu se z těla dostávat, tedy ejakulovat. To pak dělá kontrolovaně, tedy masturbací nebo nekontrolovaně polucí. Poluce ale nemusí vždy nastat pouze v noci, běžně se můžete setkat i s denní polucí.

 

Noční poluce a ranní erekce

Noční poluci zapříčiní zejména:

POTŘEBUJETE VYDRŽET DÉLE SOULOŽIT? Tyhle tipy vám pomohou oddálit ejakulaci. 

Noční poluce a ranní erekce jsou ruku v ruce. Erekce po probuzení ale obvykle nemusí ani souviset s přítomností ženy po mužově boku, ani s erotickými sny či myšlenkami na milenku.

Za ztopoření penisu mohou zvýšené hladiny testosteronu dosahující vrcholu v ranních hodinách. Muži mívají po ránu erekci, i když necítí vůbec žádné vzrušení. Organismus se snaží o udržení zdravých sexuálních funkcí. A když muži nemasturbují nebo nemají sex, vrací se poluce.

 

Čím je způsobena poluce a co jsou to mokré sny?

Penis je v pubertě velice citlivý a potřebuje masturbaci, jinak se objeví mokré sny v podobě poluce. V tomto období stačí minimální vzrušení a může dojít k poluci kdykoliv i během dne.

Ranní erekce i mokré sny jsou současně i výsledkem zvýšených hladin testosteronu stoupajících během spánku. To vysvětluje fakt, proč kluci v pubertě, jejichž hladiny testosteronu jsou opravdu velmi vysoko, zažívají mnohem více mokrých snů, než mívají starší muži.

Tento jev je sice spojován s pubertou, ale není neobvyklý ani u starších mužů. Pokud nemáte pohlavní vybití v podobě soulože, dostaví se i poluce v dospělosti, a proto zapojte i masturbaci.

 

Co dělat, když se dostaví poluce?

 

Nemějte pocit viny

Mladí muži mají často pocit viny, aniž by něco špatného udělali, například díky noční poluci. Často to bývá proto, že některá důležitá osoba v jejich životě, jako rodič, skupina, jako je náboženství či společnost jako taková, je nějak významně ovlivnila.

Dříve byla touha považována za nečistou. Doba se změnila a sexualita je vnímána bez předsudků. Stále existuje mnoho skupin či lidí, které ji vnímají jako hrozbu a nebezpečí.

Rodiče mohou děti ovlivnit v jejich přístupu k sexualitě. Pokud neustále napomínají své malé dítě, když si sahá na pohlavní orgány, může to vyvolat pocit, že intimní partie jsou zcela špatné a nečisté. V dětství a pubertě to často vyústí v pocit viny za zcela přirozenou masturbaci a to je špatné. 

 

Probuzení v noci s ejakulátem v pyžamu

Poluci nelze jen tak samovolně zabránit, ani se o to nesnažte. Pokud se v noci probudíte a cítíte ejakulát v pyžamu, vezměte si prostě suché pyžamo. Je třeba si penis hned umýt a zabránit tak pachu a svědění.

Pokud je chlapec na pokoji s někým, před kým se stydí, třeba s bratrem nebo s kamarády na internátě, podstatně se zhorší situace. Představa myšlenky, že někdo řekne, že se třeba kluk počůral, je nepříjemná.

Většinou o poluci moc nevědí ani rodiče a na trápení v pubertě v podstatě zapomněli i otcové. Matky neví, proč má syn poluce. Mladší sourozenci jsou na tom lépe, když vidí, že má brácha poluce.

 

Poluce, spermatorrhea a jejich četnost z pozice dozrávajícího muže

Poluce je samovolné uvolnění semene. V jistém smyslu je srovnatelná s první menstruací u ženy. Dochází k ní obvykle k večeru, kdy mají chlapci erotické sny. Protože ale u nich nedojde k odchodu semene pohlavním stykem nebo pomocí onanie, tento nahromaděný ejakulát potřebuje jít ven a dochází k samovolnému výronu.

Poluce ale časem sama odezní, takže se není třeba znepokojovat. Poluce je příznakem dobrého sexuálního zdraví a je normální i u dospělých mužů. U zdravých jedinců se dokonce může dostavit erekce i s polucí až 5x za noc.

Spermatorrhea úzce souvisí s polucí. Označuje samovolný odtok semene i bez dostavení erekce. Spermatorrhea se může objevit po delší pohlavní abstinenci, ale i po nějaké infekci. Objevuje se zejména v důsledku podrážděnosti pohlavního orgánu.

DÁLE ČŤĚTE: Nejpodrobnější článek o spermiích na internetu. 

 

 

Venerologie - jak probíhá vyšetření, kde hledat ambulanci a kdy tam zajít?
Potrat - čtěte dříve, než se pro interrupci rozhodnete
Doprava ZDARMA po celé ČR
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr po celé ČR